Alchymistické Předměty

Zářivý lektvar Hodnocení: Geniální

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 32

Skupina: Lektvary

Magenergie: 6

Suroviny: 35

Základ: voda + síra + fosfor (cca 15 zl)

Nalezení: v každém lépe zařízeném alch. krámku

Trvání: 0,5 roku

Výroba: 1 týden doma

Popis:

Tento lektvar se v některých oblastech dokonce vyrábí sériově. Nápadný je už podle flakónku, který bývá chloubou sklářského řemesla a někteří mistři skláři s ním dokáží zázraky. Ale o co vlastně jde? Pokud se do flakónku přidají všechny základní suroviny, svítí. A to vypadá tak, jakoby uprostřed něj hořel malý ohýnek. Už to samo o sobě vypadá zajímavě, přeceněn vidět hořet oheň ve vodě je něco neobvyklého. Už zde se může šikovný sklář vyřádit a pomocí různě zkosených ploch oheň zajímavě poupravit. Tím však víceméně jeho možnosti končí a začíná obrovská škála možných úprav pro alchymistu. Samotný základní flakónek svítí asi jako slabší pochodeň. Dodáním 3 magů a 4 zl surovin se svítivost zdokonalí na jednu pochodeň. Stejným poměrem lze zvednout svítivost až na 4 pochodně (24 magů 32 zl). Dodáním 2 magů a 2 zl surovin, lze změnit zabarvení okolní vody na jakoukoliv barvu (černá zastíní světlo, ale dalšími třemi magy se dá poupravit aby částečně propouštěla). Dodáním 5 magů a 7 zl surovin se dá změnit barva přímo ohně. Rozpohybování ohně uvnitř přijde na 3 magy. Vytvarování ohně na 4 magy. Dá se dokonce kombinovat barvy a to tak, že každá barva která se má ve vodě ukázat přijde na 2 magy a 2 zl surovin. Stejně tak se dá zabarvit oheň více barvami, kde každá barva přijde na 5 magů a 7 zl surovin. I voda se dá tvarovat, nebo spíše se dá do ní kreslit a to 5ti magy. Rozpohybování vody přijde na 3 magy. Chceme-li aby se dejme tomu oheň vytvaroval do osoby a ta se pohybovala, magenergie se násobí, přidáme-li i zabarvení i tato magenergie se násobí. To stejné s vodou. Speciální efekty jako mlha, silné světelné paprsky a další přijdou na 6 magů jeden.
Jak vidíte, pokud si s tímto lektvarem alchymista vyhraje, nechá v něm velké množství magenergie i surovin, ale zato získá úžasný dekorativní prostředek, případně krásný dárek. Co se týká útoku touto *zbraní* tak má parametry jako každý jiný flakónek, nicméně se většinou vyrábí z masivního skla, aby bylo možné do něj co nejvíc tvarovat a tak své oběti způsobí maximálně monokl.
Má poměrně malou životnost, ale neznamená to, že by po půl roce z minuty na minutu přestal fungovat. On bude fungovat dál, ale jak se pomalu magenergie vyčerpávala, tak některé efekty jí už nemusí mít dost na své provádění. To znamená, že to bude něco jako tužková baterka, vše bude pomalu odcházet. Světlo slábnout, pohyby se zpomalovat, barvy blednout atd. Půl roku to ale bude fungovat bez chyby. Zvýšením magenergie by samozřejmě bylo možné dobu protáhnout, nicméně by musely být pravidla pro každou součást zvlášť a to považuji za zbytečné a ubírající na kráse. Záleží na každém PJ, jestli po ukončení fungování dovolí alchymistovi přidat tam další magenergii, já to tak asi udělám.
Ještě je zde pár důležitých věcí, flakónek se nesmí otevřít, kdyby se otevřel vše okamžitě přestane působit a magenergie vyprchá. Dále se nedá flakónky nijak zhasínat, svítí stále. Lidé to ale řeší dostatečně silným hadrem. A ještě pár příkladů použití:

- V Lergrodu, správním městě Hogenu je Errikova Kavárna, známý podnik pro lepší společnost. A například zde se uplatnil výše zmíněný lektvar. Majitel Errik es Buegi si nechal vytvořit půl sáhu vysoké skleněné flakónky a do nich nechal dát Zářivý lektvar (desetinásobnou dávku, kvůli velikosti). Flakónky v podobě sochy bohyně umění Taniel nyní zdraví návštěvníky u schodů do restaurace. Errik neváhal zaplatit dostatek peněz aby jeho osvětlení opravu bylo nezapomenutelné. Danieliny oči svítí jako modré drahokamy, Kronika jež drží v rukou je zlatá a vydává vlastní světlo. Danielin šat je černý s leskem, je tvořen mlhou a místy prosvítá rudý podklad. Vlasy jsou jako noční obloha. Na takovéto osvětlení se nezapomíná.
- V královském paláci, v pevnosti Bosigar. Sídelním hradě kalvárských králů mají z lektvarů udělané celé schodiště. Také se nestává často aby když člověk vstane a jde po schodech dolů, šel po rozkvetlé louce a večer po noční obloze. Zábradlí tvoří duhová mlhovina. (Zde už však potřebovali 500 lektvarů a Kargiras Erbídajský k této ozdobě připojil i zdroj magenergie).
- Na zahaleném ostrově, v Křišťálovém sále se vznáší několik desítek lektvarů pár sáhů nad zemí a každému kouzelníkovi stačí ukázat na kterýkoliv z lektvarů a ten k němu přiletí a posvítí kam je zapotřebí. Lektvary zde dokonce mohou zvyšovat a snižovat svou intenzitu. Občas kouzelníci využívají lektvary k pobavení, kdy lektvary opravdu tančí. (Ovšem takovéhoto využití lektvarů si asi dobrodruzi moc neužijí. Proč ale mohou lektvary dělat to co dělají? Je to dáno tím, že lektvar je bez jakéhokoliv démona a tak není problém do něj zaklít démona nosiče a různé další i inteligentní démony, nicméně tyto výtvory jsou už opravdu daleko za cenovými možnostmi všech dobrodruhů, zde se cena jednoho lektvaru pohybuje v milionech zlatých /*démon který poslouchá přání kouzelníků (pohyb intenzitu atd. je z 34. sféry)*/ takže opravdu si ot tom mohou postavy nechat jen zdát).
- Daleko častěji se setkají s flakónky obohacenými o soustavu zrcadel, kdy se lektvar užívá jako velice dobrá lucerna. Ta už přijde je na řádově stovky zlatých. Se svítivostí čtyř loučí už mají skřeti postih -1 na úč i oč.
Je poslední dodatek, na některých univerzitách se pracuje na výrobě takového lektvaru, který by umožnil nahradit slunce v podzemí. První pokusy se Zářivým lektvarem jsou více než slibné.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 32

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Jak už zmínil zombie chtělo by to tabulku. A určitě by bodlo dodržování odstavců. Ale nápad je to skvělý a dobře spracovaný.
Konečně zde vidím něco co, čím bych mohl ozdobit můj skromný příbytek v Alermanu, ale budu si muset dávat dobrý pozor na zloděje.Je to moc dobrý a je to taky něco co mi chybělo v DRD- dekorace.-5*


 Uživatel úrovně 5

Dobře propracované, chtěl jsem dát 4*, hlavně pro počáteční popis úprav (občas není nad tabulku)
Ale po přihlédnutí k popiskům použítí dám 5. (jen se mi nelíbí démoni zakletí do lektvaru, to dle mého názoru nejde ... Maximálně tak do flakónku, s tím že démon nemá jak ovlivňovat intenzitu světla.) J.S.