Galerie

Líhnutí

Obrázek Líhnutí

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Úžasné...opravdu. Na tenhle obrázek se sem chodím koukat už několik týdnů. Prostě mě dostal. Co dodat, všechna kritika už asi byla napsána, ale já k tomu vlastně ani žádnou kritiku nemám. Asi nikdy nepochopím, jak někdo může vytvořit něco takového v počítači (možná jen do té doby než se o něco pokusím já, ale to mě spíš utvrdí v tom, že je to nemožné). Příjemná změna po těch všech černo a modro bílých obrázcích. Když s barvama někdo umí zacházet, tak je to fajn. Takže jen tak dál!


 Uživatel úrovně 0

Tak všem děkuji za hodnocení. Obrázek vznikl jako výzdoba do Trutnovské porodnice, a jelikož pro neznalce měst má Trutnov ve znaku města draka, zvolila jsem draky. Draci jsou malováni ve photoshopu pomocí tabletu, těm, kterým to nic neřiká to znamená šílenou spoustu práce s počítačemXD. Musim vas také zklamat ohledně toho pozadí. To jsem nekreslila, je to pouze lehce upravená fotka z internetu.

Jsem ráda, že na vás draci působí dětsky a hravě, protože to byl účel.
Taky se omlouvám odborníkům na draky, že mí draci jsou jednodušší, ale v jednoduchosti je krása, ne?

O rodičích malého dráčka jsem nepřemýšlela, spíš šlo o to vystřídat všecky barvy, aby to bylo veselé...

TfofT


 Uživatel úrovně 0

Tento obrázek je jako jeden z mála pěkně barevný. Je opravdu nádherný jak podotýká AO.

Plusům přikládám:
Dílo není černobílé a tužkou, jako většina
Barvy se opakují v dračích očích a budí to dojem jakési posloupnosti
Pěkný kontrast nevýrazného pozadí a barevého popředí- jenže k tomu jsou mínus

Mínus

Které je maminka?? ;) - ber to spíš vesele, než jako výtku
Draků je tam až přespříliš
na což navazuje další mínus- Barev v popředí je hodně a navíc jsou všechny výrazné

Takže, plus a mínus se vyrovnávají, ale spíše plus. Obrázek si u mne přidal svou veselostí, jež docílil barevností.


 Uživatel úrovně 0

To je nádherný obrázek... je to překrásně barevné a pohádkové, vidím dráčky přesně jako malé miminko, když mi o nich čítávala maminka... krása, budí ve mně nostalgii, chacha. :-P


 Uživatel úrovně 0

Tak já musím říct, že z tohoto dílka mám celkem rozporuplné pocity. Něčím mě nadchlo a něčím mě zase odpuzuje, pokusím se to bodově popsat.

Plusy:
Líbí se mi kompozice, celé provedení scény, dle mého špičkové.
Dětská barevnost a styl...něco tak krásně naivního už sem dlouho neviděl.

Mínusy:
Ohraničení cartoon lajnou je opravdu šílené, působí do rozplizlosti obrázku jako pěst na oko....né jako práce tabletu a photoshopu či corelu, ale jako myš a práce v málování.
Stínování by bylo pěkné, ale je málo výrazné, strašně nedotažené a tak špatně korospenduje s jíž zmíněnou ostrou outlinou.
Pozadí...no chápu že je to hodně stylizované, ale přeci jenom by mě potěšila lepší soudržnost s draky a hlavními motivy. Stačili by nějaké pěkné naznačené stíny. Takhle to působí jak hrudky na placce.

Ačkoli je mínusů víc, znovu opakuji že se mi to celkem líbí...svěží.


 Uživatel úrovně 0

Zdravím autora,
tvoje dílko je celkem hezky zpracované, s ohledem na to, že je děláno přes počítač (počítám bez tabletu, ale možná se mýlím). Teď asi budu shrnovat to, co napsali ostatní pode mnou, takže se omlouvám, že někoho opakuju.
Co se týká draků, linky jsou poněkud roztřesené, chtělo by do tahů přidat víc jistoty. U žlutého draka by možná neškodilo trochu výraznější stínování. Anatomii rozebírat nebudu, nejsem drakolog :-) a tak se v tom nějak nevyznám.
Dále co se týká hnízda s vejcem a malým dráčkem, moc se mi tam nepozdávají ty zelené lístky. Nevím, moc mi to do dračího hnízda nesedí. Ani se mi moc nelíbí, že je uspořádáno do takového "podstavce", jak jej někteří nazvali. Trochu mi to připomíná malůvku z dětské encyklopedie, kde byla takto vymalována hnízda plameňáků. Jinak ztvárnění vejce a líhnoucího se dráčka se mi líbí, nemám výhrad.
A poslední věc, jeskyně. Pozadí je uděláno opravdu velmi dobře, to se mi líbí. V přechodu do podlahy se ale mělo začít nějak odlišovat, protože mi to takhle dost splývá a v celku to není moc plastické.

Jinak ale dílko hodnotím kladně, je to příjemné odlehčení. Přeju autorovi mnoho budoucích úspěchů.

P.S. Tak přemýšlím, mohlo se to fialové dráče narodit modrému a červenému draku? :-D


 Uživatel úrovně 0

Zdravím,
velice pěkný obrázek, až na pár detailů :-)
- ty draky by mohlí mít drápy
- no já sice nevím, ale vypadá to jako kreslené v Pixii, ale i když je na to spousta programů, ale nezáleží na tom, v čem je to dělané, ale jak je to dělané samozřejmě, ale myslím, že to pozadí není kreslené(pozor, jen myslím)


Každopádně, ty draci jsou fakt moc pěkní, somozžejmě nevipadáj¨í jako opravdoví z DrD, ale jak jsou barevní a kreslení, prostě mají takyvý pohádkový nádech, je to pěkný

S úctou S.


 Uživatel úrovně 1

Mě to naopak do vkusu sedlo dokonale, vážně :)
Veselé, hravé, s dobrým nápadem. Draci sice nejsou nijak dokonalí, trochu dětští, omalovánkoví, ale relativně přesní a povedení. Sice se mi nepozdává provedení ústředního motivu - líhnutí - kde je trochu špatně vykreslené to vajíčko. Ani "podstavec pod ním" není dokonalý.
Draci - mají zajímavé tlapky, rozhodně si je tak nepředstavuju ale tady to vypadá skvěle. Akorát ten žlutý má zadní nohy šoupnuté, vypadá to neprostorově. Hlavy mají dobré. Zelený drak má perfektní křídla. Barvy na nich se mi líbí a to "stínování" je taky krásné.
Zato jeskyně! Ó, ta jeskyně je skvělá. Podlaha ještě není tak extra, je jen dobře provedená, ale to pozadí, to je nádhera. Asi to není zas tak těžké udělat na PC jako nakreslit rukou, ale přesto to vypadá úchvatně, hlavně trochu vlevo od středu úplně nahoře :) Vážně, ta jeskyně je totálně nejlepší.
Mě se dílo líbí a můj vkus rozhodně nezatěžuje. Tfoft je jedním z mých oblíbených autorů ^_^
Takže jen tak dál :) Výborný.


 Uživatel úrovně 0

Tož je tu niečo omaľovánkové... podobné veci sa zapáčili aj predtým, hoci mne sa tento obrázok moc nepozdáva.
Ide o digitálnu tvorbu tabletom, pravdepodobne autorka s týmto spôsobom nemá veľa skúseností. Linky sú nejak neisté, možnosti digitálnej tvorby ostali nevyužité, pozadie má asi až moc iný štýl než draci.
Možno to nie je tak zlé, ale nie je to môj vkus, takže to moc oceniť nedokážem.