Předměty

Drakolet Hodnocení: Geniální

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 40

Skupina: Obyčejné předměty

Délka: 5-7

Cena: 1000

Váha: 4000 mn

Popis:

„Není možno sestavit létající stroj těžší vzduchu.“
Lord Kelvin, prezident Královské společnosti, 1895

„Letadla jsou pozoruhodná hračka, ale nemají žádnou vojenskou hodnotu,“
Maršál Ferdinand Foch, profesor strategie, Ecole Superieure de Guerre, 1899

„Drakolet- jest létající stroj, sestrojen mistry trpaslíky a používán jako nástroj války v jejich šarvátkách a roztržkách. Původ jména jest neznámý, myslitelé řkouc, že jméno jest odvozeno, od faktu, že Drakolet byl používán na hon Draků a jiných podobných nestvůr, aneb že jest to odvozeno od faktu, že nejlepší Drakolety se honosily křídly potaženými dračí kůží“.
Encyclopaedia Fantasia, VXIII.vydání, roku 495


Je známým faktem, že trpaslíci jsou nejlepšími řemeslníky na celém světě, tedy pokud nepočítáme elfy, ale elfové, jak říkají trpaslíci, jsou divní. A je také známo, že trpaslíci jsou těmi nejšílenějšími vynálezci a inovátory. A z hlavy jednoho takového „vynálezce“, se zřejmě také zrodila myšlenka drakoletu. Drakolet je létající stroj, anebo jak by řekl moderní člověk-letadlo. Spíše se však drakolet podobá helikoptéře. Drakolety, bývají většinou dřevěné s kovovými spoji, jen málokdy bývají celé z kovu. Základní částí drakoletu je trojnožka, která má na koncích připevněna velká loukoťová kola. Nad trojnožkou je připevněna hlavní část drakoletu- klec ve které je umístěné sedátko, většinou potažené kůží, ve kterém sedí pilot. Z dolní částí klece pak vede dozadu dlouhá tyč, na jejíž konci je namontována vrtule (ale pozor! Není to jako u helikoptéry kde je vrtule na boku, u drakoletu je vrtule otočená dozadu). Nad klecí se pak nachází dlouhá náprava s křídly, které pilot rozmává pomoci šlapátek, které jsou uvnitř klece a důmyslným systémem drátků, kladek a podobných zařízení. Také zadní vrtule je napojena na celý systém a pilot tak šlapáním zároveň roztáčí i vrtuli i křídla. Křídla bývají většinou potažené plachtovinou, nebo volskou kůží. Můžou také být potažená dračí kůží, jak nám prozrazuje Encyclopaedia Fantasia. Zadní tyč, na které je připevněna vrtule bývá dlouhá většinou 4-7 metrů, rozpětí křídel se pohybuje mezi deseti až dvanácti metry.

Řízení drakoletu:

Řízení drakoletu není jednoduchá záležitost. Piloti musí být silní a obratní- a hlavně- nesmí trpět závratěmi. Poté co pilot začne šlapat, drakolet vzlétne a pohybuje se jen kolmo vzhůru až pilot nabere potřebnou výšku, pohne páčkou která je umístěná ve kleci a tím napojí zadní vrtuli na šlapátka, a od té chvíle se drakolet pohybuje vodorovně dopředu. Pokud chce pilot zahnout, stačí se jednduše naklonit na onu stranu, protože konstrukce je lehká a tak reaguje na každý pohyb. No- ono se to řekne, ale na takové zahnutí potřebujete pěknou sílu. Proto si vždy když bude chtít postava zatočit muset hodit na pas na sílu~8~(nezahne/zahne). Pokus o zabočení trvá pět sekund, pokud se pokus nepovede, bude drakolet po tuto dobu letět pořád rovně.

Rychlost letu:

Rychlost letu se vypočítá tak, že se stupeň za sílu vynásobí třemi. Pokud je toto číslo nižší než třicet (samozřejmě tento údaj je v km/h) drakolet nevzlétne. Rychlost stoupání je 3x stupeň síly sáhů/minutu.

Válečný drakolet:

Existují také takzvané válečné, nebo-li bojové drakolety, které mají za spodek klece zavěšeny, těžké balvany, které jsou upoutány na dlouhých lanech, tak aby byl balvan asi deset metrů pod drakoletem. Většinou mají tyto balvany průměr jeden metr, ale mohou být i menší, a klidně i větší. Tyto drakolety však už většinou mají kovovou konstrukci, a musejí být velice pevné. Pokud chce pilot balvan spustit, má pro tento účel v kleci ještě jednu páčku, za kterou když zatáhne, tak spustí mechanismus, který uvede do pohybu ostří, jenž je namontováno pod klecí, a které přesekne lano.
Pro určování zásahu platí pravidla pro bombardování v PPEs.
Hasičský drakolet:

Drakolety se také někdy používají na hašení požárů, v tomto případě má drakolet pod klecí umístěnu nádrž s vodou, která se zatáhnutím páčky otevře.

Únava: let na drakoletu je velice únavný, a nemohou jej provozovat všichni, jen ti nejsilnější. Postava může letět na drakoletu tolik směn, kolik je jejich bonus za sílu. Postavy s bonusem 0 mohou letět pět minut. Postavy s postihy za sílu nemohou na drakoletu létat vůbec.

Samozřejmě, že drakolety mohou být očarované, nebo se do nich může zaklít démon, aby zvýšil účinnost, nebo ulehčil let. účinek takového očarování nebo démona je na PJovi, dle druhu démona nebo kouzla.

„Myslíš, že to poletí?“ zeptal se K´har.
„Jasně!“ řekl Zak a hrál si dál ve vaně se svoji kachničkou.

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 40

Autor:

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Tak to beru. Plně chápu, ale příště to víc vysvětli. Dal bych ****, ale 24h na opravu mám v tahu. Sorry. A s tim Altarem, ten by tě taky asi jen těžko přesvědčoval, že toho krolla podkáš na ulici. :-)


 Uživatel úrovně 0

Ano, ano říkal jsem, že to neá s magií nic společného, ale ono je to bráno s nadsázkou, ostatní to zdá se pochopili. Samozřejmě, že dio nějakého realistického světa se to nebude moc hodit, ale pokud má někdo trochu více fantasknější svět, tak proč to tam nedat.


 Uživatel úrovně 0

Sám jsi říkal, že to nemá s magií nic společného. Tak jsem to vzal, jako obyčejný stroj. Pro mě úplně obyčejný, takže příště snad toho démona přidáš povinně. Brzo se asi schválí něco mého, takže budeš mít šanci vidět stroj, který se alespoň udrží ve vzduchu.


 Uživatel úrovně 0

Takže teď pro změnu, prosím tě, Godricu, mě nech vysvětlit, proč ty si urazil mne. Docela mne překvapuje, že když studuješ aerodynamiku (na což asi musí mít člověk všech pět pohromadě), tak sis nestačil všimnout, že celé tohle je bránou, s notnou dávkou nadsázky. Já nikdy nemyslel, že by tohle podle našich fyzikálních zákonů mělo letět.To máš to samé jako s MacGYverem. Teorie je skvělá věc. POkud bychom všechno dělali jen teoriticky, tak by macgyver mohl vyrobit vesmírnou loď i z týden starého rohlíku a gumy (opět nadsázka). Ale prakticky by se to nestalo. A také druhá věc o kterou tu jde. Víš s čeho pochází slovo Fanatasy? Ano, správně fantazie. A ve fantazii je možné všechno. To je to samé jako kdyby tady nějaký biolog vykřikoval, že ho altar urazil tím, že vymysleli krolly.


 Uživatel úrovně 0

Tak tohle beru jako osobní urážku!!! Já, člověk tři měsíce studující aerodynamiku, nehodlám sledovat takové bludy. Taková kraksna by se do vzduchu sama nedostala, ani kdyby ji poháněl jaderný reaktor! A jakože nuláky ze zásady nedávám, máš to tam. Prostě takový přístup mě uráží. Točilo by se to celé kolem osy, právě proto, že to nemá vyrovnávací rotor (to je ta "vrtulka", která je natočená na stranu). Taková míra ignorace fyziky je vzácná. Příště nech vědu vědcům !!!!! (jakože ne že bych se k nim řadil)


 Uživatel úrovně 0

dobrej napad krasne zpracovani nic mi tam nechyby nic mi tam nevadi davam 5*


 Uživatel úrovně 5

ten balvan je fakl trochu úlet je těžkej a k ničemu pokd by neletěl ve správné výšce a nepožíval ho jako koulu u ruských kuželek :-)) spíš bych tam dal bomby ohnivou hlínu a takový srandy. jinak fajn snad jen že na roztáhnutí bych dal nejméně dva lidí kteří musí byt ale sakra sehraní. případně tedy jednoho ale ttřeba nejakou vystřelovací rampu.


 Uživatel úrovně 0

Podle mě by místo toho kamene by se mohli vrhat jen nějaké vyvážené bodce nebo koule jako u řemdichu, jen kvůli váze.
Nepochybuji, že by to trpaslíci dokázali sestrojit, ale musí to být pořádně těžké ušlapat, když se to má udržet ve vzduchu.
Ale jinak je to moc povedené - 5*.


 Uživatel úrovně 8

Rozbor:
Nápad - 5* - dobrá základní myšlenka vyšperkovaná rozšířeními (i když ty balvany....)
Zpracování - 5* - jasné, relativně stručné, s historickými vsuvkami
Balancování - 4* - snaha o správné využití síly postav, ale celkem nadceněno (trpaslíci jsou silní, ale takhle zase ne)
Historie - 5* - dobré průpovídky, narážky

Podtrženo, sečteno:
5 + 5 + 4 + 5
-------------------- = 4.75 = 5
4

Lépe by se to ale hodilo do ADaD - tam jsou gnómové - specialisté na šílené vynálezy.


 Uživatel úrovně 5

Začal bych tím špatným, moc se mi totiž nelíbí to skazování kamenů. Už jenom postavit věc, co lítá (ve fantasy době) a bezý magie, to je snad nemožné. Nemám nic proti trpasličí zručnosti, ale létat jen za pomoci fyzické humanoidní síly je podle našich fyzikálních zákonů nemožné. To sem nebudem ale tahat. Radši bych byl, kdyby v tom byla alespoň trocha magie, jako nějaký démon nosič, nebo tak něco. No a kdyby se nějakému ultra silnému trpaslíkovi podařilo vzlétnout, jak by mohl nosit několika metrákové balvany.
Jinak napsané to není vůbec špatně, popis je stručný a přesný, to cením. Dnes tedy za 4* - to abych tě moc nepoškodil;-))