Galerie

Teď

Obrázek Teď

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

je to úplně luxusní BS má pravdu úplně slyšim ty hodiny


 Uživatel úrovně 0

Wow! A dobrý den!
Neskutečný! Jsem naprosto okouzlen a jako bych slyšel ten podivně dutý tikot hodin a viděl, jak pán s kapucí chlácholivě poklepává klečící trosce po rameni: " to bude dobrý, neboj, hlavně, že se nikomu nic nestalo".
Má to nápad, má to švih, má to kompozici a má to vykreslenou ruku. A navíc to má eleganci. Úplně jsme přestal chvilku dýchat (...a pak mi někdo zaklepal na rameno)


 Uživatel úrovně 0

Smrť v zásadě používal přesípací hodiny, měl jich kvantum... Zeměplochu mám rád, patřím k jejím příznivcům, a tak tu rád vidím pana Smrtě :-)

Autorka zřejmě Zeměplochu zná, neboť nás odkazuje na Smrťovu říši, takže mne též poněkud zarazily velké klasické hodiny. Pak jsem si uvědomil, nebo spíše namluvil, že ty hodiny představují určitou symboliku. Kdybychom za postavami viděli obrovské přesípací hodiny, dojem by třeba nebyl takový, zato tyto hodiny (aspoň ve mně) vyvolávají pozitivní dojem; mají efekt.

Pavetta se vyjádřila k plášti a kose - souhlasím s ní. Smrť však nemá vousy, proto je pohled na roucho úsměvný. Kosa je velice dobrá.

Mrtvola ležící u Smrťových nohou... Nejsem schopen poznat, co si mám představit pod podobou spodní části těla. Na nohy to rozhodně nevypadá. Takový technický nedostatek.

Vteřinové ručičky jsem si nevšiml. Ano, hlavní a minutová ručička tam jsou. Ale ta přebývající "čárka" (s částečným kosočtvercem na konci), napravo od hlavné ručičky, vypadá úplně stejně, jako ostatní "čárky".

Není to špatné. Zejména proto, že Smrť je věru sympatický chlapík.


 Uživatel úrovně 5

Já osobně tomuto druhu umění (tedy kresbám) moc nerozumím, rozhodně věci jako proporce a pevná linka, mi dost unikají (možná je to první způsobené tím, že mám ráda anime, kdo ví... muhaha). Takže mohu hodnotit jen to, co cítím.
Osobně se mi líbí dva prvky kosa a hodiny, to ostatní už se mi tolik nelíbí. Na druhou stranu, kdo ví, jak by to vypadalo, kdyby tam byly opravdu jen ty hodiny a tak kosa, že? :oD

Taky mi delší chvilku trvalo pochopit, co je ta čárka na víc, než mi došlo, že se jedná o vteřinovou ručičku (digitální hodiny zabíjejí charakter!).
Taky tedy nevím, zda smrť náhodou nepoužíval spíše hodiny přesípací?!
Nejsem si jistá ale do fantasy se mi hodiny nehodí... ne tyhle, leda tak sluneční či přesípací.

Celkový dojem, tarotovou kartu to připomíná jen okrajově, ale to je možná tím, že znám význam tarotové karty "Smrt". Ten plášť mi připomíná vousy (znáte strýčka z Adamsovy rodiny?), ale tak kosa... ta se mi opravdu dost líbí.
Ale i přesto přese všechno... nepřipomíná mi to fantasy...


 Uživatel úrovně 0

No, když už perokresba, tak bys k tý lince měla přistupovat trochu víc s úctou a respektem. Jak si tam tak čáráš, tak ve výsledku z těch tvarů je spíš taková neforemná hmota, taková prostě vata, bahno, těsto. To mi vadí nejvíc. A dej si bacha na ruce:) Zbytek dobrý.


 Uživatel úrovně 0

Tak to trochu rozvedu:

Anarion mě odhalil, pan Kupčík je mým velkým vzorem a snažím se z jeho kreseb učit.

Hodiny jsou tam jen čistě proto, aby pozadí nebylo bílé a obrázek měl tu časovou osudovost, tedy tak jsem to myslela. Jinak na hodinách je 11: 00 - volně zvolené XD.

Muž by měl být duch, ale po pravdě jsem anatomii moc nekontrolovala, šlo mi o Smrtku XD

Anarii: puvodně na A4, díky za historický exkurz, je zajímavý.


 Uživatel úrovně 0

Nadchla mě kompozice. Poměrně časté téma smrti a její oběti jsi zasadila na pozadí hodin a zvlášť za 5 minut dvanáct je vtipné. Na druhou stranu, celé to na mě působí až moc skicovitým dojmem, nevadí mi nejistá linka, ale spíš jistá nedotaženost. Obrázku by více prospělo tmavé pozadí, třeba okolo hodin, takhle je docela chaotický a málo kontrastní. Je to prostě trochu nedodělané.
K anatomii-smrťáka hodnotit nebudu, muž leží poněkud podivně, ale čeho jsem si všimla hned- ležící i "vznášející se" muž mají moc velké ruce-dlaň s nataženými prsty dosahuje od brady kousek nad obočí, a to by tobě nevyšlo.


 Uživatel úrovně 8

TeďZ autorova e-mailu:
Nick: Tfoft
Věk: 19/19
Doba kresby: 2-3 hod.
Technika: perokresba
Inspirace: Ve smrťově říši jsou obrovské hodiny, které měří čas od teď na teď. Myslím, že tak nějak to je.
Co má vyjadřovat: Je to smrt, která si přišla pro duši mrtvého muže, pro něho i ni už čas neplatí, je jen teď. když se ale na to podívám z jiného úhlu, tak mi to připomíná tarotovou kartu, myslím, že na jedné z nich je smrt opravdu nakreslená.


Docela fajn kresbička. Stylem mi připomíná takové ty rychlo kresby od Lubomíra Kupčíka, který kreslí pro Pevnost svým energetickým stylem, z kterého to přímo čiší, avšak jeho způsob zahrnuje též pár kaněk a hlavně mnohem více černé. Jeho obrázky se v místech do temnoty spíše topí a vystupují z ní, ačkoliv myslím že podobné příklady a snad ještě lepší ti posílal Stoupa, na onoho kreslíře komiksů na Hellboye :)

Mě se to celkově líbí. Styl kresby mi tedy kromě zmíněného Kupčíka, občas připomíná obrázky na ságu o Zaklínačovy. Byli tam podobné, i když detailnější, provedení... spíše rytiny :) Tedy tento obrázek by do rytiny šel předělat taktéž :)

Pokud se na tohle dílko juknu lehce z dějin umění, napadne mě kompozice do trojúhelníka, začínajíc už v době Gotiky. Dlouhá a štíhlá smrtka na vrcholu, oprostřed schoulená postavička muže a dole na šířku onen ubožák :) Dokonce kompozice s horním půlobloukem, zde evokující hodiny by se dalo brát už jako čistě renesanční prvek :D kdybys posunula hůl více kosmo, mohla by tvořit diagonálu a renesanční obrázekby byl na světě :) Tedy až na ono téma.

Toliko k nějaké úvaze, kterou asi od ostatních zde ztěží uslyšíš. Pokud by jsem měl skočit zpátky do našich vod, pochválím pýli nad prošrafovanou drapérií, pozadím i stíny. Líbí se mi ozdobné okraje i kompozice samotná. Je to líbivé a pohledné dílko :)

Lehce mě zarazila ona hutná a prošívaná, až neskutečně tlustá kápě, která je právě nejspíše pozůstatek té komiksovější tvorby, neb mi hned připoměla styl kápí ve hráh Heroes apod. :) Stejně tak kosa, která je zde spíše účelně zvětšena (narážím na možná budoucí rejpaly, bránící se výroky že takto kosa nevypadá, moc k užitku by nebyla a nedalo by se z ní dobře sekat, natož bojovat. Zde mi to připadá účelné :) //Warcraft//
Povedené prsty smrtky a docela dobře v náznaku prsty chlápka se mi líbí. Škoda jen toho chaosu v místech kde by měl mít koleno. Dole jsem si snad správně všimnul že ona mrtvola zemřela na šíp? Jinak fajne. Osobně by jsem si vzal pravítko a ony tečky udlal přes něj, ať to má nádech reálné věci (ty hodiny). Písmo by jsem udělal symetričtější a možná více plastičtější dozadu. Nebo pouze 2D. Přidal by jsem trošku stínu pod paráty smrtky, co má na rameni toho chlapa a myslím že zdeformovaní stínová linka na kápy, v úrovni ramen, z hořejší kosy by byla fajn :)

Jinak pěkná kresbička Tfoft :D
Ps. Jak je velký originál?
s úctou
anarion