Galerie

Mojmír

Obrázek Mojmír

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Velice dobrý obrázek. K tomu není co dodat. Do těchle hlubin stínování jsem zatím nepronikla...

Na co ale poukážu, je pravá strana kápě. Už to tu pravděpodobně bylo zmíněno, ale mě se zdá, jakoby potom pán měl hlavu z jedné strany jaksi useknutou. Víc zakřivit ji by to chtělo - pokračovat v nastíněné linii vlasů. Potom by to bylo dokonalé.

Skvělá práce. Konečně obrázek, ze kterého něco dýchne.


 Uživatel úrovně 0

Ortis: no světlo svítí lehce napravo takže někdy to vypadá jako uprostřed, co se týče ten kápi, tak nechtěl jsem to dokreslit, páč mi už skoro dočel tuhy a nechce se mi dál kreslit, ale díky za názor ;)


 Uživatel úrovně 0

Velmi dobré! Opravdu to vypadá ... "profesionálně" pokud se to tak dá říci.
Hezky se povedli oči( a obočí) a celkově spodní část hlavy. Ty rty nejsou vůbec na škodu, vypadá to jako takový úšklebek, ale ne zlomyslný - spíš jenom zamyšlený.

Ale:
1)Zdá se mi, jako by byl obrázek přesvětlený - hlavně ta brada a také tváře pod očima
2)Moc mi nesedí to zakončení kápě vzadu na hlavě - to má být náznak nějakého hrbu nebo co?
3) I když ty oči vypadají realisticky, tak to ( z pohledu pozorovatele) pravé oko není zrovna moc kulaté - takže na to pozor:)


 Uživatel úrovně 0

Hmm...děkuju všem za ochvalu i za kritiku, osobně vítám vaše názory. S portréty nejsem až nějak dobrá, vlastně specifikuju spíš na perokresby, navrhuju domky a něco podobnýho ale i tak po dlouhé době jsem opět uchopil tužku a zkusit kreslit něco realistickýho (ikdyž vypadá strašně umělý). Největší problém, co jsem měl, když jsem kreslil, tak to určitě bylo ty vlasy, jelikož ten muž nebyl ani plešatý ani vlasatý :) takový mezi, a to byl hoodně těžký, stínování s tím se nedá ani předtím jsem neměl něco podobnýho (předtím jenom kreslím hoky). Co se týče oči, ještě jsem to pořádně neuměl, vždycky jsem snažil, aby oční důlky byly lépe vidět a obočí správně načesaný ale opět pro mě těžký úkol.

Ps. ten rty vážně je šikmá přirozeně .) já za to nemůžu :)


 Uživatel úrovně 0

typyický středověký mnich


 Uživatel úrovně 1

Zdravíčko,

tak chválí se námět, ale já bych řekl, že na portrétu nic originálního a úžasného není. :o) Portrét, zcela neutrální téma, neurazí, ale zároveň je na něm dobře vidět, kdo jak umí. V tomhle případě ne tak docela, protože jestli jsem pochopil text autora správně, tak je to spíš částečně překreslené než kreslené podle modelu. Ale i tak je vidět, že autor umí...

To jako jo, portrét je to fakticky precizní. Obličej je plastický, kůže je opravdu kůže, stíny jsou všude a správně, nejenom tam, kde jsou nejvýraznější. Odlesk na nose ho posouvá hodně do prostoru. Jednoduché strniště na bradě a prosté vlasy jsou taky moc hezké.

Nejlepší na obrázku je, že je realstický a tedy nakreslený člověk vypadá jako skutečná a uvěřitelná osoba.

Co by šlo asi udělat lépe? Podle mě celá kápě. Určitě by se našly pozice, ve kterých by vypadala lépe. Tady mi nejvíc vadí, že trochu deformuje hlavu směrem dovnitř, takže opticky zmenšuje už tak evidentně malou mozkovnu. Oči jsou podle mě trochu přetmavenéPak možná ještě ucho není úplně dokonalé, ale to je vlastně všechno.

Víc k tomu asi není moc co dodat. Osobně uvítám další obrázky, škoda nevyužít potenciálu. Výborná práce. :)


 Uživatel úrovně 2

Anarion: Přímý pohled by se mi zdál takový tajuplný což by velmi dodalo obrázku jeho atmosféru.
Ano vím kdyby ten nos byl placatý tak by seděl s obličejem jelikož je pán obtloustlý tak lehce placatější nos by splýval q i skutečnostně by to bylo reálné.


 Uživatel úrovně 8

Tatarie: Jen můj názor:

no u rtů nikdy nevíš... pravda že nepůsobí souměrně... ale tohle mi u postavy nevadí :) né u této... spíš to vítám
šilhání... má to své kouzlo :)
Právě chci ale zareagovat na ten nos. Naopak si myslím že ta linka dělá strašně moc... kdyby jsi jí ztmavila, nos by neuvěřiztelně splaskl
Ale souhlasím že se mi čelo zdá docela vysoké :)

Jinak pokud mohu poprosit autora o sebekritiku... ta je mnohdy nejcenější :)


 Uživatel úrovně 2

Vipadá to jeko dílo nějakého velkého umělce, ale na to tam je spousta nedostatků.
Nicméně zpracování a hlavně nápad jsou jak již řekl falhir mistrovské.
Škoda želevá strana kápi není dodělaná ale vím že by to nemělo takový efekt.
Rty jsou besouměrné.
Oči: Zdá se mi že pán šilhá na pravé oko.
Nos: Prostřední část se mi zdá velmi lesklá ale jinak jeho zpracování je špičkové.
Čelo:Možná moc vysoké ale jelikož nevidím pána ze zadu nemohu soudit s jistotou,
Kompletně k obrázku bych přidala více šrafůry ale takto je též špičkový.
Téma obrázku je opravdu jak od nějakého umělce a jeho z pracování na pár detailů více méně též.

Těším se na více takovích obrázků s podobnou tématikou...

Celkový dojem z obrázku 4*


 Uživatel úrovně 0

Tohle považuji za mistrovské dílo.
Mohu snad podotknout, že světlo zachycené na bradě je moc jasné a barva kůže pak splývá s barvou plátna. Tak trochu je tomu i u čela. Nadále je převelice silný ten kontrast bílé a tmavé, hlavně v levém rohu. Je poněkud palčivý, ale za to autor nemůže.

Velmi zvláštně působí oči. Nemyslím techniku/zpracování, ale jejich pohled - v porovnání s kulatým obličejem (marnotratného) mnicha, jenž vypadá, že holduje vínu, vyzařují inteligenci. Zračí se v nich nevyzpytatelnost, ale možná i zlovolnost, což dokazuje (z našeho pohledu) pravé oko. Kdyby se toto oko vystřihlu z obrázku, jednoznačně by znázorňovalo zlo.

Já jsem špatný kritik, víc ze mě nedostanete. Opěvovat kresbu bych mohl, ale to není nijak přínosné. Motivující může být první věta. :-)