Kouzelnická Kouzla

Magické klece *Gaiola yyyy bárak* Hodnocení: Kvalita

Autor:
Přidáno:
Hlasovalo: 13

Skupina: Energetická magie

Past: -

Dosah:

Rozsah: 10

Vyvolání: 2 kola

Popis:

Xxxx* magická klec - Gaiola yyyy** bárak

Magenergie: cena za svazek blesků + 1 mag za každý blesk

Dosah: 10 sáhů

Rozsah: dle dodané magenergie

Vyvolání: 2 kola

Trvání: dle dodané magenergie

Obor: EU

*Jméno barvy dle blesků

** Kouzelnické jméno daného blesku

Po seslání kouzelník sešle svazek energie podobný klasickému blesku (s pravděpodobností zásahu jako daný blesk), jen je výraznější. Tento svazek se před obětí rozdělí a vytváří ve volném prostoru kolem ní pravoúhlou klec, zasazenou do okolního prostoru, ukotvenou na dané místo, klidně i ve vzduchu kolem létajícího objektu, kde jsou jednotlivé mříže tvořeny právě výboji blesků.

Tyto mříže, ale nejsou stálé, stejně jako výboje blesků a zjevují se náhodně. Klec má barvu dle blesků, ze kterých pochází. Velikost klece odpovídá velikosti postavy a přibližně jednoho jejího kroku kolem ní a tato vzdálenost je pak nad i pod postavou. V případě pevných překážek v prostoru se klec v nich nevytváří, ale při jakékoliv změně - jako snaha o podkopání, či v chodbě vybourání se do boku, se mříže objeví i v uvolněném prostoru (klec nemusí byt spojitě návazná a v chodbě mohou být vidět jen 2 stěny klece) v odpovídající vzdálenosti.

Při každém kontaktu s těmito mřížemi je jakákoliv postava zraněna bleskem za počet životů odpovídající zranění daným bleskem (již se 100% úspěšností zásahu). Při projití je postava vystavena postupně náporu všech blesků. Pokud se takto klec vybije, tak se zruší, pokud ne, tak klec zůstává se zbývajícím počtem blesků i po smrti terče.

Pomineme-li bolest, pocit při procházení je jako při procházení vodní clonou - nebrání nám, ale cítíme ji.

Délka trvání klece je závislá na počtu blesků do klece vložených. Každý blesk zvyšuje délku trvání o 2 směny. Po těchto 2 směnách se jeden blesk vybíjí. Další způsob již byl zmíněn a to vybytím blesků.

počet blesků a velikost klece

Minimální počet bleskůVelikost
3A
52A / B
84A / 2B / C
138A / 4B / 2C / D
2116A / 8B / 4C / 2D

-Klec nelze seslat na nepřítele o velikosti E. Terče hromadné klece musí stát u sebe - na sousedících hexech/čtvercích

Příklad: Kouzelník Darius, potřebuje získat informace od démona, kterého vyvolal jeho konkurent Sario. Démon je velikosti B a není zrovna slabí, naopak ale potřebuje, aby jej donutil mluvit. Vybere klec ze zelených blesků, ale zvolí raději 7 blesků. Klec se mu zdaři zakouzlit a uvězní svého démona. Za kouzlo zaplatí (21+7=) 28 mg, které vydrží 14 směn a může zranit za 14k6 životů.

Démon netuší oč se jedná a pokusí se prostě projít a dostane zásah. Lekne se, ale zkusí to znova, protože rozzuřen. Opět dostane zásah a opět se stáhne. Chvíli řve a vzteká se, ale následně se zkusí prodrat ven. Dostane ještě 3 zásahy a stáhne se a zkusí vyjednávat. Nyní přichází Dariusova chvíle na vyslýchání. Nyní mu už zbývají jen 4 směny, ale to démon netuší, Kdyby ale Darius použil jen minimum blesků pro stvoření klece, při posledním pokusu by klec démon prolomil a ač značně zraněn by byl volný.

Dodatky pro štouraly

-Také můře fungovat jako ochranné kouzlo, kdy je terč kouzla osamocen proti přesile a tak se nepřátele ve snaze dostat k ní sami mohou zranit, ale pro něj se nic nemění když se dotkne on, zraní se taky.

-Prostor pro jednotlivce je dost omezený na to aby se v něm dalo rozumně něco dělat. Určitě se v něm dá kouzlit (pokud není vaše kouzlení podobno tanci či záchvatu), dá se uvažovat o střelbě, ale je třeba to brát asi jako past na dotkne/nedotkne, stejně tak jako třeba pokus sundat ranec z ramen a něco z něj vytáhnout. Síla pasti DÚPJ a použitá vlastnost - obratnost. -Použití klece jako drsnější arény, kdy chci mít uvnitř dost prostoru pro souboj - základní prostor 1 válečníka pro boj je klec o 1 stupeň větší - 2 B protivníci budou potřebovat 2C -> 1D prostor... 3 a 4 B -> 2D, ...

-Princip zásahu není omezen jen na dotyk mříží, tedy nejde se třeba zmenšit, či změnit v mlhu - princip je stejný jako u blesku - neřeší se kde zasáhne, zdali je terč chráněn zbrojí, či je neviděný, prostě zraní. Z klece a do klece se však dá hyperprostorovat.

-Zesílení/prodloužení klece je nemožné, ale lze seslat na cíl více klecí ve stejný čas. Cíl tak bude zasahován od každé klece, která kolem něj je a je stejně veliká. Je taky možné, že cíl bude lapen v kleci své velikosti a pak ještě ve větší kleci, která už jej zraňovat nebude. Třeba jako postupné trýznění, kdy na cíl zprvu sešlu velkou klec, kterou postupně zmenšuji.

-Možnost kouzlení do prázdného prostoru - nic nenamítám a sám podporuji myšlenku na možnost seslat toto kouzlo i jako třeba ochranu při útěku do prostoru chodby, tedy bez "živého" terče, aby pronásledující nemohl pokračovat v cestě (pokud se nechce zranit), nebo naopak když potřebujem, aby nikdo neunikl prázdným koncem na druhé straně. Pravděpodobnost zásahu pak může ovlivnit zdali se pak tato klec dá obejít, či ne (splní / nesplní svůj účel), také je možná změna, jako třeba počet blesků, protože bude stačit pouze stěna nikoliv celá klec.

-Použitelné blesky z pravidel - Modrý, Zelený, Žlutý, Červený, Fialový, Černý, Bledý (i když chtěl bych vidět čaroděje i důvod pro zakouzlení bledé klece) i Bílý, pokud používáte ještě další blesky na stejném principu není problém je použít taky (blesky většího dosahu prodlouží vzdálenost na seslání klece atp.) ...

Přidáno:

Přečteno: 0

Hlasovalo: 13

Diskuze

 Uživatel úrovně 5

Hodnocení a kritiku mám promyšlenou dříve než se podívám, kdože je autorem díla. Hodnotím dílo stejně díla, které napsal nováčet a které napsal ostřílený autor (no není to občas pravda, debutům dávám občas motivační 1 hvězdičku navíc).

Toto dílo je zpracované tak, že bych jej musel komplet přepsat do stravitelnější podoby, například:

Blesková klec
Magenergie: stejná jako blesky dané barvy.
Dosah: jako blesk dané barvy
Rozsah: viz níže
Vyvolání: 1 kolo
Trvání: 1 směna
Obor: EU

Kouzlo vyvolá viditelnou bleskovou klec kolem daného místa. Klec je tvořena bleskovými výboji zvolené barvy blesku. Je možno zvolit modré, zelené, žluté fialové nebo červené blesky (ale jen ty z nich, které ovládá kouzelník).

Jakýkoli dotyk nebo útok zbraní na blízko zkrze bariéru vyvolá právě 1 blesk dané barvy do útočníka (pravděpodobnost trefy je stejná jako u daného barvy blesku). Dále postupuj stejně, jako u kouzla blesku dané barvy (s tím rozdílem, že blesk nemůže být odražen zpět na sesilatele). Každý blesk ubere kouzlu jeden náboj, pokud kouzlo již žádný náboj nemá, tak předčasně končí.

Pokud někdo chce projít bariérou, tak dostane jeden blesk (a náboj kouzla se sníží o 1). Pokud se dotyčný rozhodne přesto projít a projde, všechny zbývající náboje klece se zaráz vystřelí s podobě blesků do daného chudáka a bariéra zmizí.

Klec neovlivňuje střelecký útok ani průchozí kouzla.
Klec se spouští vůči všemu, co má zranitelnost J (bleskem) > nebo = 1/4.
Klec vždy musí být kompletní (tj. všechny stěny + strop) a nesmí být v době seslání nikde ničím ani nikým přerušena.
Klec je vázána na podloží, sama o sobě se nehýbe (tj. klec může být na pohybujícím se voze, ale nelze posouvat klecí např. v hradním sklepení).

Základní velikost klece je jedno pole do výšky 2,5 sáhu (tedy pojme humanoida až o velikosti C.
Pokud je při sesílání klec tvořena větším počtem nábojů, je možné aby byla dle přání sesilatele větší a to nejvýše:

počet nábojů / velikost na čtvercovém poli / velikost na hexovém papíře / maximální výška klece
1 / 1 pole / 1 hex / 3 sáhy
5 / 2x2 pole / 3 hexy se společným vrcholem / 4 sáhy
10 / 3x3 pole / 1 středový hex a všech sousedních 6 hexů / 6 sáhů


Teď mi prosím řekněte, zda se vám zdá být beze změn použitelnější původní dílo, nebo má předělávka, kterou jsem spláchl během 15ti minut do diskuzního okna.

Omlouvám se, ale diskuzi ne vždy čtu. Dílo má být napsáno tak, aby většina základních otázek byla zodpovězena přímo v díle. Když hrajete DrD tak také před použitím kouzla si přečtete jen samotné kouzlo v pravidlech a nejdete hned listovat na Altaří fórum, abyste si pročetli tamní diskuzi, zdalipak vám něco neuniklo.

Bod a) je povzdech spíše nad hloupostí pravidel DrD.
Případný další rozvin "diskuze" až ráno.


 Uživatel úrovně 0

Re Dakeyras a Folcwine: Aneb jak to vidím já...

a)pravdu má Dakeyras

b)pravdu má Dakeyras(ale s přihlédnutím k bodu c) je tato otázka bezpředmětná)

c)pravdu má Folcwine - podstatné je, že nelze seslat více než 1 takový blesk najednou, tedy by se klec nedala při stávajícím mechanismu klece z těchto blesků seslat. Jedině mě napadá, že by to mohli dokázat kouzelníci na vyšších úrovních, kteří by během těch 2 sesílacích kol dokázali vyvolat 3 blesky za sebou(pokud by během těch 2 kol měli v RSS iniciativu dohromady 18 a více-součet)

d)pravdu má Folcwine - mělo by být napsáno: ihned/dle dodané magenergie

e)pravdu má Dakeyras
f)pravdu má Dakeyras
g)pravdu má Folcwine


 Uživatel úrovně 5

Folcwine, mě zase přijde, že jsi dílo přečetl jen tak v rychlosti a ani se pořádně nezamyslel. Jakmile něco prostě nebylo napsáno, nebo to nebylo stoprocentní ani ses nepokusil zamyslet nad tím, co tady většině došlo jako logický důsledek.

a) tohle nemá s pastí nic společného a to ani mechanismem ani působením. Je to kouzlo. Není to nic skrytého co se uvolní, až když člověk někam vejde, nedá se mu vyhnout pokud se podaří atd. Absolutně netuším kdes přišel na to že to je past. To bys jako past mohl odsoudit iluze, či vlastně jakýkoliv zpomalený výboj.

b) a přesně takový rozdíl bude i v kleci - dá se selat dál. Třeba na prchající terč, který je z dosahu běžných blesků... nikdy jsem nehrál za pyrofora, ale u kouzla samotného není napsáno nic o zaměřování.

c) i to se tu rozebíralo, stačí si pročíst diskuzi. Ale pokud jsi tak líný si ji přečíst, tak zde máš citiaci Je to určitě elegantnější řešení, než, kdyby řekl že místo 5 černých blesků sešle 50 modrých blesků, které tuto možnost umožní. </b> protože jsem nikdy nepochopil proč jsou ty blesky omezeny na jeden úder a ostatní ne.

d) ehm a tady narážíš na co? Potřebuješ definovat kdy přesně se aktivuje blesk? Prostě v okamžik zásahu, jen se místo okamžitého úderu stvoří klec. Jaký mechanizmus na to chceš použít? Nechceš sepsat mechanismus i proto jak si v DrD postavy ulevují? Vždyť je třeba vědět jestli si postavy nepočůrali boty.

e) zde se projevuje to jak málo pozorně jsi to četl, protože v textu je napsáno, že s pravděpodobností zásahu jako daný blesk</>, stoprocentní zásah je až když je postava v kleci. Použít tento mechanismus by degradoval použití jakéhokoliv nestoprocentního blesku, protože nejen že kouzelník pak může minout, ale i postava se dostat z klece nezraněna.
Taky myslím, že tohle je logicky správnější řešení, než třeba opačné, že zásah kouzla 100% a pak pravděpodobnost na zranění při dotyku dle klece.

f) tohle řešení ti neřeší výšku a tak by bylo jedno jestli zasáhneš krokodýla,koně, nebo žirafu a přitom to jsou diametrálně rozdílná zvířata, ale v půdorysu zabíraji cirka stejně.

A vypiš mi prosím tě, kde nerespektuju základní zákonitost DrD? Nikdo si zřejmě nepovšiml, že bořím tyto zákonitosti.


 Uživatel úrovně 5

a) Kouzlo nezapadá do DrD. Na tvorbu pastí je tu pyrofor. Ono se řekne proč by něco podobného neměl umět i kouzelník, ale pak když to bude umět i kouzelník, tak je otázka, k čemu je platný pyrofor, když kouzelník umí typově vše co pyrofor a navíc nemusí s sebou tahat krámy a líčit pasti předem.

Pokud by bylo kouzlo dobře zpracované, tak bych se ani nebránil něčemu podobnému.

Ale dílo je hodně špatně zpracované, nerespektuje základní zákonitosti DrD.

b) Například rozdíl mezi bílým a modrým bleskem je v ceně a dosahu (a bílý blesk lze použít jako zaměřovací terčík rachejtlí). Tedy nemá smysl používat bílou klec, když z ní neplyne vůbec žádná výhoda.

c) Pak je chyba v bílé/černé/bledé kleci, protože dané blesky lze seslat pouze po jednom za kolo, tudíž klec z těchto blesků nelze seslat, aspoň ne v jednom kole (nejmenší klec pro tvora velikosti A jsou potřeba 3 blesky, tudíž by čaroděj musel klec sesílat 3 po sobě jdoucí kola.

Když jsem se dostal ke kapitolce "pro šťouraly" tak jsem se trochu zaradoval. Zbytečně.

d) Chybý mi jednoznačná definice, kdy se klec aktivuje. To co autor zde představuje je snůška možná zajímavých nápadů, ale bez jednoznačného pravidlového mechanismu.

Příklad jednoznačné pravidlové definice: Jakékoli akce, které se provádí uvnitř klece výboj nikdy nespustí. Útok zbraní na blízko nebo dotyk vždy spustí jeden výboj do útočníka. Střelecký útok ani většina kouzel není ovlivněna.

e) Paušální zvýšení šance na zásah blesku na 100% je také prapodivné. Blesky jsou balancovány tak, aby po započtení šance na trefu zraňovali cca za 2 životy za 1 mag. Což u červených blesků je to mnohem výhodnější než u modrých blesků, kde je to hodně nevýhodné. Tedy nějak netuším, proč by měl chtít kouzelník tvořit klec z modrých blesků, když jednoznačně nejvýhodnější je to z červených blesků.

f) Již jen detail, spíše než kolik je to schopno pojmout osob bych velikost udával v ploše. Například:
velikost na jeden hex = 3 blesky
velikost na 3 hecy se společným vrcholem = 5 blesků
1 hex a všech 6 okolních hexů = 7 blesků atp.

g) Další hnidopišina - asi by mělo být jednoznačně pochopitelné, že kouzelník nemůže klec seslat tak, aby se ihned do někoho vybila.

Závěr - nápad s překážkami na bojišti je dobrý, ikdyž se zrovna do DrD ke kouzelníkovi moc nehodí, ale samotné dílo je strašně nejednoznačné. Skoro mi to připadne, jako by to psal politik, který chce něco napsat, ale nechce aby jej někdo popotahoval, že tam má chyby, tak to úmyslně napíše nejednoznačně, aby takřka cokoli mohl obhájit větou "ale v díle nic takového řečeno není...". Kouzlo nebylo herně testované, je to na něm strašně moc poznat, jinak by se na většinu nedostatků dříve nebo později došlo a opravily by se.


 Uživatel úrovně 8

Výborně, tedy tak, jak jsem popsal já i ty. Já jsem řekl, že chycený tvor má kontrolu nad tím, kolik toho do sebe nechá vybít, ty jsi řekl, že se vybíjí postupně - přečtením obojího dojdeme stejného výsledku. A i přesto jsme se stěží zvládli pochopit navzájem. :)

Alespoň je na tom vidět, že minimálně pravidlové příspěvky je lepší psát tzv. blbuvzdornou formou. ;)


 Uživatel úrovně 5

Sccione, já to myslel tak, že se prostě háže postupně. Když je takto chycen hráč a pokusí se projít tak PJ začne házet postupně a řekne ztatils X životů při prvním doteku. hráč pokračuju, pj znova hodí řekně počet životů a tak to pokračuje do okamžiku, kdy to hráč vzdá a stáhne se, nebo klesne pod mez vyřazení a v ten okamžik se do něj vybijí blesky, nebo blesky zmizí dřív, než to postava vzdá, či umře


 Uživatel úrovně 8

UnknowN: Ano, to je samozřejmě možnost, ale při porovnání s textem příkladu:

"Démon netuší oč se jedná a pokusí se prostě projít a dostane zásah. Lekne se, ale zkusí to znova, protože rozzuřen. Opět dostane zásah a opět se stáhne. Chvíli řve a vzteká se, ale následně se zkusí prodrat ven. Dostane ještě 3 zásahy a stáhne se a zkusí vyjednávat.."

Navíc v takovém případě by klec v podstatě nebyla moc účelná, tedy alespoň ne jako klec, která má někoho držet - to by bylo výhodnější daného tvora zkrátka sesmažit bleskem a nepoužívat na to klec. Chycený tvor by měl být ten, kdo rozhoduje, zda počká, či zda riskne všechna zranění (či žádné).


 Uživatel úrovně 8

Spíš bych to viděl tak, že je to "Jeden blesk na dotek, všechno při pokusu o projití".

Takže kolem postavy se najednou vytvoří blesková síť. Je zvědavá a šáhne si. Dostane jedním bleskem, a příště si to rozmyslí. Pokud by se ale rozeběhla s úmyslem projít.... *sssssmáh*.


 Uživatel úrovně 8

Inu, je to takový polotovar, aneb jak to udělat. Kdybych ho chtěl použít, asi si vyberu jen jednu nějakou konkrétní variantu blesku a přepracuji si to do kompaktnější a jednodušší verze, než se složitě počítat pro každé použití zvlášť. Pro takovou úpravu je dílko koncipováno dobře a tomu je třeba připsat plus.

Nicméně po přečtení vyvstávají i nadále otázky, jak řešit některé (i obecné) situace a to i přes poměrně rozsáhle pojaté dodatky. Ocenil bych například, kdyby se připojený příklad věnoval spíše popisu seslání kouzla na více tvorů najednou. Dále pak z příkladu není jasné, jakým způsobem se blesky vybíjí do tvora, který se snaží projít ven - předpokládám, že je vše myšleno tak, že pokud by se např. hráčská postava rozhodla projít, pak by v jednom okamžiku byla postupně zraňována blesky, ale mohla by se kdykoliv rozhodnout "neprojít", tedy má kontrolu nad tím, kolik blesků do sebe nechá vybít.

Zapracovat se na tom ještě dalo, ale naštěstí jen k tomu, aby se odstranily maličkosti.


 Uživatel úrovně 5

Makrelo za prvé musíme předpokládat, že terč je zasažitelný, protože se k cíli dostane jako blesk.
Pak už je to trošku dle situace - lidi nestihnou ucuknout, ale lze to řešit dotykem, tedy každá postava na sousedícím hexu dostane zásah jedním bleskem a ucukne mimo dosah. Pokud nemají šanci ucuknout, tak se do nich rovnoměrně vybije do okamžiku, kdy skončí energie blesků, nebo životy zasažených. Pokud je to rovnou takový dav, který se někam tlačí a nedává šanci se vyhnout a pohybuje se, tak klec tak bude zraňovat každého kdo k ní přijde do okamžiku než umře.
Taky by bylo lepší rozdělit životy rovným dílem - prvně naházet a rozdělit počtem osob. Pokud někdo umře dřív, než je počet zranění, tak přebytek znova rozdělit mezi přeživší a tak postupovat dál.