Hraničář

Rituály meče Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 22

RITUÁLY MEČE

Cílem rituálů není co nejvíce posílit chodcův meč, je posílit duševní vazbu mezi chodcem a jeho mečem. Chodec musí při rituálu něco obětovat nebo něco dokázat a odměna je na první pohled malá. Cesta rituálů je cestou osvícení.

Jeden rituál má několik cest jak jej vykonat, všechny jsou si podobné a pro souznění s mečem není důležité, kterou z cest si chodec vybere. Jednotlivým variacím se říká zaměření a každý rituál má svých několik jedinečných zaměření.

Jeden chodec a jeden meč mohou mít provedeny současně všechny rituály, ale každý rituál pouze jedenkrát ( s jedním zaměřením ). Nezáleží na pořadí vykonávání rituálů, mohou být provedeny v libovolném pořadí ( s výjimkou rituálu zapečetění, který musí být poslední ). Mentální vazba se utvoří nejen v meči, ale i v hraničáři. Jednou provedený rituál nejde nijak vzít zpět, pokud se tedy chodec jednou rozhodne pro jisté zaměření rituálu a vykoná je, již nikdy nemůže daný rituál projít jinou cestou ( resp. s jiným zaměřením ).

Používá-li chodec „cizí“ meč ( na který si již „zvykl“ ) a na meči jsou provedeny nějaké rituály, chodec to při nejbližší meditaci pozná a ví, zda jsou rituály stejného zaměření, jaké provedl kdysi on. Původních rituálů na meči je schopen použít pouze v případě, že daný rituál na meči je stejného zaměření jako rituál, jímž kdysi prošel i chodec. Chodec může rituál provést i na meči, který již byl vylepšen daným typem rituálu, ale musí se jednat o rituál se stejným zaměřením, jaký je na meči.

„Př.: Chodec Kyrre provedl na svém meči rituál krve se zaměřením boj proti skřetům a rituál magie se zaměřením transmutace kovu. Později nešťastnou náhodou o meč nevratně přijde. Kyrre po záchraně lesního království proti nekromantům z Deiye dostane jako odměnu meč svého mistra Gelu ( který mimochodem získal pro sebe lepší meč :-) ) – s rituálem krve se zaměřením proti nemrtvým a rituálem harmonie se zaměřením - boj s neviděnými. Kyrre může provést rituál se zaměřením boj proti skřetům a rituál harmonie se zaměřením boj s neviděnými, ale rituál krve nemůže provést, protože meč a chodec jdou jinou cestou ( resp. mají jiné zaměření ) a není možnost, jak by se navzájem přizpůsobili. Chce-li Kyrre provést závěrečný rituál zapečetění, musí mít všechny předešlé, což s mečem mistra nejde, musí si pořídit nový chodcův meč, aby jej mohl provést rituálem krve ( ale pak jej musí znovu provést i zbývajícími dvěma rituály ). Kdyby na meči Kyrreho mistra byl rituál krve se zaměřením proti skřetům, nemusel by Kyrre rituál provádět, protože na meči i na chodci by byl vtvořen stejný druh vazby.“

Následující tabulka zahrnuje potřebnou úroveň chodce a pořadí první sféry, ze které musí být vyvolán démon meče:

- úroveň chodce sféra démona
první rituál 10 3
druhý rituál 14 5
třetí rituál 18 7
rituál zapečetění 22 9

Při každém rituálu se chodec dostává do transu, každá směna transu stojí chodce 1 bod únavy ( vyjma rituálu zapečetění, kde 12 směn soustředění stojí jen 1 bod únavy ).

U rituálů může PJ vytvořit i jiná zaměření, měl by však dbát na vyváženost, aby bonus ze zaměření nepřevyšoval zlepšení z ostatních zaměření.

Rozhodne-li se jednou chodec vydat cestou rituálů, už nikdy nebude moci jeho pes získat další schopnosti dle pravidel PPE ( to kvůli tomu, že chodec nesoustředí tolik úsilí výcviku svého psa ). Když svého psa ztratí, bude si moct ochočit jen psa dle PPZ a nikdy se jeho pes nezlepší.

Rituál krve

Chodec může specializovat svůj meč na boj s jedním vybraným druhem nepřátel.

Porazí-li chodec význačného nepřítele, může se pokusit o tento rituál. Pomaže se krví nepřítele jako symbol jeho zdolání ( nebo jinak naznačí svůj triumf ). Během tří směn duševních cvičení a rituálů ( podobných jaké provádí při meditaci, akorát zaměřené na meč ) je rituál hotov.

Ale to neznamená, že je automaticky úspěšný. Na úspěšnost má velký vliv „nebezpečnost“ nepřítele. Jednalo-li a se o skřeta, kterého mu ještě pomohli zabít ostatní, je rituál na 99% neúspěšný. Jednalo-li se o draka, kterého nejvíce zranil chodec a navíc mu dal poslední ránu bude úspěch rituálu 99% ( vždy je dobré nechat 1% na vůli náhody ).

Orientační past ~ 5 – ROZ ~ rituál se zdařil / nic. Past by měl PJ vhodně upravit podle počtu příšer, podle zásluh chodce na jejich poražení a podle toho zda dal poslední úder ( nechávám plně v kompetenci PJ – rituál se bude provádět párkrát za hru, nejsou proto nutné podrobné pravidla )

Zaměření na třídu bestií

Sem spadají zaměření na magické tvory, na nemrtvé, na konstrukty, na draky, na lykantropy nebo na neviděné ( každé se počítá jako jiné zaměření ).

Pro tyto zaměření platí další podmínka, aby se rituál zdařil - sféra démona meče musí být minimálně první, ve které se nachází útočný démon proti dané skupině bestií.

Po úspěšném rituálu se démon meče bude chovat jako útočný démon proti dané skupině nepřátel, tzn. že pro boj s daným typem nepřátel bude bonus k síle zbraně za démona meče dvojnásobný ( až do celkového maxima SZ 21 ). Ale proti ostatním bude bonus k SZ poloviční ( pouze do maxima celkové SZ 11; zaokr. dolů ). Na kapacitu meče, magické schopnosti a kouzla nemá rituál vliv. Po úspěšném rituálu se vytvoří na čepeli žilkování, barva žilkování záleží na zaměření ( přenáší se na všechny transmutace kovu, ale na některých nemusí být patrné ):

zaměření na … lykantropy nemrtvéneviděné magické tvory draky konstrukty
barva žilkování stříbrné černé průhledné sv. modré červené tm. hnědé
min. sféra démona 3. 4. 5. 6. 7.8.

Zaměření proti rase nebo druhu

Sem spadají zaměření boje např. proti lidem / elfům / trpaslíkům / skřetům / jelenům / kobře plivající / atd. ( opět se jedná o několik různých zaměření rituálu ). Zaměření rituálu funguje pouze na 1 živočišný druh nebo na 1 rasu.

Funguje tedy na termity jako dělník, voják a královna ( jedná se o stejný druh, pouze jiné pohlaví nebo povolání ), ale ne třeba na hady jako kobra plivající a zlatulka ( jedná se o úplně jiný živočišný druh ).

Proti dané rase získává chodec bonus +1 do útočnosti. Proti danému nehumanoidnímu druhu +2 do útočnosti. Ostří na vnitřní straně dostane barevný nádech po krvi dané příšery nebo rase. Meč se po rituálu bude zaměřovat na jejich zranitelnějšími místa a způsobovat jim tak větší zranění.

Rituál harmonie

Před započetím rituálu musí být meč bez vady ( nesmí mít žádné zuby na ostří – lze použít rituál uspání popsaný u rituálu zapečetění ).

Přípravou k rituálu je měsíční trénink současně s mistrem chodcem a mistrem šermířem ( oba dva si musí chodec zaplatit a navíc mistra šermíře by mělo být těžké přemluvit, aby učil chodce ), jehož cílem je docílit větší harmonie mezi chodcem a jeho mečem - cílem chodce je splynout s myslí démona meče.

Poslední den výcviku tráví chodec sám, během celého dne nepoužívá žádné své speciální schopnosti či dovednosti, kromě ranní meditace. Jinak během dne relaxuje pohlouben do svých myšlenek a za žádnou cenu nesmí používat kouzla. Hodinu před půlnocí si sedne do kruhu svíček a dostane se do hlubokého transu. O půlnoci, kdy se dobíjí magenergie meče, rituál vyvrcholí a chodec otiskne do meče část své vlastní duše.

Chodci klesne množství magenergie, kterou získává pří meditaci, o tolik, jakou měl na úrovní o 1 nižší. Na oplátku získá s mečem nový bojový styl ( dle zaměření ). Je-li chodec zabit a je-li na něj sesláno kouzlo oživ mrtvého a mrtvý chodec má u sebe ( tzn. do vzdálenosti 2 sáhů o sebe ) meč s otisknutou částí své duše, snižuje se pro něj past o 3.

Zaměření: obrana proti fintě …

Zaměření musí být proti jedné konkrétní šermířově útočné fintě. Proti zvolené šermířově fintě má bránící se chodec bonus +1 do OZ a kouzlo zvýšení OZ má dvojnásobný účinek proti dané fintě ( až do maxima +14 ).

Zaměření: kryt

Po zakouzlení kouzla zvýšení obrany zbraně může chodec pomoci s obranou svému družiníkovi. Družiník si připočítá do svého OČ bonus za OZ chodcova meče. Chodec na to vyplýtvá jednu svoji obranu. Může to být použito i vícekrát za kolo.

Zaměření: prasátkový útok

Při útoku na protivníka, kterého zároveň oslepuje kouzlem prasátko má bonus +1 do ÚČ a to, když je nepříteli snížena iniciativa o více než 3 nebo má bonus +2 do ÚČ, když protivník má sníženu iniciativu o více než 6 ( chodec provádí výpady po oslnění protivníka ).

Zaměření: boj poslepu

Chodec zasahuje lépe protivníky které nevidí, má postih o jedna snížen ( a kumuluje se s kouzly typu najdi nepřítele a jinými bonusy. Minimální postih při boji na protivníka, kterého nevidí, je 1 ( postih nemůže být úplně zrušen ).

Zaměření: jisté sevření

Meč nezpůsobuje nositeli žádné zranění ani mu nemůže vyletět z ruky při seslání trojseku nebo dvou dvojseků v jednom kole ( na dvojek a trojsek nebo na dva trojseky v jednom kole to pochopitelně nemá vliv )

Zaměření: odraz dýku

U tohoto zaměření je jako pomocný mistr zloděj libovolného oboru místo mistra šermíře. Meč bude odrážet nejen hvězdice, ale i dýky. Odražená dýka bude mít SZ 1/+3 ( dýka má menší šanci zasáhnout, ale když zasáhne, je zranění díky razanci odražené dýky větší ). V jednom kole může být odražena jen jedna dýka, ostatní jsou normálně sráženy k zemi.

Zaměření sraz šípy

I u tohoto zaměření je pomocným učitelem mistr zloděj. Mohou být odraženy až 3 šípy v jednom kole ( za 9 magů ) a šance na jejich poškození je jen 20% ( meč sráží šípy vychýlením hrotu, nikoli sekáním do dříku šípu )

Rituál magie

Před započetím rituálu si musí chodec opatřit drahý kámen, dostatečně kvalitní a velký. Pro ověření, zda je kámen dostačující, provede malé cvičení. Do jedné ruky si vezme daný drahý kámen a do druhé svůj chodcův meč, pak se bude 1 směnu soustředit jako při používání mimosmyslové schopnosti a na konci mu démon odpoví, zda daný drahý kámen je dostačující pro rituál magie nebo ne.

Tento drahý kámen musí být neodnímatelně zakován do meče ( nejlépe do záštity ). Avšak prvně, musí chodec prve démona v meči uspat, toho docílí rituálem uspání. Ten provede tak, že bude meditovat s mečem v rukou a na konci meditace místo obnovení magnenergie chodec přemluví démona v meči, aby „usnul“. Démon bude neaktivní 0-5 dní ( 1k6 – 1; padne-li jedna, znamená to, že se uspání nepovedlo ), během kterých může být do meče zakován drahý kámen a také může být meč překován či přebroušen, mohou tak být vyhlazeny zuby na ostří, které snižovaly útočnost zbraně. Může se stát, že se doba uspání nebyla dostatečná na zakování drahokamu, to pak musí chodec uspávací rituál zopakovat. Rituál uspání se neřadí mezi tvz. velké rituály, protože může být vykonávám opakovaně a po jeho vykonání se nestane nic jiného než, že démon meče usne.

Je-li zakováno, chodec počká až se démon vzbudí a pak může začít s rituálem magie. Vyhledá se místo, kde je „větší“ tok magie ( může to být poblíž magického zřídla, sopky nebo i poblíž osob nebo předmětů s velkou magickou mocí jako magická univerzita, obchod s magickými svitky; hvozd apod. ). Pak se opět pohloubí do transu a po šesti směnách je rituál zakončen.

Tento rituál je zvláštní tím, že zpravidla nikdo neví, jakého zaměření se docílí. PJ ví, že to záleží na použitém vloženém kameni, pro který platí, že musí splňovat podmínky pro srdce artefaktu – co je srdce artefaktu a jaké jsou pro něj podmínky, postavě může prozradit nějaký Theurg. Cena kamene, jeho opracování a zakování do meče by se měla pohybovat kolem 1000zt.

Zaměření: větvička

( Ametyst – zelený kámen )

Kouzlo větvička stojí pouze 3 magy, ale o půlnoci se sama sesílá i bez vůle chodce, pokud je v meči dostatek magenergie. Chce-li chodec změnit podobu větvičky, sešle větvičku znovu a tato nová podoba se udržuje i při obnovovacím procesu o půlnoci.

Zaměření: najdi úhlavního nepřítele

( Diamant – čirý kámen )

Účinkuje až pro provedení rituálu krve. Pro druh nebo třídu tvorů na které je vykonán rituál krve se zvyšuje dosah kouzla najdi nepřítele na 90 sáhů a prochází i přes pevné látky. Chodec navíc bude podvědomě znát jeho/jejich polohu, počet a druh činnosti.

Zaměření: transmutace kovu

( Perla – bílý „kámen“ )

Místo transformace na stříbro se meč transformuje na mithril nebo titan ( záleží na tom, co je ve vašem světě častější ). Vlastnosti mithrilového/titanového meče jsou stejné jako stříbrného, akorát daný materiál je pevnější - na meči nemůže vzniknout zub ( 0% na poškození ). Zranitelnost D je zachována. Je možno vymyslet jiné kovy pro jiné drahé kameny.

Zaměření: poznej nepřítele

( Topaz – žlutý kámen )

Skrze meč může být sesláno nové kouzlo poznej nepřítele II. Toto kouzlo stojí 4 magy, ostatní parametry jsou stejné jako u kouzla poznej nepřítele. Oproti němu toto kouzlo chodci „doporučí“ nejideálnější konfiguraci meče proti danému nepříteli ( např. proti lykantropovi doporučí stříbro a oheň, na ohnivého draka doporučí ocel a led apod. )

Zaměření: mocný démon

( Rubín – červený kámen )

V hodu proti pasti ROZ, se démon počítá, jakoby byl zaklet ze sféry o 2 vzdálenější.

Zaměření: zásoba many

( Safír – modrý kámen )

Kapacita meče se zvýší o 2 magy, které se s půlnocí obnovují.

Rituál zapečetění

Má-li chodec a meč z každého předešlého rituálu jedno zaměření, může chodec provést poslední z rituálů – rituál zapečetění. Chodec si musí zjistit, jaké runové slovo je předurčeno pro něj a pro meč ( je totožné ). To lze zjistit od sféry Jésael ( 6. sféry nebo vyšší ) nebo z křišťálové koule. Theurgovi se po spojení se sférou dané runové slovo vryje do paměti a je schopen, je věrohodně reprodukovat jako šmírák pro zlatníka. Meč se nechá opět uspat rituálem uspání, u jílce se do čepele vyryje příslušné runové slovo ( může provést pouze mistr zlatník ). První 3 runy představují po jednom z rituálů a jejich zaměření. Další dvě runy představují „podpis“ theurga, který rituál zapečetění vykoná a poslední dvě runy představují majitele meče ( mohou to být iniciály nebo jiné 2 charakterizující runy ). Runy představují druh písma, které je starobylejší a honosnější než obyčejné písmo ( může to být např. písmo bohů; zapomenuté písmo; písmo elfů; písmo kouzelníků – záleží svět od světa ). Vyryté runy se nakonec zalijí/zatepají vzácným kovem ( měl by být dražší než zlato – mithril, platina, kergar – opět záleží na vašem světě ).

Po probuzení démona se provede samotný rituál zapečetění. Chodec jej vykoná spolu s theurgem ( to může vést k velkému nesouhlasu ze strany theurga, který nechce „čumily“ u své práce ). Theurg pomocí astronu požádá sféru, ze které je démon meče, nebo vyšší, aby démona více svázala s chodcem ( démonovy může být i přiklet z vyšší sféry ). Chodec je mezitím ve stavu meditace. Démon se po úspěšném rituálu chodci „otevře“, může mu povědět některé náznaky ze svého života, jeho starosti, jeho myšlenky a pocity vůči světu. Meč může začít do chodcova počínání mluvit, ale jinak jeho činy nijak neovlivní ( nemůže neuposlechnou chodcovy příkazy ). Démon má jen střípky znalostí, které měl za svého života a vůbec nemá znalosti sfér. Mezi chodcem a jeho mečem tak může vzniknout velmi pevný svazek, jako láska a přátelství ( u dobrých postav ) nebo nenávist a pohrdání ( u zlých postav ). Chodec si tak může se svým mečem povídat, děje se to na myšlenkové úrovni a nikdo nemůže ani kouzly tento hovor odposlouchávat. Avšak občas se může stát, že se chodec zapomene a bude hovořit se svým mečem nahlas, to se pak okolostojící lidé nemusí stačit divit. Démon meče zná většinu věcí, které zažil, když ještě byl na tomto světě jako smrtelník, ale většina jeho vzpomínek se s časem vytrácí ( „rozmazává“ ). Nezapomeňme, že i démon by měl mít svůj charakter. Také není vyloučené, že zákonně dobrá postava bude mít démona se zlým přesvědčením nebo naopak ( démon pak může působit jako „svědomí“ nebo jako „ďábel svůdce“ ). Pro některé chodce může být další duše natolik trýznivá, že zešílí nebo meč zahodí.

Kalidor kdysi býval vládcem mocné, dávno zapomenuté říše. Vládl pevnou rukou, byl rozhodný, mluvil jen když bylo třeba a byl tak trochu závistivý. O několik epoch později chodec Kyrre provedl všechny rituály meče, včetně rituálu zapečetění. Tu se mu jeho démon meče představí jako slavný vládce Kalidor. Démon si bude pamatovat, že jeho manželkou byla Sonja a že kdysi než se se svou ženou zasnoubil musel ji porazit v souboji. Ale už si nevzpomene na takové „nedůležité“ věci jako jaký byl tehdy letopočet, jak se jmenovala jeho říše a jaké historické události jeho vládu provázeli.

Kyrre někdy později se bude v hospodě chvástat jak zabil draka, když v tom se mu začne v hlavě ozývat: „Jen se nenaparuj, byl jsem to já, kdo mu proklál srdce a ne ty!“

Nebo někdy, když se bude Kyrre moc dlouho rozmýšlet ( démon cítí všechny myšlenky svého nositele ), může démon Kalidor začít radit: „To je přece jasné, jdi pořád za nosem. Nezastavuj se, vždyť je tam jen jeden bazilišek, tak zavři oči a zabij jej, ne? Ty jsi ale nemehlo, být na tvém místě, už bych jej dávno zabil. Co se to s tebou chlape děle, nějak kameníš! Kyrre, co se děje? Já to tak nemyslel!

Na zapečetěný meč si nemůže zvyknout jiný chodec, protože démon je tak svázaný se svým původním pánem, že si na jiného pána není schopen zvyknout. Po smrti chodce démon opouští meč, i před vypršením doby, po kterou by měl být zaklet do meče ( uprchne za 1k6 dní od smrti chodce ). Démon je zakletý na dvojnásobnou dobu, než podle Theurgovy tabulky a kdykoli před vypršením tohoto času i po vypršení může být tentýž démon znovu zaklet.

Poděkování

  • zerafelovi a Legarovi za přínosnou pomoc v MS
  • spolubydlovipotejovi za gramatickou a slohovou korekci

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Zdravím tě, Folcwine.
Přečetl jsem si tvé dílo a shledávám jej jako nadprůměrné. Váhám mezi 3* a 4*. Zdá se mi to přesílené a rozhodně to herním projevem nedokáže nahradit psa. Se psem je jednoznačně více srandy a řekl bych, že i užitku. Já osobně bych žádného psa nerušil - nechal bych to jako další sadu schopností pro chodce bez nějakých rušení stávajících schopností.
Na pravopis kašlu, ten je jenom takové dokrášlení. I přesto mi zde ale vadila absence několika okatých čárek.
U zaměření kryt bych dodal, že přidá nonus za OZ ale nejmíň 1. Pokud máš OZ=0, tak je to totiž na nic. Nebo bych to dal formou konstanty. Třeba šermíř má +3, ty bys mohl mít taky +3 nezávisle na OZ zbraně. To je ale jen můj názor.
Co když meč ztratím a koupím si nový, se kterým nebudu chtít podstoupit žádný rituál a budu chtít zlepšovat psa - je toto možné? Pokud ano, tak je to celkem blbost, protože si takto vlastně budu moct střídavě (sice za velkou cenu) cvičit psa, kupovat meč a trénovat se v něm. Pak jej ztratím a opět cvičím psa. Je to blbost, ale šlo by to?

Celkově se mi to líbilo. Asi tak nastejno s tvými kouzly. Možná i více. Je lepší dát lepší 3* než horší 4*.

S pozdravem herka


 Uživatel úrovně 5

Přes víkend a pátek jsem odřízlý od internetu, omluvte, že se k některým kritikám dostávám až teď ( nečekal jsem u tohoto díla takovou vášnivou diskuzi :-) )..

Fenqel


pomázání krví - jde spíše o RP prvek, který by měl trochu navodit atmosfétu. U bestií, které krev nemají je třeba vymyslet nějaký jiný "rituál" ( to by si měl vymyslet hráč )
konstrukt - vyrobení nepřátelé ( stroje )
slohová nádhera musela ustoupit jednoznačnosti. Je velmi těžké najít hranici, kdy je dílo srozumitelné a zárevěň čtivé. Určitě uznáš, že v popisech používaz květnatá slova není asi to pravé ořechové.

Lord Alfik:


U podobných děl se většinou ani neřeší, jak výhody plynoucí z daného díla znevyváží svět ( přidám možnost alchimistovy dělat další předmět - není to taky přesílené když zároveň v díle neřeknu, který předmět zapomene vyrábět? ).
Není pravda, že pouze oslabení psa jsou nevýhody u většiny z rituálů je nějaká specifická nevýhoda pro daný rituál

Rituál harmonie - chodci klesne množství magenergie získanou meditací
Rituál magie - zde je nevýhoda nutnost zakování srdce artefaktu ( a to hlavně jako další velký výdaj ) a nemusí být možné toto provést - to pak musí chodec si nechat vytvořit nový meč ( již se zakovaným kamenem ) a všemi rituály jej znovu provést )
Rituál krve - zde je výše nevýhody plně v rukou PJ. Tento rituál je skoro na úrovni speciálního vedlejšího úkolu ( nemusí se vždy povést nebo se může povést jen někdy - to je plně v kompetenco PJ, jak tento rituál pojme ).

Jsem řešil v dílně celkem velké dilema - někteří říkali, že postihy a ceny jsou moc velké, jiní zase, že je dílo přesílené a někteří dokonce obojí zaráz. To je pak velmi těžké dílo správně vyvážit - snažil jsem se řídit názorem většiny, ale vždy je někdo, kdo silně vybočuje z průměru. Jinak dík i za ty *** ( vždyť je to nadprůměr :-) ).


 Uživatel úrovně 5

Konec diskuze na téma reputace, její správné udělení a další OT příspěvky. Každý takový ohodnotím reputací a smažu! Řešte si to poštou, nebo v putyce. Pokud má někdo nějákoupřipomínku vůči mé osobě, tak platí totéž - pošta či putyka.


 Uživatel úrovně 0

Mavev
Pokuď si dobře pamatuji, tak "tvoje reputace" je k tomu aby si udržoval úroveň diskuze, protože si redaktor. ;)

Qyntus Moavrus
Repka sem, repka táhme - nejní to jedno? Spíš se zkus zamyslet jestli máš opravdu pravdu, a pokuď dojdeš k tomu že jí máš, tak na to kašli, a doufej, že to ostatním časem dojde. Jestli stojíš o repku, tak jí určitě naženeš, jak jsem se tak koukal, tak stačí změnit styl diskuze a bude to. ;)
Zdenál tě sice "urazil", ale nijak vážně.


 Uživatel úrovně 5

Qyntusa Moavrus: Moje reputce je jen moje a nikdo, mi nebude říkat komu ji mám dát či sebrta...

Jinak za adminem kldině běž. Když myslíš, že tím se něco vyřeší, tak běž...já ti v tom bránit nebudu, za svým názorem si stojím...


 Uživatel úrovně 0

Qyntus Moavrus:

Koukal jsem se na Tvůj profil a uviděl, že u tvého příspěvku "Přeber" (kouzla) ti Folcwine neudělil zrovna moc hvězdiček. Podle mého názoru oprávněně. Folcwin ti dal 0.

Nabyl jsem toho dojmu, že z tohoto chceš udělat odvetu. Nebo snad ne?

Nechci si hrát na Folcwinova ochránce, nebo něco podobného, ale "odveta" jinému člověku za to, že tě oprávněně kritizuje, mi nepřijde zrovna obvyklé, ba ani etické.
Nemyslím, že tu jde o reputaci, ale o princip a také o chování.
Věř mi, tohle ti opravdu nepomůže. Nebo se snad už cítíš líp, že si Folcwinovi zhoršil průměr?

MW


 Uživatel úrovně 0

Qyntus moavrus:

Máš velice zajímavé názory, ale naprosto nepochopitelné. Já jsem začátečník, a tak vím, jak je těžké začínat. Nikdo mě tu nezná, každý člověka přehlíží, jeho hodnocení jsou méněcená - to všechno bych mohl prožívat, mohl bych se chovat jak ty, nadávat lidem, táhnout za sebou mračna hádek a sporů, s nikým se tu nebavit aj.
Každý začátečník si musí projít svým obdobím anonymity. Je to ale asi to nejdůležitější období, protože v této době si o tobě lidé udělají obrázek, který už jen tak nesmažeš. Zkus se proto prosímtě snažit se chovat více přátelsky.
Já sice nejsem dokonalý psycholog, ale z tvých reakcí tuším, že za nickem Qyntus mouvrus se skrývá velice silná osobnost, která se nenechá utlačit davem a ráda rozdává rány kolem sebe. Važ si toho, jaký jsi. Nezneužívej toho a snaž se myslet i na druhé. Někteří lidé kolem mají třeba spoustu starostí, něco je trápí, chcou se zde odreagovat a v tom přijdeš ty a začneš tu metat blesky. Zkus se prosím nad tímto textíkem zamyslet. Napočítej do deseti a pak sem příjdi a podívej se skrze svůj monitor na tuto diskusy a řekni si z pohledu nestraného pozorovatele (jako třeba jsem já), pro koho bys strčil ruku do ohně. Uvidíš pak, u koho stojí pravda :)

Vzmuž se, i tak silná osobnost jako ty se může naučit myslet na druhé, získat si zpět svou reputaci. Uvidíš, že se ti bude žít líp.

Zdraví tě John Locke


 Uživatel úrovně 0

Jenom do mě všichni bijte, já jsem na to zvyklý. Je to můj názor, mé hodnocení a pokud vám se nelíbí, můžeme o tom diskutovat, ale strhávat za to reputaci je nehorázné využívání těchhle pravomocí.

Pravopis je tak bídný, že za něj strhávám - vy ne, já ano - co je na tom?

2) Příčí se mi tahle představa mluvícího meče, co kecá chodci do věcí. Je to podle mě uplně mimo.

3) Strženo je za nevyváženost bonusů ne za tu blbost ohledně poznávání postav a ras. Za to se snad ještě strhnout může.

Mavev: Hodnotím podle sebe a pokud se to tohle nelíbí, jinak to už vysvětlit neumím. Ale strhávat reputaci za rozkol v názorech je odporné.

Zdenál: Proč mi nadáváš? Co sem ti jako udělal?

Mavev: Dožaduji se záporné reputace Zdenálovi, pokud ji nedáš (za nadávky), půjdu s tím za adminem a budu se dožadovat spravedlnosti. Mě odečíst za slušné, ale vám se nelíbící vyjadřování, a mu nechat za sprosté napadání mé osoby!

Někde jsem čet, že se tu nesmí nadávat.

QM


 Uživatel úrovně 5

Mě se to líbí, krom vytknutých věcí (které jsou ale často jen otázka pohledu či vkusu) tam nevidím již žádné chybky.

Krom jasné použitelnsti u chodce by se to dalo modifikovat pro duchovně bojová povolání tipu paladin atd.

Jasných 5.

Moavrusi, seš uplně blbej.


 Uživatel úrovně 5

Ad gramatika: osobně si myslím, že při pravidlech, pokud to není opravdu hrubá prasárna, není nejvhodnější strhávat - ale jistě i při pravidlech je vhodné v diskusi na tyto chyby upozornit - protože to může autorovi pomoci... třeba se znalostmi čárek :-)