Nové Rasy

PEGAN - nebeský kentaur Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 20

Pegan (někdy zvaný Nebeský kentaur)

"Lamie se vztyčila na svém hadím těle, prázdné oční důlky se upřely na elfku v třpytivé kroužkové kazajce. Jakoby mimochodem odrazila druhého z elfů, který se ji snažil zasáhnout svým mečem. Nespouštěla zrak z elfky, přesto nesmírnou silou přitiskla svým štítem mladého elfa ke zdi zborceného chrámu. Meč elfův zazvonil o rozpraskané dlaždice. Hadí tělo zakončené nestvůrným trupem se prohnulo, jak Lamie tlačila na svůj štít. Elfův rozhněvaný výkřik přešel v bolestné úpění. Ozvalo se i další zazvonění kovu o dlaždice, to elfka odhodila svůj meč. Propletla prsty před hrudí v podivném gestu a se soustředěním, které jí vyrylo vrásky na čele, vykřikla několik slov.

Lamie ustrnula. Po napjatém okamžiku ticha se syčivě rozesmála. Ze zoufalého naříkání elfa bylo ale znát, že tlak na štít ani trochu nepolevila. „Voláš je, ale oni neslyší. Tady je panství Lith, paní smrtelného strachu. …..Tenhle bojoval dobře, toho jen zabiju. Ale tobě, ty hloupá, která pod stínem Lith voláš vznešené, tobě dám ochutnat strachu horšího než smrt.“ S těmi slovy pozvedla strašlivá Lamie křivou černou šavli a rozmáchla se po krku elfa drceného pod vahou jejího těla.

Její rána nedopadla. Zlatý šíp, který se jí zabořil do zad, jakoby přiletěl z temné oblohy nad zbytky chrámové klenby. Lamie zavyla bolestí – její hadí tělo se skroutilo, v bleskurychlé obrátce odskočila od elfa a nastavila svůj černý štít další střele. Mezi troskami žebroví klenby se snášel pegan, jakoby obklopen zvláštním jasem svého nebeského domova. Vznešené koňské tělo pokryté bělavě třpytivou srstí přecházelo v urostlý mužný trup oděný v zářivé stříbřité brnění. Mohutná bělostná křídla na koňských zádech právě mocně vířila staletý prach na dlaždicích, jak pegan přistával. Pohodil hlavou, aby mu hustá kštice překrásných zlatých vlasů nebránila v pohledu. Na nadpřirozeně krásné tváři ozářené leskem zlatých očí pohrával úsměv. Ještě než se jeho kopyta dotkla země, zasunul stříbrný luk do toulce na zádech a nyní ve svalnatých pažích dřímal dlouhý meč na jehož čepeli rudě plály runové znaky moci a síly. Lamiino tělo se svinulo do spirály,aby podpíralo její svrasklý humanoidní trup. Oba strnuli proti sobě – jen chvění konečku hadího ocasu a doutnající žár ve zlatých očích prozrazovaly vzrůstající vnitřní napětí.

I elfka, která s údivem padla na kolena, nyní cítila bušení ve spáncích, jak ji zalévaly vlny ohromných mocí, které tu stály proti sobě. Chvíli se jí zdálo, že vidí před sebou dvě sochy, jednou vznešenou, vytesanou z bělostného mramoru, sochu okřídleného kentaura – pegana a druhou ohyzdnou stvůru – napůl seschlou slepou babici, napůl nestvůrného hada.

V okamžiku, kdy ji napadla myšlenka, že už omdlela a tohle je jen další z vizí bloudícího vědomí, se „sochy“ daly do prudkého pohybu. První zaútočila Lamie. Pegan se vzepjal na zadní a nastavil hruď jejímu úderu – zároveň se tak ale mečem dostal nad Lamiinu hlavu.

Pokračování souboje bylo příliš rychlé na to, aby ho vyčerpaná elfka dokázala sledovat. Rychlé kmitání smyček hadího těla a snad všudypřítomná černá šavle proti ladným bleskurychlým pohybům čtyř nohou, dvou silných paží a rudých záblesků meče. V jednu chvíli se do výše tyčila Lamie na svém hadím těle, v zápětí se vznesl pegan ladným skokem doprovázeným máchnutím křídly, aby zaútočil na Lamii.

Elfka se vzpamatovala z úžasu a ohromení. Sklonila hlavu a uviděla svůj meč, ležící v prachu na zemi. Váhavě po něm natáhla ruku – v té chvíli strnula. Vzápětí si uvědomila, co ji zarazilo - zvuky boje náhle ustaly. Než stačila zvednout zrak, k meči na podlaze se dokutálela uťatá Lamiina hlava. "

Původně tohle heslo mělo být součástí bestiáře, ale na Almadovu radu to dávám mezi rasy, avšak nepředpokládám, že by kdy nějaký hráč hrál pegana – už proto, že pegani většinu svého života stráví ve svém domovském světě, nebeské sféře Orin, kde si dobrodružství, jaká vyhledávají hráči, asi moc neužijí. Každopádně předem uznávám, že jako rasa by to chtělo ještě chvíli dopracovávat.

Velikost: C

Bojovnost: 7 (proti temným tvorům 12)

Pohyblivost: 23

Přesvědčení: zákonné dobro

Pegani jsou nebeští tvorové – z nebeské sféry Orin. Tam prý žijí v krásných palácích uprostřed rajských hájů a zahrad. Protože ve sféře Orin rostou stromy Aghorant a pegani jedí jejich ovoce, jejich těla nepodléhají přirozené smrti a stárnou jen velmi pomalu. Přesto nejsou nesmrtelní a lze je zabít. Nejsou to ani magičtí tvorové, ač k magii mají blízko. Rodí se z mateřského lůna, nebýt Aghorantu asi by i umírali s věkem. V Orin poletují malí pegani – hříbátka i vážně procházejí prastaří pegani – starci, proslulí svou moudrostí a učeností. Nemají ani moc vlády nad sférami a nemohou proto z Orin do jiných sfér putovat jinak než pomocí magických sférických bran (ty dovedou otevírat božstva sfér, bytosti s mocí vlády nad sférami, pozemští mniši, velmi zkušení theurgové a zdatní kouzelníci).

Na výpravy do jiných sfér se pouštějí (nebo jsou povoláváni) jen dospělí a zdatní pegani a peganky (na minimálně 8. úrovni).

Pegani jsou horní polovinou těla překrásní urostlí lidé (pegani svalnatí, širokých ramen, peganky opravdu božských tvarů), kůže je bílé nebo snědé barvy. Božsky krásnému obličeji vévodí třpytivě zlaté oči. Zlaté dlouhé vlasy mívají pegani volně vlát, zatímco peganky si potrpí na složité účesy. Oči mívají hodně šikmé (jako korejské). Peganky se rády malují pestrými barvami a to nejen na obličeji, ale po celém těle.

Spodní polovina je pak pegasem – statným okřídleným koněm (proto se jim říkává nebeští kentauři). Koňský trup je pokryt bělostnou zlatě třpytivou srstí.

Co se týče jejich odolnosti – jako nebeští tvorové jsou imunní vůči pozemským jedům (tj. těm, k jejichž výrobě bylo použito pouze pozemských surovin a popř. magie). Obyčejné zbraně je zraňují, jakoby měly postih k útočnosti –4. Magické zbraně je zraňují normálně a temné zbraně (např. prokleté, vyrobené za pomoci temné magie apod.) je zraňují s bonusem +4 k útočnosti.

Na zemi se trvale nezdržují a příliš se jim tu ani nelíbí (zvlášť pegankám). Přilétají sem buď hledat potěšení a dobrodružství, nebo jsou vysílání jako bojovníci na pomoc „dobru“.

Pegani „muži“ jsou většinou zdatní bojovníci - jejich oblíbenou zbraní je dlouhý luk - často kouzelný. Navíc mívají božské šípy, které temným tvorům způsobují dvojnásobné zranění. K boji zblízka rádi užívají dlouhé meče či bojové oštěpy. Někteří se cvičí jako bojovníci, většina z nich je ale specializace podobné pozemským chodcům. Nejlepší z peganů se prý stávají „strážci klíče“ (Co se tím zde míní, se autorovi dosud nepodařilo vypátrat. ; ) )

Pegani „ženy“ - jsou většinou buď hraničářky, nebo velmi zdatné kouzelnice (počet magů a kouzel mají dvojnásobný podle tabulky magů u elfa kouzelníka obdobné inteligence) - hlavně čarodějky. Zvlášť zdatné jsou v kouzlech iluzí, psychických kouzlech (mají 99% úspěšnost seslání a potřebují o čtvrtinu magů méně) a v lámání cizích kouzel a kleteb. Navíc znají tzv. „nebeskou“ magii - kouzla smrtelníkům většinou neznámá, nebo smrtelníky neproveditelná. Občas něco ze svých vědomostí naučí i vhodného pozemského kouzelníka či mnicha.

Pegani (pokud nejsou vysláni na bojovou misi) jsou veselí, hraví a trochu požitkářští - jejich častou zábavou je pořádání lovů na temné nestvůry. Temné tvory a zlo nenávidí a i když si zaskočí do naší sféry „za soukromými záležitostmi“, boj se zlem a pomoc dobru má vždy přednost.

Občas se však situace obrátí - skřeti - zvlášť ti, kteří mají k dispozici drakany (letecké nestvůry vzhledem připomínající menší draky - drakan unese asi 2 - 4 skřety – drakani mají jen zvířecí inteligenci a je těžké je zkrotit - je velké riziko, že znovu zdivočí. Někdy je popíšu do bestiáře). Tedy skřeti na drakanech rádi zase pořádají hony na pegany. Pegani totiž, jak bylo řečeno výše, nejsou vládnoucí bytosti nebeských sfér a nemohou proto samovolně procházet skrze sféry - ke vstupu do naší sféry i k návratu „na nebesa“ musí použít existující bránu - než se k ní dostanou, mohou se stát kořistí skřetích lovců. Mezi skřety panuje tradice, že z pírka z křídla pegana dokáže skřetí šaman vytvořit mocný talisman, chránící před kouzly. Navíc jim samozřejmě chutná peganí maso.

Jsou-li peganské šiky vyslány k boji, stávají se sveřepými bojovníky, často oděni v brnění (a to včetně třeba kroužkové „čabraky“ a hrudního pancíře na koňské části trupu) a bohatě zdobené helmice (když nejdou do boje, jsou nejraději nazí) vyzbrojeni božskými zbraněmi a kouzly, jsou mocnými soupeři temným šikům. V mnoha bitvách dobra se zlem, nakonec právě pegani pozvedají vítěznou korouhev.

Co se týká štítů, nepoužívají je moc rádi, když tak pouze menší kulaté štíty (bonus +1 k OČ).

Pegani zásadně nesnášejí někoho cizího na svém hřbetě (podle jedné teorie to nějak souvisí s jejich erotogeními zónami) - jen opravdu ve vynímečných případech někoho „svezou“, musí to být opravdu mimořádně důležitá záležitost. Zde připomeňme slavný příběh temné kouzelnice Vineloren Kerheweg, která dokázala nejprve svou krásou a pak svými kouzly omámit pegana Anvalaela Dameniana. Poté, co pak zlomila jeho vůli, využívala ho (mimo jiné) jako „dopravní prostředek“ a to i na výpravy do jiných sfér. Těm, kteří její příběh neznají, jen dodejme, že byla nakonec zabita šípem vystřeleným právě oním Anvalaelem, poté, co ho vysvobodila jiná hrdinka mnoha legend - mniška Kae.

Následuje příklad několika peganů – z nich vyplývají rozsahy jejich vlastností a vysvětlivky ke zvláštním schopnostem (mějte na paměti, že jsou to nebeští tvorové, řádově přece jen o něco vyšší než pozemské bytosti). U vlastností, kouzel atd., kde nejsou uvedené podrobnosti platí obdobně základní pravidla.

Pegan šermíř Ramanael Elgeoriol (7. úroveň)

Síla: 18 / + 3 (rozsah je 14 – 19)

Obratnost: 12/ 0 (10 – 15)

Odolnost: 16 / +2 (13 – 18)

Inteligence: 13 / +1 (12 – 17)

Charisma: 19/ + 4 (14 – 19)

Počet životů: 20 + 2 (za odolnost) + 1k10 + bonus za odolnost za každou další úroveň: zde - 65

Zvláštní schopnosti: přesnost (viz pravidla) nyní má bonus + 1 ke svému meči

Sehranost: bojuje-li po boku někoho ze svého pluku má bonus +1 k UČ.

Samoléčení: 4 žt za každou úroveň

Odhad zbraně i soupeře (viz pravidla)

Vícenásobné útoky: dva útoky za kolo – pokud používá meč (pokud kope kopyty pak v jednom kole pouze jeden útok kopyty)

Šerm: proti humanoidům +2 k ÚČ i k OČ

Útok z obrany: (viz pravidla)

ÚČ: kop kopyty: 9 /0

dlouhý magický meč „Daemon-bane“ (8 /0, proti temným tvorům 9/+1)

8 (meč) + 3 (síla) + 1 (přesnost) = 12 / 0 (proti humanoidům 14) proti temným tvorům 13/+1 (temným humanoidům 15)

dlouhý luk (rodová zbraň peganů) 5/+1

5 (luk) + 0 (obratnost) + 1 (rodová zbraň) = 6 (při zásahu způsobují kouzelné šípy temným tvorům dvojnásobné zranění)

OČ: 0 + 7 (plátové brnění z hvězdné oceli – je pevnější a přitom lehčí než jaká dokáží vyrobit pozemští zbrojíři) = 7

Pro humanoidy „s lidskýma nohama“ je peganské brnění nepoužitelné, protože krom krytí lidského trupu je jeho součástí i hrudní „koňský“ plát a plátové pásy přes boky a zadek. Pozemští kováři neumí hvězdnou ocel zpracovávat, lze ji totiž tavit jen žárem nebeského ohně, brnění proto nelze ani případně předělat pro člověka.

Počet magů: 0

Pevnost mysli: jako většinu nebeských tvorů, ani pegana nelze podrobit

Základní síla mysli: 9 (platí pro mentální souboj dle PPP 1.2.) tj. SM: 9 + 1 (inteligence) + 7 (úroveň) = 17

Já používám jiný systém mentálního souboje, ale podle pravidlového systému by se dalo říci, že peganský šermíř při mentálním soubojí funguje podobně jako třeba hraničář. Neumí ho sám vyvolávat, ale je-li vyzván, brání se. Prohraje-li, přichází rovnou o životy (nemá totiž aktivní magenergii).

Ramanael Elgeoriol – ač ještě mladíček už nyní krasavec mezi pegany. Urostlý a trochu horkokrevný. Do pozemské sféry se poprvé podíval spolu se svým starším bratrem Damanaelem při štvanici na skřetího náčelníka Xarka (poté, co Xark pozabíjel až příliš mnoho nevinných mnichů z chrámu Na pusté hoře, ho opat onoho chrámu proklel spravedlivou kletbou a pegani byli vysláni Orinem k naplnění této kletby). Asi i kvůli Ramanaelově horkokrevnosti a unáhlenosti padli tehdy do léčky a Damanael byl zabit. Ramanael a ostatní zbylí pegani se však bili velmi udatně a v nejtěžší chvíli jim pomohl člověk chodec Iavan se svou smečkou psů, který boj peganů se skřety zdáli zpozoroval a přispěchal jim na pomoc.

Od té doby Ramanael skřety ukrutně nenávidí, pronásleduje je a hubí při každé příležitosti. S Iavanem se stali přáteli a dokonce, když Aina, Iavanova sestra onemocněla černou nemocí, přinesl jí Ramanael z Orin kouzelný lék. To, že se Aina do Ramanaela nešťastně zamilovala a po jeho odmítnutí pološílená nešťastnou láskou upsala se zlu a chce jeho srdce získat temnými čarami, je již součástí jiného příběhu, který ještě nemá konec – uvidíme, jak si náš hřebeček poradí.

Pegan chodec Maeglen Arailar ( 9. úroveň)

Síla: 16 / + 2 (rozsah je 12 – 17)

Obratnost: 12/ 0 (10 – 15)

Odolnost: 10 / 0 (9 – 14)

Inteligence: 17 / +3 (14 – 19)

Charisma: 15/ +2 (14 – 19)

Počet životů: 16 + 0 (za odolnost) + 1k6 + 2 + bonus za odolnost za každou další úroveň: zde - 60

Zvláštní schopnosti:

Boj proti temným stvůrám (krom humanoidů) + 1 k UČ a OČ

Stopování (viz pravidla, s tím, že stopuje-li temnou nestvůru – včetně humanoidů – má bonus + 10 % k hodnotám z tabulky)

Mimosmyslové schopnosti: telepatie (viz pravidla)

Kouzla (pokud není uvedeno jinak, platí magenergie, síla, rozsah atd. dle pravidel):

Mluv s tvory (rozsahy a magenergie jako Mluv se zvířaty, umožní peganovi domluvit se s jakýmkoliv tvorem – i s inteligentními bytostmi, jejichž jazyk neumí. Nepůsobí na temné tvory a na ty, kteří si nepřejí s peganem komunikovat).

Najdi stopy (hledá-li stopy temného tvora je zvýšení o 30%)

Najdi temného tvora (jako Najdi zvíře, hledá jen temné tvory)

Neutralizuj jed (toto peganské kouzlo funguje i na nemagicky vyrobené jedy, třeba Kurare)

Uzdrav lehká zranění (léčí ale 1k6 + 2)

Uzdrav nemocného (dokáže léčit i temné nemoci, např. kousnutí Gvany)

Uzdrav těžká zranění ( léčí 2k6 + 4)

Zmam osobu ( úspěch je o 5 % vyšší než v tabulce pravidel) – jen poznámka – pegan se zřejmě nikdy nepokusí zmámit temného tvora (třeba skřeta), s temnými tvory bude vždy raději „čestně“ bojovat.

Chraň před dračím dechem

Magické zrcadlo

Odčaruj zkamenění

Ošetři temné zranění (léčí 15 – 20 životů ztracených zásahem temné zbraně či temného kouzla)

Ošetři zranění ohněm

Telepatická ochrana

Úder varování

Úder zloby

Úder nenávisti (temné a zákonně zlé postavy zraňuje za 4 – 40 žt, ostatní 3 –30)

Vládni přirozeným věcem (věc může být i větší – max 4x4x4 sáhy)

Poznámka – co vlastně myslím temnými tvory – nooo …Určitě všechny tvory z temných sfér (třeba již zmíněné Gvany a Lamie) a pak všechny tvory, kteří jsou přirozeně zákonně nebo zmateně zlí. Jsou to třeba nemrtví, nevidění, taky Pavoučnatka a Medůza, všechny druhy skřetů, zákonně zlá plemena obrů (krom těch inteligentních obrů, kteří se řadí mezi svobodné rasy – v mém světě třeba pouštní a horští obři). Z toho plyne, že se to netýká svobodných ras (ty nejsou zlé „od přírody“ ale z vlastní svobodné vůle) a draků, kteří prý také mají svobodnou vůli a nejsou „navěky pod břemenem osudu“. Dalo by se říci, že může-li existovat v dané rase nebo druhu tvora někdo se zákonně nebo zmateně dobrým přesvědčením, pak nejde o druh temného tvora. (Takže třeba právě zmínění horští obři jsou sice většinou zlí a mnozí z nich dokonce rádi jedí lidi, nejsou ale temnými tvory, protože pokud mají to štěstí a osud, mohou být i zákonně dobří – jako třeba legendární obr Krahuj z Šedých skal, který zachránil elfskou princeznu Galawen).

Kouzla pocestných peganští chodci nepoužívají (možná je ani neznají).

Peganský meč Orin (peganský chodecký meč – je 1 sáh dlouhý, sílu má 8/0) Je vyroben z hvězdné oceli – má pevnost oceli, ale na temné tvory působí zásah obdobně jako stříbro. (lze jím zasáhnout i tvory zranitelné pouze magickými zbraněmi). Peganský chodec do něj může přelévat magy (se stejnými rozsahy a omezeními jako pozemští chodci)

Kouzla meče Orin:

Odraž projektily, Odraž šípy, Zářící čepel (5 magů na 1 směnu – meč se rozzáří jasným magickým světlem, na temné tvory v dosahu 5 sáhů od meče působí jako „stínové“ sluneční světlo – tj. zranění, která jim sluneční světlo způsobuje, jsou jen stínová, pokud toho kterého temného tvora sluneční světlo zabíjí, účinkem tohoto světla je pouze ochromen), Dvojitý sek

Moc Orinu (veškerá magenergie meče, minimálně 10 magů, trvání 1 směna) – meč se slabě rozzáří a temným tvorům způsobuje při zásahu dvojnásobné zranění.

Psychická kouzla – jako v pravidlech

Odhad přesvědčení – navíc pegan chodec automaticky vycítí, má-li někdo zákoně zlé přesvědčení.

Rychlý pochod - v případě pegana i rychlý let.

Rychlost střelby – 3 x za 2 kola

Hbitost: + 1 k OČ

ÚČ: kop kopyty: 9 /0

dlouhý meč Orin (8 /0)

8 (meč) + 2 (síla) = 10 / 0 (proti temným nehumanoidním stvůrám 11) dlouhý luk (rodová zbraň peganů) 5/+1

5 (luk) + 0 (obratnost) + 1 (rodová zbraň) = 6 (proti temným stvůrám 7) při zásahu způsobují kouzelné šípy temným tvorům dvojnásobné zranění

OČ: 0 + 6 + 1 (hbitost) (kroužkové brnění z hvězdného železa) = 7

Počet magů: 34 (viz hodnota z příslušné tabulky chodce + 1k10)

PM: nelze podrobovat

ZSM: 10

SM: 10 + 3 (ingeligence) + 9 (úroveň) = 21

Maeglen Arailar je zkušený peganský hraničář – často vede peganské trestné výpravy do pozemské sféry. Jeho prvním velkým bojem byla legendární bitva s temným drakem Smrtihlavem a jeho služebníky. Je velmi rozvážný a pečlivý. Na rozdíl od většiny ostatních peganů, kteří se stýkají spíš s elfy nebo lidmi, chová Maeglen náklonnost k hobitům. (proč je tomu tak, je zas trochu delší vyprávění – snad jindy).

Peganka Elwi Nartamoi – čarodějka (8. úroveň)

Síla: 9 / -1 (rozsah je 7 – 12)

Obratnost: 14/ +1 (10 – 15)

Odolnost: 10 / 0 (9 – 14)

Inteligence: 20 / + 4 (16 – 21)

Charisma: 19/ + 4 (16 – 21)

Počet životů: 8 + 0 (za odolnost) + 1k6 + 2 + bonus za odolnost za každou další úroveň: zde - 46

Zvláštní schopnosti:

Počet kouzel: 40 (dvojnásobek hodnoty v tabulce pravidel)

Úspěšnost seslání: u pozemských kouzel, která jsou jakoby hračkou pro ty, kteří se učí magii u samotných božstev – pramenů to magie, je pravděpodobnost úspěchu vždy minimálně 90%

Kouzla iluzí a psychická kouzla – úspěšnost 99%, k jejich seslání potřebuje čtvrtinu magenergie uvedenou v popisu

kouzla nebeské magie – platí tabulka úspěšnosti dle pravidel

Přítel – peganští čarodějové chápou, že vyvolání přítele není jen tak ledajaké získání dobrého pomocníka, ale vlastně první stupeň nesmírně mocného a nebezpečného kouzla „Rozdělení duše“ a proto si s ním raději nezahrávají a nevyvolávají magické přátele.

Odvracení neviděných (platí hodnoty v tabulkách pravidel, ale pegan si při odvracení háže 3k6 místo 2k6).

Naslouchání kouzlům: tuto vlastnost z PPE mají peganské čarodějky již od 5. úrovně

Kouzla: Jakákoliv z pravidel, krom kouzel černé magie (např. Oživ nemrtvého atd.) Určitě umí všechna pravidlová kouzla iluzí a psychická kouzla

Co se nebeské magie týče, uvedu jen jeden příklad:

Kouzlo: Slunce Orinu (je to sice spíš mnišské kouzlo, ale peganské čarodějky se ho nějak naučily)

Magenergie: 15 magů na 10 kol

Dosah: 10 sáhů

Rozsah: pegan – čaroděj

Vyvolání: 2 kola

Trvání: dle dodané magenergie

Peganka vztáhne sepjaté ruce nad hlavu a roztáhne křídla. V druhém kole vyvolání se asi 1 –2 sáhy nad konečky jejích prstů rozzáří jasné nebeské světlo (koule magenergie o průměru cca 20 coulů). Toto světlo ozáří celý prostor (jako velmi silná lampa). V okruhu 10 sáhů se projevují jeho kouzelné účinky – na temné tvory působí ve 3. kole po vyvolání jako skutečné sluneční světlo (temné stvůry citlivé na sluneční světlo okamžitě vycítí a snaží se samozřejmě prchnout – pokud se jim to do 3. kola nepovede, projeví se na nich účinek slunečního světla – zranění nebo smrt dle druhu). Během celé doby působení (ihned po vyvolání) mají temní tvorové v dosahu postih –2 ke všem hodům. Zákonně dobří tvorové (a postavy) v dosahu mají bonus +1 k UČ, zatímco zákonně zlí tvorové (krom temných, kteří mají –2 ke všem hodům) mají postih –1 k OČ.

Pokud ho vyvolává více čarodějek stojících vedle sebe (max. 5 najednou) - vyvolají jedno světlo uprostřed na nimi - světlo je pak intenzivnější – koule je větší (o 20 coulů za každou další čarodějku), tj. dosah se násobí počtem čarodějek.

Tímto světlem bývají ozářeny bitvy peganských šiků proti zlu.

Neodpustím si opět poznámku – existuje samozřejmě obdobné temné kouzlo „Hrůzná tma“, které dokáží vyvolávat temní magodějci (třeba právě Lamie to umějí) – v dosahu, kde se tato kouzla překrývají se navzájem vyruší.

Jak už jsem napsal o hodně výše, nebeská magie je smrtelníky většinou neproveditelná (i když obdobu Slunce Orinu prý někteří pozemští mniši umí … aspoň se to povídá), takže ani autor moc těch kouzel nezná – PJ už si jistě něco vymyslí, podle situace.

ÚČ: kop kopyty: 7 /0

Dýka „Nebeský blesk“ (3 /0, proti temným tvorům 3/+2)

3 (dýka) -1 (síla) = 2 / 0 (proti temným 2/+2)

OČ: +1 (obratnost) + 1 (žádné brnění) = 2

Počet magů: 96 (dvojnásobek příslušné hodnoty v tabulce)

ZSM: 11

SM: 11 + 4 (inteligence) + 8 (úroveň) = 23

Elwi Nartamoi je typická peganka – chytrá a překrásná, avšak velmi hrdá a povýšenecká. Do zemské sféry létala jen pokud byla povolána. Většinou jen jako kouzelnická podpora peganských pluků při velkých taženích. Do drobných výpadů se jí moc nechce – nerada se totiž i jen baví se smrtelníky. Naši sféru považuje za špinavou a nudnou. Nejraději létává do sfér nad Orinem a učí se tam tajům vznešené magie. Na svých toulkách nebesy prý dokonce potkala i dvouhlavou bílou kobru Bao, jednoho z nejmoudřejších tvorů ve sférách. Bao jí prorokovala, že chce-li létat ještě výš, musí se odrazit od pokory zemského prachu, jinak se její let změní brzy v pád. Od té doby se Elwi přece jen o zemskou sféru víc zajímá a dokonce prý byla viděna, jak rozmlouvá s mnichy chrámu Na pusté hoře.

Tak to bude asi všechno.

Jo ještě něco – peganky si často nechávají vyrábět magické čelenky s nebeskými démantem a používají je obdobně jako čarodějové hůl.

No – tak to je o peganech ve stručnosti asi všechno. Zřejmě existují i jiná povolání, kterým se pegani věnují (je s podivem, že jsme dosud nenarazili na peganského mága) ale postavy mají více méně šanci se setkat jen s pegany výše popsaných specializací.

Sám nevím, co bych ještě dodal, snad jen, že peří a krev peganů je oblíbenou surovinou ne zrovna dobrých theurgů a že pegani velmi neradi vidí své zbraně a vůbec jakékoliv své artefakty v cizích rukách a toho, kdo zavraždil některého z nich nenávidí stejně jako temné tvory a štvou ho, dokud ho neskolí a nevezmou si zpět, co jim bylo ukradeno.

Diskuze

 Uživatel úrovně 0

Je to dost dobrý, ale jako CP. Do družiny jako hratelná rasa to asi fakt neni, ale je to výborný příspěvek a takových by tu mělo být více.


 Uživatel úrovně 0

Plně souhlasím s hodnocením Terátora a Stracha (Fear).

to Terátor: good nick


 Uživatel úrovně 0

.... a ten trapnej nick .... Lightangel


 Uživatel úrovně 0

Je to ÚCHYL.



 Uživatel úrovně 5

Další kombinace rasy a standartních povolání, proč? proč radějineudělt jejich vlastní povolání, takhle je to zcela zbytečné...


 Uživatel úrovně 0

Je to dobré


 Uživatel úrovně 0

Velmi se mi líbí ,ale fakt patří do bestiáře.Leda že na njáký 8 úrovni by do něj byl někdo převtělen jinak za to nemá cenu hrát.


 Uživatel úrovně 0

Bezvadný, i ten úvod. Možná to i někdy použiju.


 Uživatel úrovně 0

Sakra ta nula byl překlik - chtěl sem dát 4 hvězdičky ( neví někdo jak se to dá opravit ? )