Downloady

Moan

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 9
Popis: Krátká, truchlivá skladba

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Ve zkratce.... začátek perfektní... opravdu super, jak to graduje.... Ale po 1:00 to zní jako kdyby autor už nevěděl co dál a tak tam něco zahrál. Vůbec to tam nesedí... a ten konec.... co to je? Do první minuty bych dal 5, ale az teb zbytke 1-2 ...


 Uživatel úrovně 0

To slovo mě napadlo jen tak, i když anglicky znamená sténat nebo naříkat.


 Uživatel úrovně 8

Miki Wolwerine: Jenom doplňující otázka... název: Moan něco znamená, nebo to je slovo co tě napadlo při poslechu skladby?


 Uživatel úrovně 0

Děkuji za schválení, hodnocení a především za názory. I já se vyjádřím.

Nejprve něco k použitelnosti. Tahle krátká skladba nemá (a snad ani nemůže - po několika opakováních už jí fakt musim vypnout) sloužit k podkresu, jako spíše k navození atmosféry (dramatické, strach, nejistota, před branou do pekel...). Právě z tohoto důvodu je nepravidelná a vyskytuje se v ní prakticky jenom jeden motiv. Myslím si, že ke vystupňování napětí to stačí.

A teď ke skladbě samotné. Je pravda, že už bych jí nezahrál, byla to spíš taková náhlá inspirace. Na druhou stranu, ta nejistota (o které píše Dormon) a nepravidelnost (o které píše také), není způsobena tím, že bych nevěděl, nebyl si jistý... Zahrál jsem to tak schválně, chtěl jsem vytvořit skladbu, která by neměla úplně pevnou kostru a pravidelnou strukturu, a to zejména díky tomu, že jinak by byla úplně jednotvárná (teď to snad není až tak hrozné). Právě změny rytmu a hlasitosti mi to umožnily. Ovšem chápu, že tenhle styl někomu nesedí a ve skladbě se pak ztrácí, což je při přímém poslechu jen ze účelem vnímání této hudby celkem pochopitelné, jelikož není určena k poslechu samotnému, ale, jak už jsem se zmínil, především k navození atmosféry. Je to hudba doplňková.
Také jsem zkoušel přidat do skladby další stopu (varhany, sbor, šum...) ale výsledek se mi nikdy nelíbil.


Ještě jednou díky, Miki.


 Uživatel úrovně 3

Zdravím

Připojím sem taky komentář. Skladba se zřejmě vytvořila rovnou při hraní. Maximálně byla předehraná a pak autor improvizoval. Soudím tak podle toho, že mírně kolísá (jakoby autor přemýšlel jak dál). Jsou to jen takové drobné zpoždění. Nemám teď na mysli pozvolnou změnu tempa, ale přechody mezi částmi skladby. Také (nevím, jestli je to záměrně nebo má autor stejný problém jako já) je skladba taková houpavá a kývavá. Ze začátku je to slyšet docela dobře. Pravá ruka hraje rozložené akordy, ale v každé další posloupnosti je slyšet rozdíl v délkách jednotlivých tonů. Takže kdyby se jednotlivé, chce se mi říct iterace :-), naskládaly na sebe, začátky a konce tónů by byli od sebe dost vzdálené. Já sám mam s tímhle velký problém. Ať se snažím jak se snažím do rytmu se u některých skladeb prostě nedostanu. Sem tam pomáhá zrychlení, nebo změna nástroje. Jistě nejsme stroje, a tak i ti nejlepší pianisté mají drobné odchylky, což dodává skladbě lidštější podobu. U této skladby jsou ty výchylky sice trochu větší, ale beru je zde jako takové ozvláštnění.
Je zvláštní že u varhan (nebo obdobných nástrojů, které drží stejnou sílu tónu po celou délku stisku klávesy) mi rytmus moc nekolísá.

Volba nástroje pro tento typ skladby vhodná. S hlasitostí nemám problémy. Návaznost je dobrá, jen to pak vypadá, že začátek skladby není začátek ale střed. Motiv je jednoduchý, tedy vhodný pro podkres. Sice bych ji nepouštěl hodiny dokola (to už bych ji pak dlouho nepustil :-)), ale pro danou situaci (místnost s hlavolamem, komplikace situace, zrada, ...) se hodí. Délka skladby je přiměřená.
Na konec ještě přidám pochvalu zato, že je skladba zahraná ručně.

Mnoho zdaru v další tvorbě.

Dormon


 Uživatel úrovně 5

Zpracování je dobré čisté a je zaručena opakovatelnost i když to nemá zase kdovíjak vysoké množství motivů, takže už po cca 4 minutách opakovaného poslechu jsem musel skladbu vypnout.

Tato skladba mě asi zrovna moc nesedla. Na první poslech byla dobrá, takže dávám hezké ***


 Uživatel úrovně 8

Podle mě je využitelnost docela slušná... líbí semi atmosféra hudby a střídání tempa. Připomíná mi to občas od Beethovena Moonlight Sonata... jen v krátkých pasážích. Ale určitě si tato dojemná skladba, která je dle mého nadprůměrně zpracovaná, 4 hvězdičky určitě zaslouží :o)

s úctou
anarion


 Uživatel úrovně 8

Takže další skladbička pro server se nyní může dostat až k vašim uším. Rozhodně mi přišla zajímavá a vidím potencionální použitelnost v herních situacích, byť tedy ne mnoha (za konkrétní nápady dalších kritiků budu vděčný).

Hudba je velmi jednoduchá a nejspíše i díky stylu nahrávání i relativně tišší (pustil jsem si ji spolu s ostatními skladbami zde ze serveru a bylo nutno u ní trochu zvýši hlasitost). Návaznost (sama na sebe) zase na poměry zdejších skladeb je slušná.

Obecně věřím že skladba si zde najde své příznivce, co si ji přidají do repertoáru. Ode mne mírně horší 4 (pro zlepšení to chce skladbu prodloužit a jasněji zaměřit na nějaké herní situace).

Informace od autora:
Skladbu jsem zahrál na syntezátoru a nahrál pomocí programu Audacity, žádné softwarové úpravy neproběhly.