Dritanova zrada
Autor: | šedý poutník |
---|---|
Přidáno: | |
Hlasovalo: | 21 |
Skupina: Jedy
Magenergie: 24
Suroviny: 350
Základ: 10 mincí bobulí tisu červeného
Nalezení: 3*50
Trvání: okamžitě
Výroba: 6 směn
Nebezpečnost: 9
Síla: 7-12/29-34
Barva/chuť/zápach: -26/54/-26
Popis:
Tento jed, pojmenovaný podle zlého mága Dritana se vyrábí z bobulí tisu červeného. Tento nenápadný jehličnan na sobě nosí malé červené bobulky, které jsou však velmi jedovaté. Lépe řečeno ne bobule, ale semena, ale toto je jen nepodstatný detail. Je na čich či zrak téměř nerozpoznatelný(má čiročirou barvu)kdežto na chuť je velmi výrazný (chutí takový rum, či jiná silná lihovina). Byl vynalezen alchymistou Ponděrou Aratem. Cenou za silný účinek je však trvání jeho výroby. Dá se rozpustit do vody či zahustit a natřít na zbraň.
Přidáno:
Přečteno: 0
Hlasovalo: 21
Autor: šedý poutník
Diskuze
Není toho nějak moc málo napsané, já bych to rozhodně nějak rozvedl např. bych tam přidal příběh. Zdá se mi to špatné. 1*
S úctou Rotrigo.
Osobně je podle mě blbost dávat sem jedy jako v pravidlech akorát jiný základ a zranění (a od tho úměrně cena) je o totálně zbytečné. zpracování máš taky nulové. Přečti si nějaký příspěvek co má 5*...určitě poznáš sám proč je má on a ne ty. Jinak je tady taky moudrá sova a hlavně nejdůležitější je oroninalita....co se hodnocení týče...hodnotit nebudu
Dyť i ty kritiky jsou delší než tvoje dílo...:(
No vidím, že v něčem budu opakovat to co už řečeno bylo, ale abych vysvětlil svoje hodnocení.
Barva se obvykle nějaký způsobem vztahuje k základu, tady ten vztah nevidím..
Proč zrovna bobule když je jedovatý celý tis?
Proč chutná jako alkohol? Pokud je na bázi alkoholu, tak se ve vodě nerozpouští, může se do ni nalít ale nerozpustí se.
Zápachem si nejsem jisý, ale mám dojem že tis nějaký zápach vydává.
A největší mínus (Jinak bych nedal * ale **)
Zbytečnost!
Stačí normálně udělat odvar z tisu a mám velmi účinný jed. Když už jsi se uchýlil k tisu z jedu, nebylo by na škodu, kdyby jsi to zpracoval jako celý soubor rostlinných jedů.
Až z poslední věty jsem si odvodil, že tento jed je použitelný jak do jídla (pití), tak ho lze použít do krve. Což je dosti neobvyklé.
Tis se používal v odvaru z jehličí, neboť celá rostlina až na červené míšky (obal kolem semene) je jedovatá (NEZKOUŠEJTE ho ani ochutnat, otrava je podle literatury pěkně ošklivá, bolestivá a zdlouhavá). Proto by alchymista nemusel pracně hledat bobule, když mu stačí natrhat pár hrstí jehličí. Síla jedu je přiměřená, možná by mohla být menší, neboť část ze základu není jedovatá. Na jednoho, či na několik lidí by síla jedu stačit měla, i když neplatí „zabilo by to i vola“.
Jed není tak rychlý, jako je třeba kurare nebo ricin, měl by se projevit za několik směn, přibližně za 3 až 6. Jaká je doba trvání jedu ? Měla by být alespoň 6, ne-li 12 směn. Rozhodně by jed neměl účinkovat okamžitě po požití!
Nalezení bych viděl spíše na 1*10%, neboť mimo parky nejde o nijak hojný strom.
Použitím celých plodů by měl mít jed červenou barvu a pokud ji nemá, tak proč. Míšky mají nasládlou chuť, což mi nepřipadá ani jako chuť rumu, ani jiné lihoviny (které bývají ochuceny nějakým druhem plodu). Co taková pálenka z brambor ? Tedy pokud zapomenu na fakt, že se ve středověku moc nedestilovalo. Proč se oháním středověkem ? Protože jak technologie, tak zbraně tomu napovídají. Co platí u lihovin u chuti, platí o vůni též. Záporné hodnoty napovídají, že se autor snažil zaručit nedetekovatelnost jedu.
Jsou nějaké příznaky otravy ?