Galerie

Nevidění: Gra-San a Krra-Bat

Obrázek Nevidění: Gra-San a Krra-Bat

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Dobrý den, to je prostě parádní obrázek. Moc se mi líbí. Vypráví přiběh, ale nechává prostor fantazií. Dokonalá ilustrace k příběhu s vtipem a smutným koncem (nemůžu se zbavit pocitu, že ten muž s kopím je vnitřně drásán a že nakonec toho klečící (chytřejšího, úspěšnějího) ve své malostiho zabije kvůli nějaké hloupé cetce ....díky, za krásný okamžik s obrázkem.


 Uživatel úrovně 0

Dormon: Jako vysvětlení tvé druhé otázky mě napadá, že se autorce nechtělo příliš se zabývat druhou postavou, tak ji trochu odflákla.

K té nešťastné ruce s oštěpem - z popisu od autorky mám dojem, že jsou to přátele (min. společníci), kdybych to však nevěděl, myslel bych si, že to je vrah, který zvedá stojící oštěp do polohy 'připraven k hodu'. To by zároveň vysvětlilo podivné natočení celé ruky a to, že má levé rameno níž (náklonem se předpřipravuje k hodu), avšak tohle by připadlo do úvahy jen při podrazu (pak by ale musel být obraz zásadně jinak barevný) nebo pokud se blíží potencionální nebezpečí (je zde hodně červené a oranžové, takže by to tak mohlo být). Stále je zde však přespříliš vyvrácený palec a poněkud nerovné velikosti částí ruky, proto to považuji za chybu a tohle vysvětlení jen jako jinou teorii.

Krom tohoto se mi práce docela líbí. Je to pěkně vychytané a barvy k sobě sedí, takže to celkově působí věrohodně.

S pozdravem, nejmocnější z nejmocnějších, nejkrásnější z nejkrásnějších a nejchytřejší z nejchytřejších, všemi milovaný, nejen pro svou skromnost, ale bez pochyby i za ni, božský Axel.


 Uživatel úrovně 0

Ave.
Ano ta zadní postava se mi moc nezdá, oproti zbylým mužum je tento dost neforemný a postrádá dobrodružného ducha, tedy pro mě. Zajímalo by mě, jestli ti chodí někdo dřepět modelem, protože ty pozy jsou opravdu dobré. Pozadí zase barevné a uchvatné, no prostě barvy jdou mimo mě, takže to nechám zkušenějším.

Tfoft a mé já

PS.: Nechci rýpat, ale možná by to chtělo pár studií rukou, vím že jsou těžké, také mě zlobí, ale když se ovládnou obrázku to pomuže dost hodně.
Co mě zaujalo je malá ještěrka u misky, jen nevím jestli z ní pije, nebo je v misce její krev, protože nevidím moc hlavu.


 Uživatel úrovně 3

Zdravím

Komentář bude v bodech.

Co se mi nezdá:
- Úchop kopí (počet prstů a jejich postavení)
- Spojení levé ruky s tělem toho vzadu (žádné rameno, příliš nízko)
- Pravá ruka toho vzadu je špatně natočená (respektive jednotlivé části ruky jsou natočeny na opačnou stranu (nadloktí víc od těla, předloktí před tělo, ruka zase od těla))
- Možná až přespříliš gigantický nos u toho vzadu
- Levé „rameno“ by mělo být výše než pravé. Je blíže a postava stojí natočená bokem. Postavení kamery směřuje tak do výšky obličeje toho vpředu. Takže jsme mírně pod úsečkou spojující ramena.
- Prsty jsou příliš malé (úzké) na jeho pravé ruce oproti zbytku dlaně.
- Úchyt kopí/oštěpu by měl vystupovat nad povrch dřeva. Takhle je příliš plochý.
- Čepel kopí by mohla mít u obou hranic naznačené zaostření. Třeba pruh světlejší a tmavší barvy.
- Chybí mi oční důlky toho vpředu
- Jisté přesahy, nepřesnosti a prostorovost

Co se mi líbí:
- Barevnost. Doslova se na tom sjíždím :-). (možná maximálně ubrat na sytosti se vzdáleností)
- Fialová barva na horách
- Množství, různorodost a rozložení předmětů v popředí
- Ještěrka
- Dřep
- Úchop nože
- Boty
- Styl oblečení.
- Architektura

Rady pro příště:
- U zapadajícího slunce by se mohlo v popředí přidat na kontrastu (pozlatit přivrácené strany předmětů, přidat na tmavosti odvrácených, prodloužit a hodně ztmavit stíny)
- Zkusit kreslit postoje podle nějaké předlohy (i já bych měl :-))
- Zkusit přidat bílou auru na kovových předmětech pro lesk a lepší odlišení od ostatních materiálů.

Otázky:
- Má ten vzadu kroužkovou košili nebo něco z látky?
- Zajímalo by mě, proč je složitější póza dřepu nakreslena lépe :-).

Mnoho zdaru v další tvorbě
Dormon


 Uživatel úrovně 8

Bez cti a lidskosti


Z autorova e-mailu:

Název: Nevidění: Gra-San a Krra-Bat
Autor: Ascella
Technika: akvarel a pero

A druhá část družiny: barbarský alchymista pustin Gra-San a chodec z černého lidu "bažinné džungle mírného pásu" Krra-Bat. Malováno jen o několik dní později než předchozí obrázek a poněkud temperamentněji :-) A opět "Maroko", čili okolí Such-Daru z již uveřejněného dobrodružství Mnohé oči Such-Daru.
Zdraví AsciTak a jako u posledního Asciina výtvoru, i zde přenechám diskusi vám, neb u jejího posledního dílka byla docela obsáhlá, což se mi líbilo :o)