Galerie

Eastern monday samurai

Obrázek Eastern monday samurai

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Alcator: Název je odvozen od události, ku které byl kreslen, tedy je to "Velikonoční samuraj," protože jsem ho kreslil od Velikonoc 2005 do Velikonoc 2006.

Čímž mohu obhájit i tu světlost, protože obrázek dlouho, opravdu hodně dlouho ležel bez povšimnutí ve složce, bylo s ním manipulováno a ztratil ošoupáním na ostorosti a sytosti. Tužky bylo použito dost...


 Uživatel úrovně 0

Všechno to splývá.
Vypadá to jako obrázek, který zkoušel tužkou někdo, kdo to ještě nikdy tužkou nezkoušel. (Nic proti, Piomo, vím že to není lehké .-) ) Nejvíc mi vadí to, že to má všechno jakoby "jednu barvu." Na první pohled moje oko sice padne na postavu, ale není na něm tak nějak nic, čím by vystupoval jako důležitej objekt obrázku.
Působí to na mě jako dílo, u kterého by ti naše učitelka řekla "ale no tak, Piomo, neboj se občas přitlačit na tu tužku!" :-)


 Uživatel úrovně 3

Dotaz: Co podle autora znamená název díla? Respektive jak by název přeložil?


 Uživatel úrovně 0

další samuraj ve zdejší galerii, mno:
-co mně nejvíce vadí na tomto obrázku jsou zbraně. Ani jedna neodpovídá kataně nebo wakizashi, co víc- i jejich držení je přímo trestné. Samuraj nenosil zbraně jako člověk bojující šavlí, pro jejich dobré a efektivní vysouvání (spojené i s útokem) je nosil zásadně ostřím vzhůru, jediný případ kdy tomu tak nebylo bylo při jízdě na koni kdy aby neusekli hlavu koni tak ji měli takto. V každém případě ji měli ale u pasu, takto zespoda by nevytáhli vůbec nic (v Posledním samuraji s Tomem Cruisem tomu bylo paradoxně přesně naopak).
-co se týče hlavy- škraboška mohla být více bojová než divadelní, u tohoto samuraje bych řekl, že do divadla zrovna nejde.
-krk je dosti dlouhý, provázky či co má kolem něj obmotané působí značně nešťastně kvůli jejich jemnosti stínování.
-plášť se mi nezdá povedený, délka vlevo neodpovídá délce vpravo, jeho stíny nejsou vhodně odhadnuty. Nevím, proč tam vůbec je, co vím jest ale to, že samurajové pláště nenosili.
-opasek tam rozhodně neměl být zapomenutý.
-zápěstí ruk jsou strašně malá, držení věcí mi přijde jako držení kyje nebo palice, minimálně meč měl mít jiné držení, účelové kvůli vytážení a také hodné trochu úcty.
-nohy jsou krátké a to minimálně od kolena dolů, jak se na to dívám, tak i ruce jsou zde delší než nohy.
-co se týče standarty tak se mi nelíbí, že vlání nahoře neodpovídá znázornění vlání dole, to považuji za velkou chybu.
-k pozadí se nebudu dluoze zabývat, protože se mi zdá, že ani autor se jím moc nezabýval. Nepůsobí prostorově, ani věrohodně, ani hezky. Uniká mi kvůli tomu atmosféra, kterou by tento obrázek mohl mít.
Celkově vzato mě tento obrázek ničím neoslovil a nemyslím si, že mi zůstane v paměti dlouho. Dost se mi zde projevuje i fakt, že viditelně autor o dané problematice asi moc neví. Někomu se líbit může, své kvality má, ale už tím, že vidím i ty faktické nedostatky, mi nevyhovuje.


 Uživatel úrovně 0

Zdravím autora,

Tak to vezmeme hezky postupně:

1, oční důlky jsou moc zasazené do hlavy
2, ústa jsou nepřiměřeně velká obličeji.
3, nejsem si jist, ale zdá se mi, že autor maloval masku. Ale pokud se na obrázek podívám jednou, tak vidím obličej. Pokud se na obrázek podívám podruhé, tak vidím masku na obličeji. Pokud se na obrázek podívám potřetí, nejsem si jist, jestli je to maska nebo obličej. (ale to je pouze můj názor)
4, krk se v půli zvětšuje, to se mi zdá takové prapodivné
5,sponka na plášti neodpovídá natočení celé postavy
6, levá ruka je v paži silnější než levá. Možná je to tím, že je postava natočená, ale myslím, že je větší.
7, tělo je, podle mě, dobře zvládnuté
8, samurajský meč by mohl být o něco delší, takhle vypadá jako zatočený krátký meč.
9, stehna se zdají být v pořádku, ale holení kost je hodně krátká v poměru k tělu,
10, paty a zbytek nohy jsou špatně zvládnuté a nevím jestli je Samurai obutý, bos nebo v sandálích.
11, standarta je pěkně udělaná, ale hrotu chybí nějaká struktura (malinké prohnutí uprostřed, apod.)
12, pozadí je dost chaotické a levá část nebe je taková prázdná. Mohlo tam být alespoň trochu stínování nebo něco jiného.
13, ta hora se mi zdá taková bez chuti. Vypadá jako kus tabule

Jinak se mi obrázek docela líbí.

S pozdravem, Saragon


 Uživatel úrovně 0

Hmm... První pohled - čekal jsem něco zase z té tvojí oblíbené kresby. Postavy nebo zvířata v největším kontrastu, takže mě teďka fakt docela překvapilo to, že jsem tady viděl tohle. Kresleno normální rukou - tužkou.

Tady je to hodně na přemýšlení. Použil bych takové jedno vystihující slovo pro tento obrázek - "matoucí". Jde mi prostě o to, že mi to přijde celé takové hodně nepřehledné, opravdu se v tom těžko vyznává. Mpžná, že na to koukám nějak špatně, lae prostě já občas nemůžu trefit, co je vlastně co. Okolní krajina - ta je strašně matoucí. To mě taky dosti zmátlo. Horší na tom bylo, že jsem v té krajině nemohl rozpoznat co je co. A to byl asi ten největší problém. I ta postava jako by se tam trochu ztrácela. Celkově se mi ani ta postava moc nelíbí - působí na mě takovým mrtvým dojmem. což je škoda. Hlavně její končetiny - ruce jsou strašně křečovité a nohy jsou příliš krátké. Ty holeně se mi nezdají. Taky jsem chvilku čubrněl na boty. Nebyl jsem si jistý, a vlastně nejsem ani teď, jestli to jsou boty nebo nohy. Celková hlava se mi v tom obrázku taky strašně ztrácí. Je taková nevýrazná - celá postava. Měla by být nějak více vidět - taková doména obrázku.

Okolní krajina - Po chvilce zkoumání jsem došel k závěru, ?že stojí na nějakém útesu porostlém trávou?.. No, v pozadí les a hora, nalevo nějaké budovy a za ní nějaké dvě další hory. Ale zase mi trošku nadělalo starosti, co je to vlastně za tím. Asi moře. Ale než jsem to rozeznal - taky chvíli trvalo.

Autorce se moc nedivím.. Já sám moc dobře kreslit neumím, ale už jsem i zkoušel větší krajinu a není to zrovna lehké, takže se nedivím, že mě to trochu zmátlo. No, asi zbývá jen - hodně štěstí dál!


 Uživatel úrovně 5

Autor textu: dihi

Uff, tak tu máme dosť komplexný obrázok, ani neviem odkiaľ začať. Ústredným motívom (aj podľa názvu obrázku), by mala byť postava samuraja v popredí. Bohužiaľ, samuraj nie je až tak líbivý. I keď obrázok je celkove jemne nakreslený, samuraj mohol mať niektoré linky výraznejšie alebo hrubšie. Aspoň prilba, tvár, ruky a niektoré ohraničenia časti brnení. Podobné veci sa stávajú aj mne, keď dlho kreslím - niektoré veci sa rozmažú. Tak či onak, obrázku to uberá.

Tak to zoberme zvrchu. Hlava aj prilba je nejak neisto načrtnutá. Linky skutočne mohli byť vedené istejšie. Ďalšia vec - hlava je malá a aj keď vpredu je myslím maska - tvár je úzka a možno trochu vysadená dopredu. Vzhľadom na tvar prilby by som povedal, že celá hlava mala byť trošku viac vzadu. Prilba aj maska vyzerajú oproti zbytku obrázku nejak odfláknuté, možno aj najmenej vydarené.

Plášť na pleciach má asi zbytočne širokú a výraznú linku okolo krku - oproti ostatným slabým linkám to bije do očí. Moc dojem tkaniny ale z neho nie je. Jeho vlajúca časť je lepšia, tam je aj isté zvlnenie a tak. Chyba však je, že splýva veľmi s prostredím. Je pravda, že tu by bolo linkovanie násilným činom, ale farebné odlíšenie by bolo lepšie výraznejšie.

Brnenie vyzerá uveriteľne, čo sa komponentov týka. Vzorka na brnení trochu aj pomáha dotvárať priestor. Na hrudi (trošku) a bruchu okolo draka sa však bortí a skrúca v nečakaných smeroch. Akoby mu chýbal kus boku brucho divne vyboulené. Ešte musím vytknúť, že na koncových častiach brnenia mohol byť náznak hrúbky, takto to trochu vyzerá ako z papiera.

Zvláštny pocit ešte mám aj z chráničov kolien. Ako by boli naspodku zastrčné pod chrániče holení. Na holeniach je zase pekne vytvorený dojem priestoru pomocou rozostupu pásikov.

Chodidlá :( nevydarili sa a sú malé.

Tmavé časti mečov a oštepu sú len vyfarbené. Nikde nie je tmavší okraj ani odlesk, škoda plochosti. Aj hlavica oštepu je len zobrazená obrysom, chýba aspoň náznak kovu. Vlajka snáď ani nemusela byť. V niektorých miestach plátno akoby končilo skôr než drevené ratište oštepu. Navyše - sú tam tenké a ostré linky a popritom zvyšný obrys vlajky má hrubšiu, nevýraznú a rozmazanú linku. Nerobí to dobrotu. Vlajka sa síce vlní, ale písmo nie. Možno by stačilo len trošku náznak, ale takto je to moc "natvrdo". Látka okolo dreva mohla mať tieň ala náznak objemu.

Celkovo proporcie tiež nevyšli. Malá hlava, malé (a moc nevýrazné) ruky, krátke nohy (najmä od kolien dolu).

Prostredie/krajina je zdá sa na tom lepšie. Má hĺbku, je zaujímavá a príjemná. Viditeľné steblá trávy robia dojem blízkosti kopca s postavou. Snáď len nemali byť tak veľmi vidieť chodidlá cez trávu a vpravo od stredu je divné svetlé miesto. Pošlapaná tráva je fajn spravená stmavením.

V krajine okolo je aj dosť detailov - a pekne spracovaných. Budovy s lesom a pozorovateľňou (tá je možno s trochu krivou strechou). Smerom od budov dolu mám naozaj pocit, že les sa zvažuje do kotliny - krajina sa vlní... Hoci stromy sú kreslené takmer klasickým paličkovým detským štýlom, vôbec mi to nevadí, nie je to celkom tá neprirodzená paličkatosť a ostrosť. Tu sa ukázala výhoda hrubšej linky (tupšej ceruzky?), pretože nie je moc vidno detail ani ostrý obrys a les vyzerá v diaľke tak ako by to malo byť.

Les sa šplhá do výšky na svahoch sopky, ale mimo lesa je čosi zvláštne. Takmer ešte vidíte jednotlivé stromky, na holých svahoch kopca však nie sú žiadne nerovnosti, zrazu je to moc bez detailu.

Nižšie kopce vľavo síce vyzerajú vo väčšej vzdialenosti, to gradientové prevedenie im však vôbec nesvedčí. Vytŕča to z inak vydarenej krajiny. Obyčajne to býva zhruba tak, že každý vzdialenejší kopec je o čosi bledší. Nechápem celkom logiku tmavšej vrchnej časti. to by bolo jedine ak by bola v údoliach hmla. Takto to ale na hmlu nevyzerá.

Týmto sa aj krajina mohla skončiť. Neviem čo je tá ďalšia tmavá časť (more? ďalšia krajina?). Na to, že "kamera" je niekde na kopci - obzor sa dostáva privysoko. Apoň ak to postavím voči tomu, v akej výške sú dolné kopce. Hm, no... možno ani nie privysoko, taký expert na krajinu zase nie som. Keď sa na to dlhšie pozerám, mám pocit, že je to malilinko silnejšou obzorovou linkou - najmä v ľavej časti obrázka. Asi to malo ísť viac do strantena, trošku to rozmazať. Tento bod treba brať zľahka, lebo je to asi o vkuse a nie o skutočnej chybe obrázka.

Oblaky sú akési neoblakaté. Asi mala byť predsalen kúsok tmavšia obloha. Nebolo by tak vidno linky oblakov (síce tie majú skôr divný tvar, linky sú v poriadku), ale čo je dôležitejšie, bola by výraznejšie vidieť žiara slnka presvitajúca spoza sopky.. Je to podľa mňa podarene stvárnené, ale veľmi slabo to vidno :(

finito