Fotogalerie

Osamělá Ithaka

Obrázek Osamělá Ithaka

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Mě to taky ruší ti lidi a pak ještě ty 2 stromy nad nima. Kdyby byla celá posunutá doleva... jenže tam zas nevim co je třeba to bylo blbý. Zas tam nemůže chybět ta loď vpravo, ta je tam dobrá.

Mě se ty fotky co se sem dávaji líbí, ale jako laikovi by se mi líbilo kdyby autor vždy napsal proč to tak vyfotil, jak to vyfotil. Třeba bych něco pochytil...


 Uživatel úrovně 5

Má to atmosféru, to nepochybně. Takovou snivou, lehce pochmurnou. Nevím proč, ale skalnaté pobřeží v černobílé na mě působí opravdu tak nějak chmurně. Loď mi přijde dobře umístěná, lesk na vlnkách ve středu probarvující, celkově se mi fotografie líbí, ale pocit, jaký ve mě vyvolává nikoli. I když...možná je v ní i něco hloubavého. Každopádně díky za ni.


 Uživatel úrovně 8

To je pravda, díky Dormone :o)


 Uživatel úrovně 8

Ořez dělá hodně a Dormon to odhadl docela dobře. Když je fotka v netradičním formátu, konkrétně "široká a nízká", tak to hned vypadá úplně jinak. Ožívá.


 Uživatel úrovně 3

Zdravím

Pěkná fotografie. Nebo pěkné místo? Každopádně bych ji krapánek ořízl o monotónní oblasti: kus oblohy a kus šutrů v předu. Taky z hlediska kompozice mi nesedí hranice vody uprostřed obrázku.
Ořez podle mých představ:
http://www.dracidoupe.cz/moudrasova/download.php ?14,246/41e.JPG

Jen tak dále.


 Uživatel úrovně 8

Mě docela ruší ti dva lidi u té lodi vzadu. V kontrastu s názvem "Osamělá Ithaka" vyloženě bijí do očí. Jinak hezky vyfocené.
Možná bych to nedával čistě černobílé, spíš to nechal barevné a jen to trochu zachmuřil.


 Uživatel úrovně 8

Název: Osamělá Ithaka
Nick: anarion
Věk autora: 22 let
Další publikace: http://anari.rajce.idnes.cz/Recko-plener/

Poznámky: Jedná se o záběr z ostrova Lásky v Řecku, který jsme my, jakože studenti na UHK, navštívili v rámci povinného předmětu: Kurz kresby a malby v krajině :o) V podstatě se jedná o jednoduchou fotografii, ovšem ona černobílá varianta a téma i kompozice pro mě z ní dělají velice opuštěné místo. Má to svoje kouzlo. Stačí jenom hodit nějaký příhodný název k fotografii (každý ví, že Odysseus z Ithaky odjel a bez něj to tam asi muselo být (metaforicky) docela prázdné :o)

Fotoaparát: NIKON CORPORATION, NIKON D60
Expoziční čas: 1/250 s
Clona: 10.0
ISO: 125
Ohnisková vzdálenost: 22.0 mmMilá fotografie, která vybízí k domýšlení příběhů - především díky lidskému prvku. Kompozičně oceňuji vystavění scény v několika plánech; líbí se mi zachycení vzdušné perspektivy, který snímku dodává hlubší prostor. Možná bych však snesla maličko větší kontrast. :-)