Dovednosti

Skladatelství Hodnocení: Průměr

Obtížnost: Těžká

Ověřování: Každé skládání písně nebo básně

Totální úspěch:

Postava složila skvělé dílo, pokud je dílo publikováno sklidí velký úspěch, postava se stane známou a možná dostane i nabídku, aby složila něco na zakázku. Jestliže byla za dílo slíbená odměna je o 1/2 větší.

Úspěch:

Postava složila ucházející dílo, pokud je publikováno je chváleno ale i kritizováno, jméno autora si možná někdo zapamatuje. Je možné, že jí někdo pozve např. na skleničku, na jídlo poskytne ji střechu nad hlavou. Jestliže byla za dílo slíbena odměna postava ji obdrží.

Neúspěch:

Postava složila špatné dílo, je-li dílo publikováno je tvrdě zkritizováno. Autor je co nejdříve zapomenut, je ovšem možné že si na něj někdo vzpomene a postava je např. ráno překvapena nemilým nápisem na dveřích, je vyhozena z hospody atp. Odměny utrží 1/2 protože přece jenom něco složila, a s prázdnou odejít nemůže.

Fatální neúspěch:

Postav složila úděsné dílo, pokud je publikováno veřejnost utrpí šok, dílo je tak hrozné, že autor je nesmazatelně vryt do mysli posluchačů, postav je obvykle vyhnána zahrnuta ovocem, nadávkami. Je možné, že postav popisovala osobu nebo věc a někdo ji za to vyzve na souboj nebo jí bude žalovat atp.(opravdu fantazii se meze nekladou).

Popis:

Mnoho dobrodruhů vlastní hudební nástroje a přiléžitostně s nimi baví své spoludružiníky nebo osazenstva hostinců, ale mnoho z nich si určitě chtělo složit vlastní píseň, o svých hrdinských činech. Anebo žalozpěv, aby si vzpoměli na padlé...proč jim to neumožnit.

Je možno skládat písně a básně. PJ také musí vzít v úvahu délku skládání.

Pro to, aby postava složila píseň je zapotřebí znalost dovednosti hudba a zpěv. Na kvalitě díla se stupeň znalosti dovednosti "Hudba a zpěv" samozřejmě projeví.:

Stupeň vlastnosti H&ZOprava pasti
Velmi špatně+3
Špatně+2
Průměrně0
Dobře-1
Dokonale-2

Doufám, že si tuto dovednost užijete a zároveň děkuji všem co mi pomohli v MS...

Autor:

Přidáno:

Hlasovalo: 25

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Dobrý népad a myslím, že je to i dobře napsané. Chybí mi tam nějaká úprava pasti podle délky sklatby(to se dá vyřešit i vícenásobným ověřováním). Také se mi nezdá, že by špatná sklatba ostatní rozzuřila(pokud není hostem na nějakém cizím koncertě). Myslím, že by spíše lidé odcházeli z místa hraní apod.
Teuricias


 Uživatel úrovně 8

Bre.ber.ka - ad kouzelníci na 4. úrovni... např. v našem světě je nezbytnou dovedností kouzelníka, kterou musejí ovládat alespoň na 50 % (máme poněkud odlišný systém dovedností, který vychází ze zlodějských dovedností), čtení a psaní.

Čtení a psaní mj. při komponování také výrazně usnadní práci. (Nikoli obratnost - ta při komponování nehraje roli. Skládám občas hudbu, ale že bych při tom přeskakoval židle, nebo bravurně pohazoval tužkou, to ne.)


 Uživatel úrovně 5

Takže, připadá mi to trochu prkenné. Nápad je jistě milý, ale to nestačí. Není to nic originálního, nebo nic co by hráče extra nadchlo. Takže jsem očekávala alespoň zajímavý rozpis.
Specielně úspěšnost kompozice mohla být v popisu bohatší. Například bych za totální úspěch považovala kompozici, píseň nebo báseň, kterou si posluchači oblíbí a družinka se s ní brzo setká v místních hospodách, chrámech, na rtech měšťanů, případně ji může odkoupit nějaký bard...
Jo, fatální neúspěch je už popsanej líp.
Je dobré, že jsi dovednost omezil zvládnutím hudby a zpěvu. Na to se často zapomíná a pak se setkáváme s kouzelníky na čtvrté úrovni, kteří ovládají perfektně cizí jazyky, ale sotva zvládají číst a psát...
Tohle je dovednost s mnoha možnostmi, PJ může omezit dovednost na určitý nástroj, nebo může adepta ptrápit aspoň básničkou z dětství:-))) Myslím, že bys to mohl ještě dmyslet a rozvinout.


 Uživatel úrovně 0

Elwin:
Takže jen tak okrajově...
1. Inteligence je fajn jako základní vlastnost, ale myslím si, že je taky celkem důležité, aby se někde dále přičetla možná i nějakým způsobem obratnost, kterou bych považoval i za něco jako estetické cítění, jelikož můžeš být génius, ale můžeš mít hrozný vkus, nebo cítění a to se odvíjí od hudby a zpěvu.
2. Nemám rád ty pravidlové věci jako, že dostane 1/2 navíc odměny. To doopravdy nesnáším. Leze mi to krkem. Je to takové... nevím, stačilo by podle mého napsat jen, že se ji to povedlo a dát jen malé rady PJ, co ji dát navíc atd. a moc to nevnucovat!
3. No neúspěch: no nevím, to by měl být spíše trapas a postava by mohla odejít s prázdnou a myslím, že by ji za neúspěch vyhodili, nebo je zde třeba napsat, že třeba zprvu to bylo poslouchatelné a pak se to trochu zvrtlo, tak si sbalí své věci a ahoj hospodo...
4. Píšeš, že délku si urči PJ, nebo něco v tom stylu. Tady by nebylo na škodu trochu rozepsat druh toho co skládá a dát příklady a dát nějaké + a – k pasti. Jelikož si myslím, že někdo s průměrným skladatelstvím asi teda moc rychle nestvoří nějakou operu, nebo něco takového a taky by si tady mohl udat přibližné délky jak dlouho se to skládá a od nich třeba odečíst inteligence od trvání a taky si mohl zapojit hod kostkou... je toho hodně co ti toho chybí...
5. Tady máš sice tabulku, a nechal bych ji tady, i když jsem říkal, že by tam bylo dobré zapojit charismu, ale přeci jen tu bych tam taky dal a tohle taky...

Myslím si, že už je to vše. Je to sice dovednost, která v pravidlech není a ani není nijak moc originální a je tak pravidlově popsána, že tu chyby dosti podstatných věcí a není ani nijak moc využitelná...
Co více říci?

Tex.


 Uživatel úrovně 0

Poněvadž mám k hudbe blizko (hraji na dva hudební nástroje)tak se mi to libi.i kdyz da se dopilovat 3* .-)


 Uživatel úrovně 0

Elwin: sorry, tu drobnost som si nevsimol, predtym si totiz vsade spominal "piesen a basen."


 Uživatel úrovně 0

Mno, tento příspěvek mě nijak nenadchl. Elwinova dovednos Psaní dovedností je na stupni špatně, a tak mou náročnost nepřekonal.
Myslím, že je velmi k věci poznámka, že kažému se líbí něco jiného. Na to, ale zapomněli již v pravidlech...
Myslím, že by se postavy(hrdinské) neměli živit skládáním. Něco je v příspěvku zmíněno, něco ne. Světoborné to není takže průměr.


 Uživatel úrovně 5

Elwin : 3) No dobře, ale je to tam psáno, že jsem pochopil, že ho nejdřívh chválej pak jim to dojde a začnou ho kritizovat....

4) Aha je možná aby nedostal nic???


 Uživatel úrovně 0

Mavev: 3, u úspěchu je psáno: je chváleno ale i kritizováno
4, opět je tam použito slovní spojení "je možné" navíc nevim proč by mu nemohli dát půlku a pak vyhodit???


 Uživatel úrovně 5

Tak předem bych se rád omluvil, že jsem svůj názor nepublikoval v MS, ale řekl jsem ti ho osobně a to by mělo stačit….Snad…tak a tady je to co mi celkem vadí…Anebo co se mi moc nezdá….

1)Nezdá se mi tam ta inteligence, pro skládání musíš mít taky cit, spíše bych dal něco jako inteligence+charisma, nebo tak nějak, pokud bude někdo namítat že charisma je krása, ať už vnitřní či vnější, pro mě charisma je i cítění, ve smyslu citu…

2)Dostat odměnu o ? větší to je trochu dost, jistě je dílo brilantní kousek, ale dávat o ? víc, mi přijde trochu ujeté a navíc, známe lidskou povahu (omlouvám se těm rasám které nezmiňuji, ale beru to tak nějak všeobecně), podle mě by mohl dostat něco navrch, ale zase ne tolik….

3) Úspěch podle mě neznamená ucházející dílo…řekl bych že se báseň bude pamatovat, bude známa, její autor též, ale budou i kritici a odpůrci, aneb ne každému se líbí to co mě…

4) Neúspěch, dostane polovinu, ale je vyhozena a má nemilý nápis na dveřích…To trochu nesedí, když ho vyhazujou, tak proč něco dostane když složil kýč….

No to je asi všechno….Dobrý nápad, ale chtělo to ještě nechat uležet…Třeba chybí byť jen orientační čas pro skládání díla…Mavev