Galerie

Theurg

Obrázek Theurg

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Ascella: jsem zvědavý, co děláš se svými obráky po dobrodružství?

Tinwen: jelikož jsi autorka kreseb bylo by možné vytvořit obraz Theurga? Celkem by mě zajímalo jak vypadá tvá unifikovaná představa této postavy (myšleno vážně není v tom žádná skrytá narážka nebo urážka).


 Uživatel úrovně 5

Zdravím všechny,
velmi děkuji za kritiky, právě tyto dávají prostor "zrát jako víno", právě to je důvod, proč obrázek umisťuji sem a nezabílím jej dříve než je nutné...
Maluji VELMI málo, většinu času tvořím příběh, to je mé umění. Ale občas přijde touha vzít štětec. Nebo si něco ujasnit. Jako zde. Potřebovala jsem se detailně vžít do psychologie mladého inteligentního (ale v jistých ohledech i naivního a možná snad i zamilovaného?) Theurga. A jelikož jsem žena a mužská psychologie je odlišná, přicházejí na řadu pomůcky. Portétování CP je jednou z nich. Ode mne vyžaduje soustředění, vžití se do postavy. A to je hlavní a jediný důvod vzniku tohoto obrázku. proto je nedetainí, nekonkrétní, pozná se na něm, že je dělán velmi rychle (a v reálu je také poměrně maličký, v tomto naskenovaném rozlišení je na něm vidět, co ve skutečnosti ne... cca 12*12cm)... ale přesto je pro mne důležitý a důležitá je kritika. Druhý důvod - víte, jaký je to pocit místo popisu dát hráčům malbičku? I kdyby hra nestála za moc, jako PJ si šplhnu :-)
Monokl... není, ale kdo ví, třeba obrázek předběhl čas, je to portrét až po setkání s družinou, a jedna z postav má vcelku pádný důvod dát milému theurgovi pěstí :-)

Jo, tu ruku jsem silně pomršila. A jsem ráda, že "plastická trhavina" na někoho působí magicky a tajemně, tak to mělo být...Naznačit proč se soustředí. Nu, důležitá neměla být ruka, ale soustředěná tvář... a ty stohy skic, to jde proti mé chaotické povaze :-))) nu, nikdy nebudu dobrý malíř, neb nejsem malíř. maluji pouze citem a špetkou talentu, nikoli precizností, uměleckým vzděláním. Ale z chyb se poučit chci, to ano.

Španěl, mestic, Zorro? A víte, že klidně? Národ jeho matky má nejblíže k starému Římu, měl by vypadat jižansky...

Tinwen: Kritika JE důležitá. Zajímá mě tvůj názor stejně jako názory ostatní, leč... tvá kousavá slova, kdy mne přímo napadáš, nikoli mou tvorbu, ale náhled na svět... (řekněme, když kritizuješ nevydařenou ruku, je to vpořádku, uznávám, nepovedla se, jen s tou nápravou po dvou letech, jak tu kdosi navrhoval, to není tak snadné; ale když se pouštíš do rozborů typu "vypadá jako blbeček", uráží mne to). Nu, nevyzrálé autory bys mohla i odradit od dalšího publikování, jiné navést, aby si o tobě udělali názor jaký předložil známý, který si spolu se mnou kritiky četl - nebudu rozšiřovat. Na druhou stranu, chápu, že písmem se nevyjádří to, co osobně: nevidím, jak se tváříš, jak jsi svá slova myslela, prostě písmenka zapůsobí mnohdy jinak, než zamýšlíme.
A není theurg jako theurg. Tento třeba - máš pravdu - je dvacetiletý novic vysokých uměn, má chyba, měla jsem jej pojmenovat konkrétněji,takže Theurg a jméno CP, nikoli tak všeobecně. Můj svět je plný nejrůznějších theurgů, tedy se do hlavy bít nemusíš, našla bys tam velmi pravděpodobně i toho svého... ;-)

S úctou a díky Asci


 Uživatel úrovně 0

já si myslím, že tohle je docela pěkné. A navíc tím olejem... Jsi vážně dobrá. btw fakt to trochu vypadá, že má monokla :))


 Uživatel úrovně 8

Tinwen:

Možná jsi mě špatně pochopila. Tvůj názor jsem nevyvracel, jen jsem z tvých slov slyšel, že jsi svůj názor jaksi výrazněji upřednostňovala nad ostatní a vyvolával tím nějakou obecnou pravdu :) Kritiky nad tebou jsou snad důkamez že jsou i lidé, kteří onen monokl nevidí :) Nebo jim to pohled na postavu neruší :) Omlouvám se tedy pokud jsem tě špatně pochopil.

A proč se zmiňuji často o tvých obrázkách? Neb protože jsou krásným příkladem protikladů.... jedni je nesnášejí, druzí je milují :) **připepřeno**
Zrovna tak jako u tohoto obrázku kde jsi sama našla množství chyb, které ti osobně nehrajou do noty a celkové vyvzření ti rozhodně soustředěnost nepřipomíná, jsou tu i opaky... zrovna jako již u tvých, zmiňovaných obrázků :)

any


 Uživatel úrovně 0

Bonjour.

Obrázek má svou... atmosféru, je vidět, že jde o olej a to není vůbec jednoduchá technika. (čert ví, jaká technika je vlastně v oblasti umnění jednoduchá, že?)

Dle mého autorka skvěle vystihla podstatu postavy a zvolení oleje pro Theurga je pro mne více méně jakýmsi magickým, přeloženo polopaticky, dává to obrázku štávu.

To něco-nic co si theurg kuchtí v rukou mu dává ten "opar" tajemna, jenž u tohoto povolání není nezvyklostí, myslím, že je takto zvoleno lépe, než kdyby kolem něho létaly prskavky.

Pravá ruka z pohledu theurga se mi zdá v pořádku, jenom ta levá z mého amatérského "3D" pohledu mi trošku nesedne a sice ta trojice (či dvojice) rozmazaných nehtů.

Lehce mne též zarazila jakási mezerka mezi uchem a jeho vlasy, je dosti malinká, dle mého působí lehce rušivým dojmem.

A též ještě jednoho dojmu se nemohu zbavit. Že to pravé oko je lehoulince pootevřené.

Obrázek je na pohled pěkný, zdařený má svoje kouzlo a osobitost. Přeji autorce at s dalšími výtvory zraje jako víno.

hrabě de la Fére


 Uživatel úrovně 0

Tinwen: Monokl opravdu nemá... Nesmíš to poszuovat podle toho, jak bys to udělala ty. .-)

Nemusí být přece namalovaný tak, jak "by normálně správně vypadat měl, ne." Pro mě vyzařuje úžasně soustředěnou atmosféru - spíš než naivního mladíka nějakého...dvorního intrikána. Vypadá tak španělsky - a inteligentně. Konečně je tu dílo, ke kterýmu mám vůbec chuť se vyjadřovat. Není to nějaká obyčejná nudná bezvýrazná fantasy figura.


 Uživatel úrovně 0

anarion: někdo moudrý (a nebyla jsem to já) kdysi prohlásil, že na obrazy/ázky lze vždy nahlížet jenom subjektivně. Je to jejich samotná podstata.

K příkladu se sochou: umělci nebude odpuštěno. Umělci bude vyhubováno, že kámen takto zprznil a on se potom, při svém dalším díle, vyvaruje chyb, které způsobily onu nelibost. Kdyby mu ty malé chybičky totiž byly odpuštěny, neuvědomí si autor, jak působily na publikum, pro které (většinou) válečníky sochá, a zopakuje je znovu, neboť si neuvědomí jejich váhu, tíhu, naléhavost, ohavnost a podobné ptákovinky. Chyby nejde odpouštět, chyby lze jenom napravit.

a anarione, už bys mohl vědět, že mé kritiky vždycky byly a jsou subjektivní. Úkolem autora, kterýžto pošle SEM obrázek a přečte si k němu nějaké kritiky, je prohrabat se subjektivními názory, poskládat je k sobě a z nich si utvořit "objektivníy" obrázek. Jinak nelze dosáhnout zlepšení u dalších děl.

p.s: proč kdykoli něco napíšu, dovoláváte se ve svých reakcích na MOJE obrázky? :-D


 Uživatel úrovně 8

Já to tak nevidím a tvůj názor nemůžeš pokládat za obecnou pravdu.

Jakákoliv technika která je složitější ku zpracování, nese jistou menší úlevu zde. Pokud tady někdo vytesá do mramoru postavu válečníka, utínající hlavu drakovy, budou mu menší chybičky odpuštěny s tím, že by bylo určitě moudré, aby na sobě dále pracoval. Zrovna tak u autorky beru na vědomí, že pokud bude posílat své další dílko, měla by si něco z naší kritiky vzíti a některým chybám se vyvarovat.

Zrovna ty Tinwen by jsi mohla vědět že i u tvých obrázků jsou názory na tvá dílka rozporuplné. To co ty namaluješ s jistým záměrem někdo odsoudí, někdo pochválí. Jsou lidé kteřím se tvé obrázky líbí a tak je to i naopak samozřejmě. Tedy tvou poznámku autorka určitě může brát na vědomí, ale mě například tvůj poslední odstavec k obrázku nesedí a já v postavě vidím soustředěnost :)

toliko k našim ""subjektivním"" názorům.


 Uživatel úrovně 0

anarion: Stín, stín být určitě měl, ale stal se z toho monokl. Kdybych já chtěla udělat stín, asi ztmavím původní barvu, nenamaluju stín barvou jinou...
ano, měl to být astron, to mi asi nedošlo, že? Ale je to skutečně astron? Spíš mi to připomíná plastickou trhavinu. Odkdy theurgové fetují astrony a plastické trhaviny?

Falhir: Inu, to víte, není snadné vyobrazit olejovou malbou nehty.
asi jako cokoli ostatního, že? Tohle ti připadá, jako "omluva", "argument"?

S prominutím ještě jednu poznámku. Proč, ten moudrý theurg (a asi nebude úplně lebavý, když má i svůj malý fetiš-astron) vypadá jako naprostý blbeček? Já na tom obrázku nevidím theurga, já tam vidím blbečka, dvacetiletého zamilovaného snílka. Ovšem pokud autorka takhle therugy vidí, biju se do hlavy, že za jednoho hraju.


 Uživatel úrovně 0

Je tak jednoduché odpovědět, až to bolí. Já žádného monokla nevidím, ale pokud ho přeci jen má - někde schovaného -, tak asi proto, že se uhodil či mu někdo uštědřil ránu pěstí (nebo jiným tvrdým předmětem).
To, co drží, je astron --> viz. úvodní příspěvek autorky. Pravdaže vypadá poněkud nezvykle a vskutku jako by část vyčnívala zpoza ramene.
Co má s nehty? Inu, to víte, není snadné vyobrazit olejovou malbou nehty. Jsou sice příliš bělavé, ale mně to ve výhledu nevadí.

Tolik odpovědi, nyní k práci z mého pohledu: líbí se mi to. Úžasné barvy, pěkně znázorněné rysy ve tváři, nadýchaná, úchvatná atmosféra. Zkrátka z této práce čiší příjemné teplo a celkově potěší přihlížejícího. Ruce jsou v pořádku, ošacení taktéž, jen ten astron - jak jsem již zmínil - není žádná výhra; neforemný a vůbec podivně vyobrabrazený - tím myslím hlavně jeho rozporuplnou polohu.
Jinak hezké.