Fotogalerie

Dej mi Znamení

Obrázek Dej mi Znamení

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

Fialové zabarvení tomu nepomáhá, takže s tím, jak je to celé tmavé, pakliže nezatáhnu všechny žaluzie a nemhouřím obě oči, vidím kulový.

Nepřijde mi to jako úplně povedená fotka, a je to škoda, protože interiér je to moc krásný. I to okno vlastně vypadá docela dobře. Ale postrádám jak oku více lahodící zpracování, tak trochu víc než "cvak" v interiéru.


 Uživatel úrovně 0

Salmar má dost pravdu. Nakřivo to opravdu být nemuselo. Nechápu, proč je na fotce takové kouřmo. Nízký konstrast mi také dost vadí. jediné, co bije do očí je to okno a to mi nepřijde jako cíl, ze kterého by mi upadla čelist. V kostele se dá určitě lépe vyhrát se světlem, ohniskovou vzdáleností, vším. A neuškodil by nějaký propracovanější postprocessing.


 Uživatel úrovně 3

Já vám nevím... Mně to přijde spíše tak, že je to vyfoceno při krátké návštěvě kostela. Něco jako "hele! cvak" a "ono se to sice moc nepovedlo, ale ještě že je zaostřen jediný světlý bod, tak něco vymyslíme". Fotka je nakřivo, špatně ořezaná a toho tmavého prostoru je tam hrozně moc. Sekat, sekat, sekat. Ze všech stran. Řekl bych, že motiv "čekání na zázrak" jde v kostele udělat mnohem lépe. Zkrátka jediný můj zážitek z fotky je mžourání očí po utopené ploše.


 Uživatel úrovně 8

Název: Dej mi Znamení
Nick: anarion
Věk autora: 20 let (fotografie je stará 2 roky)
Fotoaparát: Nikon D 60
Zdroj inspirace: Jedná se o pohled do Dómu v komplexu Toskánské Pisi na Náměstí zázraků (Piazza dei Miracoli).
Fotografie je publikována na webu: http://anari.rajce.idnes.cz/

Poznámka: Název díla má evokovat myšlenku čekání na zázrak, možná "zachycení", nebo začátek nějakého zázraku. Fotka má vyvolat lehkou mysticitu tím, že sic je celá přetmavená a výzdobu: krucifix i obrazy rozeznáváme pouze matně, ono jasně osvícené vitrážové okno nad křížem, má představovat ono duchovní znamení.
Z obrazu krom onoho okna ještě dosti vystupují právě ony dlouhé, bílé svíce, rozesety kolem Krista na kříži.Anarionova poznámka je přímo vyčerpávající, myslím, že je v ní vše důležité již řečeno. Mysticita je přímo ohromující, vitráže jsou expozičně v pořádku. Moc se mi líbí klid a absolutní harmonie, oceňuji rovněž rytmus vertikálních prvků (viz. bílé svíce), který, dle mého názoru, působí živým dojmem, díky čemuž se fotografie nestává nudnou.
Jediné, o čem nejsem zcela přesvědčena, je lehce modrý, či fialový nádech. Musím ale uznat, že ve škole jsme kdysi byli poučeni o tom, že fialová barva je barvou mystickou.