Bestiář

Pikachu Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 29

Skupina: Zvíře

Životaschopnost: 1

Útočné číslo: (-1+3 /+1) = 2 /+1 (drápy) + zvl.

Obranné číslo: (5+0) = 5

Odolnost: 6

Inteligence: 1

Velikost: A0

Zranitelnost: Zvíře

Pohyblivost: 12/zvěř

Poklady: Nic

Zkušenost: 80

Bojovnost: 3

Popis:

* Vytrvalost: 7/zvěř

Úvod a předmluva, obecně o Pokémonech v DrD (nutné zlo)

Opravdu je to nutné, musíte si přečíst tuto slohovou část, abyste pochopili, proč byl stvořen tento příspěvek a proč budou tvořeny další podobné. Protože vám musím říct pár důležitých věcí. Zaprvé, proč Pokémoni? Protože Pokémoni, přes veškerý odpor veřejnosti (který přišel po tom úspěchu), nejsou vůbec špatně vymyšlení, protože obsahují spoustu inspirace a protože každá jednotlivá příšerka se dá zpracovat a každá může být v DrD něčím zajímavá. Protože někteří z Pokémonů jsou natolik úžasní a originální, že nezpracovat je do DrD jenom kvůli tomu, že Pokémony je tolik opovrhováno, by byl hřích.

Zadruhé, proč Pikachu, když jsem zmiňoval originální a zajímavé? Protože Pikachua každý zná, každý ho odsoudí, ale každý bude moci také posoudit, nakolik se jeho konverze do DrD povedla. Protože na něm se nejlépe ze všech Pokémonů dá dokázat, že to myslím vážně a že když překonáte ten odpor k Pokémonům nebo anime obecně, můžete si dobře zahrát.

A za třetí, proč to beru tak vážně? Možná jsem mohl raději napsat hlod, či zpracovat Pikachua podobně jako Reddragon (dohledejte si, stojí za to), já ale svět Pokémonů navzdory všem předsudkům (ty mi totiž nikdy nevadily a nebránily v žádné činnosti) mám relativně rád a považuji ho za jeden z těch propracovanějších.
Můžete tisíckrát říkat, že seriál je naprostá kravina (a já s vámi budu souhlasit), můžete tisíckrát říkat, že filmy jsou ještě větší kravina (a já souhlasit nebudu, filmy už byly docela dobré) a můžete klidně tisíckrát odsoudit celý anime styl, ale zkusíte-li chvíli brát Pokémony objektivně a budete-li se trochu soustředit na onen svět, na systém příšer, které v něm žijí, a na jejich možnosti stejně jako možnosti světa, možná budete překvapeni, jak velkolepé krásy odsoudil stupidní seriál k opovržení. Jen doufám, že Pikachua vezmete opravdu trochu jako model, protože ani mně osobně zajímavý nepřijde a rád ho nemám. Co naplat, pokouším se vytvořit funkční dílo do Bestiáře, abych později mohl přijít s jinými tvory, lepšími a daleko zajímavějšími.

Co je Pikachu

Pikachu je v originálně Pokémon, kterého všichni znají. Pikachu, jak ho znáte, je žlutá elektrická myš. Nic víc. Teoreticky by měl být docela silný, metat blesky a být zatraceně rychlý, konverze do DrD z něj ale udělá normální zvíře, které ovšem disponuje možností dávat elektrické rány. Biologicky je to ovšem savec, hlodavec. Naprosto běžný, všežravý hlodavec. Proto když už nevíte co dát do lesa či na louku, co by mohli začínající dobrodruhové potkat (klasické krysy už jsou nudné), třeba zkusíte právě Pikachua.

Vzhled

Samozřejmě vám sem hodím obrázky, abyste si mohli prohlédnout původního Pikachua, logicky se ale bude v DrD lišit. Takže, obrázky [ZDE] a [ZDE] a [ZDE] a [ZDE]. Nejhlavnější pro vás bude asi obrázek číslo 4, protože tak nějak by mohl Pikachu vypadat i v DrD. Bude to opravdová krysa, hlodavec, sice roztomilý, ale určitě ne tak baculatý, s krátkými nožkami a ocasem jak plachtou. Stále bude žlutý, malý a ocas bude mít zhruba tvar blesku, je ale menší a porostlý srstí. Uši má stále stejně dlouhé. Pruhy na zádech taktéž zůstávají. Kožíšek má Pikachu velice hebký, teplý a příjemný. Velikostně je Pikachu A0, tzn. není větší než potkan.

Vlastnosti

Pikové mají celkem slabý zrak, čich a sluch mají ovšem na výborné úrovni. Neumí plavat, zato celkem obstojně sprintují, lezou po stromech, udrží se drápky i vzhůru nohama. Ocasem vyvažují skoky, dokážou překonávat skokem hravě i pětimetrové vzdálenosti, do výšky pak vyskočí kolem jednoho metru. Mají celkem silné zadní nohy. Čest si zaslouží jejich manévrovací schopnosti, dokážou rapidně měnit směr i rychlost svého pohybu.

No a abych tak trochu předešel dotazům na využitelnost Piků a abych nebyl úplně za blázna, dodávám tuto větu: Maso Piků je velice chutné a značně výživné. Má velkou trvanlivost a na hlodavce má až nečekaně velké množství svalstva na jednom jedinci. Pak je tu samozřejmě hlavní znak hlodavců, ostré a velice vyvinuté řezáky. Pikachu na obrázku č. 3 to má naopak, má velké špičáky a téměř žádné řezáky, ovšem obrázek je jen ilustrační, Pikachu má chrup nachrup stejný jako jiní hlodavci.

Životní prostředí

Životním prostředím Pikachua jsou lesy mírného pásu, přičemž dává přednost těm listnatným, menším. Nestahuje se hluboko do lesů, protože se často z lesa vydávají proběhnout do okolích polí. Přímo v lese si budují svá doupata pro kolonie (narozdíl od jiných hlodavců tedy budují nory pro obrovský počet jedinců a vytváří komunitu), které většinou vystaví na mezích či mýtinách, podmínkou pro takové místo je, aby bylo daleko od civilizace, dobře skryto,a aby tam pěkně svítilo. Na takových mýtinách pak vyhrabou nory, spoustu nor. V těch ale pouze spí, jinak jsou téměř vždy venku. Tam se obvykle sluní, nebo hledají potravu v lese. Klany Piků, které se dostanou do města a usídlí se tam, se živí kradenými zbytky, málokdy však skončí jako potkani v kanálech či odpadech, spíše se stanou celkem dominantní skupinou jedinců na určitém opuštěném místě.

Výkyvy počasí snášejí Pikové celkem obstojně a když je nejhůř, zalezou do nor. Déšť nemají příliš rádi, navíc můžou občas kapkami vody proskočit nějaké ty jiskry, takže při dešti a sněžení jsou většinou schovaní, ale krom zmáčení kožíšku a slabého nastydnutí jim déšť větší škody neudělá.

Způsob života

Vývojem od narození po dospělost se Pikachu nijak výrazně neliší od běžné krysy či jiných hlodavců, po spáření a narození slepých a bezzbraných mláďat zůstává samice v noře a stará se o ně, zatímco jim samec shání potravu. Po jednom týdnu už někdy vylezou mláďata z hnízda, matka je však ihned odnáší zpět. Ve věku 12 až 14 dní se otevírají oči. Mláďata již začínají lézt kolem a prozkoumávat okolí hnízda. Začínají také přijímat pevnou stravu. Normální velikosti dosahují asi ve 4 měsících. Ve věku 21 až 25 dní by měla být mláďata od rodičů odstavena a rozdělena podle pohlaví, aby se předešlo dalšímu početí, protože Pikachuové jsou velice brzy pohlavně zralí, již ve věku 28 až 46 dní se samičkám otevírá pochva. Mladí samečkové jsou pohlavně dospělí o něco později, o 6 až 8 dní.

Co se života dospělých Pikachuů samotných týče, liší se od ostatních hlodavců více, jsou totiž trochu usedlejší a nemnoží se tak často. Také se dožívají daleko vyššího věku, někdy až tří let. Samotní Pikachuové pak tráví čas hraním, sluněním se a hlavně milovaným sháněním a požíváním potravy.

Charakter

Pikachu je ohromně plachý tvor, pokud ho ovšem nebudete děsit, snadno se k vám přitulí a může být značně lísavý. Jako každý hlodavec ale myslí primárně hlavně na potravu, takže nejsnáz ho nalákáte na jídlo. Brání se jen v nouzi, vždy raději uteče, ovšem když je potřeba, brání se celkem efektivně pořádným šokem. Je neobyčejně hravý, ale je-li vedro, daleko raději se jen válí. Jindy ovšem miluje pohyb a je proto velice pohyblivý. Pikové se svou hravostí podobají kočkám a stejně jako ony využívají různých hraček.

Potrava

Pikachu jako většina hlodavců sežere téměř cokoliv, i když narozdíl od krys je zvyklý spíš na čerstvé a chutné jídlo. Nejčastěji je to ovoce a drobnější hmyz, Pikachu se ovšem díky svým schopnostem může uplatnit také jako lovec drobnějších zvířat (drobnějších než je on sám), které elektřinou dokonale ochromí a poté již snadno uloví. Ovoci a zelenině ale dává přednost, nejoblíbenějším jídlem je pro všechny Pikachu bez výjimky čerstvé jablko. Pikové umí skvěle lézt po stromech, v tomto ohledu jsou velice dobře vyvinutí, i když schopností veverky nedosahují, takže spoustu plodů si dokáží sami obstarat přímo ze stromu, dokud jsou čerstvé. Když je nejhůř (nebo zima), spokojí se s obilninami. Další potravou, kterou Pikové pozřou bez problému a někdy i rádi, jsou hlízy, bobule a některé druhy hub.

Zima

Přes zimu Pikové zalézají hluboko do svých nor, kam na podzim shromaždí spoustu zásob, často v podobě sušeného ovoce nebo ořechů, občas se ale nebojí vylézt pro další zásoby. Přes zimu často ztratí váhu, takže pak na jaře hodně jí a spíše odpočívají, aby byli co nejdřív zase ve formě. V zimních časech má Pikachu pohyblivost pouze 7, na jaře je to 11.

Rozmnožování

Rozmnožování Piků se víceméně neliší od rozmnožování klasických myší, samička je v říji každý třetí až šestý den, březost trvá kolem jednadvaceti až třiadvaceti dnů. Narozdíl od myší ale nedochází k páření tak často a klany Piků se tak rozrůstají pozvolna. Že je samička březí se dá od pohledu poznat teprve až po patnácti dnech, z jejího chování je to ovšem možné vypozorovat daleko dříve. Březí samička totiž často nervózně pobíhá a tahá spoustu věcí do nory. Při porodu by samička neměla být příliš rušena, samec se po tuto dobu taktéž zdržuje mimo noru, až po týdnu je bezpečné mláďata i s matkou vyrušit, jinak hrozí, že matka propadne panice. I tak ale nehrozí, že by svá mláďata či mláďata jiných jedinců kterýkoliv Pikachu pozřel, ke kanibalismu u nich nikdy nedochází.

Elektřina

Co odlišuje Pikachu od běžných hlodavců je elektřina. Tu Pikachu generuje v orgánech na obličeji, které se jeví jako červené tvářičky. ve skutečnosti je to párový generátor elektřiny, který ji dokáže usměrnit do jednoho výboje a vyslat ho směrem k nepříteli či kořisti. Funguje to díky akumulaci přebytečné energie, kterou Pikové neukládají do tuku, ale přemění na energii elektrickou. Pikové využívají elektřinu o velice vysokém napětí (až 25 000 voltů), ale velice malém proudu, z toho důvodu jen těžko dokáže usmrtit člověka či větší zvíře. Zato však celkem spolehlivě většího tvora ochromí, menšího s téměř stoprocentní jistotou pošle do bezvědomí. Pikové nicméně negenerují velké množství energie (závisí to také na potravě a pohybu Pika, tzn. aktivní a dobře živený Pikachu bude mít více energie), takže má průměrný jedinec možnost vyslat tři až pět elektrických výbojů, než vyčerpá svou energii, dobití pak trvá plus minus 12 hodin (tzn. většinou 3-5 el. výbojů denně).

Zároveň Pikové doslova srší statickou elektřinou, jak v kožešině, tak v tvářích. Proto bývá v okolí větší skupiny Piků (ale opravdu extrémně velké skupiny, která se přirozeně potkat nedá) často pozorován výskyt různých fyzikálích jevů, je možné, že Pikové budou schopni ve velké koncentraci vyřadit některá technická zařízení (týká se především alchymistických laboratoří, kde může elektřina vyvolávat elektromagnetické jevy a tím poškozovat složitější magnetická či kovová zařízení, především je ale tato poznámka důležitá pro hráče steam-punk a sci-fi her, kde už je elektřina či technika více využívaná).

Boj

V boji je Pikachu nesmělý a bude se spíše pokoušet utéct, bude-li mít možnost, pokud nebude zbytí, škrábe. V zásadě nekouše, protože má křehký chrup a mohl by o něj snadno přijít, což by pro něj znamenalo jistou smrt (nemohl by se živit). Pak je tu samozřejmě možnost, že použije elektřinu a uštědří v obraně i útoku svému nepříteli pěknou pecku (tomu dává většinou přednost před každým jiným řešením). V tomto případě si Pikachu háže past na Zásah Obr (toho, na něhož výboj míří) - 8 - nic/zásah - ochromení na 3 kola, takže je to buď anebo. Může se buď trefit a protivníka ochromit na tři kola (protivník většinou spadne v ochromení na zem a zvedne se až ve třetím kole, do té doby se počítá buď jako nehybný (pouze ochromenený) nebo vyřazený protivník (v bezvědomí), záleží na situaci - cíle s odolností s postihem nebo žádným postihem upadnou do bezvědomí, cíle s odolností s bonusem +1 a vyšším jsou pouze ochromeni) nebo netrefit a nic se potom nestane. Pokud je cíl ve vodivé (kovové) zbroji, ochromení ho pošle zaručeně do říše bezvědomí a past je o jedna nižší.

Tvory velikosti C má ovšem elektřina Piků šanci ochromit i při zásahu jen 50% (nejdříve past na zásah, poté ještě na ochromení), jinak se nic neděje. Tvorové velikosti D a větší už jsou proti elektřině Piků imunní zcela.

Potom mají Pikachuové ještě možnost bojovat kolektivně. Je-li Piků na vás více, pak za každého třetího mají všichni ve skupině o jedna zvýšený útok i obranu, protože spolupracují a překvapivě takticky přemisťují síly tam, kde je potřeba. Silnější dopředu, ti s větším množstvím energie vzadu a snaží se zasáhnout elektřinou zranitelnější a snáze zasažitelné cíle, aby se na ně mohlo pak klubko hbitějších jedinců vrhnout a pokusit se o vážnější zranění. Stejně ovšem platí, jakmile to bude možné, Pikové se pokusí stáhnout.

Pikové dokáží výboje elektřiny i spojit a vytvářet tak extrémně velké množství energie, které pak dokáží společně vrhnout. Takové výboje už mají šanci usmrtit nepřítele, ovšem to musí být Piků více než deset a výboj musí směřovat na hruď, aby vyřadil srdce.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 29

author_nick:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Projížděl jsem si z nudy novinky sámá obluda magický pedmět a podobně, pak mě zaujal tenhle článek po pečtení jsem usoudil, že sice to asi použije málokdo ale takhle zpracovat pikachua to se jen tak nevidí jsou tam určitě drobné nedostatky ale tak detailně jsem to nezkoumal. Když jsem asi před měsícem četl článek pikachu který už tu je(autora si nepamatuju) tak to bylo opravdu ujetý ale tohle je o něčem jiným když si představím že můj kouzleník půjde po lese a narazí na tuhle rostomilou potvůrku tak je to celkem úsměvný.


 Uživatel úrovně 0

Mám takový dojem, že Fafrin má na mysli přesně tohle:

Křečci v přírodě se uchylují k zimnímu spánku jen tehdy, je-li teplota nižší než 10 stupňů celsia a pokud se dny zkrátí. Nemusí k tomu ovšem dojít vždy, ale povětšinou k tomu za takových podmínek dojde.
Je-li křeček v teráriu - tedy chovaný, uchýlí se k zimnímu spánku jen zřídkakdy. Je to výjimečný případ.

Sám jsem měl pár křečků, přečetl jsem příručku, tudíž o nich leccos vím. Pokud se však mýlím, opravte mě v předchozím vysvětlení.


 Uživatel úrovně 1

2) Asi mylně, ale přece, jsem si představil ten Pikův výboj jako střelu elektrické energie, která někam směřuje, proto se jí dá vyhnout. Jestli je to fyzicky nemožné a špatné, berte to jako kouzlo a Pikovu zásobu elektrické energie berte jako magenergii, která je pro kouzlo "elektrický výboj" neomezená. Mně to rozhodně nevadí, proto to je bráno jako ne-magické.
5) To bys mi musel přesně říct, co to je "pravý" a "nepravý" zimní spáč. :-)


 Uživatel úrovně 0

Autor se rozhodl výboje řešit přes elektřinu, místo přes magické výboje (jako jsou kouzelnické blesky) což vede k mnoha problémům.
1) Faradayova klec (mož v brnění) - zde jde o to, že el. náboj se seice sveze po povrchu vodiče, ale snaží se přitom uzemnit, tedy přejít do země. Pokud by takovýto náboj neměl žádné vodivé spojení s nositelem klece (brnění) a měl by téměř ideální vodivé spojení se zemí, byl by nositel klece (pokud je od ní uvnitř dostatečně chráněn) před takovýmto výbojem dostatečnou ochranu. To by se mohlo povést tak hobitovy ve skládané rytířské zbroji na velikost B. (co se týče auta v dešti, tak jeho gumy jsou sice izolanty, ale mokré a plné uhlíku (což je vodič, používá se v obyč AA bateriích))
2) možnost uhnutí blesku, respektive jeho neúčinnosti, minutí - blesku(el. výboji) se skutečně nedá uhnout, na to se pohybuje příliš rychle, je však možno jím minout. Doporučoval bych tedy past pro střílejcího (pikacua) na trefu (past na obratnost, popř. bez použité vlastnosti) opravenou a 1 proti plechovkám, popř za velikost. Následovat by měla past na odolnost ( + automatické zranění) zdali námy zasažený omdlí/bude ochromen/oklepwe se a půjde dál. Tuto past je případně možno opravit podle třídy velikosti.¨
3) so se týče schopnosti generovat náboj a ukládat kho ve svém těle, zde bych neviděl problém (třeba ve formě biochemické)
Tak tohle všechno asi tak k těm bleskům.
4) Jinak, pokud se jedná o zvíže a chceme snížit jeho početnost, stačí odsunout pohavní dospělost, prodloužit březost a prodloužit rozestupy mezi plodnými dny.
5) Vzhledem ke způsobu obživy a přirozenému prostředí bych čelkal, že se bude jednat o nepravého zimního spáče (jak křeček) proč jím není? (nebo dokonce jak ježek, což je pravý)
Jinak celkem nemám výhrad.


 Uživatel úrovně 0

Nedá sa myslieť na všetko ;)
Takto by Pikachu mohol mať širšie využitie, družiny by ich mohli využívať podobne ako baníci kanárov...


 Uživatel úrovně 1

Jako nápad je to bezva, nic ti nebrání to použít. Skoro se až stydím, když si uvědomím, jak pěkný nápad to je a že jsem na to nepřišel sám. :-)


 Uživatel úrovně 0

Tak ma napadlo, keďže Pikachu srší elektrinou, mohlo by to fungovať ako odhaľovač neviditeľnosti, viem, že elektrina a neviditeľnosť nie sú v DrD nijak prepojené, ale prečo by nemohli byť, nie? Napríklad ak by v okruhu 3 sáhov boli nevidení a bytosti pod účinkami kúzla neviditeľnosť, Pikachu by si hodil na pascu Žvt cieľa ~ zruší/nezruší, k hodu by sa nič nepričítalo. Nižších nevidených a slabých kúzelníkov by odhalil, silnejších nie. Neviditeľnosť by to proste zrušilo, nevidených napríklad vykreslilo prebiehajúcimi impulzmi...
To bol len taký nápad, chcel som sa o to podeliť :)


 Uživatel úrovně 1

Astrální oko a Snorche prosím o vyjádření (už skoro automaticky).

Lord Alfik: Jednak souhlasím s Tuvym, jednak zbytečně rejpeš. To je vidět, že už nevíš, co jinýho bys na tom našel.
Jestli TOHLE řešíš ve hře, tak by mě zajímalo, kolik tvých spoluhráčů s tebou vydrželo hrát jediné odpoledne. Počítat s fyzikou na takové úrovni v jednoduché hře na hrdiny? Hlavně že když jsem sestavil Lupičův plánek, byl moc moderní.

Ad Využitelnost Pikachu: Jestli vám tedy vadí, že je jenom k jídlu a jestli opravdu nechce prostě něco, co ve světě žije a k ničemu výraznějšímu to není, zajímalo by mě, k čemu všemu jsou v pravidlech zpracovaná všechna zvířata, ať už šelmy či krysy. Taky by mě zajímalo, jaký rozdíl ve využitelnosti je mezi Pikachu a například Ostrovní expedicí od Damiana, kde jsou také jen obyčejná zvířata a ani o tom mase tam není zmínka.


 Uživatel úrovně 0

Lord Alfik: Netuším jaké máš znalosti o elektřině, ale i když opráším ty ze střední školy, musím konstatovat, že se mýlíš. Orgány vytvářející "elektřinu" (ve skutečnosti vysoké napětí s minimálním proudem) v přírodě existují a 25kV je dostatečné napětí na to, aby mohlo projít i vzduchem.
Pokud by sis dílo přečetl - máš jasně napsané, že útok výbojem probíhá "na dálku" - bezdotykově. Tedy je nesmysl past na obratnost, ale je třeba past na odolnost (stejně jako u všech ostatních výbojů řešených pastmi v DrD). Na velikosti tvora nezáleží, protože se elektřina pokusí stejně uzemnit nejkratší cestou (když střelí krolla do kolena nebo trpajzlíka do břicha je to jedno).

To že je pikaču naprosto nereálný vím taky, ale to je velká část potvor i ze základního bestiáře. Takovéhle chytrolínské rozbory do kritik DrD děl nepatří (i když by se na ně mohl možná založit samostatný stůl, kde by si to názorově odlišní uživatelé mohli vyříkat). Nikdo tady nemá zájem na několikastránkovou diskusi o tom, jestli elektrony je možné usměrňovat a zda by napětí 25kV usmažilo předně samotného pikačua, takže prosím v téhle "pseudovědecké" analýze nepokračuj (pokud je to nutně třeba, myslím že bude nejvhodnější pokračovat u Ringu).

S pozdravem
T.


 Uživatel úrovně 8

Jako normální zvíře maximálně tak jako klon s elektrickým úhořem, kde by výboj byl kontaktní... Jako obranný mechanismus a ochrana před predátory by to pak mělo smysl: Dravci by se rychle naučili, že kousnout si znamená dostat ránu, a že lovit ty žluté krysy se nevyplatí - žlutá by pak mohla fungovat prostě jako výstražné zabarvení a bylo by jedno, kde by pikové žili...