Downloady

Noční bouře

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 12
Popis: Kytarová skladba...

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Skladba se mi nejdriv moc nelibila, poslechl jsem si ji 2x. Druhy den jsem zjistil ze mi zni v usich a nemuzu se toho zbavit. Pustil jsem si ji znova, pak jeste jednou. Nakonec me to dostalo. S nocni bouri to nema nic spolecneho, teda alespon podle me. Na me z ni dycha spise prostredi Mexika, netusim proc :) ... libi.


 Uživatel úrovně 0

Zdravím Arfandixi.

Skladba je pěkná, hezky zahraná.
Škoda toho šumu. Pokud by se trošku upravil, tak by opravdu vyzněl jako déšť, ale je to poznat až při vyšší hlasitosti.
Ve většině věcí souhlasím z Dormonem,.

Je to moc hezký. Ideální k vymýšlení příběhu ..... za temné noci, kdy střechy bičují provazce deště, u stěn se schovávají noční tvorové, jako sicco, lapka a assasin. K městské bráně míří skupinka nenápadně oděných postav. Jejich šat je ale úplně suchý. Přes stěnu na druhém konci města přeleze dvojice oděná v černých pláštích. Jejich obličej je zakryt kápí. Ve světle blesku na nebi se zaleskne čepel a jen tiché zasténání strážného, který si jich všiml naznačuje jejich identitu.U jiné brány chce obchodník opustit město, ale strážný namítá, že v noci je to zakázáno. Pár mincí změní majitele a krytý vůz ujíždí do bouří zmítané krajiny, obchodník si mne ruce. Lakomý řezník utíká ulicemi. Kdosi ho pronásleduje, ale kdo nebo co to bylo se už nedozví ....

Zkus si to k tomu pustit. Hned mě napadají takovéto náměty.

Tešim se na tvoji další tvorbu. Hodně štestí.

Gregorian


 Uživatel úrovně 0

Skladba se mi líbí, myslím, že by se i dala použít, má napětí..Škoda toho šumu:-(..


 Uživatel úrovně 0

Zdravím,

Arfandix: nechtěl jsem tě rozlobit, jen mi to tak vyznělo, že jsou noty pro Tebe problém ...omlouvám se

S pozdravem mn


 Uživatel úrovně 0

Zdravím,

Hrával jsem na bicí a teď broukám trochu na didgeridoo. A myslím si, že vím, co obnáší složit písničku...

ARFANDIX: Na bicí jsem hrál a učil se bez not a pak třetím rokem jsem valil do hudebky, i když noty na bicí a na kytaru jsou zjevně jiné, číst z not je jako číst z knihy. Může Ti to dát moc dobrý příběh...rytmus, pěknou melodii atd. ..

Ahoj


 Uživatel úrovně 3

Dobrý večer

Skladba je celkem zajímavá. Dá se použít jako podkreslovaní hudba k hraní dračího doupěte, protože opravdu připomíná bouři a navíc je skladba poměrně stejně hlasitá po celou dobu. Nevyskytují se v ní pasáže, při kterých by hráč zapomněl na hraní a zaposlouchal se. A to je pro podkreslovaní hudbu dobře. Co se týká hlasitosti, je postačující, neboť při hraní dračího doupěte je především důležité slyšet PJ. Skladba nijak neruší.

Bouřku mi to připomíná opakování určité sekvence tónů. Zní to jako echo. Jen by nebylo na škodu vždy další opakováni trochu ztlumit. Hluboké tóny připomínají hřmění. Občas jsem ve skladbě zaslechl cizí zvuky. Třeba: 1 : 47 je tam asi slyšet pokličku, se kterou někdo zakrývá hrnec.

Ve skladbě vadí šum (nevím jak obtížné je jej odstranit, proto to neovlivní hodnocení) Když autor skladbu upravoval, mohl si pohrát s hlasitostí a určitými efekty. Echo by skladbě prospělo. Já jsem si skladbu pouštěl s efektem „Hangár“ a zněla skoro jako na koncertě.

Skladby midi se dají převést třeba do wav souborů a pak v nějakém programu upravit. Přidáním ozvěny třeba ke klavíru se zvuk změní natolik, že to zní skoro jako skutečný klavír.

Skladba se mi líbila. Sem tam sice byla nějaká chybička, ale vyvážil je fakt, že autor skladbu ne jenom napsal, ale i zahrál.

Hodně zdaru při další tvorbě

Dormon


 Uživatel úrovně 0

Arf: Když otočim volume doprava, tak slyšim to tvoje šumění...
A nejsem si jist, jestli je tenhle tón dobrý


 Uživatel úrovně 0

Ten šum to opravdu dost zkazil. Celkem povedená skladba. Možná improvizace?
Hmm...No, ale noční bouři si představuji trochu jinak.


 Uživatel úrovně 0

oči plíživé: Se stupnicema na mě nechoď, vždyť já si ani nejsem jistý, jestli ještě vůbec umím číst noty.
Přebrnknutí a chyb je ve skladbě docela dost, ale zrovna ty které jsi jmenoval jsou myslím odehrané tak jak jsem chtěl.

Zaara: Strašně tichá? Zkus otočit volume doprava.

Joshi: No, nejsem zvukař a mé vybavení rozhodně není kvalitní, ale což. Radši šumy než aby to znělo jako midi.
Tabulaturu zapsanou nemám, bylo by to nadlouho, ale to si stejně nějak odposlechneš :-).

Jéje, proč to všichni srovnáváte s názvem? Asi budu muset dát příště něco víc mlhavějšího. I když, mě to vlastně bouři připomíná. Dokonce si dokážu představit, že ten šum v pozadí je déšť.


 Uživatel úrovně 0

Jako kytarista-amatér mohu říct, že skladba je velice povedená. Jak trefně poznamenaly oči, mísíš mnoho stylů, jak orientální, tak flamencové prvky s částmi rocku. Co mě mrzí je kvalita nahrávky. Možná mám nekvalitní bedýnky, ale i tak...šumy a neostrost zvuku mi to dost zkazily.
Co se názvu týče, některé části odpovídají mé představě bouře, jiné už méně. Ty druhé převládají. Z těchto dvou důvodů hodnotím jinak 5* skladbu 3*.

P.S.Dáš někam k dispozici notový zápis nebo tabulaturu?
P.P.S oči:Za SVÝM hlasováním stůjte tvrději....