Alchymistické Předměty

Lektvar sejfloudu Hodnocení: Nic moc

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 38

Skupina: Lektvary

Magenergie: 50

Suroviny: 50

Základ: Loňkové víno

Nalezení: pouze koupí

Trvání: do vypití

Výroba: 2 dny

Barva/chuť/zápach: 100/100/100

Popis:

Loňky jsou rostliny ovlivněné magií a v důsledku toho rostou pozpátku v čase. Jsou dost vzácné a proto místo, kde se vyskytují bývá pečlivě střeženo a plody si postavy musejí koupit. Z loněk se vyrábí kvalitní víno které má vlastnost, že ten který se ho napije je opilý předtím, než se napije a potom ne. Dále vidí obrazy budoucnosti, ale nemusí je chápat, proto je loňkové víno vyhledávané věštci. Pyrofor Brago přišel na další využítí tohoto vína. Lektvar sejfloudu má barvu, chuť i zápach po vínu, ze kterého byl vyroben a trochu světélkuje. když ostava, která se lektvaru napila, zemře, tak se čas vrátí do doby kdy mohla smrti zabránit se vzpomínkami na svou smrt a lektvar z ní zmizí. Ostatní postavy mají jen divný pocit, že postava zemřela a ona přitom žije, který do 5 kol zmizí. Postava může vypít lektvar jen třikrát, Po čtvrtém napití zestárne o 50000000 let a rozpadne se v prach. Při tvorbě jsem se inspiroval Terrym Pratchetem.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 38

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Správně bi ses neměl ničim inspirovat........0*
Ajinak taky souhlasim ze škorpionem a Masterem

Gromm


 Uživatel úrovně 0

Když jsem to četl, málem mi to urvalo oči. Jinak plně souhlasím s Masterem.

Skorpion


 Uživatel úrovně 0

Příliš levné, příliš silné, příliš složité na hru a příliš lehce zneužitelné. Neotřelý nápad, 1*.


 Uživatel úrovně 0

Zatim prvni nula, kterou jsem dala, ale tuhle jsem si nemohla odpustit...
Ne vsechny veci z knih, tim spise humorne ladenych, se hodi do DrD... Uživatel úrovně 0

"Loňky jsou rostliny ovlivněné magií a v důsledku toho rostou pozpátku v čase" - Co se děje s plody po uthnutí, pohybují se v čase pořád? Protože normální ovoce se po utrhnutí taky dál mění...

"Jsou dost vzácné a proto místo, kde se vyskytují bývá pečlivě střeženo a plody si postavy musejí koupit" - To jako někde roste kytka a ke každý se někdo postaví a hlídá jí, nebo jako jak? A kolik ty plody stojí?

" Z loněk se vyrábí kvalitní víno které má vlastnost, že ten, který se ho napije je opilý předtím, než se napije a potom ne." - úchvatná věta.... Takže postava je třeba dvě hodiny opilá, pak se napije vína a je v pohodě?

"Dále vidí obrazy budoucnosti, ale nemusí je chápat, proto je loňkové víno vyhledávané věštci." - Nedává smysl, aby viděl nějaký obrazy z budoucnisti, ale když už-z jak daleké budoucnosti? Bude to jen z jeho budoucnosti, nebo klidně něco z druhý strany planety?

"Pyrofor Brago přišel na další využítí tohoto vína. Lektvar sejfloudu má barvu, chuť i zápach po vínu, ze kterého byl vyroben a trochu světélkuje." - Pyrofor Brago-buď o něm napiš něco víc, nebo ho nezmiňuj vůbec. Co výroba lektvaru? Alespoň něco málo?

"když ostava, která se lektvaru napila, zemře, tak se čas vrátí do doby kdy mohla smrti zabránit se vzpomínkami na svou smrt a lektvar z ní zmizí." - Myslim že hledání doby, kdy se smrti dalo zabrínit, může bejt často problém. Kfyž z ní lektvar zmizí, znamená to, že pak může vypít víc jak 3 lektvary za život? Jak dlouho po vypití musí zemřít, aby lektvar pracoval?

"Ostatní postavy mají jen divný pocit že postava zemřela a ona přitom žije, který do 5 kol zmizí." - Divný pocit, který do 5 kol zmizí....neni to právě šťastná definice, navíc v praxi to znamená, nějak to každému hráči sdělit odděleně.

"Postava může vypít lektvar jen třikrát, Po čtvrtém napití zestárne o 50000000 let a rozpadne se v prach." - No neni těch 50000000 let zbytečnejch?

1*


 Uživatel úrovně 0

moc levny na tu sílu a vlastnosti 0*?!


 Uživatel úrovně 0

Takovéto hrátky s časem jsou pro mne nepřípustné... Nápad s odstraněním opilkosti je celkem dobrý. Ale proč z toho dělat takovou pohádku za 50 magů ??? :)


 Uživatel úrovně 5

Naozaj zaujímavé, ale vzhľadom k tomu, ako je to urobené by som to kategorizoval skôr ako HLOD a nie seriózny príspevok!

Musíš si uvedomiť, že manipulácia s časom je záležitosť, ktorá robí kúzelníkom a theurgom značné problémy a ďaleko v tomto ohľade nezašli, určite to nevedia robiť tak jednoducho, ako je "hlúpich" 50 magov!!! Ak by si chcel reálne (v DrD realite) urobiť niečo, čo pohybuje časom, musíš na to minúť podstatne viac. Preto by som to urobil veľmi drahé, aj takých 1000 magov na 1 lektvar!!!

Tie "loňky" sú zaujímavá rastlina, ale ich pestovanie by opäť bolo veľmi magické!!! A nenapísal si sem cenu týchto plodov (alebo rastlín - to tam tiež nepíšeš, či sa spotrebuje na víno celá rastlina alebo iba nejaká časť!), ktorá by sa vzhľadom na tú magenergiu mala šplhať veľmi vysoko (aj okolo 1000zl. za dávku potrebnú na 1 lektvar!)

Postavy by sa navyše mali dostať k takémuto niečomu iba v špeciálnych prípadoch, kedy PJ usúdi, že by mohli mať príležitosť si hru "uložiť" a potom znova "nahrať" a nepotrebuje na to nejaký lektvar, určite nie niečo, čo sa dá "len tak" zohnať...

Nebudem to hodnotiť, lebo mi to pripadá až nehodné môjho hocakého hodnotenia, dokonca aj nuly!!! Vlastne si presne neviem vytvoriť názor, na koľko * by to mohlo byť, je to až príliš "neprirodzené" na mňa :-)))

S úctou Igi.


 Uživatel úrovně 0

Nápad slušnej,za ten máš 1*.Ale mám chut ti strhnout i tu za zprznění mistrova jména!!!!>:(