Downloady

Rychlá kostka

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 11
Popis: Nástroj na rychlé házení kostkami (1 až 10 hodů naráz libovolnou kostkou) pro Windows 95+

Diskuze

 Uživatel úrovně 3

Alcator:

No jo no. Asi jsem byl ovlivněn ze školy, kde učitelů vadilo snad úplně všechno. To s tím poskočením výsledu jsem musel přehlédnou. Četl jsem si příspěvky, ale na tohle si nevzpomínám. No holt mírně jsem svůj příspěvek odfláknul. Příště budu více svědomitý.

Dormon


 Uživatel úrovně 8

Nekroskop: zajímavý názor. Popravdě - já u RPGček nikdy počítač nepoužíval, nepoužívám a asi ani nebudu používat. A i když hraju no netu, tak používám normální kostky (mám jich ve svém báglu aktuálně 16), neboť nemám rád pravidla, kde se používá víc jak 3 kostky a jiné než šestistěnné (statisticky je to totiž naprosto zbytečné), takže používám jen nejvýše 3 obyčejné reálné kostky.

To mi ale nebrání hodnotit program. Kdybych hledal něco na házení na počítači, pro systémy alá DnD, WoD apod, tak tohle prostě splňuje všechny moje požadavky.

Dormon: hmm, o škole mi nemluv, an jakých banalitách jsem minulý semestr ztrácel body...

Ale přišlo mě zajímavé, považovat možnost kliku libovolným tlačítkem za chybu. To je opravdu jak snaha hledat chybu za každou cenu.

(pozn.: pokud by se někdo opravdu snažil chyby hledat, tak si může stěžovat i na překlepy v nápovědě, nebo že na na něm nejsou kostky pro systém FATE - ale popravdě, snižuje to kvalitu programu, neboli věci, na které je určen?)


 Uživatel úrovně 0

Je to plně využitelný program pokud s sebou máte pc nebo notebook. Zjednodušuje to práci a někdy i otravné nahazování - pokud potřebujete hodit mnohokrát kostkou - třeba životní energii draka.
Ale na druhou stranu mám radéji, kdyź kostku držim v ruce a očekávaně potom koukám jak kostka poskakuje, točí se a na konec dá znát dané číslo. A to hlavně, když jsem v roli hráče.
Dá se to přirovnat k tomu, když čtete nějakou knihu v elektronické formě a nebo, když ji máte položenou před sebou, v rukou cítíte její vazbu, dýchá na vás vůně papíru...

Nekroskop


 Uživatel úrovně 3

Dormon:

1) Ano, u Nápovědy se objeví zaškrtávací značka, protože opětovným zvolením se nápověda skryje - nápovědu totiž jde zobrazit "vedle" programu pro případ, že si chce člověk uvedené vyzkoušet.

2) Netušil jsem, že když jde nějakou funkci spustit vícero způsoby, že je to chyba.

3) Ano, to dělá, a v nápovědě je vysvětleno proč. Dokonce i Sniper ve svém úvodním komentáři píše svůj názor na to. Není to chyba, je to feature.

4) Ano, to je prostě vlastnost StringGridu.

Závěr: Všechny tebou uváděné chyby nijak neznemožňují používání programu způsobem, který byl zamýšlen; trošku mi to připomíná, jako kdybys říkal "posunu-li okno mimo obrazovku, nevidím ho"...


 Uživatel úrovně 3

Dobrý den

Stáhnul jsem si tenhle jednoduchý program pro generování hodu X-stěnou kostkou a byl jsem mile překvapen jak rychle se s ním dá pracovat. Kostky ve StringGridu je opravdu dobrý nápad.

Vše bylo už řečeno až na chyby. Ty jsem našel v programu čtyři. První tři (sotva chyby) jsou:

První: Po kliknutí na nápovědu a zavření nápovědy se u ní objeví odškrtnutí (fajfka).

Druhá: Generovat číslo se dá nejenom levým tlačítkem myši, ale i pravým. Generuje se i po klepnutí na kolečko.

Třetí: Po generování čísla se výsledek posouvá zleva doprava a naopak.

Čtvrtá (trochu závažnější chyba): Vždy po výběru kostky (generování) se odskočí na buňku (0,0). Když poté zarolujete s kolečkem myši dolů, objeví se další sloupec. V tomto sloupci jsou zkopírovány číslice v tmavě šedém sloupci. Zároveň se posune celá tabulka a skoro zmizí poslední sloupec.

To je tak všechno.

Hodně zdaru v další tvorbě.

Dormon


 Uživatel úrovně 8

Hrdlořez Nesro: Blbuvzdorný je oblíbený termín mnoha mých přátel z programátorské branže... označuje, že program nejde "špatným zadáváním" sabotovat. V případě tohoto prográmku ani moc věcí, kde by to dělalo potíže, nebylo, ale i těch pár bylo správně ošetřeno.

Samozřejmě že místo používání myši jde vše normálně napsat , ale jde mi to proti filozofii programu - umožnit rychle a nenáročně získávat výsledky (a hledání na klávesnici zdržuje, jen kliknutí myší je daleko jednodušší a třeba když my už u hry použijeme počítač, tak spíše notebook bez klasickém numerické klávesnice). Jak jsem napsal, je to malinkatá chybička. A hodnocení na ní nesnižuji.


 Uživatel úrovně 2

Alcator: Chválím. Ne za program (no za ten taky), ale za nezávislé posouzení Sniperem.
.
Sniper: Nechápu slovo blbuvzdorný. A místo posouvání myší to lze přepsat ručne ne?
.
Ke kostce: Nevidím žádné nedostatky. Využitelnost 100%.


 Uživatel úrovně 3

Poznámka: Požádal jsem v rámci testu Snipera, aby dílo posoudil, aniž by znal autora. Chci mu tímto poděkovat za péči, kterou tomu věnoval.


 Uživatel úrovně 8

Charakteristika:

Program je učen na rychlý hod 1 až 10ti kostkami (více kostek je možné získat pomocí funkce "Sčítat?") s modifikátory. Je možné sčítat i hody různými kostkami.

Klady:

+ skoro celý program lze ovládat jen myš (což považuji ze velký plus)
+ program nemá zbytečné doplňkové funkce
+ program umožňuje sčítat hody různými kostkami
+ vlastní hodnoty rozpětí kostek jsou jednoduše bokem - nepřekáží většině (která je nepoužije), ale pro těch pár tam jsou
+ program je blbuvzdorný

Zápory (a jen minoritní):

- základní posun modifikátorů myší je jen +-1 (nebylo by od věci +-5 a 15, třeba), není to velká chyba, neboť držením myši se lze rychle dostat k danému číslu

Zajímavosti:

~ po každém hodu výpisové políčko poskočí. Je pravda, že účel "upozornění na hod" to plní, ale stejně je to rozptylující. Tento bod je ale hodně na vkusu uživatele a po zvyknutí si se stává výhodou.

Shrnutí:

Program plní své cíle – umožnit rychle házet kostkou, navíc dává možnost použít i své kostky, nicméně tato možnost nepřekáží při normálním použití.

Moje hodnocení: pokud hledáte něco na rychlé a pohodlné házení kostkami, tak tohle je skvělá volba.