Galerie

Na cestě

Obrázek Na cestě

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Piominým dílkům moc neholduji, ale tenhle považuji za naprosto nejlepší a nejzdařilejší, dokonalé ztvárnění prostoru, síly a života postavy, ten portál...prostě úžasné. Nemám více slov, na tomhle neumím nic zkritizovat...


 Uživatel úrovně 0

Viděla jsem tuto kresbu už v její kolébce a osobně se mi z Piomovy tvorby líbí asi nejvíc. To s postavou na vlkovi (či co to je) se mi moc nezdá. Sice na první pohled vypadá, jakoby neměla pas, ale to celé je zamaskované oblečením a pro mě vypadá dost přirozeně. Je nakrčená a má zakloněnou hlavu (v poměru k rtupu určitě), to se při skoku stává, protože se jezdec chce připravit k pohodlnému doskoku....

Jen, dost lituju tmavého pozadí. Světlé tomu dodávalo mnohem hezčí atmosféru.


 Uživatel úrovně 0

Já být neznalý pozorovatel, tak se v tom nevyznám. JE to pěkně zpracované, ale poněkud složité, takže jsem si na první pohled říkala, co to asi je. Po delším zkoumání už to vidím.


 Uživatel úrovně 0

no, v tomto by som si dost zadal so Snorchom :P Jazdec uz spomenuty bol, mne mozno este trochu vadi pohladovo lava tlapa vlka. Myslim ze usla moc do strany, jej predlzenie mi nevytvara klb tam, kde by som ho cakal.
Neviem preco, ale ja som si myslel, ze jazdi na liske :)
Ad jednoduchost a nepozorovatelnost oprav... nejak si to neviem predstavit (zda sa mi to priam nemozne), ale to si asi s Piomom vyrikam cez PM :)


 Uživatel úrovně 0

Uf, tak před chvilkou jsem si prohlížel něktré tvé obrázky a z některých jsem nebyl tedy zvlášť šťasten a už jsem si připravoival kritiku.

Snad jen, že tohle mi vyrazilo dech a dílo na cestě považuji za velmi líbivé, z tvých nejkrásnější (Co se týče mého názoru).
Navíc i ten tvůj styl - kresba do tuže.


 Uživatel úrovně 5

Autor textu: Pioma

Hlavní dva rozdíly mezi originálem a tím, co máte před sebou je sytost černé a plynulost(hladkost, chcete-li) jednotlivých čar, tvořících ohraničení jednotlivých drobných částí obrázku, který tvoří kompletní dílo. V podstatě se dá říct, že se jedná o jistou moderní verzi kubismu, která rozkládá kompletní obraz do drobnějších a jednodušších částí. Jednou z největších výhod tohoto stylu je, že s ním dokážete nakreslit opravdu všechno a je velmi tolerantní vůči opravám (stačí rozšířit, nebo prodloužit linku). Jakákoliv chyba dokonale splyne s rozčleněným okolím, což je dvousečná zbraň, protože nelze pojmout obrázek jako celek očima.

Původně měl být na obrázku jezdec na vlku se standartou ve skoku z menšího převisu, skalky, útesu, nebo něčeho takového. Tak vypadala skica tužkou, ale postupně byla poupravována a přetvářena do finální podoby, která v sobě má nemálo chyb.

Když teď s odstupem skoro celého roku koukám na toho vlka, chybí mi na něm ze všeho nejvíc jazyk, nebo jiná výplň tlamy, která je navíc unikátní tím, že mezi špičáky na dolní i horní čelisti je jen jeden jediný zub. Přední tlapy by mohly být propracovanější, ale i takhle dobře ladí se zbytkem hrubě rozkreslené srsti.

Pokročím-li k jezdci, jako samostatná jednotka by nevypadal špatně, ale je středem a největší chybou už jen kvůli tomu, jak sedí, pokud to ovšem není nějaká zvláštní forma liliputana, trpaslíka, hobita, nebo něčeho podobného. Je sice fakt, že při takovém mezidimenzionálním skoku portálem se člověk přikrčí a nahne trochu dopředu, ale tomuhle chlápkovi jako by chyběl celý pas. Další možností je, že dlouhoé nohy jako takové přiléhají těsně k sobě(stehno a lýtko ve vysoké botě na dvě přezky) a potom by byl chybný jen náklon trupu. Pomineme-li však vše dosud řečená a zaměříme se na jezdcovu hlavu, celý obrázek vypadá dobře.

Portál, ze kterého cestovatel vystupuje má zajímavě členítý okraj bez jakéhokoliv smyslu a paprsky energie vytvářející časoprostorový tunel se v mých očích příjemně vlní okolo obou proti směru hodinových ručiček. Můžou se nacházet prakticky kdekoliv, ale jednoduchá čerň zbytku pozadí vypadá jako hladká skála nad vodní hladinou v noci. Mohlo být mnohem lepší, než jednoduše černé, ale fakt jsem nad tím nechtěl sedět dýl jak 13 hodin.