Fotogalerie

Ruiny města Embaros

Obrázek Ruiny města Embaros

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Dobré, zajímavý motiv, jen bych to celé posunul trošku nahoru a doprava, tak, aby kámen v levém dolním rohu z tohoto rohu "vycházel" (teď tam tak trošku ruší).

Taky by se hodilo zvýšit kontrast (ztmavit oblohu a popředí), aby budova více vynikla - přidalo by se tím rozhodně i na dramatičnosti, velkoleposti... Nebe je navíc teď takové mdlé, bez struktury - mraky se nepostavily zrovna ideálně :)


 Uživatel úrovně 8

anarion: Abych pravdu řekla, s gimpem nemám žádné zkušenosti. Já fotky upravuji ve Photoshopu, leč je pochopitelné, že ne všichni tu možnost mají. Každopádně, kdybys někdy měl možnost a hlavně chuť si to srovnávání linií ve Photoshopu přece jen vyzkoušet, byť ve škole, a nevěděl, jak na to, klidně se ozvi, ráda poradím. ;)


 Uživatel úrovně 8

Fotka je naozaj veľmi zaujímavá.

Motív je veľmi pekný, a je podľa mňa veľký klad, že je čiernobiela. Celkovo to vo mne vzbudzuje dojem veľmi príjemný, kľudný, ale fotka pôsobí zároveň aj dojmom toho, akokeby tam bola nejaká veľká bitka, či také niečo.

každopádne mi to pripomína staré bojové pole( asi len mne XD).

Ale fotka je naozaj pekná a veľmi dobre nacháva nám pozorovateľom vidieť tie pekné detaily danej krajiny.

Anarion, naozaj vydarené

Your Kamerask


 Uživatel úrovně 8

tečka: Tak nechtěl jsem to psát u každé fotografie, ale jediné s čím si teď doma mohu pohrát je qimp. Tzn. Nějaké barevné úpravy (jsem línej) mi zařídí už sám fotoaparát a následné ořezy pak dodělám v qimpu. Popravdě jsme v počítačové grafice zas až tak daleko ve škole nebyli. Koneckonců byl to spíše takovej vedlejší obor. Pracovalo se chvilku s maskama a funkcema jako retuš (tu by jsem u Noli me tangere asi zvládl, přiznávám), klonování, apod. Pak vektorovou grafiku... tam jsme kravili o poznání více, ovšem stále jen v možnostech Corellu :o)

Takže se tu přiznávám, že mít tuhle fotografii ve škole, tak by jsem stejně nevěděl jak srovnat ty linie do pravého úhle, krom toho, že by jsem je usekl oblohou, což by asi nebylo úplně to správné :o)

Murthags. Tato scenérie byla focena odpoledne a barevne byla docela vybledlá. Te pískovec s tou prašnou půdou pod ním mi prostě nepřišel dost kontrastní, ani zajímavý... ale ruku na srdce. Fotím instinktivně jak se mi to zrovna líbí, moc u toho nepřemýšlím a tak ti narovinu řeknu, že jsem si tu fotku pak prostě předělal na černobílou, koukl se na obě a: tahle měla daleko větší kontrast i plasticitu, architektura vystoupila a fotka chytila víc "medieval" nádech. Tak jsem jí takto nechal :o)


 Uživatel úrovně 0

proč to musí být černobílé?


 Uživatel úrovně 8

Název: Ruiny města Embaros
Nick: anarion
Věk autora: 20 let (fotografie je stará 1 rok)
Fotoaparát: Nikon D 60
Zdroj inspirace: Jedná se o pohled na zničené město Hierapolis, poblíž známe Turecké destinace Pamukkale.
Fotografie je publikována na webu: http://anari.rajce.idnes.cz/

Poznámka: Ruiny města... Jak v reálu, tak na fotce to vypadá jak z fantasy světa. Prostě cool místo pro focení, tyhlety starý antický zříceniny. :)Na první pohled mne zaujaly pěkné, živé mraky, které zpestřují oblohu. Nebála bych se přitvrdit s kontrastem, myslím, že by to trochu zvýraznilo plasticitu ruin. Nevím, jaké máš možnosti počítačového zpracování fotografií, upravuješ-li obrazy ve Photoshopu, doporučila bych Ti zaměřit se na perspektivní srovnání linií, aby byly i ty zbytky staveb pravoúhlé a nekácely se.
V souvislosti s oblaky, o nichž jsem se zmiňovala výše, chválím celkovou vzdušnost scény, je prostě cool. :P