Galerie

Nekromantka

Obrázek Nekromantka

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Je to nádherné aj keď nesedí podstata obrázku.
To že je to nekromantka fakt napovedá len nadpis.
Keby som ja kreslil nekromanku, dám jej aspoň zlovestný výraz, poprípade lebku na koniec palice (hole), zelené žiariace oči (alebo podobne), kostenné ozdoby a na dokreslenie atmosféry par nemŕtvych za jej chrbát.
Takto vyzerá len ako nejaká potulná čarodejka.


 Uživatel úrovně 0

jejda,sem si skoro nevšimla že už to tu je :-P
takže po znovushlédnutí musím usoudit,že je to strašné,i když originál fakt vypadá dobře.Musím dodat pár maličkostí: bylo to kresleno na balicí papír, formát to přesný nemá vysoké to může být takovýyh 40/50cm a široké kolem 25cm.Je to jen hodně dobře naskenováno má to asi 2Mb,ale i tak nechápu proč je to tak veliké,ale mam ten pocit že jsem později psala galerii že sem omylem poslala moc velikou versi a že pošlu menši,ale asi se nikdo neozval jinač bych to už udělala.tohle je verse plakátu který je shodný i s přebalem Dvd.ovšem aby se to mohlo tisknout,muselo se vymazat pozadí tzn.barva baličáku.proto to moc exponuje a proto je vymazán prostor v šátku.chtěla jsem poslat původní versi s pozadím,jenže ta byla smazána dříve než jsem se nadala a originál jsem věnovala hl.hrdince.Text je podle mě dobře usazený protože v uplné versi jsou pod pohl.pravou rukou do kompozice dosazeny údaje o premiéře a značky dvou zalesackých oddílů kteří se na tom podíleli(a to jsou soukromé věci takže nebyly povoleny pro zveřejnění).takže kompozičně to sedí a písmo je použito podle vzoru který je pravidelně užíván na každém našem dvd (nekromantka je v pořadí myslím 7.) ještě bych chtěla podotknout že originál má i nohy,ukončení sukně, nějakou zem na které stojí,konec vesty atd.ta chocholka co je na konci magické hole(tomu sme se posmívali že je to její z kůže stažené morče:-)ale je to jen chocholka pro efekt.Musím zdůraznit že je to podle skutečných věcí,takže výroba něčeho podobného nemusí být vždy podle představ.a tento plakát byl za účelem znázornění proběhlé reality aby to ti členové pochopili oč de, aby poznali něco co bylo...také ještě bych chtěla zmínit že hl.hrdinka si dělala kostým na nekromantku poprvé a proto to možná nevizerá uplně jako nekromantka.ovšem v dalších dílech se její kostým a vizáž zdokonalovala...
dívám se na ten obrázek,přesně to,co jsem poslala v prohlížeči ze své složky v compu a tam to je vidět celé a určitě je lépe vidět stínování,prostorovost atd.ale to dílko nehcci zcela bránit protože uznávám že tahle verse je blbá...snad vše ode mě:-)))
PS: ale jsem ráda že už to konečně vyšlo na světlo světa a dočkalo se kritiky:-)díky...carstin


 Uživatel úrovně 0

Tak, poté co jsem se odsunul od PC a podíval se na to zdálky, vypadalo to docela hezky - tzn. příště menší formát ;)

A také, kdyby se mě někdo zeptal co na obrázku vidím, nenapadla by mě nekromantka. Nevidím náznaky, které by mi po zhlédnutí řekli: "Ty jo, to bude něco jako nekromantka."


 Uživatel úrovně 0

Dílko se mi trošku špatně zobrazuje, takže si musím posouvat kousek po kousku, abych si ho celé prohlédl. To je škoda.

Nápis dračák Nekromantka mi tam příliš nesedí, nebo by to mohlo být vpravo dole napsáno ale malým písmem.. Pak by to bylo fajné, vypadalo by to asi líp. Přední ruka mi přijde docela pěkně tvarovaná, ale chybí ji tam nějak zvýraznit ruku, třeba ejsou naprosto viditelné ty články, ale to je detail. Hlavní je, že přední ruka zakrývá celou pravou (z našeho pohledu) část těla, a přijde mi nedostatečně krátká..

Ostatní věci již byly většinou povězeny, jen nevím, co je to nahoře na té holi, jestli to má být nějaká magická koule nebo co, to vůbec netuším.


 Uživatel úrovně 5

Tak…Začnu u toho, co mě zaujme jako první – ruka v popředí. Zkoušela jsem svoji ruku natočit tak, aby odpovídala té na obrázku, ale nějak se mi to nedaří, nesedí mi rozdělení prstů, ani „vyříznutí“ pod kloubem u ukazováčku. Co je ale krásně vidět, je to, že prsty jsou od těla dále než spodní část dlaně…

Pioma má pravdu v tom, že zadní rameno by mělo být níž, takhle působí dost nepřirozeně, ta zadní paže je celá kratší, už loket sahá moc vysoko, ale ruka jako taková se mi líbí.

Obličej mi přijde málo tvarovaný, hlavně ta půlka, co je od diváka dál, možná i málo konkrétní, ale líbí se mi umístění ucha.

Vhodnost světla pro nekromantku neposoudím, protože DrD nehraju, ale ke stínování bych taky něco řekla, i když na mě díky němu tahle kresbička působí vstřícně a teple. Jak už psal Pioma, bylo by fajn, kdybys stínováním odlišila materiály oblečení a zamyslela se nad tím, jestli ta vesta (nebo co to je) nevrhá náhodou nějaký stín na tu košili a zbytek oblečení, brada na krk, vlasy na tvář, jestli není stín i na spodku ruky, protože ta světlá plocha na šátku (přijde mi ale přesvětlená) to naznačuje, a jestli by neměl být o něco tmavší i trojúhelníček košile pod živůtkem.

Ještě jsem si všimla přívěsků na krku, proti tomu spodnímu nic nemám, ale horní by musel být skutečně hodně lehký, aby nestahoval to, na čem visí, víc dolů.

Možná nejvíc se mi líbí to, co drží v ruce (omlouvám se, ale opravdu nehraju, takže netuším, co to je, asi nějaká hůl), má to tvar, stínováním je to výraznější než většina ostatního na obrázku.

Nápis bych umístila jinam, nejspíš do spodní části obrázku.

Carstin, jak velké jsi to původně kreslila?


 Uživatel úrovně 0

Nechce sa mi teraz hodnotit proporcie a podobne veci. Ano, som lenivy. Snad este vytknem ten napis - stylisticky sa tam nehodi. Cela postava je akoby vystrihnuta, take pozadie by mohlo obrazku prilepsit (mozno aj prihorsit, hehe). Ale co ma zaujalo - technika. Ta je podla mna velmi dobre, bez ohladu na tienovanie. S tym by sa dali robit velmi atmofericke obrazky so zapracovanim na pozadi. Taku techniku som ja nikdy poriadne neovladal.


 Uživatel úrovně 0

Autor textu: Stoupa

Ze slov autorky: „Nekromantka byla moje napůl prázdninová práce.Dělala sem jí zase když sejm si našla čas-a toho moc nebylo.Je to podle fotografíí,protože to má naznačovat postavu která má hlavní děj v našem Dvdčku.Je to tedy podle skutečné postavy.Ale byl tu zas problem že ty fotky nebyly úplné,takže na některé věci prostě muselo přijít domýšlení nebo kombinování s jinými a cizími fotkami…Je to proste obrazek na obal od DVD na kterem je natocena hra Draci Doupe nazivo-podle nasi upravy.“

Kresba tužkou. Jak napsala autorka, je to obal na DVD, tedy tomu odpovídá i formát, nadpis, absence pozadí a podobně.

Anatomie: Kdysi jsem se pokoušel o hodně podobný obrázek. A zjistil jsem, že správně nakreslit člověka, který má ruku nataženou směrem k „foťáku“ je něco jako nadlidský úkol. Carstin se s ním poprala a řekl bych, že zvítězila…skoro. Rozhodně to zvládla líp než já. :)
Postava vypadá hodně shrbeně a nepřirozeně. Při takovém postoji by zadní rameno bylo o poznání níže, než přední, protože uvolněně visí dolů, zatímco přední se s celou rukou zdvihá.
Pak tu máme problém s nepoměrnou velikostí zadní ruky. Předloktí je příliš krátké.

Světlo: Postava je zřejmě ze všech stran osvětlena měkkým zdrojem světla, kromě vršku hlavy. Je to sice řešení jak se vyhnout stínům a ušetřit si práci, ale podle mě to není řešení zrovna ideální. Kontrasty a stíny by celou kresbu oživily. Takhle se jednotlivé části oblečení utápí v šedi a jsou od sebe těžce rozeznatelné. Obličej pak také působí ploše. Vzhledem k tomu, že se jedná o kresbu nekromantky, vhodné osvětlení by kresbě dodalo atmosféru a nekromantka by tak vypadala alespoň trochu nekromantsky.

Materiály: Odlišení materiálů šrafováním, kontrasty a různým přítlakem je odjakživa problém. Tohle je ukázka jak by to nemělo vypadat. Carstin, asi vidíš samam, že kusy oblečení spolu navzájem splývají a jsou těžce rozeznatelné.
Jak jsem psal výše, jde to napravit přidáním kontrastů a potom různými druhy šrafování. Redaktoři hodněkrát už autorům radili aby si na čistý papír zkoušeli různé šrafury a pokoušeli se tak ztvárnit všechny možné materiály. Rovnoběžné, příčné, slabé tlusté, husté, řídké…vyzkoušej si to. A uvidíš rozdíl.

To je prozatím vše, jiné chybky a především chválu nechám na ostatních návštěvnících galerie... :)