Galerie

Výsměch životu

Obrázek Výsměch životu

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Já tím spíš chtěl říct, že účel, pro který obrázky vznikly, splinily na 100% a jelikož mi přijdou využitelné, tak jsem je poslal :o) .. ale s odstupem času, že vidím chyby, to znamená že je vidím za týden, za měsíc ...


 Uživatel úrovně 5

Nemám rád vyjádření "je to ilustrace, je to něco míň kvalitní". Ilustrace je obrázek jako každý jiný, není omluva "koukejte se na to jako na ilustraci" : ) Vzpomeňte si na Zdeňka Buriana a jeho ilustrace ke knihám a povídkám.
Stejně tak si nemyslím, že ilustrace k dětské knížce musí být nutně infantilní.

Nevím, jestli se to týká zrovna tebe... tyto obrázky se samozřejmě dlouho válely v mailu galerie; ale vseobecne nejsem rád, když se nám posílají staré obrázky. Staré obrázky - takové, které se už ani autorovi nelíbí a snad i on sám ví, že má na víc a že by toho mohl dost zlepšit.

Místo toho nám posílat vaši druhou ligu "aby tu něco bylo", si sedněte na jedno odpoledne k papíru a nakreslete něco nového, co ukazuje váš momentální skill. Prospěje to nám všem.

(znovu bych chtěl podotknout, že tohle nebylo přímo vztaženo na tyto obrázky, ačkoliv mne stepanm svoji reakcí na to přivedl.)


 Uživatel úrovně 0

Dík za kritiku ... ale :o) Vesměs kritizujete co bylo účelem obrázku, případně přímé součásti předlohy, které jsem měl za úkol se držet, a pak dosti nedokonalé nafocením s chabými úpravami, moc mi to nešlo. Čistě teoreticky bych s tím ještě snad mohl něco udělat, pravá půlka obličeje je v originále podstatně tmavší. Bohužel nemám scanner.
Obrázky vznikly podle celkem přesných instrukcí a tudíž:
oči: jsou jak mají být, anarionova kritka že by měly být méně výrazné je správná, díky, měly.
čepice klauna: Narazil jsem ji na hlavu přesně jak jsem měl, ale působí divně, bohužel, nenašel jsem žádnou předlohu podobné čepice, odkud bych ji mohl převzít a nějak by vypadala, napadla mě sice i jiná, ale až pozdě. Působí trochu divně, to jednodznačně. Asi je to dánohlavně pravidelností. Má chyba. A pravý roh se do ní nevejde - toho jsem si nevšiml.
rohy: Ty jsou kupodivu tak jak jsem chtěl - nepravidelné, každý jinak ... celý obličej je nesymetrický schválně, je to pak vidět i na té klaunské čepici.
vrásky u klauna: tam nejsou schválně :o) takto jsem to měl v zadání ... prostě ďábel co si oblákl převlek a snaží se tvářit jako člověk
hlava klauna: prostě nemůže být větší, protože by pak obrázek ztrácel smysl ... více méně to Balrohg vystihl .. člověk nabyde dojmu, že se jedná o hlavu člověka, .. přesně to měl ten démon v úmyslu že? .. ale přesto na tom člověku něco nesedí ... tak to je schválně.
tvar hlav: je podle předlohy :) sám bych ji udělal také s větší mozkovnou ... ale: je to démon a nemusí mít vůbec žádné lidské rysy ...
čára na čele tvaru V: by tam asi být neměla, pravděpodobně jsem moc řízl tužkou, nevšiml jsem si
chudčí rysy klauna: ano, to jsou, mohl jsem na tom asi zapraovat víc, to se stává, když kreslíte dva podobné obrázky po sobě, druhý je vždycky odfláknutější
světla: tam také nejsou úmyslně, ale dobrý postřeh, světlo z jednoho zdroje by tomu hodně prospělo ... já bych tam dal lehce z boku a zespoda a udělal to celé hodně tmavé, ale tady se budu zase obhajovat zadáním :D
Jinak v kresbě vidím velké nedostatky, hlavně s odstupem času a klaun mi přijde strašně chudý. Naštěstí se nemělo jednat ani tak o přehnaně o výtvarné dílo, jako o ilustraci. Takže toto dílko JE ilustrace,poprosil ych vás, aby tak k němu bylo přistupováno. Děkuji za kritiku, směle v ní pokračujte, snad jsem k ní řekl alespoň něco málo na vysvětlenou, proč to a ne ono.

Celkem vzato: Co se vám na obrázcích nelíbí, je převážně záležitostí zadání které jsem měl, to neznamená, že vám vnucuji: obrázek je hezký, protože jsem to tak měl zadané, ale spíš chci říct, obrázek je právě takový, protože jsem to měl zadané :)
Na zváěr bych doporučil: zakryj horní polovinu obrázku a koukni na spodní ... (jednen výraz), zakryj dolní polovinu, koukni na horní (výraz číslo dvě) -> dva výrazy na jednom obličeji ... což je taky účel.


 Uživatel úrovně 0

No na mě ten obrázek působí zvláštním dojmem pak mi došlo že to dělají ty naoůl nelidské tvary obličeje klauna a to že mu chybí oči ale to byl asi záměr.
Jnak obrázek docela povedený pos tránce technické nic psát nebudu protže to už zde vypsali jiní.
Stejně mi to přijde takové divné nevím, nemám z toho obrázku zrovna dobrý pocit.:)

s úctou
smycma


 Uživatel úrovně 0

Takže má troška do mlýna:

Mě osobně se tedy líbí více ten klaun. Vypadá dost nelidsky, myslím, že je to tou pusou, která je převzatá z rohatého. Určitě by tomu neuškodilo více ostrosti a kontrastů, je to takové mdlé. Ten ďábel mi prijde oproti klanu nevýrazný s divnou hlavou jak už tady zaznělo. Ale má zajímavé rohy, já bych je osobně udělala tmavší, ale ta kresba vyjadřující rohovatinu mi přijde propracovaná.

Takže možná bych se nebála více přitlačit na tužku a stíny prohloubit, rozhodně by to chtělo lepší naskenování. To že visí ve vzduchu mi nevadí, osobně dávám tomuto řešení přednost.

S úctou tfoft


 Uživatel úrovně 0

ehm, je to divné, nerozumím tomu, nechápu to


 Uživatel úrovně 0

Myslim, že tomuhle by nějaký výraznější tvrdý světlo ze strany nebo shora prospělo. Bylo by to dramatičtější.
A po stranách si tomu mohl nechat víc místa.
Parohatej se mi líbí. S jednim zdrojem světla by se mi líbil ještě víc. Kašpar se mi nelíbí a nelíbil by se mi asi ani s tim světlem.


 Uživatel úrovně 8

Obrázek se mi nelíbí námětem. Pokud se kouknu na tváře, zdají se mi zderormované, i to mohl být záměr autora, ale mě to tam prostě nesedí. Obecně se mi nelíbí koncepce dílka, nakreslit tvář bez pozadí, jak pluje vzduchem. Někdy to docela jde: Jako u Thorina a Odina, ale tady mi to vyslovenš vadí. Obrázku podle mě něco chybí.
Ta démoní hlava nevypadá špatně, dal by jsem více stínu na pravém rohu u obličeje, dále propadlé vrásky pod oční klenbou by jsem ztmavil, u čela a rohy, které vystupují dopředu... tam by jsem udělal spíše světlejší prvky, aby nám to více vystoupilo do popředí. Též nos mohl být více stínově prokreslen. a oči by jsem buď nechal úplně bílé, nebo je jemně, ale opravdu velice jemně a slabě vystínoval. Na mě je to hrubé. Též mi moc nesedí tvar očí, takové podlouhlé a rozpyté do kapkovitého tvaru, u toho ďábla to oko alespoň částečně překrývá oční klenba, ale u klanuna to jsou skoro shodné elipsy.

Klaun je podle mě horší. Stíny jsou méně dotaženy, celkově je obličej chudší.
Obecně mi námět moc nesedí. Promiň stepanme, snad jindy, neber si to osobně, ale tohle není moje parketa, leč ti přeju hodně úspěchů v další tvorbě, která bude doufám, pro mě osobně stravitelnější.

s úctou
anarion


 Uživatel úrovně 0

Obrázek se mi dost líbí, ale přeci jenom je tam pár prvků, na které se chci zeptat.
1) V obrázku původního ďábla je přesně uprostřed čela čára ve tvaru V. Nevím proč, ale připadá mi ostřejší než jakákoliv jiná a pořád se na ní musím dívat.
2) Tohle je spíš dotaz. Neměly by ty rohý být nějako trochu sousměrnější? Nebo ten levý roh. Neměl by být vytočený k tváři? Celkově ten levý roh by možná měl být trochu víc od tváře. Ale to jsou jen mé dojmy. Možná mě vyvedete z omylu.

Co je podle mě perfektní je ztvárnění tmavé levé strany. Ty stíny se mi opravdu moc líbí.

Nemyslím, že by ten šašek měl být vrásčitější po stylu původního ďábla. Ten by jen těžko šel mezi lidi jako kozel. Oba obrázky určitě dost snadno najdou využití v hraní DrD (DnD).

3) Podivné mi přijde zpracování ….nevím jak se tomu říká. Zpracování té čepice. Respektive těch dvou…čehosi. Pravý roh by v té čepici končil příliš brzy. Tím druhým si nejsem jistý, ale naopak je asi moc dlouhý.

Celkově jsem však obrázkem zaujat v kladném smyslu slova.


 Uživatel úrovně 5

věk: 18 let
doba vzniku: 1,3 hodiny a 2 hodiny (klaun a dabel)
technika: kresba
co vyjadřuje dílko: Dílko vyjadřuje ďáblův výsměch životu v převleku
klauna, je kreslený
pro vznikající klip kapely Dirty Game jako jedna z rekvizit. Je
neoddělitelný od obrázku "ďábel". Vyjadřuje, jaký je život podivná komedie.
inspirace: Inspirováno je to jedním tetovacím motivem co jsem dostal
jako podklad k vytvoření ďábla a následně inspirováno vlastním ďáblem.
uveřejnění jinde: Zatím není, bude na mám webu a v tom klipu.

pozn. od Balroga: Spojil jsem tyhle dva obrázky do jednoho.


Hlavy.

Hlavy mi připomínají maskarony; ornamenty, které se připlácávaly na patky klenby, na hlavice sloupů, postupem času kamkoliv, kde se to staviteli zalíbilo. Jsou kresleny jako dekorace a dekorativně působí. Myslím, že svůj účel plní obstojně – a možná by šly použít i jako ilustrace nějakého CP, či bestijky.

Pár drobností k technice. Je poznat, že ďábel byl dělaný podle předlohy, ale klaun už ne… a byl odvozen od ďábla – ďábel je propracovanější a vrásčitější, prostě uvěřitelnější. Klaun má vtipně schované rohy v čepici : ) (prosím, asi nebudeme rozebírat, jak si tu zpropadenou čepici nejspíš navlékl), ale tím, že se jedná o ďáblovu hlavu v čepici, působí nepřirozeně. Člověk totiž dostane dojem, že jde o lidskou hlavu… ale oproti člověku má ďábel moc placatou hlavu a žádnou mozkovnu. Buď bych mu tu hlavu udělal v převleku normálně lidskou, nebo bych mu i tady udělal ty hluboké a hnusné vrásky. Takhle zůstal někde na pomezí a mně to přijde rušivé.

No a pak ty "drobnosti", jako že je fajn spíš skenovat, než fotit… a že by se vyplatilo převést je do čb, než do barevného obrázku. : )