Štěpník létající
Autor: | Šilený Hu?á? |
---|---|
Přidáno: | |
Hlasovalo: | 29 |
Skupina: Magický tvor
Životaschopnost: 2+1
Útočné číslo: 3+1(zobák); 2+2(pařáty); 5-2(křídla)
Obranné číslo: 4
Odolnost: 13
Inteligence: 1
Velikost: A
Zranitelnost: magický tvor
Pohyblivost: 6/na zemi; 16/ve vzduchu
Přesvědčení: neutrální
Poklady: 0/80
Zkušenost: 35
Bojovnost: 10
Síla mysli: 0
Popis:
Vzhled
Tělo je tvořeno z jedné části hadím a z druhé něčím, co vzdáleně připomíná hmyz. Kůže je tmavě modrá, vzhledem připomíná kámen. Hlava je podobná pterodaktylovi, ale nemá oči. Zobák je pokroucený ve vlnivém pohybu. Krk je delší a šlachovitý. Trup je tvořen 18 žebry, hned na ně navazuje ocas nebo spíše tělo hada. Na trupu jsou křídla rovněž pterodaktylí, jen nemají háčky. Jejich rozpětí je cca 3 sáhy. Pařáty, podobné srpům, jsou umístěny nad žebry. Hadí část je dlouhá 40-75 coulů a přední 35-60 coulů.
Povaha
Je arogantní, opovážlivý a logický. Svoje vedení dává vždy najevo přemety ve vzduchu. Své hnízdo brání do poslední krve. Žije ve společenství asi tak 2-4 kusů na jeskyni. Mezi svými boje neprobíhají.
Potrava
Je důležitě podotknout, že žije výhradně v tmavých chladných jeskyních. V těchto jeskyních loví netopýry, myši, krysy a vůbec havěť. V noci vylétá i ven (nesnáší světlo), kde loví sovy a menší ptáky. Před svítáním zalétá zpátky zpět do jeskyně. Ptáky a všechny létající tvory loví za pomocí křídel tím, že je ubije do bezvědomí. Potom jim na zemi uklovne hlavu a donese si ho do hnízda. Myši, krysy a všechnu podzemní havěť loví za pomocí zobáku. Své pařáty využívají jedině při oddělování masa od kostí. Dovolí si i na skřety nebo kůduky. Družinu napadne jenom tehdy, je-li blízko jeho hnízda nebo je v pasti.
Hnízdo
Hnízdo si staví převážně na vyvýšených místech jeskyně. Hnízdo je postaveno z kostí a kůží nebohých tvorů. Hnízdo je polokruhovitého tvaru a je asi 28 coulů hluboké. Vevnitř jsou kosti a možné je tam najít i drobné poklady v podobě prstenů či řetízků.
Zvláštní schopnost
Zvuk. Je-li v ohrožení, vydá krákavý skřek, jimž si přivolá na pomoc další štěpníky, nebo je upozorní na nebezpečí.
Vývoj
Štěpníci byli vytvoření za válek kouzelníků zvětšením hmyzích tvorů a přimícháním zvířecí podstaty. Používali se do prvních linií nebo do průsmyků jako strážci.
Přidáno:
Přečteno: 0
Hlasovalo: 29
author_nick: Šilený Huňáč
Diskuze
Nic, co bych si nevymyslel sám. Použití v dobrodružství - děj to nikam moc neposune, na nějakou bitku je to takové nijaké...
Co mě zaujalo už víc bylo to použití v armádách, jenže to už jsi moc nesledoval. Navíc je ta potvůrka tak slaboučká, že její síla by mohla být jedině ve velkém počtu - což odporuje množství 2-4 na jeskyni...Pokud nemá oči, jak se orientuje? Ve zvláštních schopnostech o tom nic není...U zvířete si představuji alespoň poutavý popis včetně použití a případné povídky:
Kolika se dožívá? Co páření? Počet vrhů? Starání se o mláďata? Jak si staví hnízdo? Dá se ochočit? Pokud sloužil v armádě, asi ano...Mohl by ho využít hraničář? V hnízdě drobné poklady...Má tedy vlastnosti straky? Chrání hnízdo do krve...I když nechrání mladé? Dle mě je tam nedomyšlená zranitelnost - magický tvor -je to sice mutace, ale to je skřet koneckonců taky. Proč by to mělo být zranitelné bílou střelou...
Neoriginální nápad chce alespoň přesné a zajímavé zpracování...
Já třeba nemám nic proti pravidlovému popisu - ano, je to sice takové suché, ale zato třeba přesné a vhodné.
Tento příspěvek se mi nezdá nijaký špatný - taková pěkná klasická fantasy nestvůrka, nic přehnaného.
Nicméně, jak už nakousl Alcator, v příspěvku je logická chyba a sice podstata nočního tvora versus první linie armád. Pokud by takováto stvoření byla v armádě, musela by se tato armáda přesouvat pouze za nocí a na den by ještě museli nalézt vhodnou jeskyni, kam by se štěpníci schovali. Stejně tak s těmi strážci průsmyků - jsou schopni strážit pouze v noci. Chytrý tvor si tuhle informaci zjistí a projde si, až budou štěpníci odpočívat. (navíc není nutné si ani nic zjišťovat - většina stejně cestuje za dne, takže by nebyl problém).
chtělo by to jeste rozpracovat.. ale takhle to neni nic moc co by me uchvatilo..
Trochu mi tam hapruje ta "noční podstata"... Jak ho mohli používat do prvních linií armád?
Co se stane, když z nějakého důvodu není při východu slunce schovaný v jeskyni?
Pravidlový popis, který osobně nemám moc rád. Nevýrazné, pravidlové, zkus se inspirovat u jiných příspěvků tady. Na druhou stranu s nápadem a bez rozporů, což se taky cení.