Fotogalerie

Amphitheatrum

Obrázek Amphitheatrum

Autor:

Přidáno:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Krásně budí dojem středověkých bitev. Úplně vidím gladiátory jak se řežou. Krapet barevnější bych to uvítal :-)


 Uživatel úrovně 0

Mně to přijde, jako vykousnuté z nějakého většího obrázku, jak to ostře končí a není to celé mi není příliš po chuti, vyfotil bych to spíš širokoúhlým foťákem, z větší dálky a nebo udělal nějakou menší slepenici... Možná mi to tak ale přijde proto, že jsem tak byl a z té fotky to nepůsobí tak ohromně.


 Uživatel úrovně 8

anarion: To lešení je problém, pravda.

Fotografie, na niž jsi poslal link, je rozhodně dynamická. Možná by nevypadala špatně asi s horizontálním horizontem (to je fakt super spojení:) - ale takhle si zase připadám jako hmyz či opeřenec, který nad místem letí, což se mi zdá jako docela dobrá úvaha pro fantasy - člověk se může vykašlat na mouchu, lze z toho udělat "fotografii z dračí perspektivy" nebo tak něco.
Stožár by to vyretušovat chtělo, co by však potřebovalo retuš ještě víc, je kousek lidské postavy na levé kantně - ten bije do očí.
Co se týče lešení - vidím to rozporuplně. Zda by zničilo "fantasy" odér, o kterém píšeš, je opět otázkou - myslím, že vypadá trochu jako klec (ale možná je to tím, že nemám brýle, já nevím). To by se jistě dalo prosadit v rámci nějakého příběhu, povídky.
Takže jako ilustrační foto k nějaké konkrétní povídce by to, dle mého názoru, mohlo být i s tím lešením.

Povedenější - nepovedenější... To já říct neumím. Je jiná. :-)


 Uživatel úrovně 8

Je Pravda že by to chtělo nahoře víc místa, ale bylo tam lešení, což by zničilo ten "fantasy" odér.

Každopádně jsem uvažoval zda by nebyl lepší tento pohled:

http://anari.rajce.idnes.cz/Turecko_Ant alya%2C_Pamukkale%2C_Kleopatrina_plaz_a_par_infant ilnich_delfinu/#CSC_1_5_.JPG

Ovšem to by se musel vymazat ten stožár vzadu... ale to by v Photoshopu asi nebyl problém. Problém je spíš ohledně názoru na ono lešení.... Co myslíš tečko... je ta fotka povedenější než tato? Myslím co se týče koncepce do rubriky.


 Uživatel úrovně 8

Název: Amphitheatrum
Nick: anarion
Věk autora: 20 let (fotka stará 1 rok)
Další publikace: http://anari.rajce.idnes.cz/
Zdroj inspirace: Jedná se o pohled do Tureckého Amfiteátru ve městě Hyerapolis.

Poznámky: Ano, určitě tam najdete spoustu chyb. Osobně si myslím, že by šlo zapracovat na kontrastu, tzn. že by nemuselo být zaostřeno všechno tak jasně. Schody se mohou "slévat" směrem dolů, taky si nejsem jistý kompozicí.
Ale na druhou stranu se mi líbí ta přirozená rozbořenost, stíny padající na podium i ta typická turecká přesvícenost, kdy nebe je bez mráčků a pere do vás slunko ze všech stran. A i když vím, že ta fotka není dokonalá, myslím si, že tématicky se skvěle hodí. Nejenom k "Embaroské" lince rozbitých antických ruin.

Ps. Město Embaros je z naší hry na hrdiny. Popravdě by se k fotkám hodilo víc město ležící poblíž: "Bílý Vrch", které je stavěno z bílého vápence v antickém stylu, ale ten název nemá podle mě takovou nosnost. Každopádně slohově se fotografie skvěle hodí i k našemu městu: Embaros, které mimo jiné svůj amfiteátr velmi podobný tomuto dokonce má :)

Fotoaparát: Nikon D 60Maličko mne mrzí, že nám anarion nedal okusit kousek toho bezmračného nebe - vzhledem k tomu, že se jedná o fotografii se vzletným názvem "Amphitheatrum", postrádám vzdušnost, což z mého hlediska fotografii mírně ubírá na atraktivitě. Především na horní kantně bych ocenila více prostoru, který by vyvážil strmou perspektivu hlediště.
Opět bychom mohli řešit, jak udělat z barevné fotky černobílou, bavit se o kontrastech (který má v některých místech, přiznejme si to, rezervy), ale jelikož vím, že anarion nemá možnosti počítačového zpracování v kvalitních grafických programech, nebudu zbytečně přísná. :-)
Abych nebyla jen vyčítavá, budu i chválit - moc se mi líbí linie schodů, které vychází, s trochou představivosti, z horních rohů, a které by se, při jejich pomyslném prodloužení, setkaly v jednom bodě, jenž by byl de facto na zlatém řezu. Myslím, že právě tento prvek je pro fotografii nosný.