Galerie

Démon válečník

Obrázek Démon válečník

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Tyjo... zvláštní.

Zvláštní, jak se tu setkaly dva způsoby kresby a jak moc ten kontrast působí...
Zvláštní - zbroj je nakreslená naprosto úžasně. Plasticky, skvěle materiálově zvládnuté, BEZ LINEK - tedy vlastně tam čas od času některá vykoukne, aby pomohla určit tvar, jenže decentně - a když už není potřeba, tak taky zmizí.

naproti tomu tu je ta hlava démona, kde se mi líbí jen definice očí a to prázdno v nich :) (Jedna známá rada manga kreslířů - pokud má někdo vypadat zle, udělejte mu prázdné oči.) Stíny na hlavě jsou maličko chaoticky - rozhodně to osvětlení moc nepodporuje vyniknutí jejich tvarů. A pak tam jsou ty linky -.- Neplatí, že tlustá = výrazná. Tyhle čáry z toho udělaly dětskou malůvku - stejně jako ty rohovlasy a samotné rohy. Kdyby byly zpracované stejnou jemností, jako brnění a ne jen tak naflákené, bylo by to určitě mnohem lepší. takhle jsou linky zbytečně všude, stíny na rozích pofidérně poskakují a spíš překáží, než aby napovídaly - a taky jsou odbyté.

Ten obrázek má opravdu dvě poloviny, z jedné jsem byl ohromen, druhá.. je špatná -.- Pardon, že to tak říkám.


 Uživatel úrovně 0

cool drsný


 Uživatel úrovně 1

Moc k tomu co dodat není, hold je to vcelku vydařené, hůře se to kritizuje... A jako ilustrace je to perfektní, k tomu nikdo už moc dodat ani nemůže, IMHO :-) Třeba se mýlím.


 Uživatel úrovně 0

Nějak málo komentů tady:/

Je vidět, že Tfoft umí, ale pořád se tam místama bijou světla a stíny se zdrojem světla.


 Uživatel úrovně 0

Dorbý obrázek, ale ten prsten na jílci toho meče bude dost nepraktický.


 Uživatel úrovně 1

No co se obrázku týče, nemám výraznějších výtek a můj názor se s anarionovým relativně shoduje, takže přejdu přímo k problému.

Tím je tvá prezentace démona. Obličej, jak jsi ho podala, se mi vůbec nelíbí. Je to tvá představa a já ti ji neberu, ale démon působí jako hračka z lego kostiček. Jeho ústa jsou nesmyslně odbytá, IMHO jsi nevěděla co s nimi, oči jsou jediná část tváře, která se mi líbí. Tvar, svaly, obličejové kosti, ani vlasy, ani rohy, nic z toho se mi nelíbí.
Skoro bych řekl, že kdybys dosadila do brnění jiný obličej, líbilo by se mi to daleko víc.

To nic nemění na tom, že jako kresba je to povedené. Plus.


 Uživatel úrovně 5

anarionova kritika:

Milá autorko,
Jak sama píšeš, tvůj obrázek má představovat démona válečníka. A já ho tak i vidím... :o) Obrázek je pěkný, čistý, působí dodělaným dojmem a je co se formátu a umístěný týče, také v pořádku. Dosažení třetího rozměru a plasticity se ti povedlo docela slušným dojmem stínování. Pěkně to lze vidět u rameních plátů, které nám úplně vystupují do popředí v části nám nejbližší a směrem od nás se opět potápí do černých hlubin barev :o) Co se týče spoje, těchto plátů, lze zpozorovat malého démonka, jako sponu, ovšem je trošku vyosený. Možná by bylo příště lepší, při kreslení těchto zbrojí, nakreslit i malé nýtky, pro spoj jednotlivých částí plátů. Mohlo by to vypadat daleko lépe, takto to působí trošku futuristicky :o)
Hlava démona mi připadá velmi povedená. Autorka se v určitých obrysových momentech nebála přitlačit na tužku a obrázek tím jenom podpořila. Výrazné lícní kosti, zvířecí, plochá tlama, vystouplé nadočnicové oblouky umocňují dojem, že se jedná o postavu z jiného světa, postavu, se kterou si není radno zahrávat :o) Vynechání zorniček přičítám jako podstatné plus, taktéž vlasy a rohy jsou povedené. U těch rohů by možná nebylo na škodu si pohrát s nějakými prasklinkami, odřeninami atd, ale je to jenom věc názoru a pořád jenom detail. Co se týče dvojice mečů na zádech, těžko něco vytýkat. Jedná se o fantasy zbraně a co naplat, že hlavice by se obouruč držela dosti špatně. Jsou to přeci jenom jednoruční meče a jsou pěkné :o) Škoda jen, že jsi nakreslila zbroj démona, jeho hlavu, ale pod zbrojí a hlavou, jsi nechala prázdné místo. Jakoby měl neviditelné tělo, nebo celý obrázek jakoby měl představovat brnění s anatomicky dokonalou přilbou... Musím uznat že to má své kouzlo, ale někdy to působí trošku rušivě.
Celkově hodnotím obrázek kladně, autorka zvládla techniku stínování, ani proporcionálně obrázek neuvadá, prostě radost pohledět. Toto dílo má svého ducha a snad si najde i své příznivce.
s přáním dalších výtvorů zdraví
anarion