Rozvoj DrD

Siccova mafie Hodnocení: Něco to má do sebe

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 16

Sicco je velmi dobré povolání. Bohuzel se můzeme velmi často setkat s tím, ze se v druzince postav moc nevyskytuje, protoze pro hráče by to moc nebyla zábava, kdyz vse za nej dělají sítě, a pro PJ by zas mohlo být slozité vmontovat sítě do svého fantasy světa.


Já jsem vyřesil problém pomocí těchto pravidel:

Celá mafie se zkládá z kolika chcete buněk a z čekatelů. V kazdé buňce je předem daný počet lidí (doporučuji 10), čekatelé jsou členové čekající na příděl do stávající buňky nebo na vytvoření nové. Kazdá buňka můľe znát kolik chcete jiných buňek, a rozkazy můľe příjmat pouze od buňky, kterou zná a která je na větąí organizační úrovni (maximální OÚ stanovíte při naverbování 1. buňky - přidělíte ji jí). Je jasné, ľe alespoň jedna buňka musí znát vás. Pro vsechny buňky si PJ počítá Loajalitu (na stupnici od 0 do 1000). Tato neustále klesá, a to o součet úrovní členů buňky. Pokud klesne na nulu, buňka nenávratně zaniká. Loajalita se dá zvýsit pomocí peněz. Prostě musíte do buňky vrazit 2 zlaté aby se loajalita zvýsila o 1 - Peníze můzete dávat buňce kdykoli kdyz není v akci. Anebo můzete úroveň buňky zvýsit tím, ze jí přiřadíte větsí OÚ (tedy větsinou jí nahradíte vyssí bunku, která byla znicena, anebo ji hned od začátku přiřadíte vysokou OÚ). Loajalita se zvedne o 10 za kazdý skok o 1 OÚ nahoru (pokud buňku degradujete, stejným způsoben se snízí). Počáteční loajalita nové buňky (vzniklé z čekatelů) je rovna 7*počáteční OÚ (7 místo 10 proto ze zezacatku si toho tolik nevází). Loajalita má větsí skálu pouzití: Kdyz je buňka zajata (alespoň 1 její člen), je pravdepodobnost, ze vyzradí 1 buňku pod sebou (pokud ji zná a má ji přiřazenou). Tato pravděpodobnost je rovna 100-Loajalita/10. Pokud buňka nemá ľádnou známou buňku s mensí organizacní úrovní pak můze vyzradit buňku sobě nadřazenou. Jelikoz se jí ale bojí, tak je pravděpodobnost poloviční. Pokud buňka někoho (něco) vyzradí, pak zaniká i s buňkou, kterou vyzradila (a ta nastesí nic nerekne , protoze viděla, jak vás ročílila ta buňka co ji práskla). Pokud vyzradí VÁS, tak můzete počítat s tím, ze nějaký vás nepřítel zná vse od vaseho jména po znacku zubní pasty, kterou pouzíváte.


A ted k tomu, co se sítí můzete dělat.

Vyberete jakékoli buňky a stanovíte cíl mise. Od této chvíle můzete vsechny členy buňky ovládat, jako by to byla vase postava. Ovsem pozor. Pokud vydáte nějaký sebevrazedný príkaz a loajalita buňky je mensí nez 950, tak ten člen buňky, který jej měl vykonat, navzdy zdrhne. Po dosazení cíle musíte ovládané členy buňek navigovat zpět. Pokud někdo při akci něco vyzradí, tak se výse zmíněná pravidla uplatní po akci (do té doby ten, komu to práskli ví co je vasím cílem).
Pokud po akci zbylo méně členů, neľ kolik bylo na začátku, musí se tito doplnit z čekatelů, pokud není dostatek čekatelů, členové neůplne buňky se přesouvají k čekatelům a buňka tedy zaniká. Není totiz mozno tvorit buňku s méně lidmi, nez bylo stanoveno.


jak vylepsit a verbovat:

Verbovat můzete bud vy,anebo buňka, kterou touto činností pověříte. Vám stačí jen pomocí svých přesvědčovacích schopností někoho přesvědčit pro vstup do organizovaného zločinu. PJ můze sanci upravit podle přesvědčení cíle a podle toho jestli cíl náhodou nenálezí policii či jiné mafii (která si tedy jeste hází na loajalitu - pravdepodobost dle úvahy PJ). Za kazdou bunkou pověřenou verbířsvím vám k čekatelům přibudou 2 lidé za den (s náhodnou úrovní). Verbířská buňka má kazdý den pravděpodobnost zániku = 10%.
Pokud chcete vylepsovat členy buňky (aby se jim zvýsila úroveň), musíte zaplatit 10*budoucí součet úrovní ZL. Takto je nelze vylepsit na vyssí úroveň, neľ je vase (at jsou jejich povolání jakákoli). Zbraně kupujete ze svého, dáváte je do skladu, kde se fasujou před akcí a po akci se vrací. (na druhou stranu zisk z vyloupené banky jde CELÝ K VÁM)


Doporučuji vasemu PJ aby nechal vsechna data o mafii psát vás a aby sám jen občas něco kontroloval. Tato pravidla jsou volně upravitelná a já se přiznávám, ze sem si je cucal z prstu. Přeji příjemnou zábavu při tvorbě a akcích vasí vlastní mafie, pane Al Capone.

Khaj.
(tento clanek mam i na svych vlastnich strankach )

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Hmm. Dosti obšírně, jakým směrem by se dílo mohlo ( nebo spíš mělo ) ubírat sepsal Zdenál. Na mě teď zbývá jen ta ohraná věta: Nápad to má, ale není to dotažené do konce.
Za možnost použití jako odrazové plochy pro kvalitnější zpracování buněk dávám **.


 Uživatel úrovně 0

Myšlenka se zdá jako inspirovaná Kmotrem Maria Puza... Ty buňky... není to špatný nápad, ale už jenom zpracování (tři velké, nepřehledné bloky s kupou pravidel) dost ztěžuje celou věc pochopit.
A má to samozřejmě spoustu děr, většinou nepromyšlených okolností (např. podplatitelnost buňky). Dal jsem jednu hvězdu za nápad a pokus aspoň nastínit cestu, kudy by se mohla případná korekce těch přecejen toporných pravidel sicca ubírat.


 Uživatel úrovně 5

Budu mluvit obecně.

Myšlenka buněk je dobrá. Konečně nějak zakomponovává družiny do systému sítí.

-- Jejich cena udržování v závislosti na úrovni je rozumná myšlenka. Mohli by existovat sekundární modifikátory ceny, vycházející z přesvědčení, inteligence atd.

-- Buňka by měla disponovat mnohem více parametry, které by se dopočítávali z paramertů jednotlivých postav. Mělo by z nich být zřejmé jak obstojí buňka v přímém boji, jak je schopna prohlédnot záměry sicca který ji řídí, jak je nenápadná v určitém prostředí, k jakým tipům úkolů se hodí. Není nutné aby tyto parametry sicco znal všechny, naopak, je žádoucí aby některé neznal a znal je jen PJ.
Př.: Buňka tvořená 5 namakanými barbary:
Pokud je někam pošlete dělat binec, udělají ho. Pokud je použijete k osobní ochraně při napadení podobnou buňkou jiného sicca nebo při vašem prozrazení v otevřeném boji, obstojí velmi dobře. Vaše nekalé záměry a intriky prohlédnou jen těžko, nadruhou stranu jinej zloděj pokud je proklepne, tak mu nejspíš vyžvaní vše co ví (ne že by toho bylo tolik aby vás to bolelo:-). Jinak ale mohou být docela "nenápadní". Prostě banda rváčů a tupounů nemusí být napojená na mafii a s konkrétním siccem si ji nikdo spojovat nemusí.
Už ale jen zakomponování jednoho inteligentního zloděje do takovéto buňky její vlastnosti podstatně změní. Jak to bude výhodné či ne necháme na siccovy který si takovou buňku vybuduje;-)

Když máme parametry, mělo by existovat i jejich využití tudíž způsob počítání jak v jakém questu buňka obstojí atd.

-- Měl by existovat systém na počítání toho zdali a jak se změní loajalita buňky po určitém činnu.
Př.: Jinak se změní pokud mají přepravit něco někam a dostanou za to těžké prachy... to budou spokojení jak prasata v žitě, zvlášť pokud se nedozvědí že to bylo něco co kdyby se odhalilo přineslo velké problémy, jinak se změní pokud jim bokem questu řeknete aby to odnesly když pudou kolem a nic jim za to nedáte. Kdyby o nic nešlo, loajjalita se nezmění, o nic nejde a práci jim to nepřidá, ale pokud se proflákne že to bylo nebezpečný naštvou se.

Propojenost buněk: Když si jich několik vybudujete, je určitá šance že o sobě budou vědět... ať už jim to prozradíte když je necháte spolupracovat, ať už bude jeden člověk členem více buněk, zkrátka budou se ovlivňovat při loajalitě.
Jestliže bandu tupounů z minulého příkladu pošlete na sebevražednou akci, z níž se (naštěstí pro vás) nikdo nevrátí, na loajalitu buněk které věděli že pracují pro vás to bude mít zničující dopad.

Dále u řízaní buněk - nakreslí se graf. Středem je sicco (pro jednoduchost on je taky buňka). Na něj jsou napojeny buňky které sám řídí spojnicí ohodnocenou podle toho jak jsou velké znalosti buňky o druhé buňce (siccovy). Každá buňka může tvořit další buňky dle svých schopností a tyto již s původním siccem nemusí být vůbec propojeny. Po rozkrytí buňky (nepřátelskou buňkou, policií, družinou dobrodruhů...) má ohodnocení této spojnice vliv na to, jak velká je šance/jak dlouho bude trvat než nepřítel přijde na stopu další buňce (vedle věcí jako je schopnost rozbité buňky zamlčovat atd).
V tomto grafu bude zahrnuto celé město. Za buňky rozumíme nejen organizovaný zločin, ale také třeba místní policejní oddělení, družiny potulných dobrodruhů ve městě se nacházející atd.

No nebudu to rozebírat. Nadnesl jsem několik myšlenek. Celkově si myslím že důkladné kvalitní zpracování by vydalo na zvláštní modul o více než 100 stranách a nebylo by vázané jen na drd, ale obecně by bylo namontovatelné na jakýkoli systém.

Jediná věc která by měla vazbu přímo k drd, by bylo jak počítat z vlastností jednotlivců vlastnosti buňky. Nicméně nebyl by problém to počítat z vlastností postav jakéhokoli systému.

Tohle dílo nehodnotím protože nevím jak. Jediná hodnotitelná věc na tom je nápad a to že to potenciálně může rozpoutat diskusi která povede několik lidí kteří na to mají k tomu že toto téma nějak zpracují.

Pouze pokud mohu odpovědět na autorovu anotaci: Ano, ale bohužel, tenhle článek nám je nepřináší.


 Uživatel úrovně 0

Hmmm, mě to přijde opravdu jako zbytečný pravidlo, který asi nikomu nepomůže...
Řekl bych, že kdo si přečte zloděje v Drd+ bude umět ovládat sítě líp než ten co si přečte tendle příspěvek... Chyby tu už rozebrali ostatní... (aneb nic se nemá šít horkou jehlou!)


 Uživatel úrovně 0

Od podobných děl čekám něco více než jen masnou upoutávku a přitom suchý konec (a stať obecně). Když uý tvrdíš něco o roleplaingu, tak jej aspoň trošku uveď. Řekl jsi nám nějaká čísla a tím to hasne.

K tomu ještě ani nezvládáš diakritiku (háčky a čárky ti nic neříkají)
2*

Zdraví tě John Locke


 Uživatel úrovně 0

Ctěný autore ... očekával jsem víc

Pomineme-li problémy jako diakritiku, její absence je zřejmě způsobena špatným kódováním, kdesi na Khajově PC. Máme tady několik dalších problémů.

Problém první název mafie je zavádějící mafie pracuje spíše na jednotlivcích a řídí se nepsanými pravidly a zákony, je infiltrována do státu/města a má své lidi na pozici úředníků a jiných státních orgánů. Zabývá se hlavně obchodem s nelegálním zbožím nebo pašováním legálního řídí prostituci, hazardní hry a jiná povyražení. Tebou nastíněná společnost velmi silně připomíná teroristickou organizaci, buňky o sobě neví, verbování jiných členů, loajalita ...

Problém druhý píšeš o RP, ale je to celé o číslech, žádné názorné příklady, žádné podrobnější popisy vykonávaných akcí. A když už jsme u čísel říkáš, že buňku můžu ovládat jako svoji postavu jenomže jaké má buňka vlstnosti kromě loajality a postavení v organizaci. Těmito dvěma hodnotami přece nemůžu řešit pokus o únos nebo střet sítí!

Jinými problémy jako proč má např. verbířská buňka každý den 10% zániku atp se nebudu zabývat neb věřím, že to udělali ti přede mnou. Hodnocení viz výše ...


 Uživatel úrovně 0

Nejdřív musím zmínit chybu při zobrazování českých fontů (ž,š), předpokládám, že chyba je přímo u autora, jelikož v jiných částech textu tyto písmena píše bez háčků.
Trochu to kazí dojem ze čtení.

No tohle pravidlo mi připadá vhodné možná tak pro hráče, tkerý je v družině jediný a má dost času. Stejně tak dělat si přehled o všech členech sítě... příliš náročné, zvlášť na vysokých úrovních. Taky se mi nezdá možnost zaplatit členům zlepšení... toho by měli dosahovat podle počtu úspěšných akcí... No a o tom totálním prozrazení už nemluvě.. když chytnou nějakýho človíčka co vybírá lidem na ulici kapsy, tak je těžko dovede k velkýmu šéfoj...

Celkově ve mě dílo nezanechalo příliš pozitivní dojem a v hodnocení váhám. 3* je příliš, nadprůměr dílo není, takže přemýšlím mezi 1* a 2*.
No jelikož za sicca vůbec nehraju, tak mi tohle dílo valstně nic nedalo a proto hodnotím 1*. Doufám, že mě autor ještě přesvědčí o mém omylu a hodnocení budu moct zvednout.


 Uživatel úrovně 0

Příspěvek je dost nesrozumitelné napsán a rozhodně by šel vylepšit. Autor ho měl dát do Dílny.


 Uživatel úrovně 5

Hm... Velice zajímavé, v zásadě se jedná o novou síť, která nepřináší nic nového. Jen pár čísel, pár vzorečků a informaci, že hra za sicca nemusí být vůbec nudná, takže v zásadě nic převratného, po přečtení anotace jsem čekal něco víc, než jen tohle. Jsem tedy zklamán, mě jako potencionálnímu hráči sicca tento příspěvek nic nedal, možná to je mnou, ale nevím. Z mého pohledu se nejedná o rozvoj drd, ale nýbrž o jeho degradaci. Pravda mnozí budou argumentovat, že to tu ještě není, a že to ještě nikoho nenapadlo sepsat, ale potrebují zkušení hráči mít něco sepsaného?

Nicméně uznávám, že některým uživatelům může být tento příspěvek prospěšný, proto ho schvaluji s hodnocením 2*. A nechám na vás jak se k němu postavíte.