Galerie

Rozpracovaná mapa Gwynu

Obrázek Rozpracovaná mapa Gwynu

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Myslím že autor je docela dobrý... Já bych takovouto mapu nenakreslil ani kdybych se hodinu líbal s tou nejkrásnější můzou jaká existuje :D Není ovšem problém v nápadu ale ve zpracování, které bych skloubil ještě pracněji než ten nápad. Ty hory dole jsou skutečně GREAT!!!! :D


 Uživatel úrovně 0

Mapa je pěkná a líbí se mi, oceňuji především různorodost vodních toků. Škoda, že autor mapu tak špatně naskenoval. Také ten kruh dole mi nepřijde moc podařený.


 Uživatel úrovně 0

je to pekny, ale pripada mi to jako Evropa kde chybi par poloostrovu a ostrovu a Skandinavie je trochu presunuta, ale jinak fakt pekne, moc se mi to libi, jen ten dojem, ty Evropy se nemuzu zbavit.


 Uživatel úrovně 0

Mapa sice je hezká, ale nelíbí se mi na ní to, že nápisy nejdou přečíst. Mohla se sem snad dát i ve větším formátu. Jinak je to hezká mapa. Hory v dolní části mapy jsou hezky udělané, ale ta řeka, která z nich vede se mi moc nejeví jako dobrá.

Na druhou stranu bych pochválil ostrovy, které nejsou pravidelně oříznuté a vypadají i reálně jako na skutečné mapě.

P.S. města nebudu připomínat ...


 Uživatel úrovně 0

neviem preco ale obrazok mi pripomina strednu europu :)) celkovo obrazku nie je co vytknut pretoze je prepracovany dobre... jedine co celkom nexapem a rusi mi to atmosferu je obluk v pravom dolnom rohu ... nejako mi tam nesedi... a pokial je to RPG mapa tak by som mozno uvital nejake tie znamky kompasu starobileho podpisu autora alebo nieco pod co sa kedysi zviklo na mapy davat..take tie poznavacie znaky...a tiez autor mohol viac prepracovat tu cernotu na lavej casti obrazku..predpokladam ze je to ocean (atlanticky :D ) tak tam mohol zobrazit nejake vlny alebo piratov alebo mzono nejaky ostrov alebo nieco pod...mozno by to zlepsilo atmosferu obrazku ;)


 Uživatel úrovně 0

Když jsem se na mapu poprvé podíval, úplně jsem myslel, že je to Středozemě :D
Což mě vylekalo. Mapu Středozemě naneštěstí natolik neznám, abych ji při prvním pohledu nezaměnil za tuto.
Napomáhá tomu hlavně styl této mapky, který vypadá totožně s mapou od tolkiena, ale viděl jsem stejné mapky vícekrát...
Určitě nejsou ošklivé, protože co do mapky kreslit a hlavně jak, než takto? Ano jde to...

Sice je škoda, že je stále rozpracovaná a ani k formátu se vyjadřovat nebudu, o tom se tu již mluvilo.

Mapa musela dát hromadu práce. Až mě zamrazí, když vidím čistou pracovní plochu A2 a vím, že jí mám zaplnit mapkou v takovém to měřítku obrázků.
(Až na hory, ze kterých teče Medvědí řeka, jsou všechny kopce a hory malinkaté).
Je tu vidět krásná práce s vodními toky, to, co nejvíc nesnáším. Mám vždy strach, aby mi řeky netekly do kopce a aby neměly moc nudný tvar a přesto nevypadaly jaksi 'tuctově'.

Největší výtku bych měl asi ke kruhu, který, jak předpokládám, byl dodělán až v PC a není na papíru. Řekl bych, že se tam nehodí, nebo pokud toto není celkový náhled na mapu, tak se omlouvám, třebas tam musí být :)

Mám úctu k autorově píli, když vidím malinkaté lesíčky, stromeček po stromečku... sama mě ruka rozbolí :-D

Je to velice kvalitní práce, i když není celá a mnohé ji chybí. Těším se, zda někdy autor někde poukáže na výsledek, až bude. Mapy jsem měl vždy rád :)

Abych to zrekapituloval: Dílo je to relativně gigantické, muselo dát mnoho práce a přesto, že vypadá prázdně, je velice pěkné.
Ne každý umí udělat pěkné mapy a tato pěkná je.
Výtky bych měl jen k formátu, kruhu a nebarevnosti... ale většina není chybou autora ;-)


 Uživatel úrovně 5

Diskuse promazána. Pokud se to někomu nelíbí, ozvěte se mi do pošty, NE SEM.


 Uživatel úrovně 0

Takže co bych mohl ještě dodat?

Původní formát je jednoznačně A2, o čemž jsem se přesvědčil na návětěvě Ardfandixe minulý čtvrtek, když jsem si jel koupit rohlíky do Tesca a nakonec skončil u něj doma po návštěvě Globusu. Byly mi sděleny jisté stížnosti na galerii a jejich funčknost a zároveň jsme si vzájemně ukázali svá dílka(nic perverzního, bohužel). No, kdyby dihi s Indil neurčili, že obrázek bude zmenšen, aby mohl být vůbec uveřejněn, pak by jste asi nadávali na to, že je to zase moc velký a navíc by to bylo proti pravidlům galerie o formátu uveřejněných děl. Arfandix také postupem času, tedy mnohem dříve než došlo ke schválení díla od jeho přijetí, dokázal uploadovat mapu někam na net v plném rozlišení, takže tím by měly být jakékoliv stížnosti a podobné kecy týkající se příšerné kvality odpadnout a ti, co je vyřknuly by se měli nad sebou zamyslet, jestli jejich reakce jsou vskutku adekvátní(to se týká i barevných a nejen žlutých).

Co se týče celkové diskuze, mohu prohlásit, že argumenty tu lítají celkem zajímavé a nazval bych to ještě stále "zdvořilým opovrhováním a výtkami s tvrdým jádrem." Jasně, vyjádřeme autorovi názor, že tohle dílko je nudné a tuctové svým vlastním způsobem, ale potom čekejme na adekvátní reakci autora, který se s tím asi taky zrovna párat nebude. Strhla se tady úplně zbytečná hádka a stejně tak změna názarů. Arfandix je svůj a dokonce i kdyby mé dílo někdo zkritizoval, nebo začal diskutovat o mém díle s podobným nádechem, jako tady, setřel bych ho stejně, ne-li tvrdě, ale raději do pošty... Asi by to bylo lepší a ušetřilo by to spoustu rozhořčení. Styďte se všichni, kdo měli výtky k již řečenému a dál rozváděli banální témata i Ty, Arfandixi, by jsi měl zpytovat svědomí.

Ale kdo jsem já, že se dovoluji kázat?

Jak už jsem řekl, mapa je dost velká, značně propracovaná a co je určující je rozpracovaná, tedy se musí s nějakými býlími místy počítat. Mapa se stále vytváří dál a přál bych vám slyšet, kde co je na jakém území a co bude ještě na býlích místech. Samozřejmě mohla redakce galerie počkat, až Arfandix mapu dopracuje do finální podoby, ale všechno potřebuje svůj čas a u téhle mapy má, kdybych přeháněl, každý strom a hora funkci ve světě, který Arfandix vytváří. Její násilné a urychlené dopracování by značně ubralo na její kvalitě a potom celkovém dosazování funkčních hodnot k jednotlivým lokacím.

Když říkáte, že mapa je tuctové dílko, nakreslete si svou vlastní, stejně velkou, stejně propracovanou. Musíte si vymyslet, jaký tvar budou mít kontynenty a ostrovy. Jak bude zvrásněna půda, výškové rozdíly a vzhledem k tomu vodní toky a porost. Jak znázornit jednotlivé hory, druhy lesů, jakým stylem popisovat území. Jasně, když otevřete jakoukoliv knížku od Tolkiena, tak na vnitřní straně tvrdé vazby je mapa hodně podobná, jenomže je zároveň úplně odlišná a to tím, že ji tvořil někdo jiný. Tyhle mapy jsou prakticky v každé fantasdy knížce, že? Já sám se snažím nakreslit mapu pro kompletní svět, tedy ne jeden kontinent, ale rovnou celou planetu a potom postupně rozpracovat další a další kousky, jednotlivá území a k tomu dotvořit pozadí. Dělám na to už čtvrtým rokem a čím víc se do toho pouštím, tím víc zjišťuji, že jsem pořád na samém začátku a prakticky jsem ještě nic neudělal.

No a původně jsem byl pro zamítnutí, přestože je to krásná mapa. Hodně mi vadí, že je stále jen rozpracovaná, ačkoliv když se na to podívám kolem a kolem, je fajn, že je jen rozpracovaná, protože stále nabízí možnosti nových objevů. To, že tam chybí měřítko je smutné, ale mám takový dojem, že je prozatím, do samotného dopracování vypuštěno. Města tam jsou, pokud jste si již vyžádali odkaz od Arfandixe, určitě je tam najdete.

Oceňuji veškerou tu píli, kterou autor věnoval této mapě, protože je to kurevsky těžký vytvořit si vlastní a prochytanej svět, což nezvládne jen tak někdo, ale kdybych věděl, v co se její schválení zvrhne...


 Uživatel úrovně 0

Obrázek se mi nelíbí, protože je tuctovej, neoriginální, snadný a nedomyšlený (takých štosů mám, že bych měl i fialový level).

Na žádný linky se dívat nebudu, protože ti nevěřím a pak taky, že mě nezajímá link, ale to, co tu vidím.

Když si to představim jako mapu, není to dobrá mapa, když jako obrázek, není to dobrý obrázek. Celé toto dílo na mě působí hloupě. Protože za vším mi stojí otázky...a když vidím jak jsi na jasné otázky odpověděl zdejším uživatelům, nemám chuť něco pokládat, a proto jen oznamuji.

Kdyby si Azucuache přečetla celou předchozí diskuzi, jasnou odpověď na svou otázku by tam stejně nenašla. A ono asi nemá cenu víc komentovat, všichni vidí...


 Uživatel úrovně 8

Kdysi tu někdo chtěl nějaký link na mapy. Když na to přijde, nějaké mapy jsem vyhrabal, sice to nění link, ale měl-li by někdo vážný zájem o několik skutečných středověkých map (možná ně tolik kvalitní), můžu mu je poslat mailem. Nejlepší by ale bylo, (pokud by opravdu byl zájem), kdyby se mi ozval někdo, kdo to uploadnout může, protože já tu možnost momentálně nemám.

K tomu také již zmíněnému fauvismu a Mattisovi: Fauvismus patří mezi to umění, které možná není (například oproti Poslední večeři od Leonarda) až tak těžké realizovat, je těžké ho vůbec vymyslet.
Mattise pak se proslavil hlavně díky jeho barvám, vyznal se v jejich teorii, jak která působí a jak její pomocí složit kompozici založenou právě na jednotlivých barvách. Vytvářel promyšlená díla, ačkoliv to na první pohled není jen tak vidět (no co si budeme povídat, kolkrát ani na dvacátý), podobně jako například Picasso, a co je také důležité, uměl o říci, co svými díly sledoval. Tedy neříkal: "Tady jsem udělal několik barecných čtverečků, abych z vás ze všech nadělal pitomce," a pokud si to přece jen myslel, pak ke svým čtverečkům uměl podat dostatečné vysvětlení.

(To bylo jen malé OT okénko, opět pouze pokud to někoho zajímá samozřejmě) :)