Předměty

Shinkan Hodnocení: Něco to má do sebe

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 14

Skupina: Zbraně

Síla zbraně: 4/+6

Cena: 250

Váha: 25 mn

Popis:

Jedná se o velice ostrý meč z dálného východu. Je tak ostrý, že pokud ho položíte ostřím nahoru a hodíte na něj hedvábný šátek, rozpůlí se. (Proto ta útočnost). Je velice drahý a pokud budete mít štěstí a někdo ho budete moci koupit je 75% pravděpodobnost, že se bude jednat o padělek. V takovém případě má parametry pouze 4/+1. Obranné číslo je -1. Musí se vykrývat plochou stranou jinak by se meč ztupil a nebo dokonce zničil. Stejně tak při útoku. Pokud se obránce ubrání se železnou zbraní nebo pokud meč proráží minimálně šupinovou zbroj je 10% pravděpodobnost, že se na něm udělá zub. (Útočnost o jedna dolů). Pokud se vám podaří získat pravý meč stojí 250zl. Pokud se bude jednat o padělek cena se pohybuje okolo 230-260zl.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 14

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Pokud sekneš špatně s čimkoliv, tak se ti to zničí, jenže tenhle případ moc často nenastane.


 Uživatel úrovně 0

PardGalen: Máš pravdu v tom, že samurajové měli kvalitní meče, ale pokud jsi s ním špatně seknul, znamenalo to, že máš po meči, protože se na něm udělala taková virgule. Ale s těma samurajema pak pravdu nemáš, klopoli meč při krytí a vlastně ho jen nechávali sjet po plochý straně. jenže takhle se krýt třeba ani nemuseli, měli celkem dobrou zbroj, která měla slabiny jenom na pár místech a navíc se většinou uhejbali. A jestli jsi představuješ, že samurajové se řezali půl hodiny, tak to jsi na omylu. Jim stačilo většinou tak maximálně minuta.


 Uživatel úrovně 5

Nějak nevim o tom, že by samuraj kryl plochou stranou čepele nebo se vůbec nekryl zbraní. Navíc japonské meče měli velmi kvalitní čepele, které se jen tak nepoškodí. Nevim přesně jak to bylo, ale nové katany se testovaly tak, že museli jedinou ranou přeseknout lidský krk. Což by s timhle moc nešlo. A když už jsme u toho, tak meče evropských zbrojířu byli také velmi kvalitní. Dobrý meč se musí ohnout do pravého úhle a sám se narovnat. Pevnost ostří se zase zkoušela tak, že se do meče praštilo ocelovou tyčí a na čepeli nesměla být jediná prohlubenina. Tohle je samozřejmě záležitost novějších mečů. Například vikingské meče se ke krytí příliž nepoužívali, protože nebyly z tak kvalitní ocele a navíc měl bojovník štít.

Jak kdo šermuje je záležitost techniky, ale právě u samurajů se meče používali ke krytu, protože samuraj nic jiného neměl. A šupiová zbroj je na bojíštích také vcelku běžnou záležitostí.


 Uživatel úrovně 0

Pargdalen: Jenže na to je potřeba výcvik, trval by asi pár let a navíc asi neseženech nikoho, kdo by to uměl. Samurajové totiž bojovali jiným způsobem než naši hrdinové.


 Uživatel úrovně 5

Alen úžasné. Takže ti akorát stačí čekat ve střehu a on se protivník sám zabije. Proč mě tohle ještě nenapadlo?


 Uživatel úrovně 0

Ostre ostri nemusi znamenat krehke ostri. Nepodcenuj mistry zbrojire. Videl jsi zabery z druhe svetove, jak Japonci tradicnima samurajskyma mecama presekavali hlavne tezkych kulometu?


 Uživatel úrovně 0

Pardgalen: no prostě se na něj nabod, něco jako útok z obrany u šermíře, akorát že tady se používá trochu jiný styl.


 Uživatel úrovně 5

Alen najel? Jak najel? Tohle neznám můžeš mi to popsat?


 Uživatel úrovně 0

Pargalen: Krýt se plochou zbraní je případ nouze, většinou se s tímto mečem brání tak, že ho nastavíš protivníkovi tak, aby si na něj najel.

Lord odol: O jeho původu ti máloco řekne i hodně zkušený theurg. Omlouvám se za neuvedení zařazení je to dvojruční (ale nestrácí iniciativu) a je střední.

Morgar: Koupit ho je velice složitý, pokud dáš nějákému kováři návod, možná se mu to povede vyrobit, ale jinde než velkým městě nemáš šanci. Největší šance je asi u kupce.


 Uživatel úrovně 5

Když budeš krýt útok tou "plochou" stranou, tak o ten meč přijdeš, protože ti ho někdo přerazí.