Bestiář

Ohnivá jehlice Hodnocení: Průměr

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 12

Skupina: Nestvůry magického pole

Životaschopnost: 3 životy

Útočné číslo: ( -3 +2 ) = 0

Obranné číslo: (+3 +1 ) = 4

Odolnost: 3

Inteligence: 1

Velikost: A0

Zranitelnost: zvíře + N, ale G0

Pohyblivost: 9/okřídlenec

Poklady: -

Zkušenost: 10

Bojovnost: 12

Síla mysli: 0

Popis:

Kruh magie: II.
Vysávání: Alchymistická magenergie
Denní dávka: 1 mag/12 hodin

Ohnivá jehlice vznikla zmutováním kopřivy, která se transformovala do pět coulů dlouhé a půl coulů široké jehlice. Jehlice se na jednom konci zužuje do špičky. Ohnivé jehlice, žijí v koloniích o minimálním počtu 4k6 + 6 členů. Celé dny tráví poletováním (jsou tak lehké, že se spíše vznášejí) v kruhu magie a pátrají po nějakém šikovném alchymistovi s truhlou plnou magů. Když nikoho nenajdou konzumují magy, které se v kruhu vyskytují. Ale narazí-li na jakéhokoli živého tvora ihned se k němu rozletí, přičemž rožhaví své špičky do běl. Začnou ho popichovat a když zasáhnou zraní ho za jeden život ohněm. Snahou onivých jehlic je donutit postavu vytáhnout a pokud možno otevřít truhla s magy, aby do ní mohli vtrhnout a vyplenit ji od magů. Po nasycení dají pokoj do doby než ukořistěný mag stráví a to trvá 12 hodin. Chudák ten, kdo nemá v torně zásobu surových magů a nebo neumí rychle utíkat.

Když ohnivé jehlice poletují ve vzduchu vyfukují s širokých konců ohřátý vzduch, čímž se pohybují. Toto vyfukování roje jehlic způsobuje zvuk jako by ho vydával roj vos. V noci se zapichují do hlíny, ze které jim vykukují jen ostré špičky. Pokud na ně někdo šlápne, je to jakoby sáhnul do roje vos. Všechny jehlice v kolonii se ihned vzbudí a zaútočí na opovážlivce.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 12

author_nick:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

To:Almad:Sorry to byl přepis.


 Uživatel úrovně 0

To co napasal Zlmad mluví za vše.
Zkus to ještě jednou a dej si víc záležet!


 Uživatel úrovně 0

Sakra chlapíku - tak dobrý nápad, ale provedení pokulhává.

Útočné číslo je vždy nejméně 1. Co se stane, když se najedí ? Zvětší se, bouchnou atd ? Dají se uhasit ? Po nasycení dají klid ? Podle mě, by se jistě snažily sledovat své téměř nekonečné krmě až do úplného vyžrání.

Nevím, jak hodnotit, takže něco mezi 2 - 3 hvězdama. Ještě počkám na vysvětlení.


 Uživatel úrovně 5

Pokud jehlice nikoho nevidí zkonzumuje jeden mag z kruhu, to znamená, že narazit na hladové jehlice je náhoda, ale za to dosti nepříjemná.


 Uživatel úrovně 5

Almad: Jasně, ale s inteligencí 1, jednají instinktivně. A v pravidlech je, že ve vyšších kruzích už nic není vv normálu a dějí se tam nepřirozené věci, které můžou snadno stát i život. A ty kolonie jsou dost malé a těžko obsáhnou celou plochu kruhu magie, takže na ně nikdo nemusí narazit. To je otázka vůle PJ nebo hodu kostkou. :o)


 Uživatel úrovně 5

Ohnivé jehlice OK, jenom se mi nezdá, aby útočili i na toho, kdo nemá magy...je to podobné, jako kdyby u létajícího svitku (či jak se jmenuje ta věc z pravidel, jak hledá kouzelníka, který by na ni napsal kouzlo) bylo napsáno "chudák ten, kdo není kouzelník - bude utlučen k smrti". To prostě nejde...