Alchymistické Předměty

Maska Hodnocení: Průměr

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 18

Skupina: Ostatní

Magenergie: 5

Suroviny: 50

Základ: maso slizovce

Nalezení: mrtvola slizovce

Trvání: 9 + 1k6 směn

Výroba: 10 směn - laboratoř

Popis:

Popis:

Maska v surovém stavu má velikost lidského obličeje. Na dotyk je měkká a připomíná želatinu. Její přední stranu zdobí lidská tvář s nejasnými rysy. Když se na masku upřeně zahledíte po dobu několika kol, bude vám připadat, že se obličej průběžně mění a transformuje. Při dotyku ale žádný pohyb neucítíte. Pohyb obličeje je pouhý optický klam. Maska přebírá většinu vlastností masa slizovce. Její konzistence se podobá želatině a je vždy o něco chladnější než okolí. Barva masky záleží na barvě masa slizovce v době zabití.

S uchováváním masky bývá často problém. Sama o sobě vydrží zhruba měsíc +- 3 dny (pro ověření se dá použít běžný hod 1k6 s rozmezím 27-32 dnů). Navíc je velice křehká, proto ji nelze uchovávat například v batohu spolu s ostatními věcmi. Pokud ji nedopatřením vystavíte většímu tlaku, natrhnete ji, popřípadě jinak zdeformujete, sice se tím nenaruší samotná funkce, ale výsledkem bude obdobná deformace na pozdějším obličeji přetvořené masky. K masce je možno pořídit speciální pouzdro, které zabrání možnému poškození.

Po použítí maska úplně změní strukturu. Stává se z ní pevnější několikamilimetrový povlak na obličeji majitele. Má barvu i vlastnosti běžné kůže, šupin, nebo chlupů (podle toho co majitel vytvořil) a pomalu se zahřívá působením magie. Po několika směnách se rozteče viz. popis účinků.

Účinky:

V klidovém stavu se s maskou nic neděje. Chová se jako úplně obyčejný předmět bez užitku, jakmile ji ale někdo přiblíží k obličeji, zaktivují se její magické účinky. Maska přilne k tváři svého uživatele jako lepidlo a začne se měnit podle obrazu, na který upřeně myslíte. Přeměna trvá jednu směnu. Je nutné aby vlastník po celou dobu přeměny upřeně myslel na podobu, kterou hodlá získat. Nesmí tedy bojovat, kouzlit ani jinak narušovat své soustředění. Jakýkoli podnět z okolí silnější než dloubnutí prstem přeměnu taktéž naruší. Narušení přeměny masku okamžitě rozpustí.

Je-li přeměna dokončena, vlastník získává podobu, kterou si představoval. Vlivem uvolňující se magie se maska začíná postupně zahřívat. Po 9 + 1k6 směnách dosáhne teploty tání a na obličeji se rozteče podobně jako při nedokončené proměně. V polovině intervalu trvání (zaokrouhleno dolů) začne být maska velmi horká. Od této chvíle způsobuje nositeli každé kolo zranění za 1k6 životů. Po uplynutí tří kol navíc zohyzdí nositelův pravý obličej nepěknými puchýři.

Přeměna se týká pouze obličeje postavy. Nemění se oblečení, vizáž, ani samotná postava. Stejně tak se nemění ani vlasy a tvar uší. Maska dokáže vytvořit libovolně dlouhé ochlupení, vousy, nebo jinou pokrývku obličeje. Obličej se může i libovolně protáhnout a stvořit tak například čumák zvířete. Jakákoli podoba se přizpůsobí velikosti majitele, proto například obličej krolla bude na hobitovi vypadat úplně přirozeně pouze bude v menším měřítku.

Masku lze kdykoli z obličeje sundat tím, že ji zalijete jakoukoli silnější pálenkou alespoň 40%. Alkohol působí jako přirozené rozpouštědlo a masku v průběhu příštích tří kol rozpustí.

Rozpuštění (roztečení):

Masku lze rozpustit mnohým způsobem viz. účinky. Pokud se tak stane, její původní forma se změní na jakýsi řídký tekoucí sliz. Ten se dá jednoduše setřít a během jedné směny rozplyne ve vzduchu. V případě, že k rozpuštění dochází táním, je sliz navíc horký a bublá. Při přímém styku z kůží způsobuje zranění za 1k6 životů.

Výroba:

Maska se vyrábí 10 směn. První fází je tzv. odstávání. Alchymista rozemele slizovčí maso a smísí ho se surovinami. Tak vznikne hmota podobná těstu, která musí určitou dobu odstát cca 2 směny. Během odstávání se do těsta vpravuje magenergie. Další etapou je modelování, v které alchymista dá masce konečný tvar. Tvarování především obličejové části zabere poměrně hodně času a tak není divu, že tato fáze zabere celých 6 směn. Poslední 2 směny jsou věnovány fázi dokončení, během níž maska zaschne. Alchymista na její spodní straně vytvoří speciální přísavnou vrstvu, která reaguje při styku s lidským obličejem.

Dodatky:

Jistě jste pochopili, že masky budou oblíbené především mezi zloději. Nebylo by tomu tak, kdyby jim nenabízely určité výhody. zloděj s nasazenou maskou si může připočítat bonus k převlekům. Tento by se měl pohybovat v rozmezí od 0% do 25% a měl by o něm rozhodnout PJ.Například elf převlečený za člověka bude mít vždy nižší bonus, kvůli špičatým uším. Nemění se ani velikost bytosti, nebo vlasy. Podobné situace se musí zohlednit. Bonus navíc bude platit jen pokud se zloděj vydává za určitou osobu - tedy ne strážného, ale strážného Marka kupříkladu.

Najvětším přínosem masky by ale vždy mělo být především to, že nikdo neodhalí vaši pravou identitu. V tomto ohledu dokáže masek perfektně využívat Sicco, který s jejím použitím dostává bonus 15% na prchání.

Pokud si hráč způsobí puchýře na vlastním obličeji, je možné mu udělit postih -2 k charismě. (záleží hlavně na tom, jestli charismu považujete za obdobu krásy, nebo kouzla osobnosti)

Pouzdro na masku

K masce je možno vyrobit speciální pouzdro. Jde o vcelku obyčejný dřevěný kufřík, který chrání masku před vnějším poškozením. Díky němu můžete masku přenášet beze strachu před poškozením.
Cena: 50 zl.
Váha: 30 mn.

Forma na masku

Forma slouží ke zkrácení doby výroby. Pokud alchymista vlastní formu, nemusí masku tvarovat ručně, stačí mu pouze slizovčí maso společně se surovinami natlačit do formy a počkat až se vzájemně smísí. Díky tomu se doba výroby zkracuje na pouhé 3 směny.
Cena: 300 zl.
Váha: 100 mn.

Příběh na závěr:

Rozloučení

V temné uličce se cosi pohnulo. Byl to stít. Stín samotné noci. V jeho rukou zela maska z šedavé želatiny - to jedinné co jí zbylo. Nyxx zasněně vzpomínala na dobu, kdy ještě masky nepotřebovala. Na dobu, kdy jako kolo osudu otáčela životy žen i mužů celého města pouhým pokynutím prstu. Nic ale netrvá věčně, to věděla víc než dobře.

Váhavě přiložila masku k obličeji. V její mysli se utvořil obrázek postarší ženy. Neznala ji. Nikdy podobnou neviděla, ale pro její potřeby se zdála vynikající. Byla obyčejná, absolutně nevýrazná, zapadala. Jen to ji teď mohlo zachránit. Nebezpečí číhalo na každém rohu. V rychlosti si ostříhala své kdysi bohaté lokny vlasů. Musela z města. Hned!

Projít městem pod rouškou noci už nebylo nic těžkého. Její nová podoba plně posloužila svému účelu. Stopy jejích pronásledovatelů byly patrné všude. Nejednou postřehla pohyb stínu na střechách, nebo ve spleti křivolakých uliček. Nikdo z nich jí ale nevěnoval pozornost. Tedˇ, za svítání, daleko za hradbami se jejich hlouposti jen tiše smála, postávajíc nad malou hromádkou bublajícího slizu. Puchýře na její tváři pomalu začínaly mokvat.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 18

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Nápad je prostě vynikající. Už žádné lektvary co po účinkují po vypití, ale něco co logicky zapadne ( viz Corwin45A ). Ve zpracování jsem našel jen pár menších nedostatků ( většinou už zmíněny jinými kritiky, proto stručně ):
- maso slizovce se asi bude obtížně shánět, v některých krajích se tím Maska může stát nevytobitelnou
- problém s uhořením zmínil již Zombie
- malá použitelnost - mohou to použít tak akorát zloději. Nevím sice jak, ale kdyby se zněma vstahovala na celou hlavu, šlo by použít i v širším měřítku. Pak by se musela maska celá "předělat", ale v zájmu lepšího předmětu by to rozhodně nebyla snaha zbytečná a uvažoval bych o 5* ( také již párkrát přede mnou zmíněno )

V dílku nemí zbytečně zdlouhavé a zabívá se jen tím, co se bezprostředně týká masky.
Jen trochu "zvýšit" použitelnost a 5* by bylo na světě.

S pozdravem
Folcwine


 Uživatel úrovně 0

Nápad se mi líbí. I když ho nejspíše nepoužiji. Jinak vše co bych chtěl napsat zde už bylo zmíněno, avšak záporné připomínky jsou, nevím jestli úmyslně, zveličovány. Zoid


 Uživatel úrovně 0

ok.: Nadyšiel čas k prehodnoteniu môjho hodnotenia:

Nehodnotím:
(1) Príbehu by veľa nepridalo, ani keby bol na začiatku. Okrem toho je dosť o ničom. Podľa mňa nepatrí do popisu, a ani nič ohľadom predmetu nevysvetľuje. Preto ho nehodnotím.
(2) Púzdro a forma nie sú Maska. Aj keď s ňou súvisia, nie sú tým predmetom, ktorý hodnotím. Mám na ne názor: Púzdro je neopodstatnene drahé. (Aspoň o žiadnej príčine neviem.) Ale keďže nepatria k popisu predmetu, nehodnotím ich.

Nápad:
(3) Páči sa mi to, ako iná alternatíva, ako sa zamaskovať.
(4) Za dobrý nápad pokladám odstraňovanie alkoholom.

Spracovanie:
(5) Neboli tam veci, ktoré by mi neboli jasné.

Pravidlá:
(6) Pravidlovo sa mi to zdá byť spracované dobre.

Prakticksť:
(7) Z pohľadu praktickosti je nepríjemné, ako dlho sa Maska nasádza.
(8) Je trochu čudné, že Maska "trvá" ešte aspoň 5 smien po smrti používateľa (spálenie hlavy).
Ale či veci existujú, aleo nie nezávisí na tom, či sú praktické, alebo nie. Na praktickosti záleží, či ich budú alchymisti vyrábať. Takže tento bod neberem príliš vážne.

Ceľkovo to vidím na pekný, priemerný predmet. ..Asi ním po menších úpravách na mojom svete nahradím lektvar metamorfózy.

P.S.: Aj keď možno opakujem chyby, ktoré už boli povedané, ale takýto je môj názor nezávisle ne tom, nakoľko je podobný ostatným.

... . . . ..GJ!


 Uživatel úrovně 0

Tak tohle dílo je sice výborný nápad, bohužel má pro mě spoustu chyb.
-1 směna na přeměnu je moc. Použitelnost se tím docela snižuje a použítí při úprku je úplně znemožněný (tim taky ztrácí smysl bonus pro sicca).
-Ještě k tý 1 směně, to se prostě nedá, soustředit se na jeden obličej 10 minut. A už vůbec ne na úplně vymyšlenej. Jestli to svedeš, tak jsi teda dobrej.
-Zranění za popáleniny za 1k6 životů je taky docela dost. Mělo by se spíš stupňovat od 1 života výš, takhle by to mohlo třeba bez varování postavu na 1. úrovni úplně zbytečně zabít.
-Vůbec mi nesedí, že by se neměnily uši, ale velikost hlavy ano. Proč mi to dokáže předělat noc na vlčí čumák a uši ne? Navíc tim nedává smysl to, že kroll s hobití hlavou by vypadal přirozeně.

Celkově mi to prostě přijde divný (ne moc dobře použitý slovo, ale lepší jsem nenašel).


 Uživatel úrovně 5

Aifargonos: podstatné z hlediska příspěvku pouze opakuješ po těch, co psali před tebou :o/ Proč ? (případnou reakci do pošty).
Diskuzi na téma "popis výroby v alchymii", "pravidla a alchymie" a "struktura příspěvku" se neprbírá tady, ale s redaktorem u jeho stolu (Rubrika předměty - ID stolu: 1684), případně poštou.


 Uživatel úrovně 0

Pekne. Páčilo sa mi to. Je to príspevok o niečom. A čo sa týka hodnotenia.:

Účinkom sa očividne podobá lektvaru Metamorfóza. Keď ich porovnám, tak: Maska dlhšie pôsobí, Meta je drahšia. Dlho trvá, kým si niekto Masku nasadí a Meta účinkuje hneď. Maska sa po mesiaci pokazí a Meta nie. Maska sa dlhšie vyrába a pri použití môže byť nebezpečná. Prakticky najdôležitejší rozdiel je asi v účinku: Meta zmení celú postavu aj z vecami, ale Maska iba tvár (obličej). Tieto pravidlové predmety (Meta) sa mi zdajú byť také ťažkopádne... príliš jednoduché, a niekým chýba logika... skrátka ťa to premení a basta. (čo všetko sa počíta medzi veci, ktoré máš pri sebe? Premení to aj mačku, čo máš v batohu? Aj prach, čo máš pod nohami? A keď prach, prečo nie celú zem???) ..:Tak takýto problém s Maskou nemám. A ako predmet je rozhodne zaujímavejšia. Takže keď si to rozoberiem:

(1) Nápad dobrý. Aj keď z praktického hľadiska nie je originálny, ale je to iná alternatíva, ako sa zamaskovať.
(2) Čo sa týka pravidiel, je dobre spracovaný. Pravidlá sa mi páčia a chybu v nich nevidím.
(3) Dolaďovanie: Nemyslím si, že je nutné, aby sa Maska formovala tak dlho. Myslieť 10 minút na jednu vec je skutočne vražda. To, si myslím, zvládnu iba psychicky najväčší búchači (ako mágovia).
(4) 5 smien (minimum) 1k6 životov každé kolo, to je priemerne 1050 životov. Z čoho usudzujem, že ak chce mať niekto masku až do konca, tak je smrteľná. (Proste mu to rozožerie hlavu.) ..no čo ja viem... A okrem toho: Prečo si nenapísal, že doba pôsobenia je iba „polovica intervalu trvania“? Veď potom sa už maska rozteká (čo predpokladám vidno), a pôsobí skôr zubne. ..Ale to je už len detail.
(5) Páči sa mi dodatok o zlodejoch.
(6) Púzdro sa mi zdá byť drahé. Okolo 6000 korún za kufor. Keby v ňom tá Maska aspoň vydržala dlhšie. To s tou formou sa mi už páči viac.
(7) Nepochopil som, prečo je to alchymistický predmet. Veď zmiešať zopár surovín, magov a pomleté mäso (ako udávaš vo výrobe) dokáže hocikto. Zložitejšie sú už aj niektoré recepty na koláče (a to varenie pokladám za predka alchýmie). Ku alchýmií z dračáku by som prirovnal dnešné technologické postupy...: Zoberieš motor, prevodovku, karosériu, kolesá (ak chceš, pridaj aj klimatizáciu), zamiešaj a máš auto... Alebo zober procesor, disk, matičnú dosku, pamäť a CD-romku, hoď to celé do skrinky, zamiešaj a máš počítač... Asi to s tou alchýmiou také jednoduché nebude... Neviem, prečo sa do príspevkov začali dávať popisy výroby. Veď už v pravidlách je napísané, že sa nimi nebudeme zaoberať. Z tohto pohľadu je to vlastne porušenie pravidiel (...to som trochu zveličil). Uznávam, ak to prispeje k zaujímavosti príspevku. Uznávam, ak špeciálne požiadavky na postup výroby prifarbia hru. Ale zatiaľ som na taký prípad nenarazil. Vždy to bolo iba „dám do kopy a zamiešam“.
(8) Napísané to bolo pekne, stručne, zrozumiteľne. Všetko som pochopil na prvý krát. (Teda aspoň si myslím.) Až na ten príbeh........ Budil vo mne dojem skôr nutnosti, ako pestrenia príspevku. A to umiestnenie... Ne konci ma absolútne vôbec nenaladil. (Veď už nemal na čo, keď som príspevok už prečítal.) Moje myšlienky boli asi také: dočítal som príspevok a pozerám: „Hmmm... nejaký príbeh... mám ho v paži, veď o predmete už viem všetko.“ Keby bol aspoň na začiatku, zaujme čiastkovými informáciami „...čo to asi v skutočnosti robí????“ a veľmi rád sa to potom dočítam v popise, ale takto... to bol iba zbytočný prívesok.

Tak.. (keby ma niekto nezdržoval určitými nič nevraviacimi odstavcami, tak) je to taký pekný, nápaditý, čitateľný priemerný príspevok bez vážnych chýb. Tak na tri. ... Počkám, ešte na prípadnú odpoveď.

.. ... ... ..GJ!


 Uživatel úrovně 5

Pioma: piš místo dvou vzkazů jeden. Příběh sjem přesunul na konec, zbavil ho kurzívy a dal mu nadpis.

Hrdlořez Nesro: v Dračím Doupěti je vlastnost charisma jak krásou, tak silou osobnosti (vůle) - proto vylepšení jednoho nemusí zahrnovat druhé.


 Uživatel úrovně 0

No a pokud tu byla řeč o používání masky a následcích, tak by všechny časy opravdu stály za úpravu. Nechal bych zranění 1k6 životů za kolo, nikoli však teplem, ale leptáním, což bude asi u slizovce přirozenější. Navíc se jedná o obličej, tedy halvu jako takovou, takže tvář, oči, nos, jazyk, dutina ústní, mozek...


 Uživatel úrovně 0

Nemám prakticky žádných výtek a velmi se mi to líbí. Určitě se najdou nějaké pravidlové chybky, které by znamenaly hvězdu dolů, ale samotná myšlenka i zpracování je dostatečné. Možná sice nechápu, co je to za móresy dávat příběh, který by měl navodit nějakou vizi o obsahu příspěvku, na konec, ale je to jedno. A závěrem bych jen podotkl, že by se pouzdro na masku dalo použít zároveň jako její forma při výrobě a mohlo by být menší...


 Uživatel úrovně 2

Nápad s maskou je dobrý, dkonce i zpracování se mi líbí.

Bohužel, jestli někdo chápe charismu jako krásu..
(V DRD+ má kupříkladu kostlivec charismu o dost vyšší, než elf kněz.)

Jinak použitelnöst vysoká: ****