Deštivec bleskomilný
Autor: | Hasiel |
---|---|
Přidáno: | |
Hlasovalo: | 17 |
Skupina: Magický tvor
Životaschopnost: 3+1
Útočné číslo: 2+síla zbraně(humanoid) ,pouze zvl.(mrak)
Obranné číslo: +2+KZ(humanoid) ,5 (mrak)
Odolnost: 12
Inteligence: 10
Velikost: B(human.), A-C(mrak)
Zranitelnost: magický tvor,ale vodní kouzla a ohnivá kouzla nic
Pohyblivost: 12(humonoid),20(mrak)
Přesvědčení: zmatené zlo
Poklady: žádné
Zkušenost: 300
Bojovnost: 0
Síla mysli: 0
Popis:
Odedávna všechny deště ovládá Bůh deště. Ten ovšem nestačí na to, aby kontroloval všechny deště. Proto si vytvořil deštivce. Ti mu v jeho práci pomáhají. Vždy si utvoří deštivce a pošle ho do nějakého kraje. Tam se nejdříve musí jeho sluha zabydlit a vybrat si vesnici. Pokud se mu to podaří, zastaví všechny deště, které měli spadnout na krajinu.Drží deště tak dlouho, až to začne být vesničanům divné. Začnou pátrat z jakého důvodu neprší. On však zadržuje všechny deště dokud je nenapadne, že by měli přinést oběť Bohovi deště. V tom nastane jeho chvíle, vyrazí do vesnice v lidské podobě a začne lidem „radit“ jaké dary by Boha usmířily. Musí sice poslouchat svého pána, ale on si vždy nějakou tu dušičku ulije pro sebe. Ano tušíte správně Boha deště i deštivce udobří jen lidská oběť.
Vzhled
Deštivec je schopen být ve dvou podobách. V podobě mraku a humanoida. Když je mrak, tak je to mrak kornoutovitého tvaru s jakousi hlavou . Hlava je bez krku. Na obličeji je nejvýraznější špičatý nos a velké oči.Ústa nemá, ale jeho vlasy vlají do větru a jsou jeho stálou zásobou vody.V této podobě si deštivec spokojeně pluje krajem.Využívá větru a nebo svou vůlí levituje. Jako mrak ho asi lidé nejčastěji zahlédnou, hlavně když za parného dne pluje po obloze jeden mrak i proti větru. Vesničan je sice podivný, ale ani ho nenapadne, že se jeho život dramaticky změní. V této podobě se pohybuje rychlostí 40 sáhů za kolo. Když mu tuto rychlost neposkytne vítr, pomůže si sám. Pokud na sebe vezme deštivec podobu humanoida, připomíná nejvíce člověka s modrými vlasy. Ty si snaží schovávat pod velký klobouk. Dá se velice snadno poznat podle toho,že je jeho oblečení neustále mokré. Musí se navíc zdržovat v blízkosti vody (blízkostí vody se myslí asi 30 sáhů od vody), protože voda tvoří jeho podstatu. Avšak může se od vody vzdálit, ale jen pouze na 5 mil. Pokud se však nestihne vrátit do 10 hodin,tak se začne rozplývat, má však ještě 30 kol na to aby se vrátil do dosahu vody.Když to nestihne rozplyne se úplně.Mezi oběmi podobami může se může přeměňovat bez větších problémů. Trvá mu to 1 kolo.
Výskyt
Deštivec se vyskytuje všude kolem lidí. Nejvíce se vyskytuje v parných létech, kdy si vyhledává svou vesnici. Když vyhledává tak je v podobě mraku. Pokud si vesnici najde, tak si hledá ideální místo v okolí vesnice, kde bude mít dostatek vody a kde ho nebude každý den někdo rušit. Pokud se vesničanům podaří deštivce nějak vypudit, tak se velice nerad ubírá do opuštěných zřícenin hradů a chalup, které se nacházejí v přímé blízkosti řek.Zde se však zdržuje jen nerad a co nejkratší dobu. Když má opravdu špatnou dobu, což se mu stává za tuhých zim, tak se s největším odporem ubírá do měst. Tam svou činnost neprovádí. Ví, že by ho městští lidé načapali. Navíc se v zimě oslabí jeho moc, všechny deště se mění na sníh.V té době si vybírá ve městě nějaký opuštěný dům, nejlépe u vchodu do stok.V těchto budovách pak přežívá zimu zimním spánkem.S příchodem prvních jarních deštíků ožívá a vrací se do vesniček.
Vznik
Deštivec může vzniknout pouze dvěma způsoby. První způsob ne nejčastější. Jedná se o vytvoření deštivce Bohem deště. Bůh deště vezme jeden z nejplnějších mraků a pomocí své moci z něj utvoří deštivce. Ten pak vyrůstá a když je dostatečně veliký,vyrazí na svou pouť. Na získání dalších uctívačů pro Boha deště. Toto je nejčastější a také nejpravděpodobnější. Druhý způsob vynalezl alchymista Mokrovous, který se specializoval na vyvolávání Sylf. Jednoho krásného, bylo to zrovna před bouří, se Mokrovous chystal vyvolat dosud nejsilnější Sylfu. Chtěl si splnit svůj sen navíc by se mu tímto kouskem podařilo překonat theurga Hlínomila, který se specializoval na Gnómy. Proto se Mokrovous pekelně soustředil a ve chvíli nejvyššího soustředění, do jeho domu udeřil blesk a vyvolávání se nezdařilo. Alespoň si to Mokrovous myslel. Po chvíli si všiml malého mráčku, který se pohyboval nad stolem. Mokrovous mu nevěnoval pozornost, ale náš mráček se začal rozrůstat. Asi po týdnu ho deštivec vyděsil na tolik, že málem strachy zemřel. Když se probral v místnosti stála vedle deštivce postava,která se představila jako Bůh deště. Bůh deště nařídil Mokrovousovi aby se dále věnoval vyvolávání deštivců. On se po tomto setkání však pomátl na rozumu a tak jediný uměle vytvořený deštivec byl ten Mokrovousův.
Chování
I když deštivec vypadá jako hloupé stvoření, většina vesničanů po prvním zahlédnutí oznámí něco jako toto „to je jen mráček“.Skutečně tak vypadá, ale přitom je inteligentní. Má sice svůj úkol, který plní pořád, ale má i své vlastní tužby a cíle. Jeho hlavní tužba je, aby spotřeboval co nejvíce duší. Povahy je škodolibé a zákeřné. Vybírá si vesnice,ve kterých žijí lidé,kteří bohatnou až moc. Těm škodí co nejvíce. Ale je vněm i trochu dobré povahy. Vesnice kde se lidé snaží jen vyžít z výdělku, neškodí ba naopak. Přivolává na ně deště,když je potřeba a když potřeba není, tak si mraky uchovává do zásoby.Když v něm však zvítězí jeho zlejší poloviny, tak přináší krupobití a občas vysaje duši někomu kdo vůbec neměl být obětován. Třeba někomu,kdo se toulá v noci po lese.
Boj
Boj s deštivcem je velice složitý,neboť hodně času zabere jenom najít ho. Pokud je ve městě velice dobře se maskuje mezi lidmi. Nejvíce jej lidé spatří, když je v podobě mraku, v této podobě se stává také nejvíce cílem dobrodruhů. Pokud na něj začnou střílet z luku,tak se snaží co nejrychleji zmizet do svého sídla. Při tom se pokouší tam nalákat i dobrodruhy.Pokud se mu je tam povede nahnat,tak se je pokusí zmást svou humanoidní podobou a řekne jim, kde se deštivec ukrývá. Pokud u něj postavy nechají někoho aby ho pohlídal, tak se změní na mrak a pokusí se mu vysát duši. Pokud se mu to podaří, tak uteče. Když u něj nikoho nenechají,tak se změní na mrak a sleduje je z povzdálí. Když se drží při sobě tak se změní na humanoida, vezme si nějakou zbraň, jako třeba klacek nebo kámen a zaútočí na ně.Má přímí příkaz vyhnat je ze svého sídla. Když je deštivec zabit, tak se jeho tělo rozplyne a duše všech tam uvězněných, dostanou svobodu a odejdou do nebe nebo do pekla.
Zvláštní schopnosti
Zadržování mraků
Deštivec je schopen zadržet mraky, které putují na určité místo. V podobě mraku se začne rychle otáčet kolem mraků, které se blíží nad krajinu. Tím je zastaví, a pak z nich začne vysávat vodu.Řídí se heslem : „vody není nikdy dost“.Vodu si uchovává v sobě. Jako mrak může dosáhnou velkých rozměrů. Pak se vrátí do svého sídla,a tam si postupně vytvoří vlastní jezero. Když se vesničani začnou modlit k Bohu deště, nebo už dají obět, tak se deštivec rozhodne vodu do sebe opět nasaje a vrátí jí mrakům,které zavlaží krajinu.
Vstřebávání blesků
Pokud se chystá skutečná bouře, tak se v podobě mraku nažene přímo do jejího středu a tam začne do sebe vstřebávat blesky. Probíhá to tak, že změní svůj náboj a blesky místo toho aby letěly k zemi tak letí do něj. S každým bleskem je deštivec šťastnější. Nikdy se jich nemůže nabažit.Blesky spotřebává, ale občas si jich pár uloží.V podobě humanoida, když je nějaká bouře, tak běhá po volném prostranství a vesele tančí. Blesky do něj praží a on si vesele poskakuje.Takhle ho také mohou odhalit lidé.
Vysávání duší
Tak toto je hlavní schopnost deštivce. Vždy když jí chce použít,musí se oběti dívat do očí a hodit si proti pasti-odl 8-2-12/4-24. Pokud obět přežije,zkusí to znovu.Ale to se mu většinou podaří jen u přivázané oběti.Jiní totiž okamžitě začnou křičet a utíkat. Po tomtom to většinou deštivec vzdá. Má neomezený počet pokusů. U oběti,která má být obětována,se po dvou nezdařených pokusech rozhodne a vyšle na ni blesk. Blesk ubere oběti 3-18 životů. Na dobrodruhy blesky nesesílá.Vysávat duše může jen v podobě mraku.
Deštivce lze použít v dobrodružství jako samostatný úkol. Pokud ve svém světě nemáte Boha deště, tak ho můžete použít jako zlého ovladače počasí.
Přidáno:
Přečteno: 0
Hlasovalo: 17
author_nick: Hasiel
Diskuze
Morter
:Citace:uznávám nikdy mi nešly
:vesničanům to pak bylo divné,chtěly poradit a proto poslouchaly i cizince
:levitace:pokud je v podobě mraku,tak na něj neplatí žádná omezení,pouze za plného slunce může levitovat jen 2 hodiny
:Zlý vyvolavač:tak tady jsem tě nepochopil
:v podově mraku ho tvoří voda takže je hmotný
:k těm parným létům:psal jsem,že se vyskytuje u vody,nemyslíš,že v létě jsou velké bouře a průtrže mračen
:V humanoidní podobě může být tak dloujo jak chce
:o vločkách:psak jsem ,že se na zimu stahuje,takže je vstřebávat nemůže
:proměna:když se změní na mrak tak halapartna spadne na zem,když se promění do humanoida tak jí může opět sebrat
:Může potom blesky libovolně na krajinu? :to jsem nepochopil
:blesky spotřebuje tak,že je buď vypustí v malých dávkách do přírody a nebo je sám do sebe vstřebá
Díky za připomínky Hasiel
Dílko nápadem není zlé a rozhodně by mělo na víc, než 1*. Budu v některých bodech poněkud konkrétnější, než Morter. Dovolím si malý přepis tvého úvodu.
Odedávna všechny vody z nebe padající ovládá Bůh deště. Ten ovšem nestačí na to, aby kontroloval všechny ---. Proto si vytvořil deštivce, kteří mu v jeho práci pomáhají. Vždy si nějakého utvoří a pošle ho do nějakého kraje. Tam se nejdříve musí jeho sluha zabydlit, vybrat si vesnici. Následně, zastaví všechny deště, které měly spadnout na krajinu kolem.Drží deště tak dlouho, až to začne být vesničanům divné. Začnou pátrat z jakého důvodu neprší. On však nepovolí dokud je nenapadne, že by měli přinést oběť Bohu deště. Tehdy nastane jeho chvíle, vyrazí do vesnice v lidské podobě a začne lidem „radit“ jaké dary by Boha usmířily. Musí sice poslouchat svého pána, ale on si vždy nějakou tu dušičku ulije pro sebe. Ano tušíte správně Boha deště i deštivce udobří jen lidská oběť.
Příliš sem to nevylepšil a neopravil jsem ti všechny čárky, ale doufám, že už aspoň tušíš, co máme na mysli.
Trochu se mi nezdá životaschopnost. Nemohl by jí mít 3+nějaká oprava za velikost mraku, ze kterého vznikl?
Rozliš zranitelnost v lidské podobě a v podobě mraku. Něco mi říká, že nebude stejná...
Jinak příspěvek můžu spíš chválit. Jasné členění do kapitol, odstavce. Bohužel, ty slohové chyby, ale o tom už se rozepisoval Morter.
Nakonec dávám 2*, protože, když bych to mněl porovnat s jednohvězdičkovými příspěvky zdéli jedné strany A5, pak je Deštivec přece jen o něco lepší.
Mnoho zdaru do další práce.
Milý autore,
-) Citace: Odedávna všechny deště ovládá Bůh deště.Ten ovšem nestačí na to, aby kontroloval všechny deště. Tohle je opravdu příšerný slovosled, který hovoří za celou neučesanou formu příspěvku.
-) Nejenže by přišlo vesničanům divné že příliš dlouho neprší, ale také by jim jist přišlo divné kdyby se ve vesnici objevil naprosto cizí člověk a vehementně se angažoval do situace.
-) Jak je to přesněji s levitací ? Do jaké míry může Deštivec levitovat ? Jak dlouho apod.
-) Pokud se využije Deštivce jako zlého vyvolávače, pak nelze použít věc s obětí, nedávalo by to smysl.
-) Citace: Vesničan je sice podivný, ale ani ho nenapadne, že se jeho život dramaticky změní. Tahle věta nedává v odstavci vůbec smysl a je jakoby vytržená z kontextu.
-) Citace: V této podobě se pohybuje rychlostí 40 sáhů za kolo. To ovšem neodpovídá pohyblivosti 20, která je uvedena v úvodní tabulce.
-) Citace: Když mu tuto rychlost neposkytne vítr, pomůže si sám. Jakým způsobem si sám pomůže? To že mu rychlost poskytuje vítr by mělo znamenat tabulku závislosti pohyblivosti na povětrnostních podmínkách.
-) Ad zranitelnost: Myslím že magičtí tvorové nejsou běžně zranitelní ani vodní ani ohnivými kouzly. Tu poznámku bych vynechal.
-) Ad rozplývání: Jakou rychlostí se deštivec rozplývá? Respektive, jako rychlostí mu začnou ubývat životy?
-) Je v podobě mraku hmotný nebo nehmotný?
-) Píšeš že se vyskytuje nejčastěji v parných létech – hm nechybí mu třeba náhodou voda, když nemá co nasakovat?
-) Jak dlouho může vytrvat v humanoidní podobě?
-) Celý odstavec výskytu mi připadá dosti zmatený a nesouvislý.
-) Můře mrak absorbovat sněhové vločky, jež by se potom v mraku následně rozpustily na vodu?
-) Ad vznik: Teorie vytvoření Bohem má jeden háček a to velikost mraku. V tabulce je velikost A-C. Bůh má údajně vzít veliký mrak, ten už má jistě tak velikost C-D, a potom ještě píšeš že dokonce dále roste. To už by pak nedopovídalo vůbec.
-) Ad vznik: Citace: První způsob ne nejčastější. a hned poté Toto je nejčastější a také nejpravděpodobnější. -> Dokonale si protiřečíš.
-) Osobně mi vůbec nesedí že má bohem stvořený deštivec naprosto stejné vlastnosti jako omylem uměle stvořený deštivec. Nemám nic proti dvojímu vzniku ale rozhodně by neměly být bytosti totožné.
-) Zajímalo by mne co by se stalo pokud by nastala tato situace: Deštivec se promění v humanoida, v této podobě si humanoid obstará halapartnu, pak se promění zpět v deštivce a potom opět v humanoida. Otázka zní: Bude mít onu halapartnu nebo ne?
-) Ad zadržování mraků: Pokud je mi známo tak mraky neputují na žádné určité místo.
-) Existuje nějaký limit jaký je mrak maximálně schopen pojmout?
-) Může potom blesky libovolně na krajinu? Jak spotřebuje absorbované blesky? Co takový kulový blesk?
-) Vysávání duší mi přijde, jako přehnané a nehodí se mi k deštivci. ( můj osobní názor )
Celkově je dílko dosti podprůměrně zpracované a plné chyb. Hodnotím víceméně pouze snahu a ucelenost příspěvku. Bohužel dnes bude hodnocení asi po právu nízké. A při čtení mi to tak trochu místy připomínalo Mrazivce.
S pozdravem