Galerie

Kefalopod

Obrázek Kefalopod

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Tak tohle je fakt ujetý. Ale zajímavý.

vypadá to jako kdyby jste vynechali trup, ruce a druhou nohu + krk a na kyčel nasadili rovnou hlavu - navíc mimozenšťanskou.

Velice zvláštní dílko. Nelíbí se mi nijak zvlášť, ale oceňuji originalitu.

Taky tam máš velice pěkně propracovaný svaly na té noze.


 Uživatel úrovně 0

Nj, taky fakt, ostrý kolena:D A podle toho, jak má tu nohu namakanou vzhledem k jeho velikosti...to koleno může bejt dobrá sebeobrana


 Uživatel úrovně 5

Stoupa: No, chtěl jsem tu nohu udělat masitou bez kůže, tak posloužila nějaká studie...to koleno není nefunkční, ale je příliš špičaté. Když nemůže mít ostrý lokty, má alespoň ostrý kolena :o)


 Uživatel úrovně 0

To sis zrovna prohlížel knížku anatomie lidskejch končetin ne?:D To chodidlo, achilovku, lýtko a stehno nezapřeš:) Jen koleno ti nějak ujelo. Ale dobrý, líbí se mi to.


 Uživatel úrovně 8

Teď jsem si všiml drobného detailu a to toho, že oko a celou hlavu jsi nestínoval jako kulaté těleso, ale jako plochu :)

No já jen aby řeč nestála.


 Uživatel úrovně 8

Hm, co říct? Je to opravdu fajn, z mnoha důvodů. Je to skvělá ilustrace pro Bestiář, je to zajímavé, inovantní, no a inverze barev je dobrý způsob, jak si získat oči diváků v podstatě zadarmo.
Poznámky:
- Inverzi by pomohl i větší kontrast, aby bílá bílou byla (a ne aby jen tak šedivěla). Ten by zároveň ztmavil pozadí a víc ho naladil na pozadí doupěte (ačkoliv to je celkem jedno, matnější černá je skoro lepší). Kontrast je jednoduše upravovatelný v každém grafickém programu (snad mimo Malování), většinou jsou volně stažitelné a není ani potřeba se s tím učit, to by Morter mohl pro příště obětovat.
- Anatomie je na tomhle obrázku to hlavní a má to rozhodně šmrnc. Výraznost jednotlivých svalů je dobrá, tvary jsou správně. Ale asi bych trochu zvětšil chodidlo, bylo by to pak vyváženější (navíc ta tráva ho opticky ještě víc zmenšuje).
- Pak se mi zdá, že je to moc zakloněné, že by to přepadlo dozadu, tudíž bych tvora malinko předklonil.
- Hodně dobrý je ten vršek, ta hlava, hodně tomu dávají ty flíčky.
- Dobrý tah byl nechat po okrajích hodně prostoru, kompozici má Morter zjevně v oku.

Chválím, je to parádička, graficky půvabné a jako bonus i skvěle využitelné pro hru jako ilustrace. (I když inverze zase nedává moc historický dojem, pro hru by bylo lepší nechat to původně, tj. černé na bílém, ale bílé pozadí trochu zažlutit, aby připomínalo pergamen.)

P.S.: Pokud má Morter někde originál, anebo i kdyby ne, může zkusit vytisknout si to v nějakém větším formátu (A4 aspoň) a zkusit to vybarvit třeba vodovkama, jen třeba letmo. Když tomu dá barvy, může to vypadat ještě o hodně lépe. Pak stačí dát odkaz, celkem bych se na to podíval.


 Uživatel úrovně 8

Líbí. Opravdu hodně, velmi dobře se mi na to dívá.
Ale budu ten, kdo invertování barev spíš zkritizuje. Nemám pro to žádné poučky ani moudrá slova, přesto když jsem zkusil barvy invertovat zpětně, zapůsobil na mě kefalopod víc. Nejpatrnější rozdíl je tam pak především v oku, a tedy i celém výrazu postavičky.


 Uživatel úrovně 0

Ctihodný Mortere,

toto dílo je velice pěkné, zaujme oči hned. Je to ještě pěknější tím, že je to bílé na černém. Celkově to vypadá velice dobře a podivně realisticky. Není na tom co vytknout, prostě se mi to líbí.

Moje hodnocení je 4*

S pozdravem
Vanir


 Uživatel úrovně 8

S takhle mřížkovaným pozadím jsem se setkal, když jsem převáděl scanované obrázky z Corellu ve formátu cdr do JPG, GIF...


 Uživatel úrovně 0

Mě se to celé hlavně líbí kvůli té bílé. Prostě je to zajímavější a celý Kefalopod pro mne vypadá daleko přízračněji, než kdyby byl černý na bílém. Také se mi propracovanost svalů na noze a tečky na jeho hlavě. Celý vypadá takový vyjukaný a na to, že je to pěkné monstrum, je hrozně roztomilý. Náhodou pozadí vypadá dobře, já si teda nejdřív myslela že je to dělané na černém papíře a ono ne.

Tfoft a mé já.