Galerie

Mapa města

Obrázek Mapa města

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Zdravím,

dle mého je to velice hezky provedená mapa. Autor nám dal jasnou představu, jak vypadá rozvrstvení města (shluky budov, poloha vodnatých ploch,...). Je vidět vysoká úroveň propracovanosti a to, ať už jde o rozložení volných ploch (velké náměstí, kde budou trhy), anebo menších náměstíček, kde se lidé setkávají a tvoří hloučky a typicky debatuj co je nového.
Víme, že za mostem a řekou jsou pole, jež jsou zavlažovaná vodou z řeky etc. etc.

Možná za jediné vady bych označil, že mapa je oříznutá od zbytku města (alespoň mi to tak příjde) a je tak nakrásně zpracovaná až nevím, ke kterému městu ji přiřadit,

s přáním dalších úspěchů a s úctou,

Tobša


 Uživatel úrovně 5

Cedricu a Arfandixi, pokud se chcete bavit na tohle téma, přesuňte se prosím ke stolu Rubrika Galerie.


 Uživatel úrovně 0

Arfandix:
Z jakého důvodu považuješ Galerii za místo nízké úrovně?


 Uživatel úrovně 0

Jen bych chtěl dodat ke svému předešlému příspěvku, že mé hodnocení neodráží ani tak moc vysokou kvalitu díla, jako spíš, dle mého názoru, nízkou úroveň galerie.


 Uživatel úrovně 0

Pěkné odhaduju že si to sám nekreslil ale to nevadí (ale jakej to má význam dyk to nemá žádnej děj)


 Uživatel úrovně 0

DObrý den.
Uff, dlouho jsem tu nebyl a najednou tohle. Opravdu mě vaše komentáře hrozně dostaly a potěšili. Hlavně váš zájem! Fakt super. Určitě vám všem mohu k této mapě vyprávět příběh, pokud bude zájem. Nevím, zda je to vhodné tady do komentářů. Ale určit to tu trochu nakousnu.
Technika: ano, je to na takový ten "recyklovaný" papír, který má fakt úžasný vlastnosti, tím, že není čist bílý, ale čistě hnědý. Nedá se na něm gumovat, jen vrstvit. Celá mapa je asi 50x50 cm a bavil jsem se tím asi týden, když jsem měl opravdu náročné období a krásně jsem si u toho odpočinul (chtělo to trpělivost, tu já běžně nemám a toto bylo úžasné duševní cvičení)
Co se týká tmavého fleku, je to opravdu tak, že je pomačkaná mapa na stole vyfocená za špatného světla. Což mě zprvu štvalo, ale pak jsem si řekl že to dává atmosféru ... a snad jo.Co se týká vzoru nebo podkladu, byla to reakce na darovanou mapu Ankh Morporku, která mě okouzlila a já se rozhodl, že taky zkusím zmapovat "neexisující" město, které jsem měl do té doby jen v hlavě. Toto město opravdu nevzniklo dlouhodobým vývojem, bylo založeno vládcem na "zelené louce" tedy na říčním ostrovu, obklopen vodopády - Záhřevod - a legenda praví, že pro vládce nakreslil představu města umělec z protějšího kopce a na základě tohoto obrazu bylo město budováno. Ale to je třeba jen legenda, i když tento obraz visí ve velkém sálu vládcova paláce. Jméno starého mistra si již nepamatuji.
Na výřezu je centrální velké náměstí, protože město je vlastně obřím přístavem a tržištěm, kam směřuje zboží z celé Moci (země). Kolem náměstí jsou velmi honosná sídla nejrůznějších organizací a skupin, které chtějí být ve středu dění. To kruhové náměstí slouží i jako aréna...

pokud by to někoho opravdu zaujalo mohu poslat i jiný kus města (mapa je sice nedokončená, jak píše Stoupa, asi to bylo dáno předčasnou smrtí trpělivosti :)). Anebo mohu zkusit zmapovat nějaké vaše město...
Díky za ohlasy, Bass


 Uživatel úrovně 0

Co k tomu říct...prostě nářez:)
Výřez z celoživotní práce nějakýho starýho kreslíře map, kterej zemřel dřív, než to unikátní dílo stihl dokončit. Tak to na mě působí. Je to inspirativní.
Má to gule:) Na stupnici 1 až 10 dávam 11.


 Uživatel úrovně 0

Nejlepší věc, co jsem tu asi viděl...


 Uživatel úrovně 0

Hezké jen co je pravda. A toho času co to muselo dát...kroutí mi to prsty...
Zajímala by mne předloha pokud existovala a pokud ne...

Je to geniální.

Nevím, co říci dál, protože ten obrázek hladí, nic mne na něm neruší a proč, to nebudu vypisovat, jelikož to tu už řekli jiní.


 Uživatel úrovně 0

moc hezké, zprvu jsem nevěřil, že to je nakreslené :)