Rozvoj DrD

Druidské kruhy Hodnocení: Něco to má do sebe

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 3

Do druidského kruhu vás přijmou jen tehdy,narodil jste se v den kdy některý z Druidů zemřel.To probíhá asi tak,že když druid zemře,vydávají se někteří druidové do nejbližší vesnice a když se tam v ten den nikdo nenarodil jdou do další a pokud se tam v ten den někdo narodil tak ho se svolením rodičů vezmou do hvozdu kde ho vychovává některý z Mistrů.Druidové nesmějí mít pohlavní styk se ženou (ani mužem,zvířetem,mrtvolou,apod.),jinak stratí svoje schopnosti a proto se noví druidové berou takhle podle tradice.Když "ditě" dospěje do správného věku a získá potřebné zkušenosti (okolo 20.roku života) se vykoná "obřad přijmutí" při kterém získá titul "Žák".Po získání tohoto titulu se odstěhuje od Mistra kde do teď bydlel a začne vykonávat druidské řemeslo.Když bude mít Žák dostatek znalostí vykoná se "obřad přijmutí rádce"při kterém se vytvoří psychiké pouto mezi ním a jeho Mistrem a získá titul "Mistrův rádce".Díky tomuto spojení se svým Mistrem vždy ví kde je a můžou spolu komunikovat pomocí myšlenek po celém hvozdě.Lepší titul než Mistrův rádce získat nemůže pokud jeho Mistr nezemře.Po jeho smrti se na jeho místo dosadí nejzkušenější z jeho Žáků.Nejzkušenější získá titul Mistr a psyhické spojení s jeho novými Žáky.V každém hvozdu je podle tradice maximálně 6 mistrů.Ti tvoří "Malou lesní radu".Nejzkušenější z Malé lesní rady má titul "Arcimistr".Všichni arcimistři dohromady tvoří "Velkou lesní radu" a nejzkušenější z nich se nazývá "Patricij".Ten je v podstatě zástupcem všech druidů.


Žák-6.-15.úroveň
Mistrův rádce-minimálně 16.úroveň
Mistr-většinou okolo 25.úrovně
Arcimistr-většinou okolo 32.úrovně
Patricij-většinou 36.úroveň

"Malá lesní rada"řeší pouze místní problémy jako jsou např. spory mezi druidy,udává kolik by měl kyždý druid "uchlácholit" magenergie hvozdu.

"Velká lesní rada" řeší velké problémy jako jsou např. když se začne některý zhvozdů nezadržitelně probouzet ( to je možné např. pokud v blízkosti hvozdu propukla válka),rozšiřování hvozdů.

Každý druid je povinný poslouchat výše postaveného druida a pokud tak neučinní řeší Malá lesní rada jak ho potrestat.

Všechny obřady se konají za úplňku.Obřady probíhají tak,že nejdříve vyvolají zjevení boha Abroga(ochránce poustevníků,pocestných,hraničářů,chodců a druidů) a ten musí s obřadem souhlasit.Pokud s ním nesouhlasí obřad se nezdaří.Při obřadech se nikdy nezapalují ohně ani svíčky,pouze se vyvolává magické světlo.Důležité obřady a sněmy Velké lesní rady se konají u Kamene středu.

Kámen středu

Pověst vypráví,že když chtěli bohové zjistit kde je střed světa,vypustili na jeho koncích orly a tam kde se střetli postavili Kámen středu.Shodou okolností je střed světa ve hvozdu.Kámen je vysoký asi 3 sáhy,má tvar jehlanu a je celý popsaný runami,které ho číni vysoce magickým.Díky tomu jak je magický mají obřady provedené v jeho blízkosti dvakrát větší moc.

Takto to funguje v mém světě.Další popis druidů můžete nají v Dechu Draka 3/2001

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Chlapče, nechci tě demoralizovat, ale musím říci, že mi to připadá jako nehorázná pitomost. Když už, mohl sis sehnat nějaké informace o původních druidech a poté bys nemusel používat výrazu typu patricij, které se pro druidy s alternativním způsobem života absolutně nehodí. Dále by určitě neměli držet celibát, neboť druidové vyznávají přírodu, která je PLODNÁ, jak chceš vyznávat přírodu bez sexu? Nechci vypadat jako nějaký nadrženec, ale sexuální magie k druidům neodmyslitelně patří. Beru, že ses snažil asi o originální pojetí druidů a proto nebudu hlasovat, ale měl by ses ptát sám sebe, jestli je toto novátorství žádané či ne. Navíc by kruh měl mít mnohem složitější fungování, které by nebylo na škodu popsat. Je sice hezké, že tam máme Mistry či Patricije, ale kdo druidy soudí, kdo rozhoduje o tom, jestli Rada jedná správně? Mají druidi rozdělené funkce? Stará se třeba někdo o zvířata a někdo o rostliny? Jaké má Patricij místo v Radě, dokáže přehlasovat ostatní? A co se děje s původním keltským dělením na Brehony, Vates a Beirddo, kde Brehoni soudili, Vates byli kněžími a Beirddo sloužili tak říkajíc pro styk s veřejností? Minulost je v tomto ohledu plodnější než leckterá fantazie, protože tu nemáš ani spojitost mezi funkcí kruhu a měsíčními fázemi, kalendářní svátky, jež je třeba oslavovat atd...


 Uživatel úrovně 0

Dosť zaujímave, ale...


 Uživatel úrovně 5

Ještě že druidi dodržují celibát ve tvém světě :o))) U mne ho naštěstí drží jen kněží, ato jen horko těžko :o))
Je to moc stručné :o/// Další obřady, kouzla, přijímání nových členů (vhodné po velké redukci druidskcýh mistrů, například salamandrem :o)))) )
J.S.


 Uživatel úrovně 0

K tomu druidovia k tomu.Uchylovi kdyz vstoupi do hvozdu tak jako by byl na 3.stupni probuzeni a ostatni druidi ho samozdrejme nebudou mit radi.


 Uživatel úrovně 0

Chová se tak k tomu druidovi nebo k tomu uchylovi?


 Uživatel úrovně 0

kdo chce byt druidem ? :)))))))))))))))


 Uživatel úrovně 0

Glown,Shedee:Kdyz ho nekdo znasilni tak se k němu hvozd chová jako kdyby na nej seslal "Hněv lesa"


 Uživatel úrovně 0

Myslim že Sheedeeho otázka neni tak blbá. Co se teda stane když druida někdo znásilní?


 Uživatel úrovně 0

Dobrá otázka :o) Ale druidku bych stejně nechtěl. Radši nějakou pěknou čarodějku (ale ne hnusnou čarodějnici). A hlavně, co když jsem do 5. úrovně hraničář (nic jiného mi ani nezbyde) a pak chci být druidem, i když jsem už jako hraničář žil sexuálním životem? To jako nesmím - to by asi mezi hráči nikdo nemohl vást postavu druida, protože já znám hráče :o) Nikdo nechce vést takovýho suchara k 36. úrovni...


 Uživatel úrovně 5

Plesk!!! :)))