Galerie

Město Vlahouc

Obrázek  Město Vlahouc

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Zdá se mi to být v docela špatném měřítku, ale jinak je to hezké... více než to město samotné se mi líbí pozadí. Ta řeka a tak. Ta budova v popředí je docela hezká jen, ale to je jen můj názor, to nemáš všechno tak docela v malíčku.


 Uživatel úrovně 5

Děkuji vám všem za názory a kritiky! Zvláště kritik si cením, nevěděla bych co zlepšovat, kdybyste mě neupozornili na omyly, nesrovnalosti...
Obrázek byl záměrně dělán jako celek...no a Sethem Tartir má pravdu, že popředí je výrazné až příliš, já si obvykle vyhraju s nejasnými linkami uliček, řeky, krajiny.
Původní záměr tohoto obrázku bylo vytvořit ho jako celek, položit ho před hráče a říct: "Tak tady hrajete, takhle to tam skutečně vypadá, lidi tak myslí (tak se koukejte snažit tam zapadnout, pokud jste postavy odtama:-)" (což souvisí i s tím, jak tu bylo podotknuto, že míšení stylů vypadá za každou cenu, asi nepúsobí evolučně, přirozeně, jaké má být...) A pak jsem na něj koukala a řekla si, že je lepší, než jsem zamýšlela,i když je nakřivo (já vím...vidím to, ale kdybys Saragone viděl mé další obrázky, kde je nakřivo 100%, zoufal bysis víc:-)) většinou mi moc detaily nejdou, tak jsem zkusila se na názor zeptat vás. I když už nejsem nejmladší :-) v kreslení jsem začátečník :-)
Tedy díky!
Asci


 Uživatel úrovně 0

Musím říct, že to propletení dvou kultur se povedlo. Taky se mi líbí, že je to nakřivo, to dodává obrázku atmosféru. Takovou trošku až karikaturní. A ta řeka poznat jde.


 Uživatel úrovně 0

Ahoj,

kdybych nekoukal na detaily, tak se mi obrázek líbí, ale vzhledem k tomu, že jsi odeslala obrázek sem, tak musíš počítat s tím, že na ně koukat budu...

U hlavní budovy jsou vidět téměř všechny detaily, ale za ní, jako když utne, jsou už jen polorozmazané náznaky budov. Proč? Vždyť to zase tak daleko za tou budovou není, aby nebylo poznat alespoň něco.

Je škoda, že jsi si nepohrála víc se symetrií toho velkého domu. Skoro všechno je tam nakřivo. (levé dveře, spodní oblouky veže, nějaký sloupy jsou vyšší než ty naproti nim, jejich různá šířka a spousta dalších nedostatků).

To, co je nalevo od města je řeka? Není to vůbec poznat...

Na některých místech nemají stíny co dělat a určitě jsi je tam dělala jen proto, že to tam bylo "takový prázdný"... Možná by bylo lepší zvolit místo stínů někde jen víc tlačit na tužku....

Takže, když to shrnu, tak 60% obrázku je nakřivo. Je dost nepřehledný a moc se v tom nemůžu vyznat.
Promiň.

Saragon
 Uživatel úrovně 0

Vypadá to velmi staře... což je asi záměr.


 Uživatel úrovně 0

Hnědá je náhodou fajn - připomíná mi to sépiový filtr (Limonádový Joe!)...

Mnohem víc než popředí mi přišlo zajímavé město za budovami - připadá mi reálné, autorka umí malovat více či méně nejasnými tahy změť uliček, i řeka působí s dobře... dynamicky, s tím mostem a loďkami.

Popředí mi přijde ale příliš vystrčené, naprsené, zaujímá zbytečně velkou plochu obrázku. Myšlenka města plynule měnícího čínskou architekturu v gotiku mi přijde skvělá, inspirativní, uvažuju o tom, že příště při tvorbě světa... no nic.
Ale jako bys, Ascello snažila tenhle bod zdůraznit za každou cenu, moc chtěně. Větší "mimoděkost" sdělení, co se tam vlastně architektonicky odehrává, by neuškodila.
Třeba kdyby byly ony budovy pod nějakou vyhlídkou na město a v tu skvělou, nedbalou linku ulic by plynule přecházely...

Taky mám trochu problémy s velikostí některých objektů. Má ta zeď vlevo dole tloušťku metr, nebo čtyři? V poměru k nejvyšší věži to působí divně...
A ta perspektiva.

Ale i přes ty chybky se mi to móc líbí;-).


 Uživatel úrovně 0

Tak jako Arfandix myslím, že hnědá je tam fakt dobrá. Mírně se ti to sice bortí (hlavně věž), ale nijak zvlášť bych to nehrotila. Velmi se mi tam líbí krajina v dálce. Tou hnědou je to téměř dokonalé :)


 Uživatel úrovně 0

Souhlasím s foundem, celkem dobré i propracované, ale rozhodně ne dokonalé.I když mě také nenapadá konkrétní věc.Snad jen že jsi trochu odbyl město v pozadí.Dílko bych zařadil k těm lepším zde, ale na mě příliš nezapůsobilo. S pozdravem Xellius


 Uživatel úrovně 0

Tak vcelku se mi to líbí. Nebudu zde psát zádnou kritiku, protože mi k tomu nic nenapadá. I když je vidět, že to není dokonalé, slova pro kritiku nalézt nedokážu. Ať mi napadne cokoliv, vždy to jde nějak vyvrátit a to mi dokazuje sílu toho díla.

Found


 Uživatel úrovně 1

Mě se obrázek jako CELEK líbí. To nemohu popřít. Ale krom zmíněné perspektivy a možná i té linky v pozadí vidím dalších pár chybek... Například část řeky vlevo dole... Tam mi přijde tok vody dost nepřirozený.
Celkově si myslím, že by obrázku prospělo ho zjednodušit. Krásně by se vyjímal například jako ilustrace či doplňek, jako samostatné dílo to tak úctyhodné není. Přesto je to dobře odvedená práce a měla by si zasloužit i pochvalu.