Galerie

Ostřílený válečník

Obrázek Ostřílený válečník

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Tak se mi zdá, že má skleněný oko a na to druhé je slepý. Je to jenom můj názor?

Vypadá trošku jako Bush.

Líbí se mi jizva.

Celkově máš pěknou techniku kresby a je vidět, že se nebojíš tmavých barev jako naši experti s tužkou.


 Uživatel úrovně 0

Obrázek neurazí, nadchne trochu. Mám-li se na něj dívat jako realista, je nakreslený celkem dobře, poměry různých částí obličeje relativně sedí, oči jsou zajímavé. MOžná až trochu moc přelinkované. Vypadá to, jakoby se Ostřílený válečník maloval. Ale to je jedno.

Co opravdu musím vytknout, jsou vlasy a obočí. Tedy... to nejsou vlasy. To jsou čáry. JE sice hezké, že se autor snažil o ležérní zpracování, ale ať už ten obličej mohl být plastický sebelíp, podívám-li se na spánek, zase mám pocit plochy. Obočí totéž. Tak pravidelné! Co jediné se na vlasaech povedlo, je jejich lesk. To je dobré.

Je trochu škoda, že je ten obrázek tak špatně naskenovaný. (nebo není?)
Ale líbí se mi, jak ten chlap kouká. Sice ne ostříleně, ale je to kchůl.


 Uživatel úrovně 8

Vlasy se mi zdají v pořádku, tedy přinejmenším tím, že jsem bez jakýchkoliv potíží rozpoznal, že se jedná o vlasy. Když už bych se zaměřil na tělesné ochlupení, řekl bych, že odfláknutěji vyznívají spíš vousy.


To co se mi zdá problematické jsou především oči, lépe řečeno, výraz této postavy by mi nenapověděl, že se jedná o ostříleného válečníka. Co jsem zažíval popisy ve fantasy, většinou se na adresu válečníků, u kterých bylo zapotřebí vyvolat dojem jejich schopností, ozývaly věty typu: "... a prohlížel si obezřetně přicházejícího, úzkou štěrbinou víček prozařovala jiskra osobnosti prozrazující člověka schopného kdykoliv sáhnout po meči..." ... a tak dál a tak podobně.

Tento válečník si diváka prohlíží doširoka otevřenýma očima a proto vypadá spíše překvapeně. Nehledě na to, že jeho slepé oko je otevřené víc než to zdravé, takže se zdá, jako by bylo spíše skleněné. Obecně myslím platí, že svaly a možná i orgány odumřelé, nebo nepoužívané, časem ochabují. Co jsem zatím měl tu možnost vidět v reálu několik slepců, většinou měli oči zavřené, nebo velmi přivřené.

Určitou překvapenost podporuje i to, že vrásky na jeho čele se sbíhají doprostřed čela a směřují nahoru.


Mimika obličeje je jistě těžká a skládá se ze všech možných faktorů, pouze přivřené oči, které jsem doporučil, mohou vyjádřit i únavu, popřípadě jiné nechtěné emoce. Na druhou stranu umět dát tváři výraz je pro diváka i autora mnohdy dostatečnou odměnou. Na závěr jen popřeji hodně štěstí v další tvorbě - ne nadarmo se říká, že trpělivost přináší růže.


 Uživatel úrovně 5

Meč za krkem?! rozhodně ne. Proto tomu bych se ozval více.

zkusm u dát třeba kroužkovou zbroj. nějaký bojový náhrdelník. Kapuci krouzkovou, nebo kdyby to byla busta, použij nákrčník. -detajly, nic co odnekut poroste z ničeho pro nic aby to jen rozbilo kompozivi obrázku


 Uživatel úrovně 0

Doplnění Scarlet: ano více než 50 mu není.. v té době by za tento věk po tolika soubojích, dle mého názoru, byl každý rád.

carstin: je to z hlavy a částečně dle kresby, kterou jsem viděl předtím.. to stínování jsem už svedl na skener takže to není na moje triko:D:D ne!!stínované to bylo z lehka a bylo alespoň poznat plastičnosti obrázku... skener to dodělal (podělal :-D) a ja s tim už nic v pc nepředělával, ale to je moje chyba což jsem už říkal...

found : diky.. ale to ze neni poznat jestli je to valecnik uz mi tu nekdo kritizoval...a... no mate pravdu... ta jizva je malo a nejaky ten mec zakrkem by me nezabil...Ted s delsim odstupem se na obrazek koukam jinak.. a je mi divné, ze jeste nikdo nehodnotil vlasy.. ac nerad tak se priznavam ze sou nepovedene.. hodne odflaknute..

Diky za kritiku a snad brzy pridam dalsiho charismataka:D:D

CH.


 Uživatel úrovně 0

Nebude to ode mě žádná valná kritika, ale myslím, že můj názor na tenhle obrázek má dvě části.

1. obrázek se mi líbí
2. ale obrzek mi vůbec nepřipomíná válečníka, spíš smutného sedláka (možná je to jen můj dojem)


 Uživatel úrovně 0

Tak, tady si i něco připíšu. Obrázek mě zaujal, mám v oblibě kresby tužkou. Než jsem na obrázek klikla, nečekala jsem tu jenom portrét. Ale budiž. Má rvní otázka zní: Je to podle živého modelu? Nebo podle fotografie a nebo po paměti? Obrázek dýchá na jednu stranu příjemně a na druhou mu něco chybí. Ten prázdný pohled se mi líbí, jakoby se na mě díval muž, který zažil hodně velký otřes duše. Líbí se mi ten muž celkově, je charizmatický, účesem, tvarem obličeje, vousami...
Co zde vidím jako chyby je stínování. Nějak se mi nepozdávají oči, zdá se mi, že má to obočí docela nízko. A nebo má ty oči moc velké(už někdo řekl). Kolem te jizvy se mi to taky nepozdává...Jizva je většinou bledá vystouplina srostlé kůže o kolož ní jsou růžové stíny. Tvoje jizva jsou pouze dvě výrazné čáry. Ale možná to dělá jen scan nebo můj počítač(i můj obrázek tu vypadal jinak než ve skutečnosti a na jiných počítačích). Obličeji chybí nějaké strhané rysy...chybí mu stín pod lícními kostmi. Líbí se mi vlasy, i když jim chybí trochu objemu, trochu stínu a lesku.
Líbí se mi ty tahy tužkou pod krkem..jsou uvolněnější...kdybys takhle stínoval, byla by to paráda, ale ta hlava je úplně jinou technikou.
Pokud je to z hlavy, klobouk dolů, pokud z fotografie, doporučuji nejdříve zkoušet podle živého modelu. A hledat stíny a hloubku.
Ale v celkovém dojmu je to pěkné, příjemné...
Jen tak dál.
C.


 Uživatel úrovně 0

Dekuju za prispevky, hlavne za kritiku...

Scarlet: Jo no ten nos, nechci to svadet na skener ale trosku tomu pomohl a ja uz to potom v pc nepredelaval, ale to je moje chyba,

Samurai: Ano tvář, jak ted sám vidím, vypadá neplasticky :\ njn chybami se clovek uci a zadny uceny z nebe nespad...:) ( dik za oceneni podpisu, me se taky libi kde je :-x )

Tak snad si vezmu ponauceni pro priste a zdokonalym to...

CH.


 Uživatel úrovně 5

Zajímavé.

Rychlé, surové, jasné a všeříkající hned při prvním pohledu.

Ovšem, nic z něj necítím. Kouká na mě, pán jeden jednooký, tak nejak prázdně.

Možná k tomu přispívá i to, že tvář se mi zdá, nevím jak to správně popsat, taková plochá, beplastická? možná i to, že když člověk čeká ostříleného válečníka má tu klasického a všedního člověka. Kde je něco, co nám řekne, že je válečník? Jen jizva. Bohužel nic víc.

Co se mi hodně líbí je umístění podpisu. Možná si řeknete, že ocenit tohle je blbost, ale mě se t líbí a chci to říci. Stejně tka se mi líbí bradka a oči, jsou uvěřitelné a skutečné. Oproti tomu se mi třeba takové ucho, respektive jeho horní část, mi příjde příliž nízko.

Každopádně parádní obrázek, akorát bez sdělení.


 Uživatel úrovně 0

Chudáček, na jedno očičko nevidí. Ale přes to se mi moc líbí. Jen jsem se chtěla zeptat, jak moc má být starý? Já bych ho tipla nejvýš na padesát. :)

Super efekt má jizva přes slepé oko, jo to přitahuje mojí pozornost nejvíc. A ten člověk je mi sympatický, vypadá trochu jako Viggo Mortensen a trochu jako Sean Connery. :) Obrázek je příjemný na pohled, za to asi může uvolněnost tahů.

Jedinou chybku vidím na nose. Mám pocit, že nemá tu vzdálenějsí půlku nosu. Mno, možmá mu jí v bitvě usekli? :)
Každopádně s mi dílko velmi zamlouvá, klidně si ho dokážu představit jako ilustraci v nějaké pěkné knížce. :)