Bestiář

Démonický válečník Hodnocení: Něco to má do sebe

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 19

Skupina: Magický tvor

Životaschopnost: 20 (59+8k6 životů)

Útočné číslo: (+4x2+2+0/+1+5/+4+4)=19/+5 (nebo 20/+4) +7 k iniciativě

Obranné číslo: (+0+7-5-3)= -1

Velikost: B

Zranitelnost: humanoid

Pohyblivost: 19/drak

Přesvědčení: zmatené zlo

Poklady: rytířská zbroj, lektvary bílé hvězdy a rudého kříže

Zkušenost: 5 000

Síla mysli: SUM=35; SOM=36

Popis:

síla:19/+4
obratnost:11/+0
odolnost:18/+3
inteligence:9/ -1
charisma:7/ -2

„Dobrý den, mistře.“ „I tobě, válečníku. Co si přeješ?“ „Před lety jsem získal meč.“ Položil ho před theurga. Byl vyrobený z temné oceli, velmi ostrý, bez zdobení, jen v čepeli vyraženy magické runy. Meč hrdiny. „Vím, že v něm byl zaklet démon, už není. Chci dalšího. Toho nejlepšího.“ „Útočného démona, nebo máte nějaké zvláštní přání?“ „Útočný.“ „Dobrá, a čím platíte?“ Bojovník vyndal z brašny vak a položil ho na stůl. Zacinkalo množství peněz. Učedník spočítal v různých měnách dohromady pět set liber. „Dobrá, to bude stačit.“

zapisovací amulet, kancelář theurga Likurgose, 21. července roku 1221

Kde žije a co dělá?

V údolí Manheweltském usadivše se démon nelidský, brání obchodu mezi městy Novigradem a Stregoborgem. Z vyprávění zúčastněných zvíme o šíleném muži, jež bez příčiny napadl mnoho kupců a náhodných pocestných, nejednu rodinu kupeckou o živobytí připravil či dokonce zabil, mnoho otroků rozcupoval a o veškeré styky se Stregoborgem tak Novigrad připravil. Tento muž je velmi nebezpečný. Útočí od pohledu, maje strašlivou sílu, mečem jistě kouzelným proklaje srdce každému, kdo postaviti se mu odváží. O stylu boje dále víme, že démon tento se nikterak nebrání a zdá se, že mu rány na těle nevadí. Běda tomu, kdo by se ho zdolati pokusil.

kronika města Novigradu, květen roku 1223

Jak vypadá údolí Manheweltské, jeho nynější domovina?

Nezbývalo mi než-li uposlechnout přímý rozkaz a vydat se do nechvalně proslulého Manheweltského údolí, kdež sídlí nelidský démon, který již mnoho lidí zabil. Já projíždím se zprávou do Stregoborgu, aby tamní vévoda povolal vymítače, neb nikdo jiný tu stvůru zdolat nedokáže a na panství Novigradském není známo že by se vymítač nalézal. Můj úkol je smrtelně nebezpečný, ovšem dluhy mé rodiny, které mohu všechny takto umořit, mi nedovolují ho nepřijmout.

zápis z deníku bezejmenného formana, ze dne 8. srpna 1223

To, co jsem uviděl, bylo strašlivé. Ten netvor je jistě ze samého pekla. Hned první den jsem spatřil dva kupecké vozy, kterak stojí mimo silnici. Jeden zde musel stát již přes rok, měl jen dvě kola a byl i jinak pobořený, druhému se to však muselo stát nedávno. Nejhorší byla ta těla. Mnoho těl, nedávno zabitých, v rozkladu. Puch hniloby zažral se do mého oblečení a jistě mě bude trápit po zbytek mé cesty, ovšem lepší, nežli pohled na červy se hemžící lidské vnitřnosti.

Po cestě potkal jsem ještě další podobné vozy, napočítal jsem jich celkem šestnáct. A mrtvol bylo přes stovku. U starších případů šlo někdy těžko poznat jednotlivá těla. Něco přes polovinu vozů bylo dál mimo cestu, nejspíš se tedy splašili koně, pokud mohu soudit. Musí to tedy být opravdu strašlivá stvůra.

Největší šok pro mne byl, když jsem dorazil ke karavaně složené ze tří vozů. Napočítal jsem dva tucty mrtvých vojáků. Takovou armádu zabít najednou...

zápis z deníku bezejmenného formana, ze dne 16. srpna 1223

Jak démonický bojovník vznikl?

Dne 29. srpna 1223 jsem byl najat vévodou ze Stregoborgu, abych za tři sta padesát liber zabil stvůru, jež se skrývá v Manheweltském údolí a škodí lidem. Podle vévody zabila již desítky lidí, podle jednoho posla přes stovku. Rozhodl jsem se tedy napřed posbírat informace. Toto je opis zprávy ze zapisovacího amuletu theurga Likurgose, záznam ze 3. srpna roku 1221:
Bojovník si přišel vyzvednout svůj meč. Mistr teprve prováděl zaklínání, neboť minulého dne se toto minulo účinkem. Bojovník byl vyzván, aby posečkal. Po třetině hodiny se ozval z pracovny theurga strašlivý křik. Jeho pomocník se šel podívat, co se stalo. O chvilku později se mistr Likurgos vyřítil z pracovny. V ruce měl bojovníkův meč, a s ním na něj zaútočil. Bojovník se pokusil Likurgose zastavit, avšak Likurgos byl v bojovém amoku rychlejší a silnější, bojovníka zabil. Poté utekl.
Z tohoto záznamu usuzuji na určitý druh fatálního neúspěchu při zaklínání démona astrálních sfér. Podle jiného záznamu měl být v meči zaklet bojový démon. Neslyšel jsem ještě, že by takový démon na místo předmětu posedl člověka, avšak zřejmě se tak stalo. Pokud bojový démon získal kontrolu nad tělem, mohl v průběhu uplynulých dvou let změnit tělo theurga a vytvořit z něj bojovníka, jakým je teď. Agresivního berserkra, který útočí na vše živé.

Pokud jsou mé úvahy správné, pak je Likurgos velice cenným předmětem zkoumání a měl bych ho přivést živého. Zaplaceno však mám za jeho hlavu. Snad bude stačit skalp...

deník vymítače, 6. září roku 1223

Jak je bojovník vyzbrojen, vybaven?

... theurg: Pověz, jakými zbraněmi bojovala ta stvůra.
mrtvá duše: Měl těžký kyj, v něm železné ostny.
theurg: A dál? Co mě na sobě?
mrtvá duše: Těžkou zbroj, kroužkovou košili, přes prsa pláty železa, chrániče předloktí.
theurg: A dál?
mrtvá duše: I přes kalhoty měl kroužkovinu, holeně ještě překryté chrániči.
theurg: A helmu?
mrtvá duše: Ne.
theurg: A další věci? Co měl ještě u sebe? Prsteny, amulety, náramky. A v čem nosil věci?
mrvá duše: Jen zbroj a zbraň, jinak nic. Snad čutoru.
theurg: Díky.
mrtvá duše: Není zač. Pomsti nás.

zapisovací amulet, kancelář theurga Kalimera, Likurgosova učně, rozhovor s mrtvým vojákem, 11. září 1223

A teď pravidlově...

Celkově o bojovníkovi

Démonický bojovník vznikl v důsledku fatálního neúspěchu jistého theurga při vyvolávání útočného démona. Tento démon nezamířil do připravené zbraně, ale do theurgova těla. Theurgova mysl, otevřená styku se sférami, se nedokázala účinně bránit. Mysli se spojily a vznikl šílený, agresivní maniak, který zabíjí každého, koho uvidí. Démon posílil theurgovo tělo, dal přesnost jeho úderům a přiměl ho k životu vraha. Tak se bývalý theurg zdokonalil v boji, jako by nestačilo bojové šílenství, ve kterém se nachází takřka pořád (berserkr).

Démon přímo či nepřímo ovlivnil všechny vlastnosti. Původně šikovný, celkem pohledný člověk je nyní neupravený, neohrabaný barbar, místo magických atributů má v ruce kyj a mlátí do všeho živého.

V oblasti, kde se vyskytuje, dříve panoval obchod, avšak tomu démonický bojovník zabránil. V oblasti se nachází několik tábořišť, mezi kterými se démonický přemisťuje, když někoho potká, tak ho zabije. Má rychlého koně (u patníku na hranicích Novigradu a Stregoborgu naleznete mrtvolu koňského handlíře) a když si někoho všimne, je takřka jistě mrtvý.

Je pravděpodobné, že se démonického pokoušeli zabít různí dobrodruhové a lovci nestvůr, ovšem démonický se vyvíjí. Již není tak beznadějně tupý, jako dřív, a družině dobře vyzbrojených dobrodruhů se jistě vyhne. Možná má i luk či kuši. Démon se naučil používat alespoň část inteligence těla. Tak si snad i jednou do měsíce dopřeje koupel...

Životy

Jako berserkr má démonický dvojnásobek životů, což mu dříve postačovalo, avšak, jak jsem řekl, vyvíjí se. Již to není pořád nemyslící bojový kolos, a v takovýchto případech má počet životů standardní. Démonický se ovšem znovu „naučil“ vyrábět primitivní léčebné lektvary, konkrétně rudý kříž a bílou hvězdu. Spolu se schopností léčení vlastních zranění jako válečník na 6. úrovni je tak i se svým záporným obranným číslem (berserkr se nikterak nekryje) dostatečně odolný, či spíš „trvanlivý“.

Bojové dovednosti

Démonický válečník má bonus k iniciativě (+3+6-2)=+7. Je to bojovník na 6. úrovni s 3mi útoky za 2 kola, v boji berserkr (jeden útok za kolo navíc) a jelikož bojuje těžkou obouruční zbraní (těžkým kyjem), má ještě postih -2.
Díky démonovi má speciální bonus k ÚČ (+4). Jedná se o obdobu útočného démona ve zbrani, válečník tak lépe vede útok.
Jako bojovník má v ÚČ také přesnost a drtivost, resp. průraznost.

Berserkr si počítá do ÚČ svůj bonus za sílu dvakrát, každou akcí útočí (5 za kolo) a útok na něj probíhá jako útok na nehybného protivníka (započítáno v OČ).

Otázky a odpovědi

Účinkuje na démona kouzlo „rozptyl kouzla“?
Ne, neúčinkuje. Na Démonického válečníka je v podobných případech pohlíženo jako na kouzelný předmět s démonem astrálních sfér.
Lze démona uspat?
Ano, lze, pokud se tak stane, tělo opět ovládne theurgova duše. Bude značně dezorientovaná, vzpomínky na dobu, po niž byla ovládána démonem, budou jen velmi kusé a nesouvislé, navíc může trpět výpadky paměti z předchozí doby a může mít změněné určité charakterové vlastnosti (bude agresivnější)

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 19

author_nick:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

S tímto dílem jsem se setkal už v Moudré sově, i když jsem mu tam nevěnoval přílišnou pozornost. Teď pár poznámek:

Obsahuje-li tělo theurga démona, mělo by obsahovat i magenergiim ("démon ji má vždy o jeden mag méně, než kolik bylo zapotřebí na styk se sférou, ze které pochází"). Pokud tomu tak je, kolik té magenergie obsahuje (a ze které sféry ten démon je)?

Dále se píše, že démonický válečník vyrábí lektvary rudého kříže a bílé hvězdy. Zajímalo by mě, kde na ně bere magenergii a suroviny - nakrade si nebo má někde schovanou destilační aparaturu (tu by pak bylo vhodné zničit) a ve volném čase trhá netopýrům křidýlka?

Dílo samo o sobě se mi příliš nezamlouvá, hodnotit nebudu (jsem ještě nováček).

Gallóglaigh


 Uživatel úrovně 0

Lord Alfik: (cituji z díla) "Démon přímo či nepřímo ovlivnil všechny vlastnosti. Původně šikovný, celkem pohledný člověk je nyní neupravený, neohrabaný barbar, místo magických atributů má v ruce kyj a mlátí do všeho živého."

to je odpověd na tvoji první výtku


 Uživatel úrovně 0


Takže, nestvůra je použitelná. Nápad je pěkný, zkracování krátké a zbytečně zmatečné. Osobně se mi nelíbí to, že autor, nejspíše s dobrým úmyslem o zpříjemnění textu, využívá v textu popisu "příběhy".
Obratnost je na Theuga poněkud nízká, v textu jsem si nevšiml zdůvodnění proč. A chybí i další vcelku důležité věci.
Přímé města a obchodní stezky sou dílu velmi na škodu. Říkám to u většiny děl. Pokuď má autor nějaký svět hodně propracovaný, tak taková města mít nemůže. Proto i dílu vadí úryvky co sou datované, a kde sou jména měst. kdyby se vše napsalo obecně, mimo toho prvního úryvku, který by nebyl datován a podobně, tak by to bylo hned lepší.
Dílo je vcelku využitelné. 2*, přemýšlel jsem o třech, ale ty jsem nakonec zavrhl.

Syrus - Je to tam napsáno nepřímo, Rytíř si šel nechat do meče zaklít démona, zbroj bude z něj. A i kdyby ne, je to zcela zbytečná otázka, jak sám říkáš okrádá kupce, nechápu co tedy řešíš.


 Uživatel úrovně 0

Zdravím,

s dílem jsem se setkal již v MS, kde strávilo poměrně dlouhou dobu. Mé připomínky ke struktuře a pravidlové části se z většiny minuly účinkem. Na první přečtení je mi jasné, že jde o silně nedotažené dílo. Hodnotím 1*,

s úctou,

Tobša


 Uživatel úrovně 0

Podle mě má to dílo potenciál. Mě se to líbí. Má to myšlenku. Dobrý nápad. Ale bohužel ztroskotává na špatném zpracování. Vezme se těch pár par otázek co už tu je, přidá se dvacet dalších a máme seznam.

Syrus: Myslím, že kdyby jsi to zamítl mohlo to dosáhnout vyšších met.


 Uživatel úrovně 0

Chyby nemá cenu rozebírat podrobněji. Dílo obsahuje i takové základní chyby, jako špatná úprava iniciativy (bojovník na 6. úrovni neztrácí iniciativu s těžkými zbraněmi).
To s tím bersekeringem je taky nejasné - vždy bojuje jako b. nebo jen standardní schopnost změny? Atd.


 Uživatel úrovně 0

2*
Forma díla je vcelku dobrá, byť poněkud nepřehledná v pravidlové části. Válečník samotný není popsán téměř vůbec, ale to zase tak moc nevadí

Jestliže je v těle theurga "zaklet" démon, za jak dlouho se vrátí do své domovské sféry? Je možné nějak theurga osvobodit?

K uspání démona: jestli se nepletu, tak uspávat může jen chodec svým mečem a jen na několik chvil. Z příspěvku ale chápu, že jedno seslání Válečníka změní zpět do původní podoby.(?)

Celkově mě příspěvek příliš nenadchnul a neoslovil. PinHead


 Uživatel úrovně 8

Prostá nestvůra pro jeskyni typu "najdi a znič". Tentokráte vzniklá netradičním způsobem. Možná, že lepší byla forma démona posledlosti, ale to je teď jedno.

Nikde není vysvětleno, kde démon přišel je svým zbraním a zbroji, stejně jako ostatnímu vybavení (předpokládám, že si je získává loupením).

Příspěvku příliš nesluší narativní forma popisu. Lepší by jistě bylo rozšířit pravidlovou část. Takto se totiž ztrácejí důležité informace. Ostatně nikde není pořádně popsáno, jakého démona se theurg pokoušel vyvolat a nikde není ani pořádně popsán jeho vzhled (výška, postava, barva vlasů, očí atd.). Zkušenost je rovněž přehnaná. Měla by být POD 1000.

Sečteno a podtrženo: popis je dostačující, ale dosti chabý. Nestvůra je nicméně použitelná a proto i schválitelná.