Galerie

Přepadení

Obrázek Přepadení

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Děkuji za vaše komentáře . a snad se nezlobíte, že jsem si pro psaní sem do galerie našel čas až po půl roce ^_^;

Stíny mi nakonec bohužel nevyšly tak, jak jsem chtěl, dělat s tužkou větší temné plochy jsem se ještě pořádně nenaučil.. teda spíš nevymyslel způsob, jak na to. Tak proto to je v tomhle směru takové "rozbité".

Safra, zase jsem tam zapomněl někde prázdné místo? : ) Mám na to nějaké štěstí, no.. ono když se člověk na tu kresbu podívá na papíře (kde samozřejmě nezabírá celý formát), tak to tak nepřijde. Stejně jako si člověk bez pravítka nevšimne, že se mu kácí okénko : ) a uvidí to až tady.

Pár poznámek - Stoupa: je to opravdu blbě vidět, ale takovýten flek uvnitř u těch dvou zamaskovanejch chlápků, je napuštěná vana.

mumlinka: Děkuji za velice podnětný komentář. Moc mi pomohl a odnesl jsem si z toho ponaučení do další tvroby.


 Uživatel úrovně 0

Krásné. Vážně. Vypadá to jako od profesiponálního kreslíře.


 Uživatel úrovně 0

A kdo jde koho přepadnout?:) Někdo přepadnul jejího souložníka, tak se nahatá schovala ven, nebo naopak - ona jde někoho přepadnout a aby to mělo styl, tak je svlečená?:)

Pěkný, ale ruší mě kompozice. Třeba ta socha pod ní. Moc výrazná


 Uživatel úrovně 0

Jo, to je vtipný. Mě by rozhodně nenapadlo udělat centrální postavu výjevu šilhavou.


 Uživatel úrovně 5

Ten stín mi na tomhle obrázku přijde naprosto nejgeniálnější :) Sice užírá kus postavy, ale je prostě nádherně živej. Když na to koukám dýl, připomíná mi to rozlitou tuš...hezké :)
A ten pravý horní roh to nádherně doplňuje...
Celkově se mi to líbí, ještě bych vyzdvihla hladkost okna a stíny v horní části nohou a na bocích té slečny...


 Uživatel úrovně 0

Takže se připojuji svou kritikou,

1)Již zmiňovsná postava asi ženského pohlaví
- mohla by býti blíže stěně
- mohly by být jasněji odlišeny stíny na postavě a za ní

2)Strom
- navrhuji lépe vypracovaný stín, již zmíněn mnou v souvislosti s postavou
- stín zcela pohlcuje některé obrysy jako třeba elfky či sloupu

3)Budova
- ozdoby jako sloupy, sochy a římsy jsou zachyceny pěkně
- pěkná psaníčková sgrafita (nevím přesně, jak se to píše, sorry)

Celkový dojem

Vadí mi nedotažený kousek obrázku na pravé straně, kde nic není ač o kousek výše něco zachyceno jest. Každopádně obrázek je podařený, velice se mi zalíbil.

Fee


 Uživatel úrovně 0

kompozičně to teda moc vychytaný neni :/
to by mi teda nejvíc vadilo..


 Uživatel úrovně 1

Ano takže něco ode mne :)

1) Elfka (berme to jako elfku, působí to na mne tak)
Elfka je proporcionálně i mimicky výborně zvládnutá. Vše sedí, výraz má velice dobrý, jen by mohla být trochu více přitisknutá ke stěně, aby to působilo reálně. Prohnout se u ní či jinak plasticky zvýraznit.

2) Stín stromu (strom?)
Podle mne je to stín, nemůže to být průhledný strom, že? Ten se mi moc nelíbí, není prostorový (vím, že stín není v prostoru, ale na ploše - k tomu se dostanu) a ani tahy tužkou na něm nejsou příliš vyvedené. Co se ale jeho prostorovosti týče, víš, že se stín ohýbá podle plochy dopadu?? Ten sloupek vlevo obrázku by měl alespoň částečně stín zváraznit, změnit, zprostorovět, takhle to vypadá jako jednolitá plocha, jakoby stín dopadal na jednu rovnou placku, kde ten sloupek není vystouplá, ale je v rovině se zdí.

3) Budova
Omítka je vynikající, veškeré doplňky jako sošky a římsy sedí perfektně. Vyčetl bych dvě věci a to sice tu sošku největší, vlevo dole, která by pro dojem prostoru mohla být natočena o malinko doleva. A okno. Už u omítky ti sem tam ujela ruka a jde to křivě, ale okno působí nějak víc křivě, byť je možná jen natočený obrázek. Průhled do okna je perfektní, postavičky jsou dobré, děj uvnitř je detailně a logicky vykreslený.

4) Celkově
Ruší mě pravá část obrázku, kde je to bílé. Nevím, jakým nedopatřením nebo záměrem k tomu došlo, ale chtělo by to tam dokončit, odstranit prázdnou plochu.
Jinak je to velice detailní a povedený obrázek :) Chválím a hodnotím velice kladně.
Nathaka Warrior


 Uživatel úrovně 0

znovu kritika anarion:
anarion:
Milý autore,
tímto dílkem jsi mě velmi potěšil, působí krásným, uceleným dojmem. Celkově se obrázek noří do takové rychlé skici a kombinuje náčrty s krásnými detaily i stíny. Pokusím se ho nyní trošku rozebrat.

a) Ústřední motiv elfky. Tedy doufám že je to elfka, soudě podle uší :o) Tak, tady nemám skoro nic vytknout, celkově je postava v pořádku. Co se proporcí týká. Ruce sahají do půly stehen, hlava se vejde 6-7 do výšky postavy, celkový efekt je skvělý. Lze vidět že s kresbou postavy máš už jisté zkušenosti. Velmi povedená je tvář a výraz hlavní hrdinky, přímo lze z ní vyčíst napětí, zvědavost a rozvahu. Jakoby opravdu poslouchala, co se v tom oknu povídá. Též velmi chválím za stín, který jí obejmul tělo. Ještě více jí to dodá na prostorovosti a zvýrazní její bezpochyby výrazné a svůdné partie. Dlaně a chodidla jsou stilisticky vytvořeny do celkového stylu malby. Tady se přílišná detailnost nehodí, opravdu povedené :o)

Pozadí: Velmi se ti povedlo zvíraznit štukaterskou práci na domu. Opravdu mi to připomíná nějaké baroko, či až rokoko. Inspiroval jsi se snad nějakými opravdovými budovami, či snad je výzdoba z tvé hlavy? Opravdu, toto mě velmi oslovilo. Co se týká motivu v okně, líbí se mi, jednoduchost a nevýrazná kresba postav v okně. Opravdu, pokud by jsi přidal více detailů do postav, udělal je prokresleněji a výrazněji, mohlo by to přetlouct hlavní motiv elfky. Opravdu povedené. To samé by se dalo říci o výzdobě fasády na budově. Jednoduché geometrické tvary, které se svou světlostí a lehkostí skici noří do pozadí obrázku pouze podporuje hlavní motiv obrázku a dokresluje ústřední myšlenku díla.
Snad jen jediné co mi na obrázku trošku ruší dojem z dokonalé kresby je onen stín, vrhaný z nedalekého listnatého stromu na tu elfku a budovu. Pokud je to stín, je pochopitelné že zatmavené části budou skryté a že obrysové linie se budou ztrácet v záplavě šedi, tedy v tomto případě modři, ale:
Pokud je to stín, proč jsou tak výrazné obrysové linie sloupu nalevo od elfky? Připadá mi to zbytečné, zvláště že jsou zvírazněné pouze po částech. Buďto by jsem je nakresli celé a to nevýrazně, nebo naopak vůbec, maximálně jen jednu stranu. Takto to na mě působí dosti rušivě. To samé platí i o postavě elfky, kde by na mě mnohem lépe působilo, kdyby stín, který na ní dopadá přebil i obrysové linie její postavy. Zvláště u jejích ňader, je to velmi zřetelné a rušivé. A poslední věc týkající se stínu. Stín je kreslen dlouhými tahy pentilkou, jak píšeš a to mi právě přijde jako docela špatná volba. V tomto bezpochyby komiksovém ražení dílka, by se více zamlouval kontinuelní, celistvý stín, bez stop tahu tuhy, či nějakých jiných rušivých elementů. Osobně by jsem volil jemné stínování tužky.

Celkově na mě obrázek působí, jako kvalitní a nadprůměrné dílo. Pro komiksovou tvorbu zde vidím dokonale zvládnuté lidské tělo, ústřední motiv, který je podpořen nevýrazným pozadím, zajímavě a inspirativně vytvořena budova i celkový motiv obrázku, který je originální. Toto dílko si v Galerii místo určitě najde a já přeji autorovy mnoho úspěchů, v další tvorbě.

s úctou anarion