Galerie

Karty: Krolli

Obrázek Karty: Krolli

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

Jako velký fanda Ascelliných neotřelých a zajímavých kreseb (stejně jako barviček, které do Galerie vnáší), musím povinně pět ódy i na tuto sérii ještě neotřelejších a zajímavějších kartiček. Dává tím příklad PJ-ům, jak moc se dá na hru připravit, jak hezky to může vypadat a kolik různých cest pro ozvláštnění najde ten, kdo je hledá.

Ty kartičky jsou zkrátka perfektní. Jistěže nejsou dokonalé po technické stránce, postavám občas nesedí anatomie, sem tam ujede linka, ale to je právě to nej, že to působí tak krásně mile a familiérně. Každý hráč si okamžitě ke kartičkám vytvoří vazbu, nebude je brát jako nějakou ilustraci staženou z netu. Je okamžitě poznat, že v kartičkách je cosi z Ascelliných vizí, cosi z jejích představ, že se to váže k ní i jejímu světu. To já bych jako hráč ocenil úplně namaximum.

Myslím, že to je tak všechno, co bych k tomu chtěl říct. Na ty karty se chci dívat jako hráč, ne jako galerista a kritik.


 Uživatel úrovně 5

Dormon: Hehe, mí hráči mají zajímavější předměty na kartách. Některé jsou tady jako doplněk mých dobrodružství, ale dávat je do galerie, to zas ne, tak dobrá nejsem...

Ke kompozici: Rámek je "level arény", bíla nejnižší pro mladé válečníky, spoustu chodců a čarodějů, modrá pro zkušenější válečníky a velmi dobré zástupce jiných povolání, červená pro dobré válečníky a mistry dalších oborů. Erb je znak místa konání, hrajeme ve dvou světech a zatím ve dvou městech, Ascino má šarlatové fábory, Ro´tinovo městský znak be tvaru zase podle levelu arény (a během vzniku se to různě upgradovalo, takže výsledek je poněkud nekonzistentní...)

Sam: Krollové a krolli, ano toť oříšek a dumala jsem nad tím nějakou tu chvilku, ale máš to jako pánové a páni a já se rozhodla pro tu méně tradiční variantu, která víc bací do očí :-)

Anarion: Hehehe, nejsi první, kdo to říká...

Tož jste mně namotivovali, že třeba z toho balíku, který jsem dneska zas o pár kousků obohatila, pošlu něco dalšího...co byste chtěli? (potutelný úsměv a hrabání v kartičkách)


 Uživatel úrovně 8

Nemám co dodat, je to prostě skvělej nápad a provedení taky výborný.

Ps. Ten: "Nuchu"... ostříhat ho, je to úplnej kapitán Spock :D


 Uživatel úrovně 3

U toho vpravo nahoře mě ihned napadlo: "This is SPARTA!" :-)
K rozsáhlejšímu komentáři se přídám, až si vše promyslím. Jen podotknu, že jsem měl podobný nápad. Nikoliv však s postavami ale s předměty. Nakreslil bych zakladní předměty v drd a dal je do tabulky. Po vytištění by se tabulka rozstříhala a místo aby se předměty, které postavy mají, zapisovaly do tabulky, měly by hráči u sebe tyto kartičky.


 Uživatel úrovně 0

Kloubouk dolů, úchvatné.


 Uživatel úrovně 5

Zdravím...

toto je netradyční a velice zajímavé dílko.

Líbí se mi hlavně ten nápad, ten je skvělý a hlavně nový, originální, osobitý. Osobytost spracování Ascella vážně nemůže zapřít a my přehlédnout - kdo jiný tu tvoří takováto díla. a nejen že to vypadá skvěle a novátorsky, ono to je hlavně inspirativní!

Kdybych měl reagovat na vizuální stránku, budu prvně oceňovat jakousi soudržnost čtyř, čtyř a tří karet, tkeré jsou v řadě vybaveny stejným rámečkem. Stejně tak jsou rozděleny i erby v pravém horním rohu, dává jim to další nádech soudržnosti.

Skvělou vecí, která podporuje představu o tom, že tyto karty jsou jakýmsi představením protivníka, je i zbraň, která u nikoho nechybí, až na jakéhosi mága, či co. Každý z nich má i svůj vlastní erb.

U mě snad už každý čeká, že začnu kydat hanu na výbavu, ovšem, dnes bude vyjímka.
Chválím úplně první kartu z leva nahoře - rameno a plátová ruka je vytvarována dofunkčního tvaru. Takhle vypadaly;) - Asci se učí.
Také první karta, tentokráte uprostřed, nám zjevuje bojovníka v rudé zbroji. Ta zbroj je nádherná a správná.

Asi bych to vážně nebyl já, kdybych si neodpustil nějaké ty postřehy:
Neboj se hlavice obouručních mečů kreslit vetší. Když vychytáváš poměr, neboj se toho, obouručáky mají vážně hodně velké hlavice, vždyť vyvažují až dva metry dlouhé čepele (u krollů)

To je vše, děkuji ti moc za inspiraci a také za obrázek. doufám ,že přibudou další karty.

PS: nepíše se správně "Krollové" místo "Krolli" ?


 Uživatel úrovně 0

Název: Karty: krolli
Autor: Ascella
Technika: vodovky, pero, corel
Doba vzniku: úpravy v počítači skoro 2 hodiny, jinak těžko říci, viz níže...

Jedná se o karty umocňující atmosféru arény - slavné osobnosti, představovaní jedinci, zajímaví oponentni hráčských postav ze dvou různých světů. Aréna není jen cinkání kostkou, jsou to emoce v syrovém stavu skoro rovné (někdy předčící) emoce spjaté s fotbalem... kdo nezažil nepochopí :-) a figurky k tomu patří. Vznikají více než rok postupně jak přijde potřeba, vždy po osmicích jak se vejdou na A4, vše pro hráče zcela ruční tvorba. Je jich celkem asi 150, krolli mi přišli jako zajímavá tematická skupina, obávánaá, obdivovaná.
Při posledním hraní zachvátil arénu alchymistický výbuch a zničil dvě karty a přeci jen styk sebevětšího arénového miláčka s perlivou vodou není to ono. Přinutilo mne to karty konečně zazálohovat skenem :-) Tak tu jsou...

S pozdravem
Asci


Ascella, tak toto je luxusný nápad. Takéto unifikované obrázky postáv sa mi vždycky páčili a stále rozmýšľam, či si nekúpiť rozšírenie Proroctví, len aby som ich všetky videl :D Krolli mi hneď boli strašne sympatickí. Trpia síce zopár neduhmi, napríklad zpravidla krátke ruky, ale to sú detaily. Technicky sú proste super. Tieňovanie ani farba ti nerobia žiadny problém. Zbrane sú pekné, ksichty sú fajn, erby super, ale u skoro polovice kariet mi vadí, že krolli nie sú tak výrazní a jedineční ako niektorý ich kolegovia... Hlavne tí "modrí" su pomerne na jedno kopyto. Ale každopádne je to skvelý nápad a už sa teším na ďalšie karty zo série.

Vermaen