Downloady

Komplexní Deníky

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 10
Popis: Deníky pro všechna povolání a obory s návodem a radami k vyplňování

Diskuze

 Uživatel úrovně 8

Toto je určite super. V mojej družine sú všetci lenivý na vyplňovanie denníkov, a toto ich prinútilo napísať si tam všetko. A samozrejme, že denník má všetko potrebné, niekotré veci mi totiž v základných denníkoch chýbali.

Your Kamerask


 Uživatel úrovně 8

Udělat všechny deníky krom alchymistova je určitě dobrý způsob, jak zájem o jeho hrání zvýšit... Ale budiž, rozhodně si o něj nechci říkat. On se celkem v pohodě vejde na ten obecný deník a předměty už si napíše jinam, bokem.


 Uživatel úrovně 0

Je to moje osobní zkušenost míry zastouení povolání alchymista v těch víc jak 16ti družinách co jsem v nich hrál nebo hrával. Počet alchymistů by se dal spočítat na prstech jedné ruky. Než se v družině objevil alchymista, to tam spíš byla jiná povolání 2x a vyskytoval se tam nějaký homemade kněz nebo něco jiného.

Deníky jsou přehledné a jednoduché při používání. Při vyplňování je to trošku náročnější.

Jestli máš zájem o alchymistu, tak bych minimálně ho dodělal pro PPZ + společné věci. Ovšem soupis všech výrobků mi nepříjde vhodný. Asi jen ty, co nemají výrobu doma.


 Uživatel úrovně 8

Mě by tedy vskutku zajímalo, ve kterých materiálech jsi zjistil, že alchymistu nikdo nehraje, a podle čeho to autoři toho materiálu jako poznají. To se dělala nějaká mega anketa? Anebo jen hádáš? No zkrátka, nepřijde mi to jako dobrej důvod. :-)

Pravda, v návodu to je, přiznávám, že už jsem ho později prolétával. Byl docela podrobný (čti nudný). Říkal jsem si, že to snad pochopím bez něj, moje chyba. (Asi nakonec nebudou ty deníky tak přehledné a jednoduché, když je k nim potřeba číst návod.)

A co se těch řádků týče, máš asi pravdu. 6 řádků je tak akorát.


 Uživatel úrovně 0

Alchymista není hlavně proto, že po něm nějak není poptávka. Možná, až za něj někdo bude chtít hrát.
Co se týče kolonky zbraně ve vybavení, mělo by to být v návodu. Tato kolonka slouží k uvedení celkové hmotnosti všech zbraní. Aby ji člověk mohl sečíst jednou.
Ce se týče množství zbraní pro boj z blízka, některá povolání jich mají méně, některá více.
6 může vypadat jako hodně, ale ve chvíli, kdy Máš tesák, krátká meč a dýku, a z toho kombinace tesák a dýka a krátký meč a dýka a krátký meč a tesák, tak je to plné. Lupič je 3 zbraně sám o sobě. Mám li magickou zbraň proti, může být výhodné si její údaje rozepsat na dva řádky.... 6 není moc.


 Uživatel úrovně 8

Tak jakó... Je to milé, přehledné, úsporné. Potěší hlavně předvyplněné údaje a kouzla. Na druhou stranu, kromě tohoto velmi praktického zlepšováku neshledávám na denících žádnou velkou invenci. Dále mi není jasné, jak je to s těmi zbraněmi... Přijde mi, že tam je pro ně docela hodně místa (šest na blízko a čtyři na dálku bude nosit kdo?) a pak jsem našel kolonku pro zbraň i v inventáři vybavení? Tam dělá co?

Rozhodně však oceňuji píli, přehlednost (aby taky ne) a bezchybnost (dokonce i jazykovou, to mě Fafrin mile překvapil) a samo zpracování všech deníků (bohužel bez alchymisty, který by se asi v tomto stylu na dva listy nevešel ? :) ...) hodnotím jako užitečné a kvalitní (a náročné), tudíž 4*. Jenže nic ve zlém, není to nic kulervoucího, co bych posílal do boje o OHZD s čistým svědomím.

V každém případě ještě jednou děkuji za vynaloženou práci, která vyplňování deníků v mnohém usnadní, resp. urychlí.

P. S.: Dvojí provedení deníků (pdf a odt) kvituji s povděkem. :B
P. S. 2: Chybějících ZSM a tak dále jsem si nevšiml. To bude asi tím, že na to nehraju.Ale jistě se tam na to místo najde třeba v Poznámkách.

N.


 Uživatel úrovně 0

Mimochodem už jsem zjistil, že mi zásadně chybí nějaké jednotné chlívečky na ZSM/SUM/SOM/PM u příslušných povolání. Je to neustálý vývoj.


 Uživatel úrovně 8

Rád jsem schválil tot dílo, nebo lépe řečeno soubor děl. Jednotlivým deníkům bych dal asi 3*, protože sami nic nového nepřináší, ale dopracování detailů a spojení je rozhodně počin hodný ocenění - a i když deníky nepoužijete, možná v nich najdete něco užitečného (abych uvedl příklad - soupis kouzel pro hraničáře by mi v poslední hře ulehčil práci).

Formát .odt je možná trohu nešťastný (přiznejme si, mnoho uživatelů má MS Office 2003), ale pdf varianta by měla být použitelná každým.

Děkuji tedy autorovi za snahu a doufám že dílo bude k užitku mnoha družin.