Bestiář

Gepard Zlatavý Hodnocení: Něco to má do sebe

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 22

Skupina: Zvíře

Životaschopnost: 5

Útočné číslo: 4/+1 (drápy) + 6/+1 (tlama); 4/+1 + 4/+1 nebo 4/+1 + 6/+1 (útok při skoku)

Obranné číslo: ( 2 + 5 ) = 7

Odolnost: 15

Inteligence: 1

Velikost: C

Zranitelnost: Zvíře

Pohyblivost: 20/šelma

Poklady: nic

Zkušenost: 250

Bojovnost: 10

Síla mysli: 0

Popis:

Tento gepard je jedním z nejkrásnějších kočkovitých šelem vůbec. Jeho tělo je dlouhé a protáhlé zakončené dlouhým ocasem. Má velmi vyvinuté svaly končetin, kožešina má zlatavou barvu a jsou na něm také černé tečky, které ve dne vyzařují za pomocí slunečního světla jakousi magicky vypadající zář, tato kožešina je pro něj častou nevýhodou, protože skoro každý král ji chce vlastnit. Je velmi obratný a ještě více rychlý. Má velké dlouhé smrtící zuby. Podle popisu těch, kteří ho viděli, vypadá za běhu jako nějaký plamen. Za běhu je Geparda kvůli jeho obratnosti velmi těžké zasáhnout šípem nebo jinou střelnou či vrhací zbraní, proto každý, kdo ho chce zasáhnout, musí hodit k% do 15. V noci Gepard loví jen zřídka, protože jeho kožich září jako hvězda a není těžké si ho všimnout.

Loví jenom když má hlad, ale když je loven, tak zabije kohokoliv, kdo se mu postaví do cesty. Svou kořist loví rozběhem a prudkým skokem ( k% pod 50% úspěch na povalení, jinak 90%), při kterém většinou oběti vyrve kus masa, nebo přinejhorším zlomí vaz… proti pasti - Síla + obratnost = ~ 14 ~ sražení/zlomený vaz.(smrt)

Při sražení postava, která má bonus na obratnost více než +2, může již druhé kolo útočit, Postava, která má bonus +2 až postih -2 může útočit do čtvrtého kola, ale musí hodit k% pod 60% a každé další kolo se zvětšuje možnost úspěchu o 10%. A postava, která má postih -3 až -5, si většinou už házet nemusí :-), ale kdyby, tak 6 kolo, když hodí k% pod 60, tak může útočit, jinak se pravděpodobnost úspěchu také zvyšuje každým kolem o 10%. (Pro kritiky- chápejte, že když vás povalí taková příšera, a ještě při takové rychlosti, tak se jen tak nevzpamatujete.)

Tento gepard se nejčastěji vyskytuje na nějakém velkém prostranství, nebo nejlépe na polopoušti. Žije v malých skupinkách a loví maximálně po dvou. Gepard má svůj význam i pro alchymisty, protože každá tečka na jeho kožichu skrývá 5 magů. Mimochodem každý gepard má na svém těle kolem 550 teček….. (a to už je něco! nemyslíte?)

Živí se především masem – samozřejmě je na vrcholu svého potravinového řetězce. Mívá jedno až dvě mláďata ve vrhu. Samice geparda rodí jednou až dvakrát za život. Protože se nerozmnožuje tak často, jsou mláďata velmi vzácná. Od jejich útlého narození se o ně stará a chrání samice a samec je učí boji. Kožešina mláděte geparda má ještě větší moc, než kožešina dospělého jedince, každá tečka skrývá 10 magů. Proto je o mláďata velký zájem. Mláďata nejsou schopna sama zaútočit. Vývin mláděte trvá několik měsíců. Gepard neumí plavat, ale nedělá mu problém ve vodě namočit tlapu, aby si chytil nějakou tu rybu, protože ryby přímo zbožňuje. Je ochočitelný pouze, když je od narození s postavou, která si ho chce ochočit a nikdy neochutná chuť lovu.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 22

author_nick:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Temnou nocou sa blíži žiarivý tvor.
Nie je nebezpečný, práve nemá hlad.
Len tá krajina vôkol neho sa akosi mení.
O čo sa obtrie kožúšok, to eštľ chvíľku samo žiari.
A nenápadne sa mení.

Stepou sa tiahne svietiaci pás,
tade šelma chodí k rieke piť.
Okolo cestičky rastú zvláštne bylinky.
Také nikde inde nie sú.

Čosi na nich nie je v poriadku.
Neviem čo.
Keď som si ich chcel prezrieť z blízka
utiekli ....


 Uživatel úrovně 0

Bylo to dobré, dokud ses nezmínil o těch mazích, protože pak už to teda je něco:((


 Uživatel úrovně 5

Indužkfalfovo prasátko:
Nevím, na co zrovna reaguješ, jestli na můj druhý odstavec, který je špatně odsazený a měl by patřit k tomu, co píšu grimsladeovi - tak to nebylo míněno jako výtka, ale jen jako dovysvětlující poznámka, k čemu by mimo jiné mohly autorovi pomáhat poznámky ostatních.


 Uživatel úrovně 0

Shelagh: No to snad neni na škodu, ne?

Já sice nemám moc co kecat s magama, protože sem to přepísk u Temnýho kuřátka, ale 550 teček po 5 mazích je vážně moc. Navíc nechápu, kam se mu všechny ty tečky vejdou.
Máš tam napsaný, že loví jen když má hlad. To dělá každý zvíře. Předpokládám, že loví přes den, v noci by toho moc nenalovil. No to jen tak pro přesnost :-)
Ty čísla u pastí sem rovnou přeskakoval, je to zbytečně složitý.


 Uživatel úrovně 5

Grimsladea: Moje poznámka není bezpředmětná. Věřím, že jsi pochopil, co tím autor chtěl říct, ale způsob, jakým je to napsáno, je příšerný. Moje otázky by mohly autorovi pomoct zformulovat normální myšlenku a ne takový paskvil.

Sposta poznámek, co tu byla vznesená, nejsou dotazy, které je třeba polopaticky vysvětlovat, ale slouží k tomu, aby autor příště napsal lepší příspěvek, když se vyvaruje chyb tady popsaných.


 Uživatel úrovně 5

Ach jo..není to špatný nápad, jenže z popisu je jasné, že tento druh je již sto let vyhynulý:-)))


 Uživatel úrovně 0

Ad Almad: a každé písmenko jinou barvou....
hmm docela roztomilé...


 Uživatel úrovně 0

Shelagh: Tvoje otázka: A co má znamenat neochutná chuť lovu? Nikdy nelovil nebo mu v tom bylo zabráněno? Jak? - je absolutně bezpředmětná, to co chtěl autor říct, všichni chápou. Upřesnění tak jak ho ty chceš slyšet, by naopak celý příspěvek obohatilo o jednu zbytečnost.


 Uživatel úrovně 5

No, v příspěvku jsou opravdu slabá místa:

Pokud by měla samice 1 - 2 mláďata 1x - 2x za život, dávno by vymřeli a ani by je nemuseli nahánět alchymisti. Natož když má v noci svítící kožich, který stoprocentně všechny přitáhne.

Vývin mláďat takové velké šelmy musí trvat tak okolo dvou let než dospěje.

Velké dlouhé smrtící zuby? To mu trčí z huby jako šavlozubému tygrovi?

A s tím sražením a zlomením vazu: Aby mohl zlomit kořisti vaz, musí útočit z výšky (ze stromu) - pak je ten právný úhel. Pokud na někoho hupsne ze zamě, spíš ho jen povalí na zem.

A co má znamenat neochutná chuť lovu? Nikdy nelovil nebo mu v tom bylo zabráněno? Jak?

A s tou magenergií v tečkách - to je snad vtip...


 Uživatel úrovně 0

Popis je dobrý. Jen ty tečky v sobě skrývají až poc magů. Kdyby měl třeba v každé tečce 1 mag, tak by to bylo lepší. Tahle by za chvíli byli vyhuveni. Jinak se mi to líbilo a dává 3.