Galerie

Drakonián

Obrázek Drakonián

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Musím jen souhlasit s Vanir (em?). Na mě to působí stejným dojmem.Ale zároeň musím ještě vypíchnout, že se ti podařilo skvěle zachytit svaly na hrudníku.


 Uživatel úrovně 0

Ctihodná Scarlet,

pokud vynechám žlutý papír, který mě praští hned do očí, tak dílko vypadá velice dobře, ovšem jako celek. Je tu pár detailů, které se mi líbí moc, nebo naopak nelíbí a to:

1) Křídla jsou jakoby hadrovitá, podobnjá té bederní roušce. možná by měla být spíše kožovitá, nebo zrohovatělá, v tomhle podání mi nesedí.

2) Ty nohy mi připadají takové ptačí, kdyby byly v ěnajké barvě, tak by mi to tak možná nepřišlo. Ale takhle jsou jako u "orlodlaka".

3) Skutečně zajímavý výraz.Nevím, zda se takhle usmívá naschvál, nebo ne, každopádně je to zajímavý prvek.

4) Chybí něco, na čem by mohl stát, stačil by minmální obrys země, nebo stín. hned by to vypadalo lépe.

Celkově bych to hodnotil mezi 3 a 4*, v tomto případě spíš 3*.

S úctou

Vanir


 Uživatel úrovně 0

Dobrý den, úžasný chlapík ten Drakonián! To se musí nechat! Je v něm majestátnost, duševní síla i neskutečná energie. Musí být úžasné mít jej za přítele, ale stát se jeho nepřítelem, ouha! Moc pěkné!


 Uživatel úrovně 0

Nathako, já nekoušu. :)
Kritiku si poslechnu (přečtu) ráda, jen jsem nebyla z jiných serverů zvyklá na tak podrobné rozžužlání obrázku a podrobné zkoumání jeho jednotlivých částí a přiznám se, že to byl pro mě trochu šok. :D Neboj se, nesežeru tě za to, že řekneš svůj názor. Navíc jsi řekl totéž, co říkali všichni ostatní před tebou.
Jestli jsem byla tak hnusná, že jsem malého Nathaku, chudáčka, vyděsila mou reakcí na jeho kritiku u Pána oblohy, tak se omluvám. :)
S díky přeji pěkný den!

Šarlat


 Uživatel úrovně 8

Předchozí kritiky už tradičně nečtu. (U Galerie dobré mít spíše subjektivní, samostatný dojem, viďte?) :-)

Než začnu cokoliv psát, musím se vyjádřit pochvalně a říct, že se mi to fakt velmi líbí. Oceňuju propracovanost detailů, krásnou pózu a velice, velice dobrý celkový dojem. Obličej a drápy, stejně jako rozevřenost noh, úchop zbraně, to jsou dobré výseče z obrázku, které mě opravdu zaujaly a potěšily.

Přesto výtek a drobností, které mně osobně nesedí, je dost. Nemají ani tak velký dopad na dojem, nevadí mi tolik, ale je jich početně víc, což opravdu nic neznamená. To já jen si takhle předem ušlapávám cestičku, protože Scarlet na mě dělá dojem, že kritiku neskousává moc ráda a tak nechci být nějak "zlý". :-)

V podstatě ani o tolik nejde.

- Kompozice: Hned mě praští nedostatek místa po pravé straně papíru (naopak nahoře a dole je to trefené precizně). Trochu přidat, trochu ubrat, to je otázka chvilky a dělá to (z mého pohledu hodně).
- Žlutá barva na pozadí: Tentokrát si nemyslím, že žlutý papír byl dobrou volbou. Tužka na něm sice je stále vidět, ale (především ve zmenšené verzi) kontrast maličko trpí. U předchozího draka, který byl rudý a kompletně vybarvený, to dělalo úžasný dojem, tady to tak nefunguje.
- Seschlost, ať už křídel, nebo těla. U křídel to nevadí, můžou být složená a koneckonců jde jen o to, jak to působí na oko diváka, a to dobře. Zato u těla to je opravdu rušivé, působí to dojmem hrozně svraštělého, slabého a stařeckého těla (v kontrastu s mladou, dravou hlavou - těch kontrastů je v obrázku vícero), což se mi moc nezdá. Je to násobeno i tím, že plazi a jim příbuzní tvorové jsou v představách mnoha lidí šupinatí a šupiny jsou přecijen vrásek prosty.
- Plášť bych skoro vynechal. Je pravda, že působí dobře, že vytváří postavě jakési pozadí, ale snaha nacpat plášť přes křídla nemůže končit nikdy dobře. :-)
- Anatomie má několik věcí, které sice nemusí být hnedle chybkami, ale já bych je změnil. Jde o svalstvo (které hlavně na rukách chybí) a proporce. Svalstva bych přidal a proporce bych zvětšil (hlavně dlaně, naopak trup bych možná i zužil).

Fakt bych si přál, aby mě Scarlet nemlátila, nebo aby to nebrala zle. :B Vážně se mi to líbí a nechci ji poučovat, zbytečně kritizovat, hnípat jí do toho, nebo cokoliv jiného, co by se jí mohlo dotknout. Ale mám ve zvyku popsat, co mě při pohledu na obrázek zrovna cvnrklo do nosu, a tady mi pár věcí prostě nesedlo.

Je to i přes všechny poznámky vynikající kresba zajímavého tvora, která má svou myšlenku, své kouzlo, své opodstatnění. Scarlet je nadaná a průbojná a já bych jí moc přál, aby v tvorbě pokračovala a nezanevřela na naši skromnou doupáckou galerii. Budu její postup sledovat se zájmem. :-)


 Uživatel úrovně 0

http://www.oreganoproductions.com/ArtOrder/DRAGONB ORN.jpg

A takhle nějak v DnD, jsem přemýšlel v poslední době nad Dragonbreath Sneak Attack, když tiefling asi bude viset za vraždu hraběnky Activie de Vanille, kterou ale nespáchal, nýbrž to byl asi nějaký dopler.... bla bla bla


 Uživatel úrovně 0

Provedení tohoto Drakoniána (velké písmeno používám vzhledem k tomuto jedinci, neboť jsem nikdy žádného jiného příslušníka téhle rasy neviděl) je bravurní a díky mé neznalosti DragonLance i ukázkové a určující. Je dostatečně zajímavé, aby mi předvedlo příklad z národa plazích humanoidů.

Zřetel na technické věci (a kreslířské detaily) většinou nekladu, protože nemohu soudit na základě elementární znalosti lidské anatomie (kromě toho se tato bytost nemusí řídit lidské stavby těla), a tak poznamenám jen pár maličkostí, jichž jsem si všiml:
- Jeho levý triceps směřuje k lokti velmi podivně. Vidím oblý sval - a náhle nepatrnou křivku, téměř rovnou čáru. Také mám podezření, že tato levá ruka je o poznání delší.
- Nohy jsou fajn, ale kvůli placatým kolenům, jež připomínají nedokreslené třetí pláty, vypadají jejich holeně příliš zlomeně a zaobleně. Mám dojem, že za to vážně mohou kolena, která nápadně přesahují své možnosti.
- Plášť si vysloužil skvělé zpracování a dokonalé stínování; problém spočívá v nereálnosti - protože takový okřídlenec by se těžko halil oděvem.

--> Uvedené drobnosti pokládám za druhořadé, neboť v komplexním měřítku se dílo vyjeví opravdu jako precizní práce. Samozřejmě: pakliže se někdo rozhodně pro analýzu obrázku, většinou vytkne desetkrát víc detailů, nežli u literárního díla. Takové riziko obnáší snad každý výtvor, zvlášť když uživatel věnuje vyhledávání chybiček a mírných nedostatků třeba celou hodinu. A v závěru se chopí tohoto motivu - vypátrat co největší množství chybných křivek a stínů - a sepíše kritiku. Na tom není obtížného.

Drakonián dělá čest celému plazímu pokolení. Stojí na vrcholu, je obdařen křídly a přirozenými ještěřími výhodami, a přesto se honosí rovněž antropoidní muskulaturou a nejspíš i slušným mozkem. Jasně, budeme-li se bavit o drobnostech - a ty by se nadále rozvětvovaly, až bychom se dostali k tajemnému zrodu evolučního vývoje -, kdekdo může namítnout, že ptačí nebo plazí mozek není zdaleka tak přizpůsobivý, jako myšlení savců. Ovšem tato skutečnost skýtá pro pana Drakoniána slušné pozitivum: ačkoli se v průběhu svého vývinu nebude zdokonalovat v takové míře, jako lidé, bude mu už od narození darován určitý počet informací a základních znalostí, a proto mu bude umožněn rychlejší vzestup na vyšší úrovně vyspělosti. Tím je oproti jiným humanoidům výjimečný a jsem rád, že je tím pádem mezi námi a spoustou orků, elfů, trpaslíků a krollů.

+ Obdivuji vykreslení břišního svalstva, to se nezpochybnitelně povedlo. Nemohu tvrdit, že je naprosto totožné s lidským tělem (konkrétně svalnatým mužem), protože jak anatomie, tak morfologie se díky mutaci hodně liší od té lidské, ovšem esteticky působí báječně! To samé platí pro krk - mohutná šíje, široké svaly, k tomu připočtu nápadně velké čelisti... Drakonián je vskutku připraven na všechno. :-) Kromě toho je vhodným pilířem pro protáhlou lebku a četné výrůstky na temeni.
+ Zbraň hodnotím též kladně. Drakonián jistě nepatří ke kovářům, nehledě na jeho vztahy s potenciálními sousedy, a tudíž se spoléhá především na biologické dispozice (to jest výrazný zastrašující zjev a velice funkční svalstvo). K tomu sedí dřevěná tyč, na níž je harpuně podobná násada. Dobré na ryby a jiné vodní potvory. Drakonián je možná i obojživelník (a jeho žábry jsou schované někde u výrůstků u výrazných lícních kostí).
+ Rohy, drápy a jiné kožní útvary jsou parádně vystínovány a nahání děs; Drakonián určitě oplývá i všemožnými kožními produkty, jako třeba specifickým pižmem. I tím je v porovnání s ostatními humanoidy jedinečný. Možná by jakožto ještěr nemusel mít tak dlouhé pařáty na chodidlech, ale na druhou stranu se jimi velice podobá některým dinosaurům (jmenovitě mi vytanul na mysli jeden druh raptora). Přikláním se tedy k verzi, že i je lze využít k lovu.
- O křídlech jsem po prvním zhlédnutí značně pochyboval. Pak jsem si představil, kterak mocný Drakonián zastrašuje protivníky a roztahuje svá křídla - to už nepůsobila dojmem látky, nýbrž opravdových kožních útvarů. Coby estetické součásti vytvářejí kladný dojem, a jelikož nejsou uzpůsobena k létání, není co řešit.

Zpodobnění ještěřího humanoida se Scarlet povedlo: ukázala nám, jak vystihnout docela novou odrůdu, výplod ryzí fantazie. Velmi zdařilé.


 Uživatel úrovně 8

Ta zmíněná hadróznost křídel se mi naopak na celém obrázku líbí nejvíc, nebo možná hlavně kvůli tomu se mi líbí, podle mě to docela dobře koresponduje s celkovou vrásčitostí postavy - i když až tak vrásčitý ocas tam dělá trochu neplechu


 Uživatel úrovně 8

Asi z lenosti jsem nečetl ostatní příspěvky pod sebou, ale:

Lineární kresba je výborná... akorát ty stíny jsou opět kámen úrazu.

Stínuješ to jako puzzle, každej detail zvlášt, všechno stejnou sílou, stejným tónem a pak se v tom divák nevyzná. Strašně se v tom ztrácí a je to chaotické. To co je vepředu chce vytáhnout do popředí, to co vzadu utopit do světlých tónů. Říct si odkud jde světlo a udělat vržený stíny. Opravdu těchto pár vět splnit a je toho úplně jiné dílko. Drak by doslova vyplul z papíru, takhle je to něco jako plošná omalovánka a divák musí mžourat, aby zjistil co tu je.

Pokud ale pominu stíny, musím uznat že z hlediska anatomie a lineární rozkresby se mi to líbí. Snad jen holení kosti by nemusel mít tak prohnuté dozadu, nějak líp vymyslet drápy na nohu, přecijenom i pařáty sokolů a dravců vypadají trošku jinak a <h>hlavně se vyhnout těmto strnulým pózám egyptských obrázků, kde je obličej z profilu, trup z anfasu a nohy z profilu</b>. Zkus se takhle postavit ty... je to příšerné :D

Jo a ten žlutej papír... peklo :DJinak moc, moc povedená kresba, vadí jenom detaily a póza, jinak by to bylo opravdu něco :o)


 Uživatel úrovně 0

Tak já si taky přihodím konečně svou trošku XD. A spíš si přihodím k té anatomii, tam přeci jen vím, o čem je aspoň trochu řeč.

1. Křídla: Tady je pro mě největší kámen úrazu. Jsou taková sešmodrchaná a já se v nich naprosto neorientuju. Kde mu přirůstají k tělu, proč mají ty podélné čáry a nemají kosti v nich zbytečně moc kloubu, na to aby byla pevná? Na druhou stranu vypadají jako by Drakonián měl za sebou hodně dlouhý flám a noc prospanou kdesi v příkopě.

2. Šupiny: Nevím jak vám, ale mě tam chybí, když je má naznačené na krku, doufám, že jsem to odhadla správně, tak kde má zbytek? Mě osobně hlavně chybí na prsou, která svítí a lesknou se prázdnotou. Zde chválím absenci bradavek, doufám, že úmyslnou XD.

3. Žebra: Tak jak je to pro mne nakreslené, tak má chudák hodně propadlý hrudník a zdá se že, mu žebra ani trochu nepřirůstají k hrudní kosti. Já vím, že jsou to detaily, ale mě to tak nějak ruší, vždyt se stačí podívat na vlastní XD.

4. Drápy: Jsou krásné, velké, epické, ale ptačí. Dobře lze namítnout, že to muže být i po ptácích, ale já je prostě potřebuju plazí XD. Tedy leguáni je mají taky dlouhé, ale ty je mají k hrabání, co bude tenhle s nimi dělat při chůzi nevím. Navíc ten na levém palci mě dovádí k šílenství...nesedí mi.

5. Ocas: Zase nechápu ty podélné čáry, ale pokud je seschlý, proč ne. Ale chybí mi konečná vlaječka na konec, pro efekt a taky, aby mohl něčím řídit vlastní let.

Tak... Rýpla jsem si hodně, ale doufám, že vcelku rozumně. Když to ale vemu kolem a kolem obrázek se mi líbí a je na něm zlý drakonián. Mě pozadí nechybí, nevyžaduju ho.

Tfoft a mé já.

PS.: Na zamyšlení pro další podobné. Nač má pupek, když ten je od pupeční šňůry? Tihle plazohumanoidi obvykle pocházejí z vajec. XD