Bestiář

Pavouk Bílý - Štěstník Neštastník Hodnocení: Vítěz soutěže Vítěz ZD

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 37

Skupina: Magický tvor

Životaschopnost: 1

Útočné číslo: 0 + zvl.

Obranné číslo: (+2+2)=4

Odolnost: 11

Inteligence: 2

Velikost: A

Zranitelnost: C,I,J,K,L,N

Pohyblivost: 10/magický tvor

Poklady: nic

Zkušenost: 20

Bojovnost: 0

Síla mysli: 0

Popis:

Večer 20.07.1311 - Nedaleko propastných studní

Přiložili jsme poslední dříví na oheň a chystali jsme se ke spánku. Když tu najednou můj pes stáhnul ocas mezi zadní nohy a začal tiše vrčet. Hleděl do tmy a zároveň ustupoval, jeho vrčení přešlo do teskného kňučení. Popadl jsem několik hořících větví z ohniště a vhodil do tmy mezi stromy. Mirland se mezitím postavil tak, aby ho neoslepovala záře ohniště a trpaslík Durrm sevřel pevně v rukou dvoubřitou válečnou sekeru. Po chvíli vystoupil ze tmy do osvětleného prostoru pavouk. Ale jaký byl, nepřirozeně velký a jeho tělo bylo pokryto bílými chlupy.

"Kruci co to je?" Hlesl jsem užasle.

"Magie!" Procedil zlověstně Drrm skrze zuby, když se runy na jeho sekeře rozzářily jasným světlem. Hned na to se s řevem rozeběhl proti pavoukovi. Ale v tom samém okamžiku se lesem ozvalo zahřmění a osvětlený prostor najednou potemněl. Mirland měl před sebou napřažené paže směrem k pavoukovi. Z jeho dlaní vyletěl černý proud energie, který proletěl kolem Drrma a vnořil se do těla bílého pavouka. Vzduch nám naplnil pach spáleniny a místo kdy byl před chvíli pavouk, bylo rázem prázdné... .

Den 23.07.1311 Na dohled Cordlionu

Drrm je pořád mrzutý a nadává Mirlandovi, že je neschopný a líná zdechlina. Nevím proč, ale od té noci co Mirland usmažil toho bílého pavouka, nedaří se mu sesílání kouzel a navíc jen co vyrazíme už je unavený a musí odpočívat, má pomoc nemá dlouhého trvání. Už s ním sice putuji osmým rokem, ale poprvé vidím v jeho očích bezmoc. Přestože je mocný čaroděj, který nám již mnohokrát zachránil život pomocí svých kouzel, tak už třetí den se mu nepovedlo seslat sebemenší kouzlo. Mirland říká, že za to může ten pavouk. Moc se mi tomu nechce věřit. Ale město Cordlion není již daleko. Snad tam najdeme někoho kdo Mirlandovi pomůže a nebo nám alespoň poradí...

Z deníku Družiny Moofa, Mirlanda, Drrma a jejich psa...


Pavouk Bílý znalci nazýván Štěstník Nešťastník. Je necelý sáh velký. Celé tělo pokrývají jasně bílé chloupky.

Štěstník Nešťastník je magický tvor zjevující se během úplňkových nocí v blízkosti magických míst (zdroje magenergie), případně míst kde se velmi často pracuje s magenergií. Pavouk se zhmotňuje někdy během úplňkové noci a obvykle po setmění a mizí s příchodem prvních slunečních paprsků. O jeho existenci koluje mezi alchymisty legenda. Ta praví, že až se najde alchymista, který přijde na to jak přinutit Štěstníka Nešťastníka setrvat v pozemské rovině během celého jednoho dne i po vyjití slunce, pavouk se promění v bezednou studnu magenergie.

Ale Bílý Pavouk je velkou vzácností objevuje se jen náhodně. Tedy ne o každém úplňku a ne na všech místech obsahujících magenergii. Setkání sním je dílem velké náhody (vůle PJ :o) ).

Je i relativně odolný, obyčejné zbraně mu neublíží. Ale kouzla či kouzelné zbraně jej už dokáží zranit a zabít. On sám je ve své podstatě neškodný, na nikoho nikdy nezaútočí. Ale vždy si vybere jednu postavu ze skupiny před sebou, ke které se blíží a horlivě pohybuje velkými kusadly. Ale to již souvisí s jeho zvláštní schopností.

Zvláštní schopnost

Jeho zvláštní schopností je, že přináší štěstí respektive neštěstí. Pokud se v blízkosti jeho výskytu objeví inteligentní humanoidé, ihned k nim vyrazí a směřuje k předem určené postavě ze skupinky. Pokud ta postava před ním uhýbá a utíká vybere si jinou. A to dělá tak dlouho dokud se mu nepodaří přiblížit se k některé postavě na vzdálenost jednoho sáhu, nebo dokud celá družina, před ním neprchne. Pokud ho nechá některá postava k sobě se přiblížit tak se v okamžiku rozplyne. Tímto na postavu sešle štěstí.

To byl případ setkání bez boje, nyní co se stane pokud na něj postavy zaútočí. V tom případě se otočí a začne prchat, každá postava která na něj zaútočí a dokáže jej zranit (kouzlem, či magickou zbraní) je postižena neštěstím. Pokud pavouka někdo zabije je postižen Velkým neštěstím.

Pavouk není moc inteligentní a proto dokáže rozlišovat jen mezi dobrem a zlem, je zcela bezelstný. Jedná v instinktivně. Když před ním někdo prchá zvolí jinou osobu dle svého výběru. Pokud na něj postavy zaútočí bude snažit vzdálit z dosahu útočníků.

Štěstí:projeví se tak, že všechny pravděpodobnosti úspěchu a neúspěchu, se budou přiklánět na stranu štěstím obdařené postavy. Kouzelníkovi se podaří seslat kouzlo, alchymista udělá správně výrobní postup a vyrobí požadovaný předmět, zloděj odhalí past, hraničář naváže telepatický kontakt, válečník zastraší nepřítele.

Neštěstí: to samé co štěstí jen v opačném významu, tedy neúspěch se přikloní na stranu postavy postižené neštěstím.

Velké neštěstí: se projeví dvojnásobným získáváním únavy. Veškeré body únavy, které by postava normálně obdržela jsou zdvojnásobeny. Při léčbě spánku a podobně ubude, vždy jen polovina bodů únavy, které by normálně ubyly. Vždy alespoň jeden bod.

Trvání: štěstí, neštěstí i velké neštěstí, přetrvá u postavy do následujícího úplňku. Pak samovolně zmizí. Ale lze i vyléčit dříve a to vymítáním. V tomto případě se na štěstí, neštěstí, velké neštěstí pohlíží jako na démona posedlosti ze druhé sféry. O vymítání viz. příručka PJ PPP a PPE.

Tato nestvůra by rozhodně neměla být hojná, už proto že úplněk je jen jednou za měsíc a magická místa jsou relativně vzácná. Jako PJ můžeš družinu odměnit setkáním se Štěstníkem Nešťastníkem. Záleží na nich jak zareagují. O tom, že přináší štěstí či opak kolují zvěsti, ale nikdo přesně neví jak to funguje. Rozhodně je spíše neznámá nestvůra a mluví se o ní spíše jako o legendě, málokdo ji spatřil na vlastní oči. Pro alchymisty jsou zprávy o výskytu Pavouka Bílého častým důvodem k tomu aby se vydali do míst kde byl spatřen a hledají v okolí, nějaký zdroj magenergie. Tato nestvůra vznikla, aby ozvláštnila svět. Není zásadně nepřátelská, ale není ani zcela dobrá. Postavy se musí naučit, že ne vše co je přerostlé a vypadá to jako bestie je určeno k okamžité likvidaci...

S přáním veselé mysli Tuax

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 37

author_nick:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Moc povedené, hezky použitelné já jsem ho ve svém dobrodržství už použila fakt super, škoda dalabych určitě 5*


 Uživatel úrovně 0

moc se mi to líbí dala bych 4*


 Uživatel úrovně 0

Skvělé perfektně propracované .. škoda že nemůžu ,dal bych 4*


 Uživatel úrovně 0

Jo, tak todle je exelentní... Moc se mi líbí... Toho MUSIM použít :-)


 Uživatel úrovně 5

Děkuji za hodnocení i odezvy.

Tuax


 Uživatel úrovně 0

Skvělí-už jenom ten název je na medaily.
A zbytek příspěvku stejně tak. Tohle určitě použiju.


 Uživatel úrovně 0

Moc pekne, a perfektni napad :-)
Neni nutne a ani vhodne vsechno co druzina potka zabit :-)


 Uživatel úrovně 0

Mě to hodně zaujalo.......


 Uživatel úrovně 0

Skvělá potvora akorát ta velikost :-)


 Uživatel úrovně 5

Báječné. Jenom se bojím, že většina družin by se v neblahé paměti Oduly snažila toho pavoučka zlikvidovat.