Fotogalerie

Bouřlivé Nocturno

Obrázek Bouřlivé Nocturno

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

Nevím... hlavně ten barák v předu je hroznej... musel by se retušovat a to mi moc nejde. Taky jsem si nebyl jistej oblačností. Nu což, snad příště :o)


 Uživatel úrovně 0

Ještě se koukám na to rajče a spousta z nich je tam fakt hodně dobrých. Proč jsi sem poslal zrovna tenhle? Třeba tenhle http://anari.rajce.idnes.cz/Bourka/#DSC_1372.jpg je fakt hodně super.


 Uživatel úrovně 0

Jo, blesky jsou dobrý cíl na lov foťákem. Tohle je takový ten lepší průměr z amatérských fotek (nemyslím to nijak zle!). Trochu mě mrzí, že je to tak strašně tmavé. Hodně pršelo? Proč clona 8 při 18 mm? To je trošku škoda. Při blescích je lepší tím bulbem fotit spíše kratší úseky, tak 5-8 s ale rychle za sebou. Pak není problém dát menší clonu a blesk pak lépe vynikne.

Je to takový ten šťastný zásah. Není to špatné, ale mohlo by to být o chlup lepší. Chce to víc času a štěstí. Nejvíc se mi líbí, že blesk jakoby vychází z cípu toho mraku. TO je fakt super.


 Uživatel úrovně 0

Atmosféra ujde, kvalita dost hrozná...

Fotka je na můj vkus (i na to, že to je fotka blesku) moc tmavá, prospělo by jí oříznutí, popřípadě další úpravy.

Působí to na mě jako nějaká pracovní verze, se kterou by se ještě rozhodně dalo něco udělat.


 Uživatel úrovně 8

Pravda... šovinismus se vztahuje zejména k národům a nacionalismu... né na názory :o) Dal jsem to Samovy, že mě tím potěšil. Nic víc. Klidně to ale stáhnu - holt slabší chvilka.


 Uživatel úrovně 8

anarion: Šovinismus je víra ve vlastní nadřazenost (národní, pohlavní či jinou) a sklon ke konfliktům, takže nevím, jakou to má souvislost s tím, že ti někdo poprvé chválí název. Ale chválím ti ho také. A to ti říkám spontánně, nikoliv spontálně. (Aneb zlobivá cizí slovíčka, která bychom neměli používat, když neumíme ani česky. :P)

Je to pěkná fotka. Má moc pěkný fialový nádech a dobrou kompozici. Trpí špatnou kvalitou, ale co naděláme. Nejvíc se mi asi líbí, že na pravé straně nemá ořez (tedy pokud máte černé pozadí), ale plynulý přechod v černotu, což je awesome. Akorát bych asi zvolil jiný tvar blesku, tenhle je o ničem, ale anarion není Thor, aby to ovlivnil. :-)

P. S.: Co na Samuraiově komentáři je tak úžasné, že si to zaslouží reputaci? Že to řekl tak "poeticky"? Nebo je snad postřeh, že jméno je součást díla a pomůže mu vyniknout, něco objevného? *kroutí hlavou*


 Uživatel úrovně 8

Možná jsem šovinista Same... ale tohle je poprvý, co mi někdo kdy pochválil název. Díky. Jsem rád, že se líbil :o)

Pozn. Koukám, že to není ve Zlatém řezu, ale jak v rychlosti zachytíte blesk do Zlatého řezu? Jedině ořezem... jinak to nejde :D


 Uživatel úrovně 5

Skvělý důkaz toho, že jméno fotce dodává to pravé aroma. Dokonalé souznění.


 Uživatel úrovně 8

No jo... potácel jsem se s faktem, že v onu dobu, byla venku jenom a jenom tma... plus blesky. On jako Nikon D60 má rozlišení dobrý - fotky se dají velmi kvalitně tisknout i na A2,a le holt počasí je počasí. A ještě jsem měl foťák opřenej o římsu a držel ho v ruce. Tohle je prostě spontální. Bohužel, ale bouřku si nenaplánujete :o)
Kort né v jedenáct, kdy vstanete rozespalí z postele a jen tak namátkou zkoušíte, co by ta funkce: BULB asi mohla na tu ruční expozici udělat.
Ps. doporučuji o ostatní blesky ;-)


 Uživatel úrovně 0

Souhlasím s Tečkou. Blesk, bouře a ostatní přírodní rozmary mají úžasnou atmosféru.
Kvalita je opravdu trochu nižšího rázu. Blesk je ve fázi doznění koukám. Ale asi není tak lehké zachytit blesk hned co se ukáže. Nafialovělá obloha je opravdu až fascinující.
Opravdu se mi líbí ten nádech tajemna.
Možná kdyby to bylo foceno s fotoaparátem většího rozlišení, byl by vidět sebemenší detail, což se u přírodních fotek cení :-).