Galerie

Mapa

Obrázek Mapa

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Balrog: Jo, to se mi párkrát taky stalo, že se to začalo nějak takhle mršit až se to kouslo a konec. Od tý doby mačkam "Ctrl S" tak často jak to jenom jde:)


 Uživatel úrovně 5

Stoupa: Až tak ; ) to je vidět, když si tu mapu pořádně rozklikneš ; )

Co se týká velkého hýbání s věcma, tak toho jsem se celkem bál, PS mi totiž začal během toho zlobit a neustále padal. Tzn při téměř jakémkoliv přesunu selekce se kousnul, stejně jako když jsem po pěti minutách práce kliknul na barevnou paletu (!!!!). Takže jsem tohle fakt dělal jen pár štětcema, několika málo barvama (za velkého využití kapátka - přejmi barvu :D) a s notnou dávkou trpělivosti : )

(A kurna, spadlo to, cely obtocny hory, co jsem ted nakreslil, v prdeli!)


 Uživatel úrovně 0

Balrog: až tak jo?:)
Jo jinak teď jak a to koukam za střízliva, tak mi vadí jedna věc. Tu mapu bych hodil na střed - vůči panelům bych jí posunul trochu nahoru, páč dole je fakt natěsno a dokonce přesahuje až do toho štítku s mečem, zatimco nahoře je hafo místa. Trochu mě to ruší.


 Uživatel úrovně 0

Myslím, že mapa je dobrou ukázkou jak taková mapa do fantasy má vypadat. Je vykreslená, barevná ale přitom není výrazná, zdobená a vcelku propracovaná. Moře tam vůbec být nemusí... k čemu by bylo, to už je přece další mapa, ta nás nezajímá. Autor mapy třeba neznal další část země a proto tam není zaznamenána. Ubažuji, že bych tvoji mapu někde zkušil zneužít v nějakém dobrodružství :D


 Uživatel úrovně 5

Stoupa: Mno font.. ja se ti doma mrknu :D... Ale co si tak pamatuju, tak by se mel jmenovat Aladin.
(Ale delal jsem to tak, ze jsem si ty napisy sice napsal fontem, ale pak jsem ho rucne prekreslil a puvodni napisy vymazal...)

Tak a pár poznámek k Anarionově pojednání; dohodli jsme se, že to budeme řešit až tady a ne soukromě... asi ať z toho taky něco máte :D

:: s nějakou simulací oříznutí nesouhlasím. Pokud si chce někdo mapu vytisknout, tak si ji vytiskne a trochu odrbat okraje ji může sám. Místo tam na to je - a vypadá to rozhodně líp, než když bs měl nůžtičkama ostřihávat okraje, aby ses trefil do mé linky. Navíc by to byla další hodinka zbytečného sra.. vztekání.

:: modré moře kolem kontinentu není, protože tam žádné može NENÍ. Tohle je celý svět, je to deska v prostoru, kde není divné, že dojdete na konec světa a opatrně nahlédnete přes okraj.
Tak proto tam není žádné moře.

:: Amfiberai: :( to není jednorožec, ale socha draka Q.Q A pozadí mu chybí, protože, jak jsme už řekl, tohle je kus města právě na okraji světa, tak tam ani nic za tím srázem už být nemůže : )

:. Ajris: dík, se stínem máš pravdu. Dělal jsme ji jako první a u ostatních jsme ty stíny pak dělal jemnější. Ani nevím proč.

:: Solar: Jak to je se Solarem a jeho brněním, nevím :D.. Jak jsme s přiznal, neměl jsem zrovna náladu kreslit se s chlápkem v brnění a tak jsem si pod obrázek dal nějaký cizí obrázek rytíře a tak nějak ho překreslil. Takže poloha, brnění.. nic z toho není moje práce :D

:: Mamonín a další: Jak jsem už psal, to jsou nakreslená "opravdická" místa ze hry, tak, aby to hráči ihned poznali a řekli si "No jo, tohle je Mithalir!". On v tom Mamonínu není ani tak takový ruch, jako jsem kreslil kdysi na Trhu; a v tomhle místě, které tam je zachyceno, je dokonce celkem klidno. Večer sem hodím pár screenů, abys(te) mohl(i) posoudit, jak moc jsem se trefoval : )


 Uživatel úrovně 0

Moc pěkný obrázek. Ba přímo nádherný. Vše je skvěle popsáno a znázorněno.
Jen jí ča¨pnout a vyrazit někam na tůru.

Opravdu velmi pěkné.


 Uživatel úrovně 0

Libovka. 9,8 z 10ti:) Víc říkat netřeba.
Prosimtě, jak se menuje ten font?


 Uživatel úrovně 8

MapaZ autorova e-mailu
věk autora - 24

techniku, jakou byl obrázek vytvořen (v případě počítačové grafiky není povinností autora uvádět ani program, ani použité nástroje)
dobu, po jakou byl tvořen - Celé ve Photoshopu

Mapa PW RP světa na platformě Neverwinter nights, čili kresleno podle existující dokumentace, veduty míst podle toho, jak lokality ve hre opravdu vypadají (nebo jak by měly - nwn má omezenou velikost lokací, takže není "vidět" daleko. Veduty hlavních měst jsou tak poskládány třeba i ze šesti lokací).

Popis: Mapa je nakreslená v duchu kartografických děl z období baroka. Takže samotná mapa je uprostřed, po okrajích veduty míst na Desce, prokládané obrázky jednotlivých bohů. Pro info, kdyby chtěl někdo být v obraze.. :D

Amfiberai - elfí město
Ajris - dobrá bohyně, laskavá, léčitelka
Tirian, hlavní město Tírinského království, město s magckou univerzitou (jo, takovýto s těma hodně věžema)
Solar - Dobrý bůh, bůh slunce
Hobitín - je prostě hobitín ; )
-----------------
Mamonín - velké město plné obchodníků a slepic
Hargud - moc zlý bůh z minulosti Desky, nyný snad už konečně poražený a bez síly
Mithalir - hrad rytířů, sídlo krále Železné Říše
Durmin - trpasličí bůh
Hag Hargol - trpasličí sídlo, vykutané v podzemí.


Solar a větrná růžice tak trochu "obkreslené" : ) ... jinak všechno vlastní práce, někdy s, někdy bez reference. Jo a textura na pozadí je z nějaký fotobanky.

Čas strávený nad obrázkem:
Těžká otázka : ) Dlouho trvalo, než jsem si rozmyslel způsob, jakým budu mapu kreslit - jak udělat hory, města, a hlavně jak vyřešit lesy. To si vyžádalo pár večerů zkoušení a návrhů. Mapa pak byla nakreslená za dva večery.
Každá veduta trvala zhruba půl až tři čtvrtě hodiny, stejně tak obrázky bohů. Rámy kolem nich potom celé odpoledne práce : / Hrůůza.


Tedy…jako dříve u mého obrázku: Erb, kdy ho někdo nazval: „Dílem“, i já tak hodnotím toto The_Balrogovo „Dílo“, neb jak dílo se mi to opravdu jeví.

V prvé řadě si je nutné uvědomit rozlišení a velikost obrázku a veskrze jemné detaily, které jsou stále precizní, nehledě na formát. Lze vidět že obrázek jenom dostal, když jsem četl, že The_Balrog dělal nejdříve nákresy a návrhy, než se pustil do díla. Jako dílo samotné mi tato mapa připadá velmi povedená. Jen osobně by jsem okraj mapy více roztáhl. Vidíme že:
Pásy, v kterých jsou detaily mapy: města a bohové, které s táhnou spodním a horním okrajem mapy, jsou velice natěsno k okraji stránky. Chtělo by to tam mezeru a to jak na spodní okraje, tak na okraje boční, kde máme pásy také namáčknuté do formátu :o) . Ona mezera nepřísluší jen formátu, který by se mohl roztáhnout do výšky i šířky, ale i umístění pruhů k mapě samotné. Pokud se koukneme na střed dolního pásu, konkrétně na město: Michalir a na meč v erbu nad ním, vidíme že kus ostrova z mapy nám do onoho pásu zasahuje. Nevím zdalipak to byl autorův záměr, leč se mi zdá že i tam by menší škvírka byla jen k užitku :o)

Velmi se mi líbí ztmavení okrajů stránky. Líbí se mi to navození pocitu starého ovčího pergamenu, leč osobně uvažuji nad nějakými změnami. Je to opět můj subjektivní názor, těžko říci který způsob je lepší, to ať si každý posoudí sám :o)

a) Vidíme že The_Balrog zvolil oříznutí okraje stránky rovné, decentní, typické. Možná by ale nebylo od věci, právě onen okraj roztřepit, použít v Photoshopu funkci klonovat, retuš, nebo jak se to jmenuje a ztmavit i kraje, které by před tím neudělal rovné, ale vzorově roztřepené. Otázkou zůstává, zdalipak hrana okrajů by zůstala jen o trošku tmavší než nynější okraj, nebo by jí The_Balrog obtáhl onou černou, jednopixelovou čárou. To ať si každý posoudí podle svého

b) Dalším bodem, který je sporný, je jak by mapka vypadala, pokud by The_Balrog naznačil ono modré moře, i okolo celého kontinentu. Samozřejmě by se postupně zesvětlovala. Nyní vidíme moře možná nešťastně oříznuté i Mořepádu. Vypadá to na vodopád… možná by neuškodilo teda trošku naznačit zlom a ztracenost mořské masy v bělostných pěnách :o)

Ovšem tato otázka patří do světa, pro která autor mapu tvořil, nemohu posoudit.

K mapě jako celku jsem se už vyjádřil. Stále si rolerem zvětšuji jednotlivé úseky mapy a stále se mi tají dech nad každým detailem, který i tím vyleze ven. Opravdu, neváhal by jsem a tuto mapu si klidně na místě v Dračím Doupěti zahrál. Tato mapa poskytuje pro začátek dost prostoru pro desítky levelů, pro pokročilejší hráče alespoň na 6-8 levelů. A že jí nemůžete zakombinovat do světa? Jsme přeci v Dračím doupěti a fantasii se meze nekladou. Dostanete se magickými dveřmi do jiného světa a teprve pro *splnění nějakého úkolu, což vám PJ dá až po probrouzdání celé mapy* se můžete vrátit zpět. Možností je mnoho a proto vidím kteroukoliv mapu, jako v Galerii nanejvýš použitelnou věc. V tom je nádhera map. Tedy, Děkuji The_Balrogu :o)

Tedy, to bylo k mapě jako celku… ještě se na chvilku zastavím nad detaily a popřeji The_Balrogovy mnoho zábavy s touto kouzelnou hrou, Dračím Doupětem, jak nazývá se po staletí :o)

Pozn. Omlouvám se nejdříve The_Balrogovy, že cituji jeho e-mail, a používám jeho slova do kritiky o hrubé charakteristice měst…. Pomůže mi to :o)
Tedy:
Amfiberai - elfí město… krása. Točitý žebřík nahoru do mohutného listnáče evokuje pána prstenů a fantasy prameny, popisující elfy jakožto stromový lid, jenž si libost našel v stavění příbytků v korunách stromů. Též pro symboliku The_Balrog nakreslil jednorožce. Vlastně celé jeho dílko se odvíjí tím jeho roztomilým osobitým stylem. Nedotažené čáry jako u Boba a Bobka nenaznačují uměleckou lenost, spíše zručnost a hravost. Decentně volené barvy, aby celý obrázek ladil…. Krása. Akorát se mi zdá že právě Amfiberai je jediné město, kterému chybí pozadí a umístění do krajiny.


Ajris - dobrá bohyně, laskavá, léčitelka… líbí se mi evokace dobra, neboli alespoň já za ní vidím pomyslnou bílou aurou… která nejspíše vznikla retuší podkladové plochy :o) Pěkně symbolické :o) Leč buď by jsem stín pod postavou nedělal, a nebo je dělal více rozprostřeněji. Vidíme že stíny jsou u tohoto díla zbytečné… najdeme tu nespočet věcí a detailů, kde by stín mohl být, ale ty se u map přece také nedělali. Chybu spíše vidím v tom, že autor s snažil postavu stínem oddělit od levitace a usadit jí na zem… možná je ten stín napravo od ní moc výrazný a nabídne my takovou myšlenku. Pro srovnání.. stín u Solara je mnohem decentnější :)Mohl by se více rozprostřít, pokud je to tedy stylizace. To už je ale všechno takový pitvořivý detail, že *mávne rukou*


Tirian- hlavní město Tírinského království, město s magickou univerzitou. Velkolepé.. Hlavní město umístěno na nejdůležitějším pásu, uprostřed Horního. Také je nejluxusnější, nejpropracovanější, nejvelkolepější. Působí trošku jako taková Florenci Itálii v období Renesance :o) Ta budova s věžemi, sídlo učených a moudrých… jako rod Medicejů ve Florencii… v dály hrad, náměstí a centrum města :o) Přístav, lodě… vše je sladěno a vše dýchá umem autora nakreslit zdánlivě jednoduchou kresbou detailní prokreslení města, její moci, atributů a postavení :o)


Solar - Dobrý bůh, bůh slunce… I tady lze ukázat jak s minimum linek The_Balrog dokáže říci to, co mi dlouhou kresbou. Ne, každý se na to může dívat jinak, ale mě se to velmi zamlouvá. Brnění je uvěřitelné, meč se nám možná u nohou trošku ztrácí a láme…. Chtělo by ho to malinko vypíchnout do popředí :o) Magie v ruce úchvatná. Jednoduchá, vlastně i mrňavá *a to s přiblížením* leč úplně dostačující.

Otázkou je, jak působí ten chránič genitálií a pánve na bojovníkovy. Vím že plechy budí dojem většího drakobijce a bojovníka tělem, leč někomu to může připomenout Supermana, co měl trencle přes kalhoty :o) Otázkou také je fakt, jak by Solar vypadal s kroužkovou, suknicí a varkočem navrch… To už je ale The_Balrogu jak sám víš, polemizace :o)


Hobitín - je prostě hobitín… jak autor sám píše :o) Nechci tu opět opěvovat známá témata… Jen vyzdvyhnu propracovaný detail, kterých je na této mapě mnoho. A každý má svůj smysl a řád *doufám*

Hobitín…. Nahoře v atributu.. hádejte, no soudeček :o) Solar má nad sebou slunce *kupodivu*. Tirian má ve znamení astrální kouli… Ajris lístek. Každý detail sem patří a to dělá tuhle mapu tak krásně fantasy s nádechem dobovosti, že opět podotýkám, že toto je Dílo :o)
Snad jen…. U Hobitína vidíme jako měl Bilbo, vchod do „Dna Pyle“ *metafora* Dveře by jsem vybarvil hnědě… působí takto dost… rušivě :o)


Mamonín - velké město plné obchodníků a slepic… škoda… no škoda. Buď autorovy chyběla inspirace, nebo se rozhodl zvolit jiný pohled než u ostatních volně otevřených měst, leč tento pohled na Mamonín, mi přijde na plné město obchodníků docela liduprázdné :) Opravdu, venku ani živáčka. Obrázek je to pěkný, jen co jež pravda, ačkoliv jednou tady The_Balrog nakreslil obrázek: Trh ve Westgardu *nebo tak nějak* Obrázek zachycoval rušné město, plné obchodníků a slepic *úsměv* inspirace , nebo dokonce obrázek z města sem vložený, by nemusel vypadat špatně :o)
ačkoliv druhou možnost zamítám. Obrázek byl dost detailní a byl by jako pěst do oka, při vložení a nazmenčování na původní velikost, leč inspirace mohla přijít odtamtud :o)

Hartus - moc zlý bůh z minulosti Desky, nyní snad už konečně poražený a bez síly Doufám :o) Vypadá jak démon… jako muž Sukuba… tedy jen tělem. Prostě démon. Popelavé zamlžení kolem, hořící křídla, Lebka *tušil jsem to* nad ním. Lebku jsem si v mysli představoval v hlavě a po následném kliknutí tam opravdu byla :o) Znak smrti :o) Chválím autora za obzvláštnění postavičky a zabalení levé nohy do látky, nebo spíše boty. Je to zajímavější :o)


Mithalir - hrad rytířů, sídlo krále Železné Říše. Také, druhé hlavní město Mapy.. město bojové, město králů… s mečem ve znaku a Hradem, který by mohl oponovat Westminsteru v Anglii u obzoru :o) Takové Benátky v době Renesance… Florentská kultura, Leonarda, Michelangela a Rafaela se tu snaží vyvážit: Giorgione, Tizzian, Tintoretto :o))Připomíná mi to trošku Rohan *hora v dály* , trošku Minas Tirith *opevnění před Hradbami*, trošku Hermův Žleb *úzká vjezdová ulička*… každý si tam něco najde. Mě *mimojiné.. když odbočím od velkolepého města, které zaujme každého, * mě zaujal malý stan za hradbami…. Takové jsme máme jako skupina i na bitvách… pěkné :o)


Durmin - trpasličí bůh. *smích* Dokonale vystihnutý. Podsaditý… sveřepý, nebojácný. Nemám slov. Něco pro mého kamaráda Rhondira.. trpaslíka srdcem :)Hag Hargol - trpasličí sídlo, vykutané v podzemí… ach ta Morie. Ach ta Melancholie. Tolkien nám navodil myšlenku, která mě nyní přepadla. Pokud se ale odprostím od Pána Prstenů. Připomíná mi toto sídlo i jeskyně ve Hře: Gothic II, kdy v kryptách byli podobné sochy :o)


Tedy co na závěr říci? Veliké plus a obdiv autorovy… dostál svého postu :o) Mapa samotná…. Ano, tu jedinou jsem nekomentoval a komentovat nebudu. Neznám svět, pro který je určená, ale nevidím v ní chyb, alespoň né takové, které by stály za zmínku, což může brát autor jako kompliment :o)

Naprosto dokonalé detaily…. Sloupy, atributy, města, hvězdice, textury, barevná souhra.. to vše jenom podtrhne výsledný efekt, který je:

Dechberoucí

S úctou a obdivem
anarion