Downloady

Deniky

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 7
Popis: Jednen jednoduchý deník v mnoha modifikacích s kolonkami pro různá povolání.

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Alcator už pekne vystihol chybičky, ako aj plusy, neviem čo dodať, mohli by to byť pekné dnníky, len na tom reba trošku viac popracovať, chýba tam veľa vecí, aj trochu zmätok to je.

Trochu viac prtáce a by to bolo hodné 3* ba dokonca až 4* možno, ale takto... Zdá sa mi to, akoby to bolo robené na poslednú chvíľu... 2*


 Uživatel úrovně 0

Jo pěkný ale já to znám


 Uživatel úrovně 3

Tak, zkusím být konstruktivní:

- Určitě není od věci položit papír naležato, tak jak jsi to udělal, zejména třeba u kouzelnických kouzel to může být užitečné. To hodnotím kladně.
- Na druhou stranu, přední stránky kvůli tomuto položení vypadají poloprázdné. Vyloženě by to tedy chtělo nebát se a titulní stránku udělat "Portrét" (nastojato) a druhou "Krajina" (naležato).
- Tabulka na kouzla, na vlastnosti zlodějů atd - prostě to, co je na druhé straně, MUSÍ být nalinkovaná, jinak je to nanic. Linky jsou standardizované, takže nemusíš mít obavy z lidí, co píší "větším" písmem - je to jejich problém a určitě už vědí, jak to musí řešit (někdo píše ob-řádek, někdo tiskacími písmenky atd.)

Je škoda, že u šermíře není k dispozici tabulka na Finty. Vím, že finty jsou až v expertech, takže vzhledem k tvému úvodnímu slovu ti za to nebudu nic strhávat, ale na druhou stranu taky nevidím důvod, proč ti dát hvězdičku za "vypiplanost".

- Úplně ti chybí Theurg, Druid, Čaroděj a Bojovník, což je jednoznačně mínus... Nevím, podle jakého klíče jsi usoudil, že pro tyto větve stačí výchozí deník (Alchymista / Hraničář / Kouzelník / Válečník), zvlášť když pro Lupiče extra deník nabízíš, ale je to chyba, protože theurg se od alchymisty dramaticky liší a potřeboval by dost věcí navíc. Totéž platí pro Druida (Probouzecí magenergie hvozdu, kontakty na další druidy) atd.

Obecná informace pro všechny tvůrce deníků:
Buďte konzervativní při volbě FONTU (písma). Nenechte se unášet líbivostí některých řezů písma (Garamond atd.), volte raději taková písma, která snesou třeba mírné zašpinění tužkou/jídlem. Právě z tohoto důvodu by vaší jasnou volbou měla být písma BEZPATIČKOVÁ (sans-serif), tedy Arial a spol.

Shrnutí:
======
Na tvém dílku je pozitivní, že všechny deníky vychází ze společného základu, takže držitel jedné varianty může někomu nezkušenému s jinou variantou přesto poradit ve stylu "Životy se píšou na první stránce vlevo uprostřed".
Nápad s natočením na bok je tak "půl na půl" užitečný i plýtvavý současně - Na druhé stránce užitečný, na první plýtvavý.
Pro některá povolání deník neposkytuješ, a některá povolání se budou zlobit za to, že jsi jim nenalinkoval tabulky.

Vidím to někam mezi dvě a tři hvězdičky, vzhledem k tvé úrovni a tudíž potřebě větší "přísnosti" (či "nároků") se přikloním ke dvěma.

-- Alcator


 Uživatel úrovně 0

Mě se to zdá moc nepropracované. Neni tam např. u chdce kouzla, nebo psychický vlastnosti... ani vzhledově to neni žádná bomba...
Ale snažil ses a dám asi 2* pokud jsem něco přehlíd tak mi napiš do pošty, já to zkouknu a opravim hodnocení.