Rozvoj DrD

Pravidla pro hraní páky. Hodnocení: Geniální

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 34

Z vlastí zkušenosti vím, jaké to je těžké zabavit dobrodruhy v hospodě. Samozřejmě je tady hodně možností. Šarvátky, vychloubání nebo jen konverzace. Ale i to jednou omrzí a co pak?

Právě kvůli tomuto nedostatku jsem se rozhodl, že vymyslím pravidla pro hru, kterou jistě znáte a v našem světě je to oblíbená hra motorkářů a všech dobrých přátel napětí.
Ano, jsou to pravidla pro hraní páky.

Hra páka probíhá tak, jistě všichni víte jak to probíhá, ale přece. Dva dobrodruzi se chytnou na opačných koncích stolu. Zapřou se a snaží se soupeře přetlačit a položit mu ruku na stůl.

Je třeba mít k tomu speciální stůl, který se dá lehko vyrobit. Je to stůl, na kterém jsou dolíčky vyztužené kůží pro lokty a dále na každá straně dva držáky pro ruce, aby se dobrodruzi mohli zapřít. Zeptej se svého PJ, jestli je v této hospodě tento stůl a jestli s tebou na tento souboj půjde. Při této aktivitě lze uplatnit sílu. Mohou však spolu soupeřit jen rasy stejné velikosti. To je A-A, atd. Je jen na PJ, zda-li toto dodrží nebo ne. Ale přece jen: kroll chytne hobitovy ruku asi tak, že mu bude držet celé předloktí a co pak?

Ve světě čísel, které k DrD bez pochyby patří, se tato hra provádí asi takto:

Soupeři si spočítají své základní číslo, které se potom používá v boji. Tomuto číslo budu říkat bicepsové. Takže jak na něj.


Bicepsové číslo se skládá z dvou čísel:
Základní síla: u ras je různá. A)1 B)2 C)3
Bonus nebo postih síly.
Jednoduše: BČ= Sil + ZS

K BČ se musí ještě přičíst hod na kostce, ale jen 1k6. Když padne šestka, tak si již dotyčný dále nehází.

Soupeři si sečtou vše a dále se musí určit poloha páky. Naklonění páky může nabývat pět bodů na každou stranu. Bod 0 je klidová poloha, bod 5 je pro dotyčného položení ruky na stůl a konec boje. Soupeři si tedy hodí, spočítají si čísla (je to vlastně něco jako hod na útok) Pak se tyto čísla vyhodnotí a ten kdo hodil víc, posunul ruku soupeře o tolik, co je jeho číslo mínus číslo toho co hodil míň. Celkové přetlačování trvá asi několik minut, někdy i sekund.

Lepší to bude vysvětlit na příkladu:

Válečníci Sid a Erwin se rozhodli, že místo aby se prali, tak si dají souboj v páce a poražený platí celkovou útratu vítězi. V tomto lokále stůl je, takže si to rozdají. Oba jsou krollové.

Erwin má sílu 21/+5 a Sid je trochu slabší, tak jen 20/+4. Erwinovo BČ je 3+5=8 a Sid má BČ 3+4=7. Postaví se ke stolu a hází si na sílu tahu. Erwinovi padne 6 a Sidovy jen 1. To je, že Erwin má výsledné číslo 12 a Sid jen 8. Tzn., že Erwinovo číslo je vyšší, proto v tomto kole vyhrál a rozdíl je 14-8=6 a to znamená, že Sidova ruka se dostala na stůl. Sid je nucen zaplatit útratu Erwinovi. Vzhledem k tomu, že to je kroll, tak nebude malá. Kdyby však Sidovy padla 6 a Erwinovi jen 2, tak by výsledné čísla byly: Sid 13a Erwinovi jen 10. To je 13-10=3. Znamená to, že ruce se posunuly na stranu Erwina o tři, protože Erwin toto kolo prohrál a hází se nové kolo. V dalším kole padne Erwinovi 5 a Sidovy 4, tak výsledek je pro Erwina 13 a pro Sida 11. To je 13-11=2. Znamená to, že Erwin toto kolo vyhrál. Proto se ruka posune o dvě k Sidovy. Protože však poloha byla nakloněna k Erwinovy o 3, tak nová poloha je 3-2=1. Poloha je 1 k Erwinovi, ale kdyby toto kolo Erwin prohrál, tak by se výsledek odečítal, ale přičítal. Znamenalo vy to, že Erwin by byl poražen a platil by útratu Sidovi.

V této aktivitě se dají dělat malé souboje, nebo pořádat obrovské turnaje. Dále však přihlížející si můžou vsadit na dobrodruha, o kterém si myslí, že bude vítěz. To vše už záleží na PJ a hráčích.

Jinak na tyto souboje nemá vliv úroveň a není fér používat lektvary na zvýšení síly!

Hra je zábavnější, když je při ní nějaký extrém. No záleží na povaze a možnostech hráče. Na konečnou polohu ruky se dávají většinou nějaké předměty, které donutí dobrodruha k větším výkonům. Zde jsou nějaké příklady a jejich důsledky:

Svíčka: plamen hořící svíčky způsobuje zranění v poloze 3 a 4 1K6 za každé kolo, co tam ruka je. Dále v prvním kole dodá dobrodruhu, vlivem bolesti +1 k BČ, ale jen v tom prvním. V dalších kolech se projevuje jen zranění. Po souboji se dá zranění léčit kouzly, lektvary, ale ne válečníkovou schopností léčit si zranění! Vzhledem k pálení a štípání rány má válečník na druhý den -1 k OČ a ÚČ, proto doporučuji tento styl jen válečníkům, kteří nejdou ráno do práce.

Štír: štír je velmi nebezpečné zvířátko, zvláště pro méně odolné nátury. Štír je přišpendlen ke stolu a jakmile se dostane ruka jednoho z dobrodruhů do polohy 5, tak zmáčkne štíra a ten okamžitě zaboří svůj bodec do ruky. Hod na útok se nemusí provádět, protože štír nemine a obrana hráče je nulová. Následně však přicházejí bolesti, hod na odolnost proti jedu. No prostě jako při kousnutí jedovatým hmyzem!

Zbytek nechám na PJ. Jsou další způsoby, jak si toto zpestřit.

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

1. Jsem nováček a nechci tu kritizovat, jen vyjádřit vlastní názor.
2. Tímto zdravím všechny na DrD.cz

Mě se to líbí, něco podobnýho provozujem už nějakej ten rok s naší družinkou. Neni to tak promakaný....mame jen bonus za sílu a k němu se háže k10, kdo má víc přetlačí soupeře o jednu polohu, které máme jen tři (Vlastně 4 s položením). Pokud má soupeř o 5 víc, podaří se mu přetlačit o 2 polohy. Takhle to u nás v hospodě funguje a pořádají se i turnaje:-)


 Uživatel úrovně 0

Je to dobré a hodící se. Vymýšlení pravidel pro páku chce velkou fantazii, aby se na tom našlo dost věcí, které by se daly zadat. Jinak se mi to líbí a je to užitečná věcička..

Hra páky v hospodách teď bude narůstat..


 Uživatel úrovně 0

Hm, tak jsem hledal jak spestřit život v hospodách, a vidím, že jsem našel...Je to dobré, není to složité, zkrátka ideální pro mou družinku.


 Uživatel úrovně 0

Jde to. Jen neco, co tu uz asi nekdo napsal, ale ja to necetl.
Pokud spolu muzou zapasit jen postavy stejne velikosti, je ZS (zakladni sila) podle velikosti irelevantni :)
Dlae by asi melo existovat pravidlo, ze ten kdo ma vic muze urcit, o kolik se pretlak posune. Zname to z filmu, jak tam jeden drzi, drzi a pak pomalu, aby toho druheho i zesmesnil jej tlaci ke stolu :)
Stejne tak muze vytezici klidne popustit ruku. on v tomto tahu je panem situace, on muze udelat "cokoliv" :)

Ale 5stupnovy tlak je vhodnejsi, nez muj stary 4stupnovy, ktery jsem pouzival.

A jeste jedna poznamka. Neni nutne, aby se jednalo o specialni stul. paka se da provozovat kdekoliv na stole :)


 Uživatel úrovně 0

Zajímavý nápad, ale já osobně bych ho nedokázal využít... Jenom to přidává další hody na věci, u kterých bych se bez hodů klidně obešel. A navíc, když už jde o poměření vlastností, uvítal bych poněkud větší důraz na PŘESNOU hodnotu vlastnosti. U páky bude mít větší význam rozdíl mezi silou 11 a silou 12, i když u obou je bonus +0... Hodnotil bych slabší 3


 Uživatel úrovně 0

Výbornej nápad, užitečný zpestření. Jen si myslím, že by tam mohla být zohledněna úroveň zápasejících nebo alespoň jejich rozdíl. Nebylo by logicé, když by začátečník byť i se stejnou silou jako zkušený dobrodruh na cca 16. úrovni porazil svého protivníka, to mi prostě do tý hlavy neleze. Ale i s ohledem na to bych dal za 5


 Uživatel úrovně 0

Tak nevim...asi bych použil místo bonusů za sílu stupeň síly..........
A ten příklad mi přijde trochu zmatenej........


 Uživatel úrovně 0

Sice jsem neměl čas hlasovat,ale v dobrodružství jsem to už použil a je to opravdu dobré zpestření hry,kdybych mohl,dal bych 5*


 Uživatel úrovně 0

to Sprassil:
Nesmysl, mně řekni jak ve skutečnosti porazíš kulturistu (předpokládám, že jsi průměrně silný)? K6 je na místě.


 Uživatel úrovně 0

oprava : je to stare dokonce tri roky :)