Galerie

Seraf

Obrázek Seraf

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Nádhera, jak dlouho jsi to dělal? Já bych asi nic takové nesvedl. Barevnější by to bylo hezčí, takhle je to takové nevýrazné...


 Uživatel úrovně 0

Vypadá to jak linoryt


 Uživatel úrovně 0

Arfandix: kritiky píši rád, neumětel možná dle tebe jsem, ale přesto ti sem něco k tomu napíši:
-linorit je dosti pracná technika a jsem příjemně překvapen, kolik si s tím dal autor práce. Jde to taky poznat, za vynikající považuji zpracování svalstva na rukou, moc pěkné je provedení pusy (zde se mi líbí nepoužití jediné znázorňující čáry)
-moje první připomínka bude směřovat na křídla- vychází hned z ramen nebo až z poloviny zad podle jejich směřování, kazí to dojem reálnosti.
-ruce se na konci moc rychle zužují a zmenšují, jak zde bylo poznamenáno již na začátku jsou krátké, dle mého ale až od loktu dolů se skrývá ta chyba.
-trochu líto mi přijde ta čára na naznačení nosu vpravo (z pohledu pozorovatele), stínovaný způsob vlevo je mi mnohem sympatičtější.
-k dokonalosti bych více naznačil bradu, člověk si to dokáže představit ale chybět to tam chybí.
-hledám-li v tom i ty nejmenší mouchy tak musím poznamenat, že směr pohledu levého a pravého oka mi zcela nesedí, při běžném pohledu si toho člověk nevšimne, při podrobnějším ano.
-množství černé vpravo na bradě mi nesedí, vzhledem ke světlosti obrázku až na vlasy a tryčko mi to tam nevyhovuje.
-ten límec má jistě být posunutý, ale že je tam zcela bílé místo se nehodí.
Jedná se bezpochyby o výborné dílo co dalo spoustu práce a výsledek jde vidět, blahopřeji.


 Uživatel úrovně 0

chyby na křídlech a podbné banality?...banality, no nevim no...


 Uživatel úrovně 0

Oh. Připadám si méněcenně.
Arfandixi, ty jsi king.
(Linoryt jsem zkoušela asi třikrát a šel mi snad úplně nejhůř ze všech lidí které znám a zkoušeli ho.)
Nějaké chyby na křídlech a podobné banality jsou poslední, čeho bych si všimla.

Moc se mi líbí to tričko. Nevím, jak bych to pořádně zdůvodnila...Je prostě skvělé, jak tam ční a uceluje to.


 Uživatel úrovně 0

Arfandox: no,podle toho obrazku asi fakt no:-)


 Uživatel úrovně 0

Musím říct že mě se to taky moc líbí. Nikdy jsem neměla možnost si linorit vyzkoušet což mě mrzí, a tohle... to je fakt pěkné. Mě by ani nevadilo nebo spíš mi nepřipadá že splývá obličej s pozadím, protože ho oddělují vlasy a stín na krku. Kažý objekt má svůj specifický vryp, možná mi trochu ruší dojem příliš vyjádřené šlachovité ruce a velká černá plocha na triku, když je to grafika, chtělo by to trošku grafičtěji použít, buď dát více černých ploch (dejme tomu do pozadí) třeba jak je to na vlasech nebo ten stín na lícní kosti(ty dva se mi zvláště líbí). A ty křídla, na nich je poznat ta odlišnost materiálu, moc super...stavbu křídel nestuduji, i když bych sama peří dala jiným směrem, ale mě to tam prostě nevadí...je to moc pěkná grafika


 Uživatel úrovně 0

Autor kritiky: Stoupa

Ze slov autora:
"Je to můj první linoryt, v originále má velikost formátu A3. Pracoval jsem na něm asi 25 hodin čistého času (celkem po dobu tří měsíců). Na lino se nejdříve obtiskla zvětšenina mojí fotky z občanky, pak jsem dokreslil trup, křídla a pozadí (a poté to samozřejmě vyryl)"

Z rozhovoru na icq:
"14:40:22: no, je pravda že jsem to poslal spíš pro potěchu než pro získání vědomostí :-)"
------------------------------------------

Tak přátelé tohle je BOMBA. Technicky nejnáročnější dílo v galerii. Námět je sice obyčejný, ale zpracování je prostě pecka.

Tak jdem na to. Je tu pár věcí, které mi na obrázku nesedí. A to jsou možná trochu krátké ruce a podivná křídla. Mám na mysli jejich stavbu a pak směr růstu peří. Tady je třeba vidět peří i s kostrou http://www.wetcanvas.com/Community/images/30-Oct-2 002/birdwing1.jpg
Jasně, chápu, žes neryl obyčejná ptačí křídla, ale tak nějak by měla vypadat aby to vůbec fungovalo:) Škoda této hloupé a tak výrazné chyby, protože ať se snažim jak můžu, žádnou jinou už nenacházim...

Splývání křídel a obličeje s pozadím za chybu nepovažuji. Nějak mi to u tohoto díla zkrátka nevadí.

Je až neuvěřitelné, jak je dílo propracované. Každá čárka se tváří jako maximálně promyšlená a umístěná na tom správném místě. A to pozadí, to pozadí... Tak rozmanité a pestré. Čim dýl se na to dívam, tim víc vnímám detailů, sem si jistý, že kdybych se na to podíval zítra, všimnu si dalších věcí, které jsem ještě neobjevil. Škoda, že nemůžete vidět tohohle Arfandixe v plnym rozlišení...prohlíželi byste si detaily na křídlech, na každém brku...a stěží bystě autorovi uvěřili, že mu tato práce trvala pouhých 25 hodin.
Mě by taková práce přestala bavit tak po půl hodině:)